Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: ULTIMA RC

Nechcem ti brat iluziu.. Ale za tu cenu? A vsetko z 3d? Mas moje ano, drzim palec, a ak bude samurai za 6000kc tak ho beriem vsetkymi desiatimi. Bohuzial si vsak myslim, ze sa toho nikdy nedockam..

Za 6000kc to nedokazu ani renomovany vyrobcovia co pouzivaju desatrocia tie iste formy a vyrabaju desattisice kusov rocne...
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
Pitrisek
Píšu hodně
Příspěvky: 1546
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Most

Re: ULTIMA RC

Tak na to jsem zvědavý a budu sledovat. Držím ti pěsti ať se ti zadaří. Jediný čeho se zatím obávám je cena KITU kolem 6000,- nevím ale do toho se asi těžko vejdeš. A když jo tak tím lépe pro nás :-) Každopádně by to chtělo nahodit nějaký fota. Podvozek, nápravy, převodovka atd. Aspoň výkresy ať je vidět jak to máš vymyšlené. Když budeš chtít něco otestovat, tak se klidně ozvy :-)
Tak hodně štěstí
Axial SCX10 Toyota FJ60
TF2 Toyota Hilux
Axial SCX10 Land Rover Defender Cabrio
HPI Blitz

http://pitrisek23.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

Jako každý tady ti budu držet palce. Sám jsem ale přesvědčen, že cena 4-6000,- Kč za opravdu funkční kit, vyráběný v malých sériích, který se nerozpadne po první jízdě, je nereálná. Nebo nechceš nic vydělat, což by nám samozřejmě nevadilo 8), ale dlouho bys to nevydržel. Karosérie 3D tiskem, byť po částech, si taky nedovedu moc představit. Oblast tak trochu sleduju, tak zhruba vím, kolik stojí opravdu rychlé a opravdu jemné 3D tiskárny. I kdyby sis pořídil menší farmu nějakých dostupných 3D tiskáren, budeš jednu kastli tisknout rok a navíc to nebude moc povrchově pěkné a bude to vyžadovat značné dodatečné úsilí kupujícího. Další věc, sondoval jsi třeba, zvl. u karosérií novějších modelů, cenu licencí? Jinak na tebe může někdo hupsnout.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
PALI
Píšu hodně
Příspěvky: 1232
Registrován: 19.06.2011 0:00
Bydliště: Štětí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: ULTIMA RC

víš kolik stojí 1hodina 3D tisku? to přece nemůžeš použít na sériovou výrobu, nehledě na materiál používaný ve 3D tiskárnách, podle mě neexistuje člověk, který by rozuměl všem technologiím které se používají u výroby takového auta. Jaký máš team lidí? Další věc je že budeš vymýšlet vymyšlené nebo budeš muset koupit licence atd atd atd.... rád bych ti fandil, ale podle mě je to utopie. :-(
RC4WD Gelande II
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

No to máš těžký. Předpokládám že myslíš Tamku. Kit CCčka je tuším v podobné cenové relaci. Jejich náklady na samotnou výrobu budou asi hodně nízké. Jenomže u renomované firmy platíš za značku, platíš majitelům, manažerům, zaměstnancům, dopravcům, clo a marži obchodníkovi. To u mě odpadá. Kdybych to teoreticky (netvrdím že to bude hned) prodával velkoobchodně tak bys to samé na nějakém e-shopu pak našel třeba za 9.000,- Také jsem psal že cena platí pro ČR. Do zahraničí budu počítat kurz měn podle kurzů které byly před intervencí ČNB takže také za větší peníze. Ta cena je určená především pro uživatele tohoto fóra protože nepředpokládám že bych to v ČR prodával v masovém měřítku. Takže marže velmi malá.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

Jestli si prezentoval nějaký podnikatelský záměr tak si musel mít kalkulace i nějaký časový plán? To se také podělíš? Kdy by to mělo být?

Jinak teda už sem slyšel o nějakých počinech tisknout díly na RC a ten material neni na konstrukční díly... a povrchovou úpravu tisknutý kastle jak budeš řešit , však to má texturu výraznou...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Nevím kolik stojí hodina 3D tisku protože to záleží na více aspektech. Ale znám cenu za gram tisku včetně energie.

Stiffi - snad nečekáš že budu zveřejňovat každý detail včetně propočtu nákladů a výše zisku :-D
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

Nečekám protože si myslim že ho nemáš :D ... ale časový plán kdy se první kousky začnou vyrábět by si mohl dát... jinak taky jeden závazně beru pokud testy nedopadnou fiaskem:)
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

No,každý se chytáte ceny 6tis...tak já 4tis. A pokud opravdu takové modely uvidí někdy světlo světa...tak myslím,že zájemců bude hodně...sám bych tedy nějaké dva kousky také vzal....
Takže asi nezbývá,než fandit a čekat..i když....vypadá to jako snění...ale třeba nás překvapíš...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: ULTIMA RC

Pracoval som s 3d vytlackami a poviem ti, zanadaval som si poriadne. Nedalo sa to lepit, lepidlo to vypilo ako spongia. To iste aj s primerom a farbou.
A zarovnat to tak aby nebolo vidiet strukturu mi trvalo riadne dlho. Bez prehanania to chcelo asi 10 vrstiev primeru.

Asi si si vzal prilis velke susto. Cele je to nerealne a utopisticke a mas na to dost zjednoduseny pohlad.

Chces predavat za 6000kc cely kit..pozri si tieto vytlacky.. 50eur..cca 1400kc.. Za tieto dva, pomerne nevelke diely.. http://thescalerstore.altervista.org/ca ... ts_id/1787
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: ULTIMA RC

Pozri si cenu tejto karoserie vytlacenej na 3d tlaciarni

http://www.shapeways.com/product/8URVVJ ... r-109-body
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

No kdybych neměl rozpočet tak bych nebyl ve finále soutěže za kterou stojí Technologické inovační centrum které je součástí Univerzity Tomáše Bati - to by mě prostě vyřadili. Jinak co se týče termínu. To záleží jestli v soutěži uspěju, nebo ne. Pokud ano tak by mohly být k dispozici první modely na podzim. Pokud neuspěju tak až příští rok.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: ULTIMA RC

Na ceny 3D tisku se můžeš podívat k Jamesovi.Dle mého docela palby: http://www.shapeways.com/shops/knightcustoms
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ULTIMA RC

Prosím tě neexistuje nějaký záznam sté tvé prezentace? Mě by docela zajímalo jak to probíhá normálně, né jako v den D :-D
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Neexistuje - i porotci podepisovali smlouvu o mlčenlivosti. Maximálně nějaké fotky budou ale to asi nikoho nezajímá :-D

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“