Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Ja mam druhe auto za 10k. Napadene studentem/tunerem, domlacene, ze vsech stran a pouzivam to na zavodeni. :)
Pokud pominu swap za silnejsi motor z bouraneho Lanceru. :twisted: Tak si vyzadalo jen termostat, tesneni pod hlavu a repas zadnich tremenu (stacilo rozebrat, vycistit a dat nove gumicky). Zbytek uz byli jen drobnosti v zapojeni elektriky.
Jo a jeste ted chtelo trosku svarit vyfuk. Ale za 2 roky okruhoveho trapeni si nemam na co stezovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Deff maniak píše:Tam je toho ještě míň a spravíš ji provázkem a cihlou....


Obrázek

Pokud jde o první auta já na ty Feldy taky nikdy nebyl, jako první jsem měl Aixama, pak Golfa 1.8T GTI a teď Passat TDI, ale jak už bylo výše kdo chce opičku musí mít na banány, bez toho to nejde ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: Vaše auta 1:1

Mám na to rozmýšlení ještě 3 roky takže času dost.
Tak pokud se budu snažit tak budou i banány :-D
Jojo martbre ta hláška je z TOP GEARU a řekl ji James v Botsvanským speciálu :OK:
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

.... Za tim aixamem je tatinkovo emelo...? To leccos vysvetluje... Nez toho oklepanyho pasika bych si teda nechal toho golfa...


Woyto, tvuj prispevek mi vdechl stin nostalgie..
Prvni auto jsem mel favorita, hned v 18, stal 15 000 a byla to nejlepsi kara na svete. Dojel jsem s tim az na Ukrajinu a nastesti i zpatky a cestou jsem resil civku v rozdelovaci a fakt, ze v motoru bylo tak litr oleje. Ale vse prezilo facko i ja :-D
Jako druhy vuz jsem zvolil toyotu corollu sedme generace. Presne jak pises, ono se to vytribi.. Asi nejlepsi auto ktery jsem kdy mel. 1.3, 90 koni a naprosto skvely jizdni vlastnosti, teziste hned pod rucni brzdou, mekceny plasty v iterieru, bylo v tom jak v pokojicku
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Já měl první 120ku, pak Felicii 98 1,6 Mpi, tu jsem rozstřelil, Kadetta 92 1,6, Megana 00 1,6 a teď Adolfa 91 300TD Turbo :-D

Včera jsme přes 4 hodiny dělali detaily. Něco bylo křivě nasazené,zvedali nárazníky, upravovali tapecírunk a plno dalšího. Na této fotce koukala nad chromovou lištou jedna spona, které by si možná nikdo ani nevšiml, ale já si na tyto maličkosti potrpím a tak se musel sundat celý plast a poštelovat z druhé strany. Po včerejšku se mi začal konečně líbit, protože něco o pár mm nelícovalo a teď je opravdu hezký, když vše lícuje.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:.... Za tim aixamem je tatinkovo emelo...? To leccos vysvetluje... Nez toho oklepanyho pasika bych si teda nechal toho golfa...


:-D Ne není, to jen na porovnání velikosti, všechny auta mám za svoje ;-) Proč oklepanýho?
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

... I kdybys to za svoje nemel tak proboha nezavidim, svym detem bych koupil pet aixamu kdyby byly prostredky, vo to neni. Je to ale straslivej a brutalne predrazenej pekac, moje sekacka briggs&straton ma lepsi chod...


Ja tyhle generace pasiku nemam rad. Jelito diesel tak je hlucnej a trese celym autem a jelito benzin tak kultivovanym chodem stavi o to vice na odiv ten absolutne nemastnej neslanej nepohodlnej drncajici nezatacejici podvozek. Byly v tom zajimavy reseni, podelne ulozenej motor nejaky verze a tak, ale vlastne k nicemu a celkove je ten golf tak nak lepsi auto, minimalne pro tu platformu podvozku, kteryzto je krom vochcavky i pro audi A3... Ale beru zpet oklepany, tu tunerskou izolepu na predku prejdu a je to pekne slicovany, nevodreny, milionkrat v lepsim stavu nez muj soucasny skvely francouz takze uz jsem zticha :-D
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Já už jsem na tvoje příspěvky zvykly proto je přecházím a jen se bavím...Passat je mnohem pohodlnější než Golf ale tak tvůj odborný názor ti brát nebudu určitě s tím máš hodně zkušenosti.

Zatím možná vypadá blbě, ale ještě není hotovo, mám ho ani ne měsíc, takže bude ještě pár změn, ovšem jak znám tvé názory tak to bude jen horší a horší.
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

No, hele, tak drobet jsem se ti omluvil pac vazne nevypada oklepany, ok. Ale nezlob se na me, ja netvrdim ze golf je pohodlnejsi, tvrdim ale, ze podvozek golfa je lepsi nez tohodle pasata. A to co jsem o nem napsal, plati :-D a netvrd mi ze ne. Jezdil jsi nekdy treba s jakymkoliv focusem? Nebo s jednickovym bramborakem jakyhokoliv roku vyroby?? Kaaaamo to jsou podvozky, nemluvim o pohodli, ale kam ukazes volantem, tam to jede. A ted kdyz do te rady postavis golfa a pasika, tak lip nez s timhle passatem se jezdi snad i s zigulikem. Golf je este celkem obstojny.. (Posadme na ten podvozek prvni oktavky a sme zase v pr..)

To jak je to pohodlny je subjektivni a zalezi na tom jaky mas tlumice gumy prosezeny sedacky bla bla bla... O tom nemluvim. Passat se ridi jako moje babicka a golf proti nemu jako moje matka. Ovsem ani jeden se neridi jako moje partnerka :-D



Ps
A co kdyz s tim hodne zkusennosti vazne mam....? :-D
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:Woyto, tvuj prispevek mi vdechl stin nostalgie..
Prvni auto jsem mel favorita, hned v 18, stal 15 000 a byla to nejlepsi kara na svete. Dojel jsem s tim az na Ukrajinu a nastesti i zpatky a cestou jsem resil civku v rozdelovaci a fakt, ze v motoru bylo tak litr oleje. Ale vse prezilo facko i ja :-D
Jako druhy vuz jsem zvolil toyotu corollu sedme generace. Presne jak pises, ono se to vytribi.. Asi nejlepsi auto ktery jsem kdy mel. 1.3, 90 koni a naprosto skvely jizdni vlastnosti, teziste hned pod rucni brzdou, mekceny plasty v iterieru, bylo v tom jak v pokojicku



Ja vedel ktere auto chci. Takze moje prvni auto je zaroven to se kterym si hraju. Nissan 200SX S13. Vlastnim ji uz pres 5 let. Momentalně probiha velka lecba svareckou.

Proton se koupil jako docasne auto, nez se opravi Nissan. Pak bude jeho smysl poskakovani po meste, prevoz nakladu a zavodeni. :)
Az umre, tak je v planu Subaru Impreza kombi 2.0 (idealne GT) my1999.
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

:twisted: :lol:

Sup dostal trochu "dopingu" ...

Obrázek

Jede velmi pěkně. :wink: Hlavně ty Nm. na karavan / loď pecka !
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

S autem si hrajes a pak to das do ruky temhle.
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Specifikuj mi prosím termín "těmhle" ? Jsi ňákej kyselej poslyš, nějaká křivda ? Nebo "doslech" špatnejch referencí ?

Vážně, zajímá mě to. Měl jsem auta naladěný už od více firem (od Petra z Motorpoweru, kluků z Kladna - Powertec a teď Autochip). :P

Samozřejmě tyhle firmy (Powertec, Tdichip, Tdifun, Diesel power, Autochip apod.) se mezi sebou nesnášej a tak na sebe navzájem kydaj hnůj.
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Staci pohledat reference lidi na netu. Negativnich je na ne dost.

Svoje auto se chystam na nalazeni na miru odvez za hranice. Japonskej motor tady moc lidi neumi a univerzalni stage chipy jsou moc nakrmene.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Zajimavej nazor, ze lepe mene nez vice. To se nevidi. Ja treba chip obecne celkem nerad, leda az v momente, kdy koumame kam az to lze a je to sport a ne normalni jezdeni. U Volva jsme treba meli preprogramovani cpu od polestaru. pro jistotu pak Volvo celej polestar koupilo a dneska davaj na tenhle chiptuning i tovarni zaruku a vyvijej motory rovnou s tim, kam az se daj posunout. Ono totiz s kazdym newtonmetrem k dobru se namaha zrovna dil, u kteryho to nikdo necekal. Proto nez nahonit na grafu nesmyslny vrcholy, je dulezity dat tomu PRUBEH.

Nemusim mit toliko kobyl, kdyz to naladim tak, abych pri vrcholu vykonu (kone = rychlost) radil a s novym kvaltem spadl otackama akorat na vrchol tocivyho momentu (newtonmetry = zrhchleni).... Co? :wink:



Zbesily krivky nic neresi, i kdyz mistama ukazujou 500 Nm.... (Coz je solidni porce, veru solidni
.....)

Zpět na „FreeKec“