R0bin
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 18.05.2014 12:11

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Díky za upozornění . Na sériový ráfek lze použít jaké gumy ?Jakou mám hledat velikost , abych je mohl nasadit a nebyly malé/velké na ráfku ? Nebo je lepší koupit celý "set" ? Dík
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Můžeš nasadit gumy s vnitřním otvorem 1,9 palce. Tj. vybírat tady http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -1-9-Tires Jestli chceš deffendera. Koupil bych nějaké decentní http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -9-Tire-2x a k nim http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... k-White-2x nebo http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -2x-Wheels
Je to hodně peněz. Ale pokud nebudeš nějak jo hodně jezdit a blbnout po asfaltu, vydrží ti několik let.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Netuším zda se to tu někde psalo,ale mám v CC-01 ty černý převody a jezdí to dost rychle.Myslím že se tu již o tomto jednalo,že ty bílé jsou pomalejší . Pokud je tomu tak ,poradíte kde sehnat ? Je to ta skupina dílů s označením G-parts ? Díky za rady.
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Myslím, že je jedno, či biele/ čierne. Je to jedno. Treba to riešiť ako Mrak ( pridavna prevodovka hpi, iný pastorok a sada prevodov od Mraka )
Dúfam, že som to napísal správne ;-)
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Áno, presne tak - HPI prevodovka, zrychlený spur + pastorok od Mraka.
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravím pánové :)
Mám na vás dotaz ohledně známého podovzku CC a jeho tlumení a pružení.
Projel jsme toto vlákno, takže jsem vyčetl, že origo tlumiče jsou dobré :)
Ale jedná se mi o to.
Mám na podvozku kabinu bruder a bude nástavba na dakar truck.
No a jelikož bude předek asi těžší, tak by to chtělo tvrdší pružiny, tuším, můžete něco doporučit? :)

No a k tlumičům. Rád bych, aby to dobře pružilo a nedělalo to bordel. Tedy, aby to krásně bralo nerovnosti a neskákalo to jako koza, v rámci možností.
Dá se něco s těmito tlumiči teda vymyslet?
Dát nějáký lepší olej, nebo ho nemít vůbec? Spíš bych byl radši kdyby tam byl, přece jen někdy se jezdí ve větší rychlosti, a při hopsání, aby to vše krásně zvládlo :)

Děkuji Vám moc :)
(už nyní chystám v hlavě další otázku ohledně převodů :D ale to až příště)
Uživatelský avatar
vonstepon
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 08.10.2015 21:56
Bydliště: Praha 6

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ahoj,

Auto mi začalo dělat až neuvěřitelnej hluk při jízdě dopředu, dozadu je jízda tichoučká. Už s tim elaboruju nějakou dobu a ne a ne nalízt nějaký řešení. Podle mě je problém někde v převodovce - i když odpojím kardanku a zatížím (prsty zmáčku) tu hřídelku co pohání kardanku a přidám plyn dělá to hroznej hluk. Když zatížím přední kola, tak ne. četl jsem, že je potřeba vyčistit, promazat a pořádně dotáhnout převodovku - provedeno, vyčistit a dotáhnout to ozubený kolo, kterým je následně poháněna kardanka - provedeno. Už nevím co zkusit, čím by se to dalo léčit. Každopádně hluk to dělá takovej, že když autíčko jede dopředu, tak není možný si normálně povídat - je to docela děs, ale kola v převodovce nejeví známky nějakýho většího opotřebení, takže jsem uvízl na mrtvim bodě ... a jediný co mi zbejvá je s tím asi jezdit než se projeví nějakej problém, kterej bude vidět a bude možný ho odhalit - nebo třeba měl někdo z vás podobný trable a poradí.

Díky za každou radu.
martasczg
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 13.07.2015 23:17
Bydliště: Strizkov Praha 9

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

vonstepon píše:Ahoj,

Auto mi začalo dělat až neuvěřitelnej hluk při jízdě dopředu, dozadu je jízda tichoučká. Už s tim elaboruju nějakou dobu a ne a ne nalízt nějaký řešení. Podle mě je problém někde v převodovce - i když odpojím kardanku a zatížím (prsty zmáčku) tu hřídelku co pohání kardanku a přidám plyn dělá to hroznej hluk. Když zatížím přední kola, tak ne. četl jsem, že je potřeba vyčistit, promazat a pořádně dotáhnout převodovku - provedeno, vyčistit a dotáhnout to ozubený kolo, kterým je následně poháněna kardanka - provedeno. Už nevím co zkusit, čím by se to dalo léčit. Každopádně hluk to dělá takovej, že když autíčko jede dopředu, tak není možný si normálně povídat - je to docela děs, ale kola v převodovce nejeví známky nějakýho většího opotřebení, takže jsem uvízl na mrtvim bodě ... a jediný co mi zbejvá je s tím asi jezdit než se projeví nějakej problém, kterej bude vidět a bude možný ho odhalit - nebo třeba měl někdo z vás podobný trable a poradí.

Díky za každou radu.


Ahoj a nepřeskakuje Ti pastorek vůči tomu velkému kolu (spuru)? Pak to dělá pěkný kravál protože to přeskakuje, ale překvapivě to i jezdí. Já měl podobný problém - ale naopak. Dopředu to jezdilo potichu a na zpátečku autíčko dělalo hluk a znělo to že přijdu o celou převodovku, ale jelo to. Poradili mi tu zkušenější že mám zkontrolovat jak mám přišroubovaný motor. V tom držáku motoru jsou dvě dvojice děr, na první pohled vypadají stejně, ale nejsou. Přehodil jsem motor na druhou dvojici děr a auto jezdí potichu a nic nepřeskakuje. Zkus to, třeba Ti to pomůže.
Martin
CC-01 Toyota FJ Cruiser
Uživatelský avatar
vonstepon
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 08.10.2015 21:56
Bydliště: Praha 6

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Dík za rychlou odpověď :)
jo na to že je tam dvojice děr jsem přišel při procházení fóra a měl jsem to blbě - origo pastorek je 16t no a měl sem to na těch dírách pro 20t, tak jsem to před chvílí hodil zpátky a bordýlek to dělá pořád. Největší podezření mám právě, že problém je někde mezi ozubeným kolem dozadu od spuru a tím co žene kardanku, ale zaboha nemůžu najít chybu.
Jinak ty ozubený kolečka nevypadaj nijak postiženě. Něco jsem už najezdil, ale že by byly nějak výrazně opotřebovaný mi nepříjde ...
V rámci diagnózy mi příjde zásadní to, že když nechám jet auto naprázdo, tak to nějakej větší nepořádek nedělá, ale jak jsem psal, tak když zatížím přední kola tak nic, ale když zatížím zadní tak to začne vyluzovat zvuky - no asi jako bych měl přijít o celou převodovku - nechci ho chudáka trápit.

Pro ilustraci dávám odkaz na videjko, sice nemám zařízení, který by ten děsnej pazvuk pobralo, ale tak třeba to někdo pozná.
Jinak auto je cca 2,5 měsíce starý, zavřený oba dify, vyměněná kardanka, převodovku jsem čistil a mazal, do zadního difu jsem dal vložku, a momentálně jsou všude, kromě uložení předních kol kuličkový ložiska. A kromě jednoho crashe (moje milá nějak nezvládla bráchovýho traxase) jsme s nim neprováděl žádný velký hovadiny.

https://www.youtube.com/watch?v=rO8VxLiJjLM

EDIT:
ještě jednou jsem to skusil naprazdno protocit a i tak to vyluzuje hrozný tóniny ...
https://www.youtube.com/watch?v=FgcqnbDblHo
martasczg
Nově příchozí
Příspěvky: 26
Registrován: 13.07.2015 23:17
Bydliště: Strizkov Praha 9

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Hele já si pustil ty videa a přijde mi že to zas tak strašný zvuky nejsou. Bylo to dřív lepší? Tz máš origo motor, že? Já mám s 55 závitama, takže je to o něco pomalejší a asi o trochu tišší, ale to bude nižšíma otáčkama. Mě to fakt přijde zvukově celkem v normálu :lol:
Martin
CC-01 Toyota FJ Cruiser
Uživatelský avatar
vonstepon
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 08.10.2015 21:56
Bydliště: Praha 6

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

No von to ten telefon moc nebere, kámoš má cca o tejden mladší tamču a ta když jede - tak to skoro neni slyšet, zato když jedu já, tak se nedá ani normálně mluvit - musíme na sebe řvát, což dřív nebylo potřeba, začlo to dělat až poslední dobou. Nejsem žádnej přehnanej cíťa, ale teďka když jsem s to zkoušel na chodbě v činžáku, tak to skoro trhalo uši. Někde jsem tu četl, že ty převodovky jsou časem hlučnější, ale že to bude tak moc jsem nečekal, stejně asi nejhorší co se může stát je že budu muset koupit nový kola do převodovky. A asi taky špunty do uší teda.

Jo na motory koukám taky, a to jsem se chtěl taky optat - ten origo tamiyáckej régl zvládne nějakej pomalejší - cca 55 závitů?
Popřípadě nějaký typy na motory - vím, že je to tady už 100x rozebraný, ale některý příspěvky jsou taky pár let starý a určitě se za tu dobu hodně změnilo a objevily se třeba nějaký nový nebo lepší motůrky. Zatím jsem koukal na axial 55t nebo LRP Crawler Special 3 55T
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ahoj.Zdá se mi to,nebo máš vepředu o centimetr menší kola?
Chudák převodovka.
Jinak mě totéž dělal pastorek,napřed jsem si toho nevšiml,ale po koupi nového byl vidět velký rozdíl.Ten originál mi vydržel pár měsíců,nový ocel již drží druhý rok.Petr
Uživatelský avatar
vonstepon
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 08.10.2015 21:56
Bydliště: Praha 6

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Díky, jo no ty kola ... nějak se nám dodrbalo dodání novejch pneu - to sem docela dement, pozejtří budou větší i vpředu. A pastorek nelze sundat - ohlodanej imbus -> novej motorek :) ňáký typy, s kámošem jsme si říkali, že asi ten axial.
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

u me pomohlol nasledujici:
1. vymenit pastorek
2. vsechny ozubeny kola vytahnout a spendlikem - pinzetou - malinkym sroubovakem zkontrolovat zub po zubu. opravdu v jednom zubu byl zbytek plastu asi z formy (vylupnuti?) a po odstraneni bylo po problemu...
Uživatelský avatar
vonstepon
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 08.10.2015 21:56
Bydliště: Praha 6

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

OK, pastorek zní jako možnost (taky tam teda hodit na obě nápravy stejný gumy), zrovna teď jsem našel nějaký video, kde to dělá podobnej zvuk a prej je v loji ten pastorek - taky jsem tady četl, že ten tamiyáckej je nic moc.
Výškrab jednotlivejch zubů proveden. Občas jsem tam našel malý zrnko bordýlku ale nepomohlo.
Díky.
Když už mi tak krásně pomáháte - co říkáte na ty motory?
ještě jsem našel třeba:
http://www.rcmodelex.cz/rcmodelex/eshop ... -RC4WD-55T

Zpět na „CC-01“