Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: Vaše auta 1:1

Ale já řeším to co napsal Leprasol. Ne to co tady psal Komaar. :-( :OK:
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vaše auta 1:1

Však já taky píšu, že i kdyby jen pro drahou a jedno dítě, tak tři dveře nee.. navíc kočár do kufru....
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: Vaše auta 1:1

No tak naši jezdili ještě menší Fiestou se mnou když jsem byl malej na cesty i s kočárem.. :D a jeden rok jezdil vedel mě i pes.. Takže zas tak marný to není. A auto do města to taky marná nebude. Ale co však necháme toho je to jen na tom kdo si to auto bude kupovat ne?
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Vaše auta 1:1

Přesně tak... jeden tak druhej onak :YOP:
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Focus je i 5ti dver.
Jezdi pekne. Jen si pohlidat korozi.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Určitě chcem 5d. Teď sme měli pučený 2012 krátký Clio od maminy a šlo to. Podvozek do kufru, bouda na přední sedačku a s malou se dozadu vejde ještě jeden dospělej. Takhle by to úplně vyhovovalo, takže počítám,že ta krátká Fabie to splní. Menší by bylo nepraktický, větší zbytečný (velkýho kombíka už máme).
Čili sem asi rozhodnutej. Něco, na co bych měl zvlášť dát pozor?
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Jizda s focusem a s fabii to je nebe a dudy. Potazmo bezpecnost, to tupy a gumovy rizeni a odezva od podvozku dela z fabie celkem nebezpecnej stroj. Oproti tomu focus, etalon jizdnich vlastnosti, podvozek, kterej nema ve svy tride konkurenci ani u mnohem mladsich aut. Kam ukazes volantem, tam jede. Kor v zime se nejdeje zadny prekvapeni a i relativni neridic (manzelka..) pozna rozdil a vetsi jistotu bude zazivat ve focusu...

Zakladni poucka zni, pokud muzes vzit neco jinyho nez skodovku, vem neco jinyho, nez skodovku :FINE:

Predrazeny (novy i ojetiny!), mizerny jizdni vlastnosti, celkem tuhy a nepohodlny. Nedavno jsem mel pujcenou fabku 2004 1.4mpi neco kolem 80tis na tacho (pujcovna, moc nejezdila) a jak rad jsem to vracel. Vozit v tom zenu dite kocarek = utopie. Kdyz se teda podivas z vokna, tak tohle obsazeni ma kazda druha (kazda prvni = duchodec cepicar) a lidem to prijde jako skvely nenahraditelny rodinny auto. Jenze tihle lide basti vepro knedlo, voli Zemana a o jejich idealy, nazory a cile by si clovek neoprel ani kolo. Ti si mysli, ze fabia je bezva. Asi to videli na tv nova.


Pokud mam sanci jeste neco zmenit ve tve uvaze, tak vocihni i jiny moznosti nez fabka..

:-D

No fakt
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Vaše auta 1:1

Focuse jsem měl a bylo to dobrý auto. Na druhou stranu na koncernový auta má diagnostiku týpek v každý vesnici a opravy jsou podle mě levnější.
A manželka horko těžko ocení jízdní vlastnosti. Jediný, co zajímá tu moji na autě je jestli má natankováno :-D Ať už se rozhodneš pro cokoliv. Kup něco co bude v pořádku. Klidně 20000 připlať, ale rodina je kurva to nejdůležitější co máme. Tak je nenech jezdit nějakou popelnicí, nebo jak psali někteří chytrolíni felícií, nebo matyzem - sparkem. To jste se asi posrali ne? Viděli jste někdy takový auta po bouračce? :EVIL:
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Jezdil jsem 7 let s Daewoo Tico. Bylo to moc prima auto. A ano vim jak vypadaji po bouracce. Do mesta stale dostacujici bezpecnost.
Uživatelský avatar
npppp
Častý přispěvatel
Příspěvky: 524
Registrován: 24.02.2012 0:00
Bydliště: Bukovice, hned u Police n. Met...

Re: Vaše auta 1:1

Plutoone, já bych to tak horce neviděl... Neřeknu na dálnici, kde to v kilu a vejš někam napere, ale ve městě hrozí tak akorát ťukanec ve dvaceti, rande se sloupkem nebo cyklistou... :-)
Takže klidně i spark... :CIAO:
Nicméně bych se taky přiklonil k focusu... :-)
Pavel Suchomel
Buggy Bullet V3 - momentálně probíhá GO
Nissan 350Z - od roku 2012 probíhá GO
SCX-10 - HPI Bronco - momentálně probíhá GO
mé rajče
4 Válce stačí, když turbo tlačí ...
...jo a nejlepčí kanál na TyTrubce najdeš zde...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Vaše auta 1:1

Je vidět, že ani jeden z vás nemá děti. Ve 20 to je tak ťukanec na parkovišti. Ve městě se jezdí 50-70. Příklad auto zastaví na přechodu a zezadu jí koupí od někoho, kdo nedával pozor. A pak je sakra rozdíl, jestli sedíš v kombíku, nebo v TICO. Nebo nedostaneš přednost a kousneš do někoho ty, ať už do boku, nebo na přední kolo. Nedej bože, když dojde k čelnímu střetu. Já vím, že maluju čerta na zeď. Ale pak když se to stane a ty o ně nedejbože přijdeš, je to na oběšení.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Jestli chces resit tuhle stranku veci tak koukni na volvo c30 (ale vnitrni usporadani je netradicni, myslim kufr. Si to najdi, ale tezko jak s kocarem, de vo to, jestli mas proutenej s ocelovym podvozkem pudorysu metr stverecni ci neco skladnyho (po vyzkouseni mnoha variant funguji se znackou Xlander :-D )..)

A nebo s40. To je pro pani a deti paradni celkem bezporuchovej dustojnej stroj. A jeto furt maly a sikovny na jezdeni mestem. Ale bojim bojim ze za pade to nebude. Nevim. Cihni.


Jinej vyrobce k bezpecnosti takhle nepristupuje a to je na delsi povidani, proc i ve volvu ze sedmdesatek se vse deje skrz nejakou rizenou deformaci a rozklad sil v ruznych tridach oceli v kastli.

Vsechno ostatni je zhruba na stejny urovni, at jakejkoliv kombik stredni tridy nebo tico.

Takze jestli se chces zamyslet nad otazkou bezpecnosti tak si poloz otazku "jaky volvo" nebo to neres :-D
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Vaše auta 1:1

Mira píše:Vsechno ostatni je zhruba na stejny urovni, at jakejkoliv kombik stredni tridy nebo tico.


Už jsem se o tom nechtěl dohadovat, ale když je někdo tak hloupej, a napíše tohle, tak to se reagovat nedá.
https://www.youtube.com/watch?v=r5MbxSf1bVQ
https://www.youtube.com/watch?v=gJW0WK8vC90
https://www.youtube.com/watch?v=zKLjByoz1qw
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Kdyz uz srovnavas, tak srovnavej stejne testy a stejne trhy.
Spark co jsi postnul mas pro latinskou ameriku. Pro tyhle trhy se auta delaji osizena.
Nebylo ti napadne, ze to nema ani airbag?
Tady mas test Ncap.
https://youtu.be/Nm3vFsl_RiE

Tico jsem nedoporucoval. Je to konstrukcne auto z 80tych (Suzuki Alto) ale pri sve drobne velikosti nabizelo ochranu srovnatelnou s Favoritem.
Pri cenach co za nej chteji se da sehnat novejsi auto. Treba zminenej Matiz. https://youtu.be/oPIKAssFO6Y souhlas. Bocni naraz je z dnesniho pohledu docela pruser a celni naraz take nic moc. Dostalo 3 hvezdicky. Bylo to levne male auto do mesta.

A popravde. Luxusni parkovani s Ticem mi docela chybi. Slo strcit kamkoliv.

Ale sam jsi videl, ze novejsi Spark je na tom celkem dobre. A vetsi Focus bude rozumnejsi volba. Mala auta jsou opravdu jen na poskakovani po meste.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

Do Sparku a spol (yaris by byl bezva, ale stejnej problem) se nesvezes ani s vetsim kloboukem, natoz s kocarem.

Pro evropu jsou NCAP a pro usa IIHS. NCAP ma v ruznych letech ruzne parametry (podle lobby toho co slo zrovna na trh). Boura se do pohyblive prekazky 20% prekrytim; simuluje to naraz do stojiciho (nezabrzdeneho) auta. Ve 45, pozdeji (cca 2012 nahoru) 40 za hodinu tusim. Vtipne ze tesne po teto zmene vyjelo tusim Citigo a dostalo 5 hvezd ehm :mrgreen: ale negugluju, mozna to uz drobet motam.

IIHS oproti tomu bouraj v sedesatce do pevne prekazky (simuluje sjeti z dalnice treba pri mikrospanku a naraz do sloupu) tusim se 40% prekrytim. Cili mnohem mnohem narocnejsi test.

Je treba srovnavat jabka s jabkama. Da rozum, ze kdyz je od siluety cloveka do boku deset centimetru nula osmicky plech a pak nic, je to jine nez kdyz ke jich tam 30 s nejakejma spocitanejma vyztuhama. Coz nic ve stredni tride nema. Krom toho Volva.

Zpět na „FreeKec“