Uživatelský avatar
Tims
Uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 16.04.2013 21:54
Bydliště: skoro Znojmo - Blížkovice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Pro výpočet hodnoty rezistoru k LED je dobrej CALC RC

http://www.calcrc.com/screencz.htm

Třeba se budou hodit i jiný funkce tohodle prográmku :-)
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Souhlas, chce to teple ledky
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

s ledkama jsem se ještě nerozmyslel :)

tak jsem začal tvořit odpružení:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pro šťouraly:
- zatím jsou tam jen dva listy na pružínu, pokud by to nestačilo tak přidám
- přední budou o pět milimetrů kratší, aby mi to vlezlo do modelu
- tlumiče tam zatím plánované nemám, není prostor..
Naposledy upravil(a) gaz46MAV dne 01.10.2016 21:19, celkem upraveno 1 x.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

... a taky jsem si v Lidlu koupil airbrush sadu, zatím jsem zkoušel cvičně nastříkat barvičku od REvelu na kus platu (ten typ ředitelný ředidlem, nikoliv vodou). Teď uvažuju, jestli je třeba dát pod ten nástřik nějaký základ, nebo nějakou obdobu plniče jako u normálního stříkání aut... Poradíte?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Plnič nééé ... ( není co plnit - není to porézní materiál ). Odmastit, nastříkat základ na plasty. Potom buď stříkací tmel ( pokud je potřeba ) a nebo přímo už vrchní barvu.
Dá se s tou sadou z Lidlu něco slušného dělat ? Nejsou to vyhozené peníze ?
Podle způsobu provedení je to spíš jen taková trochu lepší fixírka, co má s airbrushovou pistolí pramálo společného.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Co to je základ na plasty? Můžeš mi poradit nějaký konkrétní produkt? A taky ten stříkací tmel...
Ta airbrush sada se mi líbila kvůli kompresoru. Ten skáče, ale funguje. Pistole je vpravdě asi jen nějaký základ, ale jednobarevnou plochu to při cvicnem nastriku zvládlo. Jinak jako odstín jsem si vybral Rewel 39.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Konkrétní produkt neznám - dostal jsem kdysi plechovku od autolakýrníků, co ten základ používají na plastové díly, co pak stříkají stejně jako karosérii. Stříkacích tmelů je také spousta a popravdě řečeno jsem ho už také dlouho nepoužil. Všechno stříkám sítotiskovýmí barvami a ty drží i bez toho základu - stříkám z 80% na laminát, zbytek ABS a Lexan. Kromě kovů, kde stříkám napřed základ na kovy - také se dostane v Barvách - lacích a je jich několik druhů podle typu kovu ( na ocel, na hliník, na pozink ... ). Ono čím víc vrstev, tím větší pravděpodobnost, že se ne každá barva snese s tou následující a výsledku to může někdy víc uškodit, jak pomoct. To platí hlavně u detailů, kde silnější vrstva barvy působí hodně nepřirozeně. Pokud chci, aby plast nebyl díky osvětlení průsvitný, používám tenkou vrstvu stříbřenky, která dokonale zneprůhlední i třeba lexanovou karosérii.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Tak jsem se zase probral k tvorbě - už jsem se seznámil se základama na plasty a možnostmi BodyFill nástřiku ale pořád se trápím s vrchní barvou. Když jsem si cvičně napáchal nástřik tou REvell 39 barvou tak mi to udělá (logicky dle typu barvy) matný povrch. Hledal jsem ten samý odstín v lesku nebo nejlépe polomatu ale bez úspěchu.

Máte zkušenosti s finálním nástřikem, který vypádá slušně? Nebo jsem jen paranoidní a můžu klidně použít i tu matnou akrylátovou Revell barvu a bude to vypadat snesitelně?

Borik,
níže jsi psal, že používáš sítotiskové barvy - to se objednává namíchané na odstín? A je to mat, lesk, pololesk?

Díky
Pavel
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Osobne si myslím, že môžeš kľudne použiť tu farbu, čo máš. Finálny vzhľad sa dá upraviť vrchným lakom, keď pouzijes polomatny, bude auto polomatne. Pokiaľ lesklý lak, tak sa to bude lesknut.
Opravte ma, pokiaľ sa mýlim.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Dumaz píše:Osobne si myslím, že môžeš kľudne použiť tu farbu, čo máš. Finálny vzhľad sa dá upraviť vrchným lakom, keď pouzijes polomatny, bude auto polomatne. Pokiaľ lesklý lak, tak sa to bude lesknut.
Opravte ma, pokiaľ sa mýlim.


Řek bych že máš pravdu . Také se dělá polomat ve spreji. A tuším že auta 1:1 se stříkají také tak. Nejdříve je barva matné a pak na to šupnou lak.
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Tak to je aj v plastikovom modelarceni :)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Sítotiskových barev je velké množství - jak typů, tak výrobců. Jsou to v podstatě nejkvalitnější barvy, jaké jsou k dispozici ( třeba se podívej na potištěnou plechovku - jak je ta vrstva barvy tenká a jak dobře drží - a to ta barva musí vydržet i vylisování plechovky ). Jsou speciální barvy na různé povrchy, takže najdeš vhodnou barvu od kovů, skla, ... až třeba po igelit ). Ale teď ty nevýhody: jsou to průmyslová balení, takže koupíš nejméně kilovku - to obnáší cca 800,-Kč a víc. Barevné odstíny jsou v nějakém rozšířeném základu, plus třeba stříbrná a zlatá, pak třeba bezbarvé laky - od hluboce matných po vysoce lesklé, dále různá ředidla a zpomalovače, urychlovače ... .
Já ty barvy kupuji v serviscentru ( http://www.sc-brno.cz/ ), konkrétně typ Marabu Marastar SR ( http://www.marabu-barvy.cz/cz/sitotisk ). Na míchání zapomeň - je to dost drahá záležitost v množství, které v našem modelářsko-amatérském snažení nespotřebujeme na desítky modelů. Nicméně pokud máš k dispozici aspoň základní odstíny, dá se namíchat skoro cokoli - pokud netrváš na naprosto přesném odstínu, který je ve skutečnosti také hodně rozdílný ( vliv stáří, UV záření atd. ).
Pro nás modeláře jsou schůdné dvě cesty ( tu třetí bez finančního omezení není třeba rozvádět ): buď se domluví pár modelářů a barvy nakoupí a rozdělí si je a nebo vyhledáš nějakou reklamní agenturu, co se zabývá sítotiskem a vyžebráš zbytky barev ( vřele doporučuji tento postup - stačí opravdu malé množství barvy a na detaily s tím vystačíš i několik let - kolikrát je na dně plechovky tolik barvy, že to vydá i na několik plechoviček velikosti Humbroll ). A to větší množsví se dá i odkoupit.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

ok, použiju teda ten svůj Revell a na to lak. chtěl bych polomatný, ale takový v nabídkách nevidím. Je nějaký produkt, který by jste doporučili, nebo musím smíchat třeba revellácký mat+lesk?
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Toto by sa malo dobre znasat so syntetikou revell, vyskusaj niekde na mieste, kde to nebude vidieť.
http://www.modelshop.sk/Shop/Goods/mr-t ... goods=3176
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

A Revellu není polomat ?? 8o Moc bych nekombinoval...to bych asi smíchal jak píšeš matt s leskem... :wink: Osobně natírám modely jak Revellem a Humbrolem...vždy po zaschnutí jedné..a nikdy to nic neudělalo...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...

Zpět na „Scale projekty“