Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jasný. Já tady pořád čtu, jak mají všichni problémy s Dsysem. U mě byl jediný problém, když jsem mu přepóloval napájení.
16A mám už několik let, odjezdil nskutečně moc v osmnáctině on-road a to jsme tam cpali motůrky z vrtulníků a teď ho používám na navijáky. Dcera má 56A 4 roky v expedici.
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Však jo, jak sem říkál, třeba sem někde udělal chybu já... Já sem až do teď taky měl samou dobrou skutečnost s DSYS, mám asi 5 let starej regulátor, tak sem taky už něco spálil, ale funguje do teď. A MDE16 budu mít 2 rok a furt drží. Jen mě to prostě zarazilo a přeekvapilo. Halvně mi to neleze do hlavy. Ono je taky možný, že tyto verze, MDE, byly prostě horší, než předchozí, nevím... Nebo prostě blbej kus... ale co, život jde dál, zkusím to vyreklamovat, ale asi spíš šáhnu po reglu od axialu...
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A byl na motoru připájený transil ? Nejde ani tak o kondenzátory ( ty jsou tam pro omezení rušení ), ale při brzdě nebo zpátečce bez transilu vlítne od motoru do regulátoru pořádný napěťový inpuls. A tomu zabrání jen transil, kondenzátory ne.
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

TEn sem tam neměl, to bude tím. Tak pro příště budu vědět no. Tak tentokrát to nebyla chyba regulátoru, ale moje.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

jezdil jsem on-roady a nikdy jsem tam transil nedával a nic se nestalo. Dcera bez něj jezdila 4 roky a pohoda
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Nedávno mně David říkal, že naměřil špičkové napětí, co vygeneroval motor při brždění - přes 100V !! Bohužel čím horší baterky, tím je tento problém větší, protože měkké baterky ten inpuls nepropustí dál a zastaví se na výkonových prvcích ... a je konec.
Nová řada má už transil přímo v sobě ( je to sice horší řešení, ale jen proto, že plno modelářů tam ten transil nedá a tím ten reglec vystavuje velkému riziku.
Taky nová řada nepůjde přepólovat - což je další největší příčina konce regulátoru.
A taky BEC už bude těžko zničitelný - při přetížení prostě vypne a až se ochladí čip, zase se rozjede.
Každopádně zavolej Davidovi a určitě se domluvíte.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

S tím transilem je to velice závislé na motoru - některý motor nedokáže při zpátečce vygenerovat ani 20V, některý ( a třeba i mnohem slabší ) klidně přes 50V.
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jen mi přijde divný, že na koberci, na rovné ploše, bez překážky, kousek popojedu, zabrzdím a najednou kouř, ale možná i to stačí, co já vím... Přepólovaný sem to taky určitě neměl... Ale co no, stalo se, stalo Kontaktuji pana Davida a nějak to s ním vyřeším.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

to přepólováním určitě nebude - na 99% je to problém toho chybějícího transilu. Ony všechny součástky nevydrží stejně - ale když dostanou pokouřit, tak se částečně zničí, ale fungují dál. A dalšími impulzy stále pomalu odcházejí - a pak stačí málo a "ucho se utrhne" Kdyby to třeba bylo na hladké podlaze a kola proklouzla, tak se to nestalo ( ale stalo by se to možná už při další jízdě ). Koberec má velký odpor a jakmile kola drží, je to horší.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Přepólování bys poznal velice rychle :-D Ani kastli bys nestačil nandat :-D
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A líbí se mi narážky některých na chladič u Dsysu. Mám tady rozebraný LRP Crawler a ten nemá chladič o moc větší a přitom je na mnohem víc A
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Záleží na typu těch regulačních prvků - čím menší mají vnitřní odpor, tím míň se zahřívají ( mají menší ztrátový výkon ), ale zase na druhou stranu jsou náchylnější na ten proudový impuls, který je dokáže zničit - protože ten malý odpor tomu nezabrání a ten impuls se nestačí přeměnit v teplo. Pokud by tam byly součástky s velkou chladící plochou a masívním chladičem přímo u čipu, problémů by určitě ubylo. Nicméně při mnohem menším objemu výroby je problém ( finanční ) nechat si vyrobit krabičku a ty chladiče. Bohužel největším nepřítelem je marže obchodníků a DPH - kdyby krabička s chladičem stála 50,-Kč, tak ve výsledné ceně na pultě je to o kapku víc, jak dvojnásobek. A to prostě není možné akceptovat, protože konkurence z číny je drtivá už ve všech oblastech.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

U toho LRP je krabička plastová a chladič Alu plíšek
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ja nevim, jak to delaj u tekinu, ale regl fx-r je fakt malinkej a umi az 3s (teda s motorem od 35z tusim).

Me tak jako napadlo, když tady mají lidi porad s těma reglama problémy, jestli by proste výrobce nemoh jeden koupit a podivat se jak to maj udelany, ze to vydrzi. Jde mi hlavne o HW, predpokladam, ze ty principy jsou stejny.

Vim, ze sem asi neobjevil nic nového, ale porad si rikam, ze za pokus by to stalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Také se mně víc líbí regulátory a další věcičky v krabičkách ( jako třeba dělají číňané nádherné a miniaturní přijímače v kouřových a lehounkých krabičkách, ale to si mohou dovolit při "vagónových" seriích. V naších podmínkách je to dost nereálné.
Zase si můžeme z minulosti připomenout firmu Schulze, která jako jedna z prvních začala dávat regulátory a i přijímače do smršťovaček a byly to výrobky špičkové světové kvality. Už zkrachovala ...

Zpět na „Pohony a regulátory“