Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

minotaur píše:
Mutant píše:Defying Gravity


Defiing gravity tak nějak divně skončilo, nebo bude ještě pokračovat?

Teď sleduji Terra nova, zatím 3 díly a vypadá to solidně.

Aaaa málem jsem zapoměl. Viděl jste někdo seriál Firefly? V televizi tuším běžel jen film Serenity. Taky dobrá pecka. Bohužel skončil dost brzo :(
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
Mutant
Častý přispěvatel
Příspěvky: 566
Registrován: 05.02.2009 0:00

Terra novu jsem zkouk vcera v praci a nelibi. Pripada me to dejove i obdobi pred udalostma Avatara, i to postredi, herec... Jakozto nadsenec scifi jsem ale Avatara nezkous, za me prisernej des, leda pekne rendrovana pohadka a i koukam ze v tomto foru jeste Avatar zminen nebyl. Byl jsem v kine a jeste 3D a naposled. 3D uz vubec nikdy, motala se me hlava, rozmazanej obraz bez hloubky ostrosti, brejle spatne drzely...Ted jsem dojel Transformers 3 a slatanina na entou :SHIT:
Traxxas Sumec, RC4WD rock crushers 40, Tekin RX8 / T8 1550 kv 2x3S paralel, trialek, crawleni, takovej mazlik..

http://maranamarana.rajce.idnes.cz/Trax ... _expedice/

http://www.youtube.com/watch?v=dnx0LDBD ... rder&list=
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Trafáci mě taktéž neberou,ale Avatar byl ve 3D moc fajný,ikdyž jednou a stačí.
Ikarie XB1 naprosto dokonalá,škoda že takovejch není víc.THX 1138 mi nějak uniklo,musím to nasosat.
Akta X seriál i filmy peckovní.Teď Akťáky opakujou, a co Krajní meze? Já z nich byl hotovej ,ty teď taky někde opakujou,takže když je vychytám,čučím.
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Tak můžeš tady :
http://www.uloz.to/5028162/thx-1138-cz-titulky-avi

A ještě jsem si vzpomněl na Walking dead, brzy začne druhá série.
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

U Defying Gravity mi konec zvláštní nepřišel. Seriál byl silný ve vykreslení jednotlivých postav, jejich motivací a právě konec mám dojem podtrhl to, že kolikrát není důležitý výsledek, ale cesta k němu. Něco o pokračování jsem zachytil, ale teď nevím.
Akta X se mi líbila nejvíc první série, čím víc do toho v dalších sejřili megaspiknutí, tím to upadalo. Podobných konspiračních seriálů bylo v poslední době nějak moc na můj vkus a jak přes kopírák.
Krajní meze - pěkné, taky hodně dílů bylo zpracování povídek či děl známých autorů.
Avatar - jak je to starý, 2 roky? No, tak možná za další dva se na to podívám ještě jednou... Trafáci první díl vcelku šel, aspoň dětem se líbil, ostatní jsem ještě neviděl a asi jsem o nic nepřišel.
Firefly je věc, která je pouze zbožňována, nebo zatracována. Mně se sakra líbí a sakra moc, taková ta westernová stylizace to ozvláštňuje a kapitán Mal se svými hláškami je správnej týpek. Opravdu škoda, že to típli.

A mám tu zase trochu historické osvěty: seriál The Starlost.
Opět, u nás prakticky neznámý. Vznikl v roce 1973 v Kanadě (tam vůbec vznikají zajímavé věci), ze začátku se do toho namočil slavný scifi spisovatel Harlan Ellison, ale s postupnými škrty v rozpočtu a tedy i scénářích z toho vycouval. Jako konzultant působil další skvělý scifi spisovatel Ben Bova. Do třetice jedním z produkčních byl již mnou zmíněný Douglas Trumbull, který byl v té pionýrské scifi době u všeho důležitého. Seriál byl zvláštní i tím, že byl kompletně natočen na video, což tenkrát nebylo vůbec běžné. Vzniklo celkem 16 dílů. Seriál se vysílal pouze jednu sezónu, pak už ho nikdo neopakoval a objevil se kompletní teprve nedávno na DVD.
Děj: Aby lidstvo přežilo, vyslalo obrovskou generační loď do vesmíru. Ta nesla několik velkých biosfér s osadníky pro nové světy. Po sto letech cesty ale došlo ke katastrofě, která zahubila malou operační posádku a způsobila izolaci biosfér. Po dalších 400 letech už osadníci zapomněli, kde jsou a loď je pouhým mýtem. Hlavní hrdinové, 2 muži a žena, zjistí pravdu a i to, že loď je na kolizním kurzu s hvězdou. Tím začíná jejich dobrodružství, kdy procházejí loď a ostatní biosféry a hledají pomoc. Nápadem to lehce připomíná skvělou knihu od Briana Aldisse Nonstop.
Zajímavostí seriálu je, že hlavního hrdinu hraje Keir Dullea alias David Bowman z Vesmírný Odyssey, v pár dílech se mihne Walter Koenig - Čekov ze ST. Nízký budget je na tricích hodně vidět, je to taky takové trochu komorní (asi jako Trpajzlík), měl jsem trochu obavy, ale děj a příběh není vůbec špatný.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

mám taky rád scifi a stím souvisí jeden dotaz , kdo vý co je nejdůležitější věc v galaxii ?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Odpověď: 2,4 GH/z? :lol:


Koukám,že Minotaur má žánr v malíku. :lol: Nonstop je právě ta kniha co mě přivedla ke sci-fi. :lol: Docela náhoda.

Zapoměli jsme na Český seriál Návštěvníci Jako malej jsem nemohl propást žádnej díl.Na svou dobu supr triky. :lol: Skafandr s telefonem na ruce byl k vidění na filmovým festivalu v KV a zblízka to byl děsběs. :lol:


Tatra 148 crash s seriálu návštěvníci
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

magor-no1 píše:mám taky rád scifi a stím souvisí jeden dotaz , kdo vý co je nejdůležitější věc v galaxii ?

Nedělej si z nás srandu, nebo tě praštím ručníkem :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Viděl jste někdo tohle?

Doctor Horrible's Sing-Along Blog

Nathan Filion(Firefly) a Neil Patrick Harris(Jak jsem poznal vaši matku)
Docela prča

A dobrej úlet je Robot chicken - narážky na všechny možný filmy včetně star wars :D

A ještě přidám Farscape, trochu béčko, ale bavilo mne :)
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

cores píše:Koukám,že Minotaur má žánr v malíku. :lol: Nonstop je právě ta kniha co mě přivedla ke sci-fi...

V malíku nevím, ale prostě tento žánr miluji. Dále žeru válečné a historické filmy, o tom bych taky mohl založit vlákna, ale scifi je pro mne nej.
Věřím, že Nonstop si přečetl jedním dechem, pro mne jsou pořád takovéto knížky top - není nad to si někam zalýzt, rozsvítit malou lampičku a nechat fantazii pracovat naplno. Hmmm, dostávám chuť si Nonstop znovu přečíst.
Aldiss psal především výborné povídky. Z jeho románů bych ještě doporučil Skleník a Helikonskou trilogiii. Od Aldisse je vždy jen krůček k další legendě žánru, Harry Harrisonovi, poměrně úzce spolupracovali. Od Harrisona zásadně cyklus Planety smrti, vždy když přemýšlím, co by páni v Houlywůdu mohli zfilmovat, napadne mne toto.
Abych vás zase trochu poučil 8), Harrisonův román Make room! o totálně přelidněném New Yorku posloužil jako inspirace pro nejlepší scifi film roku 1973 Soylent Green s Ch. Hestonem. Mám pocit, že byl vidění i v naší televizi. Heston hraje detektiva, který vyšetřováním vraždy dojde k trochu eklháft zjištění, že Soylent Green, papáníčko pro hladovějící masy obyvatel vyráběný z řas je ve skutečnosti vyráběn z produktů domů pro povinnou euthanazii starých lidí.

Jo, Návštěvníci... Dáda... 8) Amarouny... :mrgreen: A co Létající Čestmír...
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

gema píše:A ještě přidám Farscape, trochu béčko, ale bavilo mne :)

Farscape má takový pomalejší rozjezd, ale řadím ho mezi své velmi oblíbené seriály. Trochu netypický v tom, že každá další série lepší než předchozí. Ano, je zábavný, také díky přítomnosti poloviny osazenstva z grupy pozdějšího SG (Ben Bowder a Claudia Black).
Obrázek
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

co to nikdo neznáte stopařova průvodce po galaxii ? , jelikož si historii knihy nepamatuji , tak sem to vytáhl z wiki.. "Stopařův průvodce po Galaxii, nebo též Stopařův průvodce Galaxií (anglicky The Hitchhiker's Guide to Galaxy, 1979) je prvním dílem pentalogie, označované jako trilogie v pěti dílech. Jejím autorem je Angličan Douglas Adams. Kniha vznikla podle prvních čtyř částí stejnojmenné Adamsovy rozhlasové hry vysílané původně BBC od roku 1978.

25. května se na památku Douglase Adamse pořádá Ručníkový den. "

proč ručník , to nevím , prostě to tak vymyslel , ale jinak je to výborně vytvořená parodie na do té doby známé scifi , film je slabší ale knihy stojí za to
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Proto -

Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou "ztratil". Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou galaxii, žít v drsných podmínkách a za pár šupů, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat.

Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slangu. Lze například říct: "Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník." (sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer, frúd = opravdu děsně správný frajer).
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

to samozřejmě , ale myslel jsem proč si ho zvolil Adams
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

magor-no1 píše:to samozřejmě , ale myslel jsem proč si ho zvolil Adams

Ptal ses, co je nejdůležitější věc v galaxiii, takže tě praštím ručníkem dvakrát :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „FreeKec“