Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Opět nové fotky na konci alba http://letik.rajce.idnes.cz/Toyota_Hilux/ Tentokrát jsem se patlal s blinkrama. Ale myslím že zapojení je tak primitivní že si ho možná i ze šuplíkových zásob může postavit každý.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Možná by jsi tu část o blinkrech mohl dát do sekce elektroniky, takhle ji zájemci o stavbu budou těžko hledat :)
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

OK pokusím se :wink:
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

Velice slušná modelařina.To říkam furt jsem jen prostej skládač TF:)))
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo... to já jsem ještě taky jen skládač.... Bo nějaké díly mám přec od tebe. Ale to jsi asi zjistil z obrázků. Pro mě je třeba lepší si ten 3link koupit, než ho nějak bastlit doma a stejně bych tu hrazdu přes diferáky takhle neudělal. Akorát bych pak byl naštvanej že se mi to nelíbí :D
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Zase jsem o kousíček dál. Nějaké fotky jsem zase přihodil na konec alba. http://letik.rajce.idnes.cz/Toyota_Hilu ... _spoje.jpg
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

krásná práce...a hlavně perfektně čistý a elegantní zpracování...

jenom teda osobně bych obětoval řízení zadní nápravy ve prospěch celistvý korby...přecejenom zadní řízení maj spíš echt speciály...ale teda je fakt, že nevim, kam to budeš směřovat dál...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Kam to pujde dál bych taky rád věděl. Dělám to tak pomalu že mě to už se.... A nejhorší na tom je, že mě vždycky napadne ještě něco nového co neuvěřitelně protáhne celou stavbu... :cry:
Ta korba bude celistvá....teda aspoň mám tu vizi. Přes to servo bude poklop... Jinak bez toho serva už si to neumím představit. Zkoušel jsem doma udělat si zkušební dráhu ze stolu a židlí a měl jsem co dělat se tam vymanévrovat i se zadní nápravou. A když jsem ji vypnul tak to nešlo vůbec. Ale pravda je že to speciál není a na expedice ovládání zadní nápravy být nemusí. :wink:
Uživatelský avatar
tomasrc
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2009 0:00
Bydliště: Řetuvka

letik píše:Zase jsem o kousíček dál. Nějaké fotky jsem zase přihodil na konec alba. http://letik.rajce.idnes.cz/Toyota_Hilu ... _spoje.jpg


Je to opravdu dobré.Chci se zeptat na čem řežeš ty hliníkové profily pod uhlem?
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Mám na to takový dřevěný mustr z tvrdého dřeva.Tuším že z obi za pár korun. Jsou na něm drážky pod 45stupněma a jemnej plátek pilky. Pokud ty drážky už nejsou moc vorvaný od pilky tak to jde ale přeci jen je to práce na koleně takže si to vždycky uříznu zhruba o půl mm větší a pak to doladim na jemný brusce.
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Krásná čistá prácička.
Je fakt,že to zatáčení zadní nápravy vypadá na scale divně.
Venku si vystačíš naprosto v klidu s předkem.
Uživatelský avatar
tomasrc
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2009 0:00
Bydliště: Řetuvka

letik píše:Mám na to takový dřevěný mustr z tvrdého dřeva.Tuším že z obi za pár korun. Jsou na něm drážky pod 45stupněma a jemnej plátek pilky. Pokud ty drážky už nejsou moc vorvaný od pilky tak to jde ale přeci jen je to práce na koleně takže si to vždycky uříznu zhruba o půl mm větší a pak to doladim na jemný brusce.


Myslíš takovej ten dřevěnej žlábek pro truhláře a kutili?
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

cores píše:Krásná čistá prácička.
Je fakt,že to zatáčení zadní nápravy vypadá na scale divně.
Venku si vystačíš naprosto v klidu s předkem.

Máš naprostou pravdu...Udělal jsem to tam jen pro jistotu co když bude někdy potřeba větší rejd. Během normální jízdy bude ovládání zadní népravy vypnuté. 8)
Uživatelský avatar
letik
Nově příchozí
Příspěvky: 85
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele: WWW

Teda to jsem si zase dal...Včera jsem ohýbal mosaznou trubku (6.) na rám kolem kabiny. Udělal jsem si na to přípravek ze tří kladek ale stejně to má sílu jako PRASE. Nakonec mi nezbylo nic jiného než to nad plynem nahřát do běla, ochladit a pak teprve ohnout. Snažil jsem se přesně kopírovat zadní část kabiny takže i to jak se kabina po stranách směrem nahoru zúžuje. No s tou 6. to byla fakt slast :evil: všechny ty úhly mi vyšly až na třetí pokus. :oops: A to mě to čeká ještě 2x :?
Uživatelský avatar
BiGGiE
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 18.03.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Zdarek taky nad tim dumam a jediny co jsem vymyslel je tohle ohejbacka na med ... nerikam abys ji bezel koupit ale poptej se jestli jekdo z instalateru nevlastni .... nic pohodlnejsiho nebude :) i tu sesku drat to naohejba nadherne :wink:
Obrázek

Zpět na „High Lift“