Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: ULTIMA RC

No tak za mě ta objednávka pořád platí a jestli chceš potvrzení pro tu komisi že jako máš nějaký objednávky,což by ti mohlo pomoct k výhře můžeš poslat nějakej formulář pro závaznou objednávku.
Vlasně teď mi dochází že komise ti doporučila veřejnou prezentaci výrobků,objednávky a další...Ale ty nic takovýho nemáš,teda mimo objednávky od cca lidí kteří si objednali něco co ani neví jak vypadá...
Tak že to vidim tak že nic nedostaneš a tohle vlákno do konce tejdne ztichne a v našich myslích zůstane pouze vzpomínka na, to jak to ta komise podělala že tě nevybrala... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: ULTIMA RC

Jitrnice jakou svět neviděl.... :BYE:

Omlouvám se,ale toto mě napadlo...
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: ULTIMA RC

No trošku sem si prošel tu soutěž..Jestli sem to správně pochopil tak ty jsi komisi předložil tzv.n podnikatelský záměr na papíře. Tedy tvou představu jak by to mělo fungovat.Z důvodu že v komisi nebyl dozajista žádný modelář tedy žádný oponent který by ti řekl že to fungovat nemůže ale měl jsi to hezky napsaný tak si zřejmě včera postoupil do dalšího kola. Co se týká peněz za vítězství v soutěži není to tak že dostaneš peníze na podnikání ale prostě můžeš vyhrát až 450tisíc a to i když se bude jednat o absolutně v praxi nerealizovatelnou kravinu protože ta komise o tomto oboru podnikání ví kulový a bude pouze vycházet z tvých nereáných podkladů. Osobně bejt tebou tak v případě že bych vyhrál si za ty prachy radši koupím hezkou káru a ten podnikatelskej záměr radši někam hluboko schovám do šuplíku.
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: ULTIMA RC

Pokud já dobře pochopil tak 450 tis. je celková suma odměn pro celou soutěž -jak penžních (70tis pro nejlepší) i nepeněžních (nalejvárna, kurzy , poradenství) No a Czechinvest jako spoluzřizovatel - to mluví samo za sebe.
Prostě zase dobře přerozdělený peníze z EU fondů ...... :-D
Jinak , pokud jsem dobře četl , tak posuzování "komisí" a obhajoby budou až v březnu/dubnu - tudíž to co teď proběhlo bylo to , že páni profesoři o jarních prázdninách provedli asi pouze vyřazení prací s hrubkama a na balícím papíře.....
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: ULTIMA RC

Dobrý tak kastle no budiž.... a to jako budeš dělat i své nápravy, převodovky, tlumiče, kardany, gumy??? jako vše co vyjede z garáže bude tvá výroba nebo tvůj návrh který někdo vyrobí jo? žádné tlumiče gmade, žádné gumy rc4wd, žádná převodovka od axialu, všecko tvoje? a k tomu krásná maketová kastle, kterou ještě nikdo nevyrobil? a za čtverku jo ... ty kokos

hmmm :-) Slick by ti asi mohl povyprávět co a jak :lol:

Nadšení pro nějaký projekt je krásná věc, realizace při stanovených nákladech nemožná. Pro komisi, která zřejmě neví, co jsou Pitbull Tyres a jak vypadá dvoukvalt do expedičky to je jistě poutavé.

A co by se stalo kdyby to někdo (nemusíš to být ty, ale neříkám, že ti to nepřeju) vyhrál, projebal by 70 v úplně nesmyslném nápadu a nikdy by ani zdánlivě produkt, co se blýskal v powerpointové prezentaci, nespatřil světlo světa? nojo to jsou ty dotace vlastně ... EU má šestý smysl na utrácení peněz mám kolikrát pocit
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Zdenek79
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 22.01.2015 20:48
Bydliště: Praha

Re: ULTIMA RC

Kdyz si to tak pro sebe shrnu:
Chcete na 3D tiskarne "rozjet" seriovou vyrobu kompletnich modelu s ambici dodavat do celeho sveta?
A to vsechno sam? V prvni chvili jsem si myslel ze je april ale koukam ze je venku jeste snih.

Par otazek k zamysleni.
Kolik potrebujete prodat modelu za mesic aby to uzivilo aspon samo sebe?
Koik jich zvladnete vyrobit za mesic?
Mate zajistenou logistiku?
Jak budete resit reklamace?
Mate uz predstavu o tom kolik stoji licence?
Jak zajistite kvalitu a dostatek zasob ze subdodavek?
Kde to budete vyrabet? (V garazi?)
Kolik je potrebna investice 70K? Nebo 450K? Je to v eurech?
..... Asi by toho bylo k zamysleni jeste spoustu ale nechci vas trapit.

Pokud bych mohl doporucit, vykaslete se na zahranicni trh, zkuste "vytisknout" jeden model spocitejte si na kolik vas vysel vcetne vsech nakladu i tech neprimych a pak dejt vedet cenu. Take si zaznamenejte kolik vas stal casu a zjistite jakou mate vyrobni kapacitu. Z toho pak muzete pocitat dal.

Takhle mi to prijde ze to resite od zadu. Jeste nic nemate, nic jste nevyzkousel, nic nemate spocitane a uz prodavate do celeho sveta.

Pardon pokud to co jsem napsal se vas nejak dotklo, ale uz mam neco za sebou taky jsem pomahal rozjizdet nejaky ten business a vas zamer me vyprovokoval. Treba vam to ale pomuze ;)

S uctou
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: ULTIMA RC

Ale tak sny jsou pěkná věc, jen se bojím že to bude sakra bolet až spadneš zase dolů.. v česku tohle dělá akorát Žíla a tam jsou ceny modelů zhruba trojnásobek, ikdyž už všechno všechno jde z Číny a nejsou to díly ze 4WD.. Nehledě na to, že podle mě tištěným plastem se nikdy nemáš v pevnosti šanci vyrovnat vstřikovaným plastům plněným uhlíkovým vláknem.. Nicméně pokud se někdy něco vyskytne rád to otestuju, zajímalo by mě jestli materiál z 3D tiskárny má nějakou šanci přežít moje používání. Nebylo by ve finále jednodušší se prvně zaměřit na výrobu kastlí a skejlovýh doplňků pasujících na axial, vaterru a další fungující auta? Ale rád se nechám překapit.. :wink:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

a budou nějaky fotky? prototypu nebo tak? ukaz co mas pripravenyho...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Teď jsem ve fázi kreslení - je to pomalu - donedávna jsem uměl sotva používat Malování :-D Nicméně mám objednané materiály na výrobu pneu takže se budu věnovat jim. Jakmile bude co ukázat tak určitě budu informovat.
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: ULTIMA RC

Tak to tě tady zase chvilku neuvidíme :mrgreen: Přeju hodně štěstí :-)
Uživatelský avatar
Niky
Uživatel
Příspěvky: 283
Registrován: 20.04.2011 0:00
Bydliště: Zlin

Re: ULTIMA RC

Tak... uvidíme jak půjdou ty pneumatiky - příští týden by snad měly být první vzorky.
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: ULTIMA RC

Mas zvladnutu technologiu, ci si len natolko veris? Vies co to znamena vyrobit podomacky pneumatiku??

Zacina mi to byt smiesne. Si taky multitalent, ze by si mal dostat ponuku na sefinziniera v rc4wd
Naposledy upravil(a) flateric dne 13.02.2015 17:49, celkem upraveno 1 x.
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: ULTIMA RC

hele ale jestli to kreslis v google sketchupu tak ti to bude jakoby k nicemu mam takovej pocit s tim nikdo nepracuje, jestli prijdes do nejake firmy a dobry den potrebuji vyrobit tohle co sem nakreslil ve sketch upu , myslim ze oni to nepouzijou bude se to muset prekreslit do neceho normalniho co je pouzitelny , chci jen rict jestli se nevysilujes na 3D vykresu kterej je nepouzitelnej , jestli to umis nakreslit ve 2D jen na napir nebo do programu kterej je tak nejak uznavanej ve vyrobe tak je to lepsi nez mit 3D ve sketchupu....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: ULTIMA RC

Nic nemá...nic mít nebude a ten kdo se tu vysiluje sme my... :? a jestli se mýlím dám za ten hotovej model co sem si objednal klidně dvakrát tolik... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Zdenek79
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 22.01.2015 20:48
Bydliště: Praha

Re: ULTIMA RC

Cendab : no myslim ze ted bude pracovat jeste usilovneji :-D

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“