Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Nafouknutí Lipo

Ničeho se neboj...teda jinak...já mám buřty skoro ze všech baterek a dva dny zaplí auto je moucha....já ho měl zaplí čtrnáct dní a baterka funguje normálně dál....hoď jí na 10 sekund na Nimh a potom jí normálně nabij...vyhazovat jí je škoda... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Nafouknutí Lipo

Ta baterka je na odpis a nemá cenu se s ní moc párat. Už to nikdy nebude to, co by to mělo být. Ale klidně ji vyzkoušej - napřed pomalu ( velice pomalu !! ) nabíjet malým proudem ( 1/20 C ) tak dlouho, až napětí vyroste na 3V na článek a potom ji dále nabíjet - opět nejlépe pomalu, 1/10 C. A pak ji vybij na 3V na článek ( klidně i na 3.2V na článek ) a potom už normálně nabít 1C a vybít ... při tom změřit kapacitu a sám uvidíš, jestli to stojí za to a nebo ne.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Nafouknutí Lipo

Jasně, lipolku v radiu už jsem několikrát nahazoval, takže pěkně pomaličku. Ale když jsem tuhle viděl, jakej to je buřtík, tak jsem fakt dostal strach. Tak ju zkusím, jasně že žádné zázraky už od ni čekat nemůžu. Šlo mi spíš o to, jestli je to bezpečné ... jestli se takhle poskvrněná třeba nevznítí při nějakém větším odběru v autě.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nafouknutí Lipo

Já mám pětitisícovky také nafouklé už asi dva roky. A nic neřeším.
Nabíjím tedy pro jistotu ve vaku.
Teď před hodinkou, když jsem vyndal tříčlánek z letadla, tak je také nafouklý.
Ale do rána vždy splaskne.
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Nafouknutí Lipo

Borik píše:Ta baterka je na odpis a nemá cenu se s ní moc párat. Už to nikdy nebude to, co by to mělo být. Ale klidně ji vyzkoušej - napřed pomalu ( velice pomalu !! ) nabíjet malým proudem ( 1/20 C ) tak dlouho, až napětí vyroste na 3V na článek a potom ji dále nabíjet - opět nejlépe pomalu, 1/10 C. A pak ji vybij na 3V na článek ( klidně i na 3.2V na článek ) a potom už normálně nabít 1C a vybít ... při tom změřit kapacitu a sám uvidíš, jestli to stojí za to a nebo ne.


Když tohle čtu už bych asi dva roky nejezdil...vim že když se na to jde vědecky tak je asi ta baterka mrtvá...ale mě prostě i po nafouknutí fungujou bez problémů a to je pro mě důležitý.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Nafouknutí Lipo

Jj, Standa má pravdu.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Nafouknutí Lipo

No já po pár spatřených hořících jsem dvě, co byly jak balón, za cca 300,- mrsknul do koše a ten jsem hned vynes...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Nafouknutí Lipo

Hele takhle jsem nějaký lipolky zachraňoval a dá se to. Nicméně stejně šly poměrně záhy do kopru. Nedržej napětí a ani nedávaj proudy. A jestli je i přifouklá, tak bych ji asi spíš pohřbil čéče...
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

Re: Nafouknutí Lipo

no Vy ste mi tu hrdinovia :-D
baterky sa aj mne aj keď trochu nafukuju, asi to majú podla nálady,... V mojom prípade to je 1mm z každej strany takže nič vážne, aj sa mi podvybila že som ju musel nakopavat na nimh programe, jedna sa mi tak sfukla, že som ju radšej ani domov nebral, do druheho dna sa v nej tie procesy zrovnali a bola taká ako predtým, aj výkon podávala po celý čas rovnaký a doteraz jazdia :-D turnigy :-)

nimh mi vybuchla pri posleli keď som zaspával, takže mám pred tým rešpekt, ale lenivosť je tuším väčší pán, akurát kúpim ten mech na nabijanie, ideme prerabať kuchynu za balík, bola by škoda keby zhorela a zadymila celý byt :-D

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“