Uživatelský avatar
Lupino
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 06.11.2010 0:00
Bydliště: Česká Třebová

po hodinovem badaní pokus omyl to pak je jednoduchy jako facka i bez karty navod je pekne na pikaču ale da se to.
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

Lupino píše:po hodinovem badaní pokus omyl to pak je jednoduchy jako facka i bez karty navod je pekne na pikaču ale da se to.


No uvidim zatim to zkusim tak jak to je mam totiz pocit ze to blbnuti je kvuli tomu ze mi to v byte neco rusi tak to zkusim někde na volnem prostranstvi mno a časem se snad najde nějaký dobrák který by mi s tím na nějaký expedici hlefnul. Jiank s kolegou sme zvažovali příští týden něco malého v okolí Brna....nepujde někdo taky??
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Ono se nei proč plést. Stačí si jen na papír napsat co chceš nastavit jako by jsi nastavoval kartu a pak to řádek po řádku v klidu odpípat. Ono totiž nastavíš třeba parametr 3 u řádku 2 a ono to pípne že se to uložilo. A pak to čeká - třeba minutu než odpáčkuješ další řádek třeba na 1 uloží a zase čeká.

Jo jen možná na začátku kdy se začíná s plnou výchylkou a je tam ten postup zapnutí atd... tam to pípání je rychlé a člověku to nepřijde že už to odpípalo vše podle návodu. A tam to nečeká tak se to musí napáčkovat přesně. Ale je to jen tázka jednoho kroku ::)
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Co se týče předního nárazníku ...... žlutý a černý ho mají stejný .. a ten se mi líbí nejvíce ... teda v černém provedení je asi lepší :wink:

a taky bych dopředu dál "žluté" světla ... takové xenony se na to prostě nehodí :?

Fordům zdar :wink:
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

-Kage- píše:Co se týče předního nárazníku ...... žlutý a černý ho mají stejný .. a ten se mi líbí nejvíce ... teda v černém provedení je asi lepší :wink:

a taky bych dopředu dál "žluté" světla ... takové xenony se na to prostě nehodí :?

Fordům zdar :wink:


Uvidíme vše chce čas...naraznik zkusím nachytstat tak na hrubo a uvidi se jak to bude Broňovi slušet. Vím že spousta z vás si řekne blbá lexanka, ale to auto je prostě krásný a být v ABS tak je to uplně nejlepší. Už jen kvůli tomu že jich tady no foru teda moc není spíš skoro žádný mě to nutí k tomu z toho udělat něco pěknýho. Prvně to ale musím rozchodit aby to fungovalo na 100% pak teprve bude naraznik časem snad zahrádka i interiér (ikdyž non scal)
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

Takže dneska sem se to snažil rozchodit i s fcstanem na telefonu (asi něco přez 2 hodiny - za což mu patří můj velký dík) a stejně to nešlo regulátor prostě nepípá kdy má i přes to že je postup dobře. Zítra nebo po zítří zkusík od kolegy pučit 2,4 vysílač i příjmač a uvidí se zda to bude dělat i sním. Doufám že se mi to podaří co nejdříve rozchodit už chci ven :-(
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Nemáš proč děkovat. Jsem zvědav, kde je ta "moucha" :mrgreen: Tipnul bych si (vysílačka přijímač) ale to se pozná :)
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

fcstan píše:Nemáš proč děkovat. Jsem zvědav, kde je ta "moucha" :mrgreen: Tipnul bych si (vysílačka přijímač) ale to se pozná :)


No jestli to bude vysílačka nebo příjmač tak ač mě to nikdy moc s krykeťákem nešlo tak veřím že tohle poletí hodně daleko :-D
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

Tak nějaký novinky z dnešního dne. Poprosil sem kolegu aby se zamnou stavil a vzal sebou svojí soupravu. Výsledk jest takový že s jeho soupravou jde regulátor bez problému programovat s mojí nikoli. Ale pokud tam dám moji soupravu tak to jezdí bez problému na základní nastvaní ale nemůžu s ní programovat prostě nechápu. Zatím mi to vytáči opačně kola ale na to za chvíli snad přijdu jak to na vysílačce přehodit. Někdy v týdnu půjdem asi autíko vyzkoušet na kopec tak ho zkusím poprosit že bych to naprogramoval rovnou přez jeho vysílajdu a už to tak nechám.
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Jo taky se to tak dá. je možné, že tvůj přijímač posílá do jinou čířkou impulsů než regulátor potřebuje pro to, aby zareagoval že je plyn na max. a tím spustil programovací proces. Tedy: že max na vysílačce neodpovídá max vysílaček ostatních - a tedy neví, že má začít programovací proceduru.

Ještě mě napadlo - zkusit posunout "nulu" pomocí centrování dolu tedy do zpátečky a tím udělat delší krok plynu vpřed.
Příklad
Píší, že max je z výroby nastaven na 1,8ms ale pokud tato vysílačka dává na max. třeba 1,6 může regulátor čekat na tu 1,8 aby spustil programování (tedy 4x pípnutím potvrdil max výchylku a uložil jí.)

Je to jen takový nápad co jsme ještě nezkoušeli.
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

fcstan píše:Jo taky se to tak dá. je možné, že tvůj přijímač posílá do jinou čířkou impulsů než regulátor potřebuje pro to, aby zareagoval že je plyn na max. a tím spustil programovací proces. Tedy: že max na vysílačce neodpovídá max vysílaček ostatních - a tedy neví, že má začít programovací proceduru.

Ještě mě napadlo - zkusit posunout "nulu" pomocí centrování dolu tedy do zpátečky a tím udělat delší krok plynu vpřed.
Příklad
Píší, že max je z výroby nastaven na 1,8ms ale pokud tato vysílačka dává na max. třeba 1,6 může regulátor čekat na tu 1,8 aby spustil programování (tedy 4x pípnutím potvrdil max výchylku a uložil jí.)

Je to jen takový nápad co jsme ještě nezkoušeli.


Heuréka na 50% jsem to vyřešil, už jde nastavovat výchylka hezky mi to pípá, jen po skončení toho nastavení výchylky to nedela nic pri programovani, treba se mi to jeste podari. Jinak už se mi to podařilo i otočit a konečně kola vytáčejí jak mají i na správnou stranu.
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

No tak alespoň něco. Tak držím palce at se to povede uplně :FINE:
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

fcstan píše:No tak alespoň něco. Tak držím palce at se to povede uplně :FINE:


a zvlastni je že se ten postuo je dobře, ale obraceně musím to dělat prvně zpátečka, pak neutral a pak plny plyn ;-) ale vcera to neslo a dnes jo sem asi ufo bo co
Rison
Nově příchozí
Příspěvky: 83
Registrován: 26.11.2010 0:00

Tak ještě aby to bylo komplet tak jedna fotka z dneška.
ložiska a započaté zadní držáky karoserie
Obrázek[/img]
Uživatelský avatar
fcstan
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 17.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Dovolím si jednu radu. Než tam začneš dávat ložiska - otevři je a neplň je vazelínou. Tím je utěsníš proti vodě a prachu. Pokud je takto neutěsníš, budou po pár expedicích některá ložiska uplně "zabetonovaná" a nehneš s nimi. A pak je budeš pracně rozhýbávat a nakonec je stejně budeš muset naplnit vazelínou.
CC-01 -TOYOTA- FJ40
FM 54. kanál [40,715 MHz]
http://fcstan.rajce.idnes.cz/

Zpět na „CC-01“