Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Hele, není důležitý, jestli když stavíš model Tatry, jestli budou nápravy jak má originál, nebo né.
Důležitý je, na co se cítíš, po stránce tvých finančních možností, výrobních možností, znalostí strojního obrábění a časových možností.
Je tady spousta lidí, co se pustí do stavby modelu Tatra a buď to po chvíli vzdají a nebo postaví model jak se říká horkou jehlou. Sám jsem se do toho dal taky, podle plánů od Hanyse, díly jsem si nechal částečně udělat u Hynka, ostatní jsem si dodělával. Na začátku jsem si myslel, že s mým vybavením a znalostmi to nebude problém. Omyl, dělat Tatra podvozek je neskutečně náročný!! :-I Je to neustálá kompletace, spasovávání a zase rozborka když potřebuješ cokoliv na podvozku udělat. Některé díly děláš den a výsledek nejistý. Snad největší problém je tvorba odpružení, zatáčení, atd.
Už z těch, co tě tady do toho hrnou, ti nikdo neřekne, že třeba na řízení ti nestačí ani to nejsilnější mega servo, co se sériově vyrábí, atd. Ty použiješ jedno servo na nápravu a je to, ve srovnání s tatra podvozkem naprosto jednoduché a levné řešení.

Takže jeď si svoje, když uděláš maketovou kabinu, nástavbu, pohraješ si s detaily a disky, tak to bude tak parádní model a i bez roury. Držím ti palce. :OK:

Obrázek
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Stenly: Děkujem

Slick7:
Moc si ceníme tvého názoru a že jsi to tak hezky napsal :FINE:
My třeba vůbec nemáme možnost strojního vybavení a věcí s tím spojených, a ti co si to doma- jak se říká na koleni udělají tak jim klobouk dolů, takže jediné co připadá v úvahu je stavba touto formou, to co teď děláme. Líbí se nám propracovaná a přesná práce a to jde buď touto formou, jak teď děláme, a nebo tou strojní, ale do toho bychom si netroufli ani kdybychom měli veškeré vybavení atd.

Pročetl jsem si toho hodně i jinde na fórech a vůbec to není jednoduché s tou trubkovou stavbou co má Tatra a proto jsme se ani nějak o to nezajímali.Když jsem viděl, jak to někteří mají, jak říkáš šité horkou jehlou, tak jsme to hned zavrhli a jeli si vlastní styl stavby. Sice to není jak se říká SCALE ale my to neděláme abychom těšili okolí ale děláme to pro naši radost a těch, kterým se naše stavby líbí. :lol:

Jinak je to přesně jak píšeš, do puntíku. :OK:

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

A tady je aktuální váha bez těžkých disků. Myslím si, že komplet hotová bude mít asi 6kg, takže to je opravdu dosti dobrá váha na tak velký model, když vidím, že někomu to váží 12kg. My to ale máme čistě z hliníku 8)

Obrázek
Naposledy upravil(a) vitas dne 28.01.2015 14:06, celkem upraveno 1 x.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

kluci já mám Mana 6x6 je tam rám vyroben slickem a disky mám plastový a kola bez závaží a váha je 7,80kg
Obrázek
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Já bych si asi jen dovolil ti ještě poradit v tom, aby jsi zvážil kombinaci rozvodovka a dvou-třístupňová převodovka, místo té jednostupňové převodovky co tam máš. Na tak velký a těžký model je zapotřebí mít sílu v terénu a rychlost na rovince. No, je to lepší, jinak se ti to bude jen plazit :-D
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

wolff: hezké, tam váží asi nejvíc ten rám že?

slick7: no zase tak těžké to doufám nebude aby bylo potřeba něco přidávat. Plánujeme tam dát 21,5T stříďák a ten by byl rychlostně stejně jako 35T stejnosměr, takže pomalé to na rovince nebude. No a v terénu je potřeba opatrně.Přeci jen já ani kámoš nejme ten typ člověka co to mučí do kopce co to jde, takže snad to vydrží.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

To už je jen na tobě, kde s tím budeš drandit a podle toho spřevodovat :OK:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Bude to na takové normální poježdění, tak snad to vše klapne a stavba se podaří.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Tak co říkáte na blatníky? Hezký ne? :-)

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) vitas dne 28.01.2015 14:07, celkem upraveno 1 x.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

vitas píše:Tak co říkáte na blatníky? Hezký ne? :-)

NE :-(
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
bado7907
Nově příchozí
Příspěvky: 79
Registrován: 02.07.2010 0:00

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Slick7 má pravdu. Pouvažuj nad prevodovkou a samostatnou rozvodovkou. Ja som mal tiež na začiatku v Kamaze klasicku rozvodovku axial to bol 6×6 na 1.9-tkach a po pár jazdách v terene odišiel spur a aj kolesa v prevodovke. Už asi 3 roky mam dvojkvalt prevodovku dewalt z uťahovačky a rozvodovku notyro a super. Silu to ma na jednotke takú že som v práci v pohode potiahol 250kg paletu na paletaku a dvojka je zase slušne rýchla. :wink:
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

bado7907: Popřemýšlíme o tom ale já si stále myslím, že by to mohlo vydržet i s tou standardní převodovkou. No uvidíme.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

no tak od toho přemýšlení ti pomůžu, ta axial převodovka pujde do ... po první jízdě. teda pokud nechceš jezdit po asfaltu z kopce. Jinak se mi líbí, že to je velmi čistá práce, asi nic scale ale každý kamion dobrý. Ten axial tě přestane bavit až se ti to bude vše viklat.
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Pěkný pokrok, Vitas... :OK:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

DT-swiss: To jsme rádi, že se líbí. 8) No já si ale pořád myslím, že pokud se k tomu bude člověk chovat opatrně, tak to vydrží. To kolečko v převodovce je dost mohutné a navíc je tam správně nastavená spojka, kdyby náhodou to byl moc velký záběr. Tak to zatím nacháme tak a když by to nefungovalo jak má, řešila by se rozvodovka.

Kanaďan: Díky, snažíme se :YOP:

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“