Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: DeF90 by VíťasK

Já mám konektor píchlej v příjímači, protože při výměně baterky nemusím sundávat kastli, takže mi kablík nevadí.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

Děkuji za tip :OK:

Po době odhodlávání jsem se dneska pustil do montážního stojánku, je jen na hrubu svařený a ještě příjde dobrousit a nalakovat ale zatím se mi líbí :tleskam:

Obrázek

Už nebude stát na kolech ... :OK:

Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: DeF90 by VíťasK

a preco je ten stojan tak vysoky? ci to je 1. defender si zijuci na vysokej nohe? :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

no :-D je to cca 25cm a na po naklopení auta na jednu či druhou stranu to je tak akorát :OK: a kdyby náhodou byl případ nouze nechá se kousek uříznout a díra převrtat :) ale jinak mi to zatím vyhovuje :tleskam:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: DeF90 by VíťasK

pockat, cize ono sa ti to auto tam toci okolo osy a je prichytene o tu platformu?
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: DeF90 by VíťasK

Tady nekdo nezna Pitowu houpacku na Tacomu :-D

Jj. Se to normalne houpe sem tam. Je to sikovny i na nejaky drobny servisni ukony... A i kdyz to treba nebudi ten dojem, je to stabilni..
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

No :-D už sem chtěl popisovat funkci ale Míra byl rychlejší :-D

Je to stabilní, jednoduchý a dostačující svému účelu :OK:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: DeF90 by VíťasK

tak ja som si zatial vyrabal len magneticku pracovnu podlozku a z PSH stojany, ale tie vystavne, nie servisne + kovove stojky. Tak tympadom moj predpredchadzajuci prispevok je irrelevantny :BYE:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

Tak konečně jsem předělal ten nárazník :-D snad už je to to pravé :OK: , akorát světla ještě nesvítí :-(
Obrázek
kastle je tam jen tak položená, proto ta mezera ... :-p
Obrázek

Tak jsem to už nevydržel a dnes namontoval CVD poloosy, ..
Obrázek
.. teď jen otázka k zamyšlení :-p vyrazit maximální rejd z origo axial těhlic, nebo jít do tuningových těhlic. Má to smysl na expediční auto a co se týče rozdílu rejdu :-( ?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: DeF90 by VíťasK

U kluku co to maj nakym zpusobem potuneny to stejne zataci jako kdyz udelas rejd tady tem originalum. Vysledek stejnej a zbyde na velkej sud Plzne.

Na takovy to expedicni jezdeni jak pises.
Uživatelský avatar
Ruzabmx
Častý přispěvatel
Příspěvky: 834
Registrován: 18.10.2010 0:00
Bydliště: Holomóc ja! ( Ostrava )

Re: DeF90 by VíťasK

Rejd se da vyhrodit az do extremu... treba jen kdyz das pryc ten šroub co drzi Cčko a misto nej tam das šroub se zapustnou hlavou nebo červík tak už máš o kus lepší rejd.. nebo fiknout origo tehlicu a prevrtat na spojovacku..pak z toho dostanes az nesmysl.. navic rejd je dost dobrej pomocnik pri vyjezdech , kritickych naklonech atd .. ac se to nezda tak to dost ovlivni jizdni vlastnosti..nehlede na to ze se stočíš nebo otočiš na fleku :OK:
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

Tak jsem dneska vyměnil šroubky za červíky zlepšilo se to, ale stále mám pocit že by to mohlo být lepší :-( vnitřní kolo je zhruba takto a vnější +- 45° což nějak nechápu :-D
Obrázek

Jak myslíš fiknout těhlicu a převrtat ? 8o

Napadlo mě uděl mezi kousek kterým bych posunul uchycení spojovačky trochu dál od středu a vytáhl ji blíže ke kolu... mělo by to smysl nebo ne ? nedokážu si to nějak představit :-D
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: DeF90 by VíťasK

Jasne ze melo. Tvar spojovaci tyce je dulezity, musis chvili vohybat a koukat kam te to pusti. Klicem je samosebou to misto kde tehlice narazi do sroubku. Uber material na obou stranach (sroub uz jsi zmensil, este tu tehlici...)

Na spojovacku M4, M3 je ukrutne malo a zvohyba se ti. Kup hrst kloubku a steluj. Od serva udelej stouchacku az ke kolu a pak fikanym tvarem spojovacky a upravou tehlic dosranes rejd az za roh.
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

Tak jsem něco zkusil a docela to chodí, prodloužení pák origo těhlic ..
Obrázek

Dále jsem na kolech udělal lehce rozbíhavost abych se dostal na max co mi dovolí poloosy, teď už jen prodloužit páku serva páč na vysílačce nastaveno 120% a nestačí do krajních poloh, zatím jsem s tím nějak spokojen :OK:
Obrázek
Uživatelský avatar
VíťasK
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 13.07.2015 20:51
Bydliště: Liberec

Re: DeF90 by VíťasK

Tak dneska dodělána páka a funguje vše na jedničku :OK: takže bude moct jít do barvy :) Řízení je teď na max co mi dovolí poloosy :BYE:
Otočí se to cca na 1.3m, změna jak blázen oproti plastu :-D

Detail pozice spojovačky po prodloužení ..
Obrázek

Prodloužená páka ...
Obrázek

Zpět na „Scale projekty“