Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

jestli seš ochotnej zaplatit poštu k výrobci a pak zpátky k nám s tím ,že výrobce si zapitvá a třeba to pomůže při odstranění některých problémů, můžem ti chcíplej DSYS půjčit
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Uživatelský avatar
borisa160
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 31.03.2012 0:00
Bydliště: Kladensko

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak mi to nedá a musím také ještě trošku zareagovat. Myslím si, že nejsem z těch co chtějí jen tak něco hanit, chyb jsem už nadělal spoustu, odpálil jsem Tamiácký régl přepólováním, do přijímače se mi dostala voda a šel do kytek, Toyotu jsem 2x lakoval protože jsem si šáhnul na dveře když to ještě nebylo suché. No člověk v životě udělá spoustu chyb, ale štve mě, když máme regulátor ( MDD56 ) který přestane fungovat a tak si tak myslím, že nám prostě odešel (měli jsme ho tak rok a už mě ani nenapadlo ho nechat opravovat, protože jsem si říkal, že jsme ho asi v terénu přetížili) a tak jsem koupil nový - MDD90 - aby k tomu už nedošlo. Ten nám vydržel jezdit měsíc a začal zlobit za chladna. No tak jsme zkusmo dali ten čínský a vše fungovalo jak má. Teď je tam výše zmíněný a syn jezdí bez sebemenších problémů. Tak se Boriku nediv, že jsem vyhodil dost peněz na to, abych měl něco, na co se nejde spolehnout. A piš si, že pokud bych nebyl spokojen s úplně jiným výrobkem, tak to klidně taky řeknu - u těch čínských je to prostě někdy sázka do loterie - viz zkušenosti Paliho a nás ( jednomu funguje dobře, druhému cuká ). Od čeho je tedy fórum? Nemáme si zde sdělovat své poznatky a zkušenosti? Nikdy jsem nepohanil přístup výrobce k reklamacím ani jeho samotného (jak jsem napsal: určitě má i své klady), jak vidno funguje vždy všechno k všeobecné spokojenosti, ale prostě se na ten regl nejde spolehnout!!! To je to, o co mi jde... a ani jsem ho nereklamoval, protože mi to za to nestojí, spálený není - jen je náladový. Třeba s ním bude nový majitel spokojený, budu jenom rád, pokud tomu tak bude. Mám čisté svědomí - jak jsem již napsal daroval jsem ho!
Ještě malý edit: vlákno se jmenuje: "Kdo máte zkušenosti s DSYS" ne? Tak jsem je popsal, kdyby to bylo pomožte výrobci, tak sem asi nepíšu.
Naposledy upravil(a) borisa160 dne 01.04.2013 21:47, celkem upraveno 2 x.
Tamiya TA-02 Dirt Trasher
Tamiya NDF 01 Nitro Thunder 2,5 ccm
Tamiya CC-01 Mitsubishi Pajero
Trail Finder 02 Toyota Hilux
http://borisa160.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/stanekrent1?feature=watch
http://www.stanekrent.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

mrak03 píše:jestli seš ochotnej zaplatit poštu k výrobci a pak zpátky k nám s tím ,že výrobce si zapitvá a třeba to pomůže při odstranění některých problémů, můžem ti chcíplej DSYS půjčit


Jestli vymyslíš, jak ho dostat ke mně, nemám s tím problém.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

salvatore píše:Bořík má pravdu. Stiffi, pošli to s jednoduchým popisem problému do Brna.

Abych pravdu rekl nemam chut ani naladu stravit jekejkoliv cas s dsysem at to je cokoliv neni to poprve ani podruhe ani potreti co me vypek...(jednou sem ho zabil ja, to vim) nestoji mi za to abych ho dal do obalky a uz vubec ne abych sel na postu... ale je mozny ze az nekdy vychladnu a budu mit dobrou naladu tak ho privezu do prahy a muzu ti ho hodit do kramu... zatim zakopanej neni cekame na viic kusu... a co mi rekne vyrobce borik? no ze sem tam mel neco na min nebo neceho hodne nebo se utrhlo ucho... ale ja vim ze ten regl me chtel jen vytocit... jako to uz udelal... a ja uz mu to nedovolim... PRISAHAM ze bych se ale vubec nedivil kdybych tam ted znova priletoval draty a dal ho do auta ze bude jezdit... ale ja mu tu radost uz neudelam... howg
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Bandolik píše:Hele mám dotaz, koupil jsem dys 56W a ted přemýšlím jak to správně nastavit takže otázka zní : má někdo s Ostravy a okolí programovací kartu ? Za 1) má to byt jednodušší za 2) i tak bych to rád viděl ať vím na co si dávat pozor a do čeho třeba nerejpat :-) a tak vůbec

Díka za info a pomoc.


Bandolik , ja mám s ladou tu programovaci kartu, takže pokud se ti nepodaří sehnat druhá tak jak bude nějaká společná akce tak není problém naprogramovat.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Zatím díky za info
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jde to i krásně přes vysílač a řekl bych, že i rychlejc. Kdybys chtěl napiš mi PM a za 2min je to hotové přes telefon.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

nevíte někdo proč je zakázáno prodloužit kabely k motoru u DSYS
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

mara126 píše:nevíte někdo proč je zakázáno prodloužit kabely k motoru u DSYS


Nejlépe Ti odpový výrobce.

Takže jen zhruba, :-I při prodloužení kabelú vznikají napětové špičky které poškozují regl. Jsou tam takový součástky MOSFET se jim říká. Jsou použity výkonné s velmi malým vnitřním odporem což umožnuje regulaci s velmi nízkým ztrátovým výkonem. Tyto součástky nemají tyhle věci rádi. Ty špičky vytváří motor při komutaci tedy při převodu proudu přes uhlíky na kotvu motoru. Nechá se to řešit zapojením dalčích součástek. Určite jsi připojil kondenzátory a transil na motor. Tento transil se připojí ještě na vodiče a prodloužit se tak dají. Myslím jako ještě další ne že se sundá z motoru. :NO:

Takže prodloužení kabelů se nedoporučuje kvůli vzniku napětových špiček. :OK: :OK:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Transil tam mam, pokud bych je teda chtěl prodloužit tak bych tam musel ještě dát jede na spoj kabelů? no zatim to asi nebudu řešit, nacpal sem regl pod motor takže origo kabel stačí, snad mu to nebude vadit že je skoro na motoru.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Když ti chybí pár centimetrů kabelu k motoru, tak ho klidně prodluž, ale opravdu jen to nejnutnější. Reglec dej raději dál od motoru - ten se zahřeje a zbytečně ohřívá regulátor.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

o teplotu strach nemam, v truck trialu je po jízdě motor studenej, jen sem se bál nějakýho rušení
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Pokud jsou tam kondezátory a transil, co pochytá vygenerované napěťové špičky, tak to bude v pořádku.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Musím opět vychválit p.Davida, protože jeho ochota se opravdu jen tak nevidí. Minulý týden jsem zase dělal ponorku a těsnění v krabičce po dlouhé době propustilo kousek vody a přestal jít reverse a i zvuk pípání, začal být hodně chraplavý. Tak jsem volal p.Davidovi, zda bych mohl zaslat na opravu a samozřejmě jsem přiznal, že je to z vody. Ve čtvrtek odpoledne jsem odeslal a dnes se vrátil domů. K mému překvapení jsem otevřel obálku a našel v ní úplně nový regulátor, tak jsem normálně nevěřil svým očím. Před rokem jsem platil 160Kč za opravu a někdo mi tu psal, jak ho můžu chválit za něco co je v reklamaci. Jenže za tu ochotu a nulové čekání si zaplatím klidně, než čekat měsíc a doufat, zda reklamaci jiný výrobce uzná či ne. Abych to shrnul, tak jsem se s takovým přístupem a ochotou k zákazníkům snad nikdy nesetkal a za to fakt děkuju. Až mi to nedalo a musel jsem mu dnes zavolat a poděkovat osobně. Pokecali jsme o tom a řekl mi, že by šel opravit, ale nebyla by jistota, zda by časem třeba neodešel a díky tomu se rozhodl mi dát nový. Takže ode mě už 4x palec nahoru.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

A bylo to opravdu vodou ? Zvuk vydává motor, ne regulátor a tak je trochu zvláštní, že se "nachladil" a chraptěl. Většinou stačí reglec vysušit a jede dál. Celý regulátor je lakován ochranným lakem a tak by mu voda neměla až tak vadit. Spíš by šlo o rušení, kdy by se díky vodě mohly změnit hodnoty některých součástek. Pokud voda zaplavila motor, tak bych příčinu hledal spíš tam - v motoru.

Zpět na „Pohony a regulátory“