Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Paráda. :OK: :OK: Ale jak jsem se dočetl že to je 1x12. Jediné co mne trochu vzalo vítr z plachet je, že je v měřítku 1:12 ... Jak seš natom s váhou?
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

strejda píše:... že je v měřítku 1:12 ... Jak seš natom s váhou?

To jako že to má malý? :lol: To s tou váhou mne zajímá taky. Na tom bude záviset volba motoru a zpřevodování. Nějak si představuji u svýho projektu, že až budu mít nosný žebřík a rám kabiny, tak před vlastní výrobou kastle provedu nějaké zkoušky pohonu s odhadovanou zátěží, abych pak nemusel někde něco zbytečně řezat.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

strejda píše:... Jak seš natom s váhou?


No potřeboval bych tak 5 kilo schodit... :lol: Taky mne štve že to je 1:12, raději bych desetinu, no jo no, co nadělám...

Popravdě řečeno - o váze prozatím nepřemýšlím... Jistě, snažím se to dělat co nejlehčí, ale prozatím to opravdu neřeším. Co se týká pohonu, tak to je pro mne prozatím velká neznámá... Nehledě k tomu, že jsem se už definitivně rozhodl pro nápravy RC4WD Worminator (ještě je otázka jestli standardní nebo ty užší co připravují) a s těma je to trošku jiné než s klasickýma nápravama - "diferenciál" je řešený pomocí šnekového převodu a má převodový poměr 40:1. No uvidíme, nějak to dopadne :mrgreen:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Worminátory jsou zajímavý, i díky tomu šneku, Otázka je kvalita, jsou tu v poslední době nějaké stížnosti na kvalitu RC4WD výrobků :roll: .
No, je pravda, že když už se jeden do něčeho takovýho pustí, tak to MUSÍ nějak dopadnout, třeba i násilím 8)
Těším se na tvůj další postup.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Tak tohle bylo asi to poslední, co šlo relativně snadno a rychle. Lépe řečeno - na čem byl dobře vidět postup prací... Udělal jsem stěny a podlahu nástavby z 2mm PSH, včetně vyztužené podlahy pod baterii. Ta bude umístěna řekl bych v nejlepším možném místě: přímo uprostřed autíčka, těsně nad rámem (co mi dovolí podlaha v nástavbě) a bude napříč. Vzhledem k těžišti a váhovému rozložení si nedovedu představit lepší místo. Navíc v nástavbě je pro ni místo úplně ideální. Ve skutečné nástavbě je v těchto místech veliký "nákladní" prostor s dvířky na obou stranách. Je to v prostoru pod stolem a sedačkami. Já se asi spokojím s otevíracími dvířky pouze na jedné straně, pro možnost vyjmutí akumulátoru, nebo zapojení konektoru. Panty na dvířka už mám, ale ještě vůbec nevím, jak udělám zavírání... Nechci nic obludného :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Jak to vytapetuješ? :tleskam:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Nádhera to bude bejvák. :FINE:
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Na to zavírání jsou dobré neodymové magnety. Drží jako blázen. Jen musíš udělat kliku abys to otevřel.
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

To otevírání by šlo udělat elektromagnetem - ve vypnutým stavu kus kovu, ke kterýmu by se přisál magnet, jak by se to zaplo, dvířka by samy odskočily a nebyla by třeba žádná klika
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Tak jsem měl připravené dva typy uzavírání (nebo spíše "zamykání") dvířek, všechny ozkoušel na testovacích dvířkách a nakonec jsem zvolil magnet. Byla to moje první práce s PSH a musím říct že mne to vrátilo do mládí :wink: A to přesně v okamžiku, když jsem otevřel modelářské lepidlo na plasty - tu vůni těchto specifických lepidel jsem cítil naposledy někdy před dvaceti lety :P

Obrázek

Panty jsou moc fajn, lze s nimi dobře pracovat a ohýbat a tak...

Obrázek

Magnet jsem přpevnil oboustranou páskou a celek s "držadlem", za který se dvířka otevírají, jsem zalil plastem z tavící pistole. Drží to naprosto dokonale a opravdu pevně. Když jsem to ale celé sesadil a spasoval, tak jsem s hrůzou zjistil, že díky minimálním tolerancím jsem mohl s úspěchem použít úplně jiný a jednodušší (a hlavně míň prostorově náročný) systém zajištění dvířek... Nu což, už jsem to udělal takhle, holt poučení pro příště 8)

Obrázek

Chvílemi se mi zdálo že panty i držadlo (které je z 1,5mm mosazného drátu) jsou příliš veliké a masivní vzhledem k velikosti autíčka. Ale když jsem to pak seskládal dohromady, byl jsem příjemně překvapen - celkově to k autíčku docela dobře sedí a pasuje. Takže to nakonec všechno dopadlo dobře :twisted: Takže hurá do další práce...

Obrázek
Uživatelský avatar
katana
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 09.08.2009 0:00
Bydliště: Čelákovice (skoropraha)
Kontaktovat uživatele: WWW

Krásně ti to roste. Myslím že magnety jsou dobrá volba ja to používám na lodích na dekly a sem s tim spokojen.
Jen taková otázka kolik ten rám váží?
SCX 10 - JeeP TJ, Lamaboo, a origo SCX
TA-01 - Hummwee, ...
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Nabira to moc pekny obratky, jen tak dale :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Pustil jsem se do "jídelny", neboli sedaček se stolem :wink: Právě pod touto sekcí je největší "nákladní prostor" celé nástavby. A nachází se přesně uprostřed auta. Stavbu si trochu ztěžuju tím, že zatím interiér stavím tak, aby se dal rozebrat a provést na něm nějaké změny. Nejsem tak zdatný, abych to dokázal všechno předem domyslet do detailu, takže potřebuju mít trochu "zadní vrátka" :P I kvůli tomu jsem musel přehodnotit způsob připevnění střechy... Potřebuji ji mít odkrytou do poslední chvíle, abych měl co nejlepší přístup do interiéru kvůli dodatečným změnám a úpravám.

Obrázek

Sedačky ještě "potánu čalouněním", přemýšlel jsem o kůži... No uvidíme. Podlaha má "dřevěný" povrch, ze dřeva bude i stůl, který musím vyrobit a také nohu stolu, která je v reálu teleskopická a umožňuje stůl posunout dolů na úroveň sedačky a udělat z toho postel.

Obrázek

Dál přijde na řadu koupelna, která na jídelní kout navazuje...

Obrázek
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Nějak jsem si nemohl pomoct a musel jsem dodělat ten stůl...

Obrázek

No a asi si taky všimnete, že na tu protější sedačku se přes ten stůl těžko někdo protáhne... A tak jsem musel zadumat podobně jako chlapíci u GXV a udělat ten stůl úplně stejně - otočný (mimo toho že je posuvný nahoru a dolů) :twisted:

Obrázek
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Pěkný to máš :SUPER: jen se my zdá že ty sedáky jsou až zbytečně moc dlouhý :roll:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“