Uživatelský avatar
sim_ma
Častý přispěvatel
Příspěvky: 613
Registrován: 02.11.2013 18:01
Bydliště: Jablonné nad Orlíci

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Milan3528 píše:
Taurus84 píše:Nárazníky sú profi práca :OK:
Ja mám ale dve otázky - aký priemer majú pneu a prednú masku si striekal čiernou, alebo si nejak dal dole ten chróm?


Pneumatiky mají 98 mm a masku jsem stříkal.Chrom by šel asi odstranit louhem.Louh by s plastem asi nic provést neměl.
Asi budu muset trochu zbrousit lemy aby se mě tam kola lépe vešla a nebo zúžit nápravy.Z toho mám trochu obavy.Copak plast,ten fiknu raz dva ale co s poloosou ??? Je tam nějakej zádrhel ???


já mám defa taky na axialu gumy my o lemy nedřou
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Však taky ty lemy máš zabroušené... :P
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

bedna píše:Máš v plánu nechat bateku takhle vzadu?


Prozatím ano,ale vše je ve vývoji.Není problém ji přemýstnit.Zatím jsem měl hlavní cíl,aby se to vůbec hejbalo.Je to na zadek těžší,tak možná půjde dopředu.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Tomhabmw píše:Však taky ty lemy máš zabroušené... :P


Taky nad tím uvažuji,že bych je s citem trochu zbrousil.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

já mám defa taky na axialu gumy my o lemy nedřou

Mě taky nedřou,jen když je extrémní křížení.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Milan3528 píše:
Tomhabmw píše:Však taky ty lemy máš zabroušené... :P


Taky nad tím uvažuji,že bych je s citem trochu zbrousil.


Určitě..vždy konce tak o půlku a do ztracena...a nebude nic drhnout a vzhled zachováš.. :wink:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Předělával jsem pravostranné řízení na levostranné.Řízl jsem do toho,protože to bylo stejně v dost špatným stavu.Je to zatím jenom nahrubo a na zkoušku pro zpasování s karoseríí a podvozkem.
Obrázek
Obrázek
Zadní sedadla scházeli a tak musím něco vytvořit

Obrázek

Baterii jsem musel stejně předělat dopředu skrz interier.Teď bude auto lépe vyvážené.
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Opět jsem trochu pokročil.Nárazníky dostali lak,vytvořena zadní sedadla,uchycení nájezdových plechů na zahrádku,jiné nálepky,tažné zařízení,zabroušení lemů.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Plechy půjdou sundat bez použití nářadí.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zbytek fotek zde : http://milan3528.rajce.idnes.cz/Defender_Axial

Ještě schází rezerva,dále na zadní čelo hever a něčím naplnit zahrádku.Jak a kam uchytit kotvu ???Je dost velká.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Covece, pekne ti to jde. Kdyz jsem koumal ten sroubovanej naraznik tak se mi moc nezdal ale parada. Akorat. Ty brejle.... 8o sou nejak krive ohnuty v tom bombirunku a malounko, jak jsou velky, je to hodne znat :lol: ten tvar je vhodnej na defika...? Zajimava zmena od hranaty klasiky, ale nevim zda lahodi oku... Mozna to chce jen zvyk, jinak je to provedeny fakt pekne..
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Mira píše:Covece, pekne ti to jde. Kdyz jsem koumal ten sroubovanej naraznik tak se mi moc nezdal ale parada. Akorat. Ty brejle.... 8o sou nejak krive ohnuty v tom bombirunku a malounko, jak jsou velky, je to hodne znat :lol: ten tvar je vhodnej na defika...? Zajimava zmena od hranaty klasiky, ale nevim zda lahodi oku... Mozna to chce jen zvyk, jinak je to provedeny fakt pekne..


Ty brejle takto patří na Camel Defíka a jinak je vyráběl Lee.Taky se mi zdají divně ohnutý,jako do špičky....no co už.
Uživatelský avatar
Taurus84
Častý přispěvatel
Příspěvky: 525
Registrován: 06.07.2014 17:49
Bydliště: Malinovo

Re: Defender 90 na podvozku Axial

To tazne zariadenie je super
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Milan3528 píše:
Mira píše:Covece, pekne ti to jde. Kdyz jsem koumal ten sroubovanej naraznik tak se mi moc nezdal ale parada. Akorat. Ty brejle.... 8o sou nejak krive ohnuty v tom bombirunku a malounko, jak jsou velky, je to hodne znat :lol: ten tvar je vhodnej na defika...? Zajimava zmena od hranaty klasiky, ale nevim zda lahodi oku... Mozna to chce jen zvyk, jinak je to provedeny fakt pekne..


Ty brejle takto patří na Camel Defíka a jinak je vyráběl Lee.Taky se mi zdají divně ohnutý,jako do špičky....no co už.


Co, no co už.....

Za mě je to hrozný...a když za to bere peníze,bych mu to omlátil o hlavu !!Jak toto dle někoho ,,mistr,, může pustit do světa a zaslat zákazníkovi?? Bych se styděl... :!:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Tomhabmw píše:
Milan3528 píše:
Mira píše: .... Akorat. Ty brejle.... 8o sou nejak krive ohnuty v tom bombirunku a malounko, jak jsou velky, je to hodne znat ....


Ty brejle takto patří na Camel Defíka a jinak je vyráběl Lee.Taky se mi zdají divně ohnutý,jako do špičky....no co už.


Co, no co už.....

Za mě je to hrozný...a když za to bere peníze,bych mu to omlátil o hlavu !!Jak toto dle někoho ,,mistr,, může pustit do světa a zaslat zákazníkovi?? Bych se styděl... :!:


Tak dramaticky bych to neviděl, ale asi bych se taky domluvil na opravě či výměně. Má to být přesná půlkružnice a pokud zcela nezkresluje fotka díky úhlu focení, tak to tak asi fakt není. Lee je borec, ale toto se fakt nepovedlo. Sorry...

Jinak tažný je faakt luxusní :hura: :tleskam: :hura:
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Tak dramaticky bych to neviděl, ale asi bych se taky domluvil na opravě či výměně. Má to být přesná půlkružnice a pokud zcela nezkresluje fotka díky úhlu focení, tak to tak asi fakt není. Lee je borec, ale toto se fakt nepovedlo. Sorry...

Jinak tažný je faakt luxusní :hura: :tleskam: :hura:[/quote]

Výměna brejlí domluvena.Tažný je v podstatě výřez z hliníkovýho profilu účka,běžně k mání v železářstvích .Ještě mi zbylo 95 cm tohoto profilu což je asi na 30 kusů tažných zařízení.Kolík je sletován z trojky mosazného svařovacího drátu.Mohu pracovat jen s běžně dostupným materiálem,jelikož se do města do velkých obchodů moc nedostanu.Tak to řeším co se mi dostane do ruky.
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Defender 90 na podvozku Axial

Z čeho se staví je vcelku nepodstatný, důležitý je výsledek ;-) A tenhle defík se mi fakt líbí, decentní, krásný. :-) :OK:
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/

Zpět na „Scale projekty“