Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Tvl to je bomba :-) to se mi fakt líbí :-) kurňa kde je tady ten palec nahoru... :-)
:OK:
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Tohle vypadá nádherně, taky bych chtěl takhle umět stavět kastle. Jen tak dál.
:hura: :hura:
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Langos píše:Tohle vypadá nádherně, taky bych chtěl takhle umět stavět kastle. Jen tak dál.
:hura: :hura:


říká ten kterej staví tuctovku :-) :-D
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

No ale budku, nebo řekněme skelet jsem koupil. Stavět auto od "desky" je trošku něco jiného.
Opravdu smekám
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Děkuji , dekuji , ale nádhernou práci si i já umim představit jinak :lol:

Přepákování se bude ještě předělávat takhle to nezustane....

Tady vyrobená kapota....

ty kapotový boky jsem normálně nalepil na blatniky jak bylo řečeno minule tím vytvořil spáru , jelikož kapota neni uplně jednoduchá , spíš je jakože zasranětěžká , tak sem se s tim trochu nazlobil a věřte , že tohle co tu vypada jakože sem to slepil za večer sem vymýšlel týden po večerech a nevěděl co kam kdy a jak...

Takže první ty boční panely 2mm nabombírovaný v ruce s pomocí zapalovače po délce jen tak lehce , ono by se řeklo že to skoro neni vidět , ale ve výsledku je to důležité , jinak auto vypada jako lego... Tak jak je vidět na fotce je to přilepeno po straná a na tom středu , jelikož by byl býval díl přilepen jen na hraně je spára zalitá řídkým vteřinákem...

Obrázek

jinej pohled hrany již obroušeny...

Obrázek

střední díl kapoty je složený ze dvou 1mm na sobě , střed kapoty je lomený a zase neni uplně rovný (takže odborně tvar lomeného oblouku)... Obě vrstvy se připraví předem , oba opět zapalovačem polechtat a přes hranu stolu pak v ruce udělat to lomení , doporučuju si uděla do středu čáru... při masírování toho lomení obě podélné strany zase lehce naohýbat nesmí to zůstat rovný jinak legoefekt... obě vrstvy potom důkladne natřít lepidlem a zafixovat v požadované poloze... bohužel sem to nefotil ale zadni strana byla ve svěráku čelisti sem vypodložil aby to lomení a ohnutí bylo napruženo , přední strana byla fixovaná svěrkama...

Obrázek

pak ten prolis zvětšující se mezi díly kapoty nastavim dalším proužkem (zbytek dokituju) , protože sem myslel dopředu jeden díl toho středu sem udělal větší kvůli zkosení (ušetří se broušení)
Obrázek

tady už je to sesazený , takovej polotovar :lol:
Obrázek

ten konec kolem masky tak nějak zkosen , na celé kapotě nelze trefit všechny nuance ale základní tvar musí být v pořádku... zkosení uplně normálně šmirglem nalepeným na kusu pshčka naznačit čáru odkud dolu přilepit maso pokud je třeba , držet sklon a brousit...
Obrázek

Tady zhruba celej předek poprvé vidět tak nějak na podvozku nemá cenu komentovat

Obrázek

tady z druhé strany kdyby to někdo nepochopil...
Obrázek

není to stoprocentně ten tvar pokud budete hledat najdete nepřesnosti ale zhruba to vypada a tak to stavim já 8)
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Zdar, mám pár dotazů... pracuješ jen s psh 1mm, nebo je něco i z 2ky? A dál, to nahřívání zapalovačem.. jde jím nahřát větší délka pro ohyb tak, aby to prostě šlo pak ohnout naráz? Ohýbal jsem včera cca 35 cm 1mm horkovzduškou a jako normálně se mi to tak různě vlnilo. Naštěstí to nebude vidět.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Však to máš pěkný.Hlavní věc je ,že se to líbí tobě a máš z toho radost.Pokračuj.Sleduji tě.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

To je vlastne ten jak ho tu masi tusim NAMOR, ze jo, je to paradni volba kastle... :FINE:


... Ty kola zatim hrozi z blatniku hezky. Tesim se, jak tomu das radnej offroudovej look :HOPS:

..tim lego efektem myslis jako ze by to bylo krehky? Takovy hlasky ja neznam
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

mam 0.5 , 1 , 2 , 3mm a co pouziju je pudová záležitost , bud to pude nebo nepude... nvm jakej ohyyb myslis, ja to psh nikdy neohřívám tak , že ztratí pružnost tím ohřevem si spíš jen pomahám když chci aby to nebylo rovný , pokud chceš ohýbat jako třeba 1mm do pravého uhlu s nejakým rádiusem tak ti neporadim.... ne , že bych to nikdy nezkoušel , už sem to měl v troubě a horkovzdušku a svíčky ale nikdy sem nedosáhl čeho sem chtěl a ten plast pak zkřehnul a popraskal zvlnil se.... těžko říct když nevim konkrétně , ale sm vidíš co tvaruju a co brousim...

...lego efektem myslim , že to bude kostkatý a nepřirozený...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

tvl stifii jede :-) mazec, pěkně postupuješ :-)
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Paráda chlape, dostává to pěkné tvary a zase se tu něco tvoří, tak říkajíc na koleně :tleskam: :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

TAk už sem zase kousek dál tak další menší pokračování...

Když sem měl kapotu s blatníkama bylo třeba navázat nějak masku , takže zapustit od oka jak je třeba a jen takový původně pomocný proužky , ale vlastně se z nich stal nosnej prvek...
Obrázek

Další zhruba opracoval ten díl do kterého původně sem plánoval světla...
Obrázek

Bokužel když sem chtel ty díry nějak naměřit a vybudovat proporce tak nějak nevyhovovala podle fotky by to velky světlo (1e) mělo být od kraje ke kraji takže sem celej předek snižoval... to je nepříjemný ale stává se to


Obrázek

vlastně tohle je fáze předtim než sem začal snižovat tu masku no už se toho řezalo docela dost :oops: už je vidět zakitováná a začištěná kapota

Obrázek

Tady je udělanej ten panel pod oknem kterej sem teda taky brutalně dojebal... tejden na to čumim a pořád mi to přišlo divný takže sem taky hooodně odbrušovat a předělával...
Obrázek

TAdy sem jen tak na oko vyrobil futra od dveří nebo jak to říct

Obrázek

všude je možno si všimnout té nečisté práce... tady už se sniženou maskou

Obrázek
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

tvl líbí se mi to čím dál tim víc :-) s eurama a centy to je fajn nápad :-) dobrý zlepšovák :-) je mi jasný že to bude ještě delší běh ale už teď je jasný že to bude mrda :-)
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Koukam , že nikdo už nemáte potřebu psát jak to mam krásný , ale přitom doprasený tak hodim něco do placu , uvítám názory , rady , doporučení , fotky , hejty prostě všechno co by mohlo mi být k užitku....


a všechno na co se pak vykašlu a udělám to stejně jak chci já :lol:


mám tu pár verzí rolkejdží co sem si zkoušel vyrobit...

došel sem až tak daleko , že sem si řek , že první udělámkorbu abych to viděl jako celek , jelikož se mi zatim nic extra nelíbilo co sem vyrobil...

předem chci podotknout , že chci zachovat kolmý čelní okno ( řešeno rám ) a na kapotě planuju mít jakože sklopený originální okno.... jen aby to vypadalo kůůl...

Další věc je , že si nejsem jistej tou rampou světelnou jestli jí tam vůbec cpát , proto ted udělám tu kobru abych vyzkoušel jestli nebude slušet víc tam...



no dobře první modrá varianta je uplne obyčejná jednoduchá , taková lidová klasika co si každej strejda svaří v garaží

Obrázek

rampa tam vyloženě nepasuje no
Obrázek

další růžová varianta přpravená pro rampu
Obrázek

tady s kratší verzí světelné rampy

Obrázek

tady s delší verzí

Obrázek

zelenej sem chtěl udělat jakože moderní , ale víceméně to vypadé upně debilně
Obrázek

Obrázek[/img]

ještě doplnim , že rám budu vyrábět z kompozitu , viděl sem to rccrawler.com jakto borec dělá , těma brčkama protáhnu oholený dráty všemi směry pak je dobře slepim a zaleju řídkým epoxidem.... až to ztuhne ty brčka se oloupou a nabarví se to....

jestli máte někdo fotky nebo někaký nápad jak by ten rám měl vypadat tak uvítám... zatim díík
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Jeep Kaiser #Stiifii

Mne se teda libi to posledni s tou vykulenou strechou. Krom zajimaveho designu slibuje i funkcnost. Pri prevraceni dava nadeji ze nezustanes na strese. Ja bych rek ze to je dobry.

Navic pekne opticky doplnuje tvar haupny..

Rampa asi ta kratsi, ale mne se tydle rampy nelibi obecne. Kdo tohle kdy vymyslel tak nemel koule, mel kratkeho pompompurína a jezdil rubiconem (dle vysledku vyzkumu profesionalu z poradu TopGear byl tedy i buzerant).

To nemas kouska citu v sobe...

Kde jsou? Kde jen jsou rampy s kulatejma svetlama... Na tenhle kram bych stejne necpal ani to, spis jen na kapotu nejakou patracku..

Zpět na „Scale projekty“