Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

:!: JE TO DROGA :!:
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

WOW.. Nemam slov.. To, ze to delas tak precizne jeste skousnu.. Ale ze ti to jde tak rychle od ruky, to mi hlava nebere, dobra prace chlape, jen tak dal.. :FINE: :tleskam:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Dík za chválu :oops: ale aby to nebylo předčasný :lol:

Po obědě jsem se konečně dostal k práci na autíčku. Dodělal jsem "klec" a na řadu přijde práce s PSH. Podlaha, sloupky a tak dál. Blbý je že se brzo dostanu do fáze, kdy budu muset napevno spojit klec s karoserií a tak musím vše pořádně promyslet, abych na něco nezapomněl. To by bylo trapný :P

Obrázek

Doufám že ochranný rám přežije nějaké to kutálení, abych to nedělal zbytečně :-p
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

kutálení to přežije, pokud ho dost "zavětruješ"....když se na to teď dívám, tak po mých zkušenostech je to tak na dva kotouly.....ale jako základ je to víc než dobrý.... :tleskam:
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Jak to děláte,že máte ty auta tak hezký. :?:
Asi to bude podvozkama,protože se nedá srovnávat mex s ta-01. :cry: :FINE:
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

to nebude podvozkem čoveče :SUPER: :-D :-D
....sorry za OT Harry :lol:
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Droxa7
Uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: 21.12.2009 0:00
Bydliště: Naproti centrálu Alzy (Holešovice)

Myslím, že to bude tímhle:
Kdo umí, umí. Kdo neumí, čumí.
CC-01 Mitsubishi Pajero
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Ten rám vypadá perfektně Harry. Myslím, že to něco vydrží. Také jsem jeden dělal na Toyotu FJ40z mosazných trubek 0,6 cm a drželo to jako kráva. A to jsem to měl udělané mnohem hůř a ošklivěji než ty. Stále ho doma někde mám. A to mělo CRko v té době přes 4 kila.
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Takže pánové - já jdu zdechnout do houští neboť i kdybyste mě na nudličky rozkrájeli, tak něco takovýho dohromady nedám.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak ja vám taky ukažu moje jékáčko i když neni tak scale,ale zase funguje užasně :P
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Dneska jsem udělal základy prahů a sloupků, podumal nad podlahou (vyjde to teda na krev a trochu jinak než u originálu, ale s tím nic nenadělám, je to holt daň funkčnosti modelu) a především dořešil a dodělal kapotu :twisted:

Obrázek

Kapota v otevřeném stavu, takhle opřenou o rám okna jí mám na velkém autě vždy, i když je tam nějaká ta vzpěra...

Obrázek

Nakonec si myslím že se mi podařilo udělat funkční a pěkné panty. Hlavně díky tomu, že jsem použil na kapotě ty původní, naznačené výrobcem...

Obrázek

V zavřeném stavu bude kapota zajištěna dvojicí magnetů.

Obrázek

A tohle je to největší kouzlo: díky ocelovému rámu podvozku jsem si ušetřil práci s protikusy :FINE: Magnety drží výborně a všechno pasuje naprosto excelentně!

Obrázek

Jdu spát...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Profesionální práce, to by se mělo zakázat.... :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

WOW...a tim nemyslim Worl of Warcraft :mrgreen:
Faktpěkně čistá práce...toho si cenim hlavně proto, že jí sám nejsem schopen
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Definitivně jsem přidělal plastový zbytek původní karoserie :twisted: ke "kleci", čímž vzniknul základ budoucí karoserie. Vzájemně se oba dva celky docela dobře doplnily a výsledek je poměrně pevná karoserie (ony jí ještě zpevní sloupky a hlavně podlaha). Dál jsem udělal lemy okolo dveří a sloupků. A hlavně došlo na základ podlahy.

Obrázek

Podlaha kopíruje podvozek natěsno jak to jen jde, ale i tak je "tunel" v podlaze nerealisticky veliký. Ale s tím bohužel nedokážu nic udělat :? , je to daň za funkčnost modelu. Ale až budou instalovány sedačky, palubní deska a ostatní prvky interiéru, nebude to doufám tak hrozné... Další věc, která nepřispívá modelovosti, jsou zadní tlumiče s pružinami a jejich držáky. Jsou prostě příliš veliké, blízko středu autíčka a vysoké, takže "vyčuhují" z podlahy kufru. Nicméně mám jakýsi nápad co s tím udělat, uvidíme. Každopádně se snažím udělat interiér a podlahy tak prostorné a reálné, jak mi to podvozek dovolí.

Obrázek

Do Drákuly už moc věcí nepřibyde, jeden den mi zabere zprovoznit elektroniku a vlastně celý model a tak už nezbývá moc času... A vůbec, jdu spát :wink:
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkná práce Harry. Jestli chceš, můžu dát fotky JK 1/1 z našeho srazu na net. Můžeš je použít jako inspiraci k interiéru.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames

Zpět na „MEX by RCMODELEX“