Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

No .... troufám si říct, že Minotaur by to fakt asi zvládl :mrgreen:

A když už to teda budeš někde řešit, tak si vyjasni i ty světýlka ...

A dostal ses už k zapojování regl-motor? Aby nebyla i nějaká past tady :mrgreen:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

regl-motor? mluvit prosím jen česky :mrgreen: jsem totální začátečník :wink: :sad:
ted ani nevim, jestli mi nabíjí nabíječka, dneska mi přišla, ale není tam český manuál... :-(
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

No tak já nevím, jezdil jsi už? pokud jo, tak ti regl-motor asi pasuje :lol: regulátor je ta elektro krabička, která má u tebe ty pozlacené konektory a dva dáváš do baterky a dva na motor, tak jen aby nebyly odlišné konektory i tam, ale je to méně pravděpodobné ... no a samozřejmě kabely od nabíječky musí mít taky shodné konektory jak baterka a tam sežeň kabel taky s těma pozlacenýma 4mm
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

jo jo to už jsem jezdil, takže to je v pohodě, to snad funguje 8) no nevim jestli to má shodný, ale myslim že jo. To je děs, jsem fakt totálně vedle... :mrgreen: :| :cry: kdybych si koupil pajero 1:1 tak nabíječku neřešim :mrgreen: za jak dlouho se mi tak nabije lipolka 2200.?
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

záleží kolika ampéry budeš nabíjet, hele projeď si pořádně stránky, hlavně sekci o elektronice, pak doporučuji minotaurovy stránky, je tam taky spoustu užitečných věcí .... :wink: každý si studijní procedurou na začátku musel projít :mrgreen:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tedy máš cz návod jestly máš tu nabíjčku návod je pro Turnigy Accucel
HK ECO6


Návod:
http://www.bighobby.cz/fotky6348/fotov/ ... _6_new.pdf
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Nejen na začátku ale pořád se člověk učí a stále to není dost.Chce to prostě číst vše co de a z toho si udělat obrázek jak postupovat při práci na svém modelu a jak už zde bylo mnohokrát napsáno všechny informace tu už sou.
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Mám to tochu jiný... Eco six. HK ECO6 50w 5A Balancer.
dnes jdu spát, zítra se podívám na stránky minotaura, dyžtak ho zkusím poprosit. 23. května mám svátek, tak mi to taky někdo můžete udělat k svátku :mrgreen: :lol: :wink:
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

No ano je to takhle obě nabíječky mají jstejné nastavení
,,Dělání, dělání to nám hrůzu nahání"
-------------------------------------------------
RC OFFROAD KLUB PLZEŇ
http://www.rcoffroadplzen.4fan.cz/

http://www.zmmodel.cz
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

Ha tak konečně jsem si našel čas, domluvil se s Minotaurem a v pátek mu to snad hodim :-) tudíž bych si mohl co nejdřív zajezdit :-) už se nemůžu dočkat, konečně po takový době, pak se začne pěkně na autíčku pracovat :-) přestříkat, zahrádku, nejspíš i rám :-) uvidim :-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

Počkej, ty jsi s tím vážně ještě nejezdil? Hele, to já myslel, že to bude práce na dvě hoďky, žádná šichta přes noc :lol: Zejtra s tím počítám, jen ti přes den brnknu, kdy to bude. Předběžně počítej s tou sedmou večerní.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

Jo jezdil, okolo bazenu, po plachtě jsem skákal a po pokoji :-D jo já už se nemůžu dočkat :-)
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

S natěšením jsem nabral minotaura a jel k němo domu co a jak s autíčkem... Pravda byla krutá, po pěti hodinách jsme zjistili že autíčko je v děsivym stavu, že je na něm spousta práce... spousta peněz... hmmm to mám ale radost.... Každopádně chci poděkovat Minotaurovi za ochotu a za provedení práce :wink:
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

Tož před chvílí jsem vylezl z pelechu, páč na mne junioři zas něco prskli a prolévám se horkým čajem. Taky jsem moc nespal, protože se mi o Dynově autí zdály hrůzné sny. To, co původně vypadalo na přepájení pár konektorů, nějaké poladění auta a instruktáž o nabíječce nakonec zřejmě skončí jako rozborka auta ke zjištění všech závad a posléze popřemýšlení, co dál a hlavně kolik to ještě bude stát, aby se s tím dalo dál rozumně jezdit.
Taky toto vlákno musím přesunout, protože nejde, jak jsem se domníval, o CC-01, ale o šavlový podvozek, jehož původ teď nemám náladu zjišťovat (asi RC4WD), s yotama nápravama a kusy SCXka.
Dyno je začátečník, s autem doma podle svých slov nenajezdil ani hodinu, než se mu vybila baterka, s nabíječkou si totiž evidentně nevěděl rady a opravdu čekal celou dobu, než se nějak sejdem. Popíšu tedy v zásadě stav, v jakém to auto koupil:
1) Šavle uprostřed rozvrtaný jak ementál, ožvejkaný imbusy, x-druhů šroubků co dům dal. Několik poměrně namáhaných spojů na nápravách tvořeno krátkými šroubky, které jdou do samojistících matek, ale končí hluboko pod jistícím kroužkem.
2) Motorové lože s převodovkou z SCX. Jelikož se lože do šavlí nevešlo, na jedné straně byly elegantně upicnuto i s montážními otvory, takže drží pouze na jedné šavli, přitom nad tou volnou stranou je uchycen motor (plechovka zřejmě 27z), takže to krásně "pruží". V podstatě otázka času, kdy se uchycená strana ulomí.
3) Zuby na spuru na některých místech lehce žvejklý. Když jsem kontroloval pastorek, zjistil jsem, má tendenci proklouznout na spuru - protože se hýbe i s osou motoru o dobrých půl milimetru. Důvod - vyjetý ložiska na motoru, ze kterýho se ještě sypal nějaký bordel.
4) Na šasí v podstatě není kam pořádně uchytit baterku, pouze uprostřed na vysoko uloženém plechu, na kterém je krabička s elektronikou. Chce to nějaký držák pro baterku napříč blízko přední nápravy.
5) Yota nápravy - velký vakl u obou v osičkách pro kardan, tipuju vymlácený ložiska (v lepším případě), celková vůle přes čtvrt otočky kol. Jaké překvapení mne čeká uvidím, až je rozeberu. U přední nápravy jsou stržené oba spodní závity pro šroubky, které tvoří spodní osu céček. Byly tam natlačené vruty, jeden na mne vypadl sám, když jsem párkrát zatočil.
6) Při zkoušení vysílačky jsem zjistil, že při zatáčení se auto tak nějak kroutí jak hárající fena. Jedním z důvodů je i to, že při plné výchylce volantu servo již tlačí do mechanických dorazů. S autem zakoupená vysílačka Tamiya Adspec GP nemá omezení výchylek. Servo je tedy mechanicky dost namáháno, zvýšený odběr a vyhlídka na brzký odchod do RC nebe.
7) Jeden tlumič nejde úplně lehce.
To je zatím vše. Myslím, že i tak je toho dost na auto pro začátečníka, který chce jezdit a zatím nemá na to se s některými problémy popasovat. Pokud Dyno nekecal o ceně, kolik za to dal, tak by za to měl novou stavebnici Dinga, lepší 2,4GHz vysílačku a pár baterek. Víc se k tomu už nemám náladu vyjadřovat, Dyno byl evidentně zklamaný (nedivím se) a já nasr.ný, že někdo může prodat auto začátečníkovi v takovémhle stavu.
Dyno, zapomněl jsem ti včera dár balanční redukci, co jsem ti udělal k tý LRP baterce. Tak na to pamatuj příště, já mám tu nemoc ze skla 8)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Mitsubishi Pajero

Prostě se výplata posype do autíčka, ale aspon k člověku, kterej to umí dát do kupy. Jsem rád že díky Minotaurovi vim, na čem jsem. Doufám že autíčko bude co nejdřív v pořádku, ale samozřejmě Tě ( Minotaure ) nechci honit, zvlášť když jseš teď marod :-) pořádně se uzdrav a pozdravuj pejsánka :-) Ještě jednou děkuju :-)

Zpět na „RC4WD“