paci sa vam auto ??? Ohodnote bodmi 1 pekne 5 skarede ( ako v skole )

Anketa končí za 27.10.2009 13:23

1
39%
9
2
4%
1
3
13%
3
4
43%
10
 
Celkem hlasů: 23
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Tys tomu Pajeru dal zatopit,kdyz maskujes musis pouzit neco jinyho
nez kobercovku nebo co ty to tam mas,priste si na to nekoho pozvi
LordVerdox
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 10.04.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek

na tohle ti nejde nic napsat, radši jsi to měl nechat normální a neměl jsi stím nic dělat...
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

LordVerdox píše:radši jsi to měl nechat normální a neměl jsi stím nic dělat...


no tohle by bylo asi nejlepši rešeni jenomže po boji je každej general no ted to jen treba nejak zamaskovat , tak se snaž, budu te sledovat :? :!:
Uživatelský avatar
dandyddt
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Praha, Prosek

hele bude to dobré, na téhle káře se prostě naučíš, vžycky něco uděláš , nafotíš a chlapi Ti tady poradí, jak to udělat líp a další kastle už bude v pohodě :-) hlavně to nevzávat, držím palec aby se začlo dařit
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Nedej na tón některých příspěvků, myslej to s tebou dobře. Jestli mohu poradit, co se mi osvědčilo - nespěchej, pořádně si to vždy rozmysli. Velké plochy zakrývám tzv. malířskou papírovou páskou, seženeš ji např. v domácích hobby-marketech (ala OBI), dělá se v různých šířkách. Její výhodou je, že není agresivně lepivá, takže nepoškodíš už nalakované části, pokud je maskuješ. Pokud potřebuju ostrý přechod, tak okraj té papírové pásky napůl přelepím úzkou maskovací páskou, např. od Tamiye, kterou pořádně vyhladím nehtem - ta se dá použít i na tvoření různých barevných detailů. Jinak o lakování karoserií je toho na netu dost, zagůgli si.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
ggeerriii
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 02.09.2009 0:00
Bydliště: ZA

dandyddt píše:hele bude to dobré, na téhle káře se prostě naučíš, vžycky něco uděláš , nafotíš a chlapi Ti tady poradí, jak to udělat líp a další kastle už bude v pohodě :-) hlavně to nevzávat, držím palec aby se začlo dařit


Diki , miestamy so mi usiel sprej tak tam dam zase cerveny lak na nechty je podobny farbe auta :D
Uživatelský avatar
ggeerriii
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 02.09.2009 0:00
Bydliště: ZA

minotaur píše:Nedej na tón některých příspěvků, myslej to s tebou dobře. Jestli mohu poradit, co se mi osvědčilo - nespěchej, pořádně si to vždy rozmysli. Velké plochy zakrývám tzv. malířskou papírovou páskou, seženeš ji např. v domácích hobby-marketech (ala OBI), dělá se v různých šířkách. Její výhodou je, že není agresivně lepivá, takže nepoškodíš už nalakované části, pokud je maskuješ. Pokud potřebuju ostrý přechod, tak okraj té papírové pásky napůl přelepím úzkou maskovací páskou, např. od Tamiye, kterou pořádně vyhladím nehtem - ta se dá použít i na tvoření různých barevných detailů. Jinak o lakování karoserií je toho na netu dost, zagůgli si.
diki za rady ja uz nejak tu ciernu farbu prekriem miestamy kde mi usla tim lakom na nechty cosom vydel v drogerii a uz som spravil zahradku iba ju osadim neco do nej hodim ...
Co som vydel na jednom aute tak to malo zahradku bez tich lemov na okraji a tie veci boli upevnene takou sietkou a to sa mi moc pacilo preto to idem urobit tak bez tich lemov a tak no ..... :D sak pozri photo na rejceti

www.ggeerrii.rajce.net

:D
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Hele chlape, možná by stálo za to celý auto vzít od začátku... co?
Komplet přebrousit , stříknout celé červeně, pak si vyhrát s vykrytím pomocí pásky jak ti to popsal minotaur a stříknout blatníky černou. Jinak postup při nanášení barvy sprejem je takový, že to nestříkáš na jeden pokus silnou vrstvu, která se ti rozpíjí, ale z cca 30cm vzdálenosti děláš "poprašek" a ten se nerozpíjí. Když zaschne, tak stříkáš další vrstvu a tak dále až ti komplet vrchní lak překreje ten spodní (až to prostě neprosvítá). Možná by chtělo aby jsi se někde někomu nejprve koukl na ruce jak se to dělá a pak to půjde samo... uvidíš. Možná i na Youtube bude nějakej dobrej návod jak na to.
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Hele, vím, že to chceš mít hned, ale lakování prostě potřebuje čas - rozmyšlení, co a jak, nanášení barvy, potřebný čas na proschnutí, pečlivé maskování, atd. Jak píše Lub, necákej jednu vrstvu, "aby to už bylo zakrytý", protože to pak blbě a dlouho schne, dělají se kocouři a stékance, ale raději zlehka a víc vrstev - nedá se říct kolik, každá barva kryje trochu jinak - to už uvidíš sám. Jinak ta kobercovka, cos tam dal na krytí, je naprd, nacucá ti tu barvu, zvlášť když to zhusta pokropíš, a výsledek je takovej, jakej je.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

LUB a MINOTAUR: Obdivuji Vaši trpělivost hoši... Nechci být hnusnej, ale nějak se mi stále vybavuje to pořekadlo o házení perel...
Uživatelský avatar
LUB
Uživatel
Příspěvky: 427
Registrován: 25.04.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

No Padre to máš asi pravdu. Já jsem totiž původně ani reagovat nechtěl a četl jsem zde všechno s mírným úsměvem ve xichtu, ale po tom co jsem si přečetl o laku na nehty, tak se mi zježili vlasy hrůzou na hlavě a říkal jsem si, že v tom mladýho a neklidnýho nesmim nechat až tak vykoupat, protože to je zase krok úúúúplně vedle... :wink:
Je lepší se pokusit trošku přidat pár rad než hned začínajícího modeláře něčim srazit na koUlena :D Jestli to padlo na úrodnou púdu, nebo to byly jen hozené perly uvidíme asi brzy 8)
Hummer H2, Trail Finder, RC4WD 35T, Junfac Parts, T1 Disruptor, RC4WD Crazy Krawler, DSYS MD36DCRS

Toyota Tundra, High Lift, 4-link, Black Chrome Beadlocks, RC4WD Tomahawk 1.9, DSYS MD46DCRS

www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
Flare
Uživatel
Příspěvky: 261
Registrován: 27.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele: WWW

Přiznám se, že mě i drtí ty prasečí chyby typu "blatniki" "nechty" "vydím" ... to že je to lakovaný jak od tříletého dítěte pomíjím, každý se to musí naučit, ale nechápu, proč se tu tím chlubí, pokud to není řízená provokace :P
/Flare

1:10 Tatra 813 Kolos 8x8 RCTT
1:1 Toyota Land Cruiser 150
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

No to je pravda...

Hele GGEERRII jinak - pokus se prosím aspoň slušně psát... najdi si pravidla pravopisné slovenčiny a každej příspěvek nejprve zkontroluj, jo?
Uživatelský avatar
ggeerriii
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 02.09.2009 0:00
Bydliště: ZA

no tak za
A) toto neni ziadna provokacia ani nic take ...
B) Vdak za radu skusim to presprejovat pokazil som to asi tim ze som farbu nanasal z 5 cm nie 30 cm no nic pokazil som to :(
Musim prerobit
C) Clovek sa uci na chybach preto sme ludia
Uživatelský avatar
ggeerriii
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 02.09.2009 0:00
Bydliště: ZA

dandyddt píše:hele bude to dobré, na téhle káře se prostě naučíš, vžycky něco uděláš , nafotíš a chlapi Ti tady poradí, jak to udělat líp a další kastle už bude v pohodě :-) hlavně to nevzávat, držím palec aby se začlo dařit


Vdaka budem sa snazit a aj preto sa tu radim co a ako lebo v tomto som uplny zaciatocnik

Zpět na „CC-01“