Uživatelský avatar
ggeerriii
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 02.09.2009 0:00
Bydliště: ZA

Kolko predpokladas ze tobude vazit a ake servo úpouzijes .
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Kolik to bude vážit tedy opravdu nevím. To si netroufám odhadnout.

Servo mám to co mi přibalili jako dárek - SANWA SDX-752
Specifikace:
Rychlost: 0.16sec/ 60st (při 4.8V)
Síla: 5.2kg/cm (při 4.8V)
Rozměr: 39 x 20 x 35mm
Váha: 50g

Jinak jsem objednal motor. Po čtení všeho možného tady i jinde jsem náhle narazil na příspěvek, kde stálo: "Když použiješ motor s 55ti závity, je vpodstatě jedno který to je, všechny ti poslouží stejně dobře." tak jsem koupil Motor Axial 55T za 400,-.

Potom na popud corese musím něco udělat s řízením (nikdo jste mi nenapsal, jestli se vám ta geometrie taky tak prasecky mění ...) a sehnal jsem dvě ložiska 9x5x3 do tý "studny" pod šasí.

Dále jsem našel v příspěvcích, že jako regulátor jsou používány s úspěchem MD46DCRS od Davida, tož mi také jeden běží v poště.

Večer zaktualizuji fotodokumentaci.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
mkarpala
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 30.08.2009 0:00
Bydliště: Liberec

To servo vyzkoušej, jestli nebude slabý já mám 6kg servo a řekl bych, že je to na hraně s tou geometrií se mi to zdá v pořádku, ale řízení mám zatím origoš a vůle jako prase tak na tom těžko něco zjistím až se dostanu do Hobbyteamu tak koupím kuličky a čepičky od HPI ty mají nejmenší vůli, z toho, co jsem zatím našel, a pak budu muset ještě vyřešit tu tyč řízení.
Futaba 3PM, Tamiya CC-01 Mitsubishi Pajero, Savox SC-0352MG Digital, Aku Muchmore Li-Pol, Motor Novak Crawler 55T, Regulátor DSYS MD28DCRS+MDPG14, Pneu 1.9 Rock Claw
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

vule mam jako sviňa taky,ale me to ani tak nevadi zatim !servo mam Tower pro
a sem velice spokojen ;)
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

s vůlema souhlas....jako sviňa. řízení mám v ložiskách a zkusím ještě o víkendu předělat ten "spodek" a to by to snad mohlo vylepšit.
Servo asi nebude to nejlepší, pořiď něco silnějšího. Mám taky Towerpro a spokojenost.
A regl DSYS maximální spokojenost.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Kde udělali soudruzi z Japonska chybu? ...
Jedno kolo se netočilo po utažení. Proč? To je asi taková legrácka od konstruktéra, aby modelář musel taky trochu přemýšlet, co? :roll:

Obrázek

Obrázek
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Řízení do ložisek a vyndat dole ty drátky, nahradit je kloubkama a máš po vůlích.
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
mkarpala
Nově příchozí
Příspěvky: 60
Registrován: 30.08.2009 0:00
Bydliště: Liberec

Prosím tě k tomu řízení kloubky místo drátu a lepší kuličky s kloubkama například od HPI mi jsou jasné, ale jak do řízení dostanu ložiska?
Futaba 3PM, Tamiya CC-01 Mitsubishi Pajero, Savox SC-0352MG Digital, Aku Muchmore Li-Pol, Motor Novak Crawler 55T, Regulátor DSYS MD28DCRS+MDPG14, Pneu 1.9 Rock Claw
Uživatelský avatar
gema
Častý přispěvatel
Příspěvky: 627
Registrován: 01.03.2009 0:00
Bydliště: Praha

Jak máš ten tunel kterým vede řízení dolů pod auto. Zahloubíš na velikost ložisek a musíš vyrobit tu část která je skrz. Já kdysi použil díly z highlifta.
Pavel Novák
Bylo a už dávno není
TA01 Disco 3 G4 challenge
Galerie
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

[quote="DUsoft"]Kde udělali soudruzi z Japonska chybu? ...
Jedno kolo se netočilo po utažení. Proč? To je asi taková legrácka od konstruktéra, aby modelář musel taky trochu přemýšlet, co? :roll:

jedny sestihrany jsou do zadu druhy do predu ty s tema delsima distancema
jsou zadni ;)
Uživatelský avatar
macaiq
Častý přispěvatel
Příspěvky: 656
Registrován: 23.08.2009 0:00
Bydliště: humpolec-kejžlice

chlape taky sem to tak měl ... nevím co to mělo znamenat. vždit ložiska jsou stejny jak v predu tak vzadu ne?
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

No tak vidíš ... já blbec to slíznul glaspapírem. ACH JO ...

:oops: :oops: :oops:

a ještě dlužím omluvu soudruhům z Japonska. (Už druhou :roll: )
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Ježiš já jsem blbec. Myslel jsem, že se z toho vyspím ... ale ne, ne, ne - jsem blbec!
:roll:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Tak jsem měl "tvůrčí krizi" způsobenou viz výše ... a rozhodl se nepokračovat ve stavbě džípu, ale udělat rovnou zamýšlený tuning podvozku.

Chci ukázat něco, co tedy tvořím v době volna a čekání na některé díly pro úpravu řízení a čtyřlinku CC-01.

Je to střešní nosič podle předlohy Wranglera (když scale, tak podle něčeho existujícího - je to tak? ), ve které jsem se zhlídnul - ten zadek ale asi dělat nebudu - rozměry jsem odměřoval z fotky z netu a přepočítával, je to celé ze svářecího Fe drátu 2mm, pájené naměkko cínem, "sváry" budou nakonec upraveny pilníkem, aby byly jakžtakž stejné, někde se holt musela použít bandáž kvůli pevnosti. Tu budu muset taky zamaskovat - nevím jak. ... ... Snad nakonec hodně schová barva. Ještě musím pořešit uchycení rampy, sice tam drží samosvorně ale až to půjde přes boudu tak by se určitě vyhákla.
Nejsem demagog, tak kdybyste měli někdo jakýkoli nápad, tak sem s ním.

Fotky dávám sem:

http://dusoft.rajce.idnes.cz/Rack/

Budu se držet i barevného schématu, neboť jsem přesvědčený, že nenalakuji ani plaňku od plotu a toto bude snadné pro maskování a následný odnos k profíkovi. :oops:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Gluck
Píšu hodně
Příspěvky: 1133
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Hrádek nad Nisou

tak to je hodne luxusni zahrada :)

Zpět na „CC-01“