Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Lada 21213 -Pátrač

Je to dost malé a není poznat co tam je a pak by to chtělo hodit i nějakou cenu zobrazených dílu. :tleskam:
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Lada 21213 -Pátrač

8o Pánové , to byl spíš jen vtip a flastr na duši pro Pátrače , aby viděl , že v tom není sám :mrgreen:
Při stavbách je to pravidlem ........ překreslíme , vyřežeme , slepíme a rozšlapeme a tak pořád dokola .
Já jen už prostě delší dobu nešlapal no :-D Jsou to většinou nepovedené 14ctiny a 13ctiny , tudíž nic zajímavého pro vás 10tináře :wink:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Lada 21213 -Pátrač

No já,bych si dal i 14-ctinu.Mám se to ozvat do SZ at tu neděláme OT???
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

No je mi jasný že třeba hned se nepodaří tak jak by to člověk chtěl. Ale celkem mne nasralo že vlastní blbostí jsem udělal 3/4 kastle a ve finále zjistím že to dělám v blbým měřítku..... Už podruhý... Poprvní z papíru, Podruhý z HPSky.. Jako už je to v krabičce a jeslti si s tím Radůz bude chtít pohrát tak mu to pošlu. Já za to nic nechci. Max poštovný a to pořešíme s radkem formou nějakýho pivka na sraze. :) Jinak by to skončilo ve šmelcu. Nehodlám skladovat doma věci který nepoužiju.
Jinak dotaz na karosáře. Jak tlustou HPSKu používáte na kastle? Já todělal z 1mm ale přijde mi že to je na ohyby dost tlustý. Dá se to narýhovat nahřát a td.. ale Když jsem koukal na Jurdovu nivu tak mi přijde že to je snad z ještě tenšího matroše. tak 0,5mm bych odhadoval.. žebra a spol je jasný že to klidně může být 2-3mm :)
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Lada 21213 -Pátrač

Jak už tady kluci psali , nesmíš od PSH a podobnej čekat vlastnosti papíru , určitý mírný oblouky to snese nádherně , ale malý , nebo ostrý ohyby už ne , to strhneš strukturu matroše a je vymalováno. Záleží taky na použitým materiálu (ne všechno PSH je stejný) a taky na stáří, časem křehne, láme a štípe se.
Já vzhledem k tomu , že stavím "na váhu" , tak nevrstvím , ale ohýbám a tvaruju a tam je požitelná ještě tak max 1,5mm , ale 2mm už moc ne. Jurda převážně vrství a jak jsem koukal používá taky zhruba od 0,5 do 2mm , ale ať ti to písne sám.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

Jurdovi jsem psal. Napsal mi sz a než jsem to přečetl tak to smazal.. Jinak já dělám na výstavišti. Celkem jsem dost modelářiil o psh vím, jako vlastnosti a tak.. ale třeba Multiexpo s psh tenčím než 1 mm nedělají.. tak já sonduju o nějaký zkušenosti pro modelaření. Pročetl jsem tu témata o něm a tak. Na některé věci by se mi na nivě šikla 0.5 ale to asi budu muset do řempa.. nic no. Vyřezáno, nalepeno pro jistotu přeměřeno :D.. tak třetí pokus snad bude o.k. :)
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

no,to se omlouvám.já si musím dělat ve zprávách pořádek ...páč pak v tom mám bordel. prosím tě ..dělám to z 1mm a na ty kulatý kraje používám 2mm a podlepuji podle zakulacení,čim větší tak samozřejmě až do 5mm podlepení.pak se to zabrousí a hotovo.to co je u papíru nastříháno skrze ohybu se u psh podlepuje a pak tvaruje do požadovaného tvaru.
Naposledy upravil(a) jurda dne 03.12.2012 9:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

Díky to mi v podstatě stačí. Já myslel že třeba na rožky a spol používáš 5mm vekoš nebo tak něco.. O.k. díky za info Ono se to nezdá ale když to bylo 1/10 a teď je to 1/8,5 tak to je rozdíl jako kráva. a ohyby se budou dělat zase o dost lépe.
O tom že se to dá tvarovat za tepla vím ale to chce mít buď kopýtko na kterým se to tvaruje nebo žebírka třeba z MDFky.. Já jsem zjistil že to stačí lehce (pokud nezáleží na vnitřku) stříknout Acetonem počkat tak 2-3 minuty a krásně změkne rovnoměrně a dá se taky tvarovat :) Na nahřívání to chce infráč. Protože horkovzduškou to člověk nenahřeje rovnoměrně. No ale dost o technologiích. Na to jsou tu jiný témata :) takže díkec. Du řezat :)
jo testoval jsem tvrdost tý stříbrný HPSKy. Je tak o 10-20% pevnější než klasická bílá. Doma jsem prohrabal dílnu a našel cca 1/2m2 bílý jedničky takže pokus č 2 z bílýho :) stříbrnou použiju na nějaký drobnosti.
Jo jinak já ostrý ohyby řeším tak že to prořežu skoro na doraz, zezadu podlepím normální lepící fólií pak to zlomím. Fólie to podrží. pak se to musí nabodovat lepidlem a po zaschnutí se natvrdo spára vyleje. Pak to drží super a stačí zabrousit :) Na lepení používám v acetonu rozpuštěný kousky PSH.Sice to schne dlouho a prodlužuje to práci ale.. zase to perfektně pak drží.
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

Ale to nevadí že jsou jiný vlákna na technologie ja se rád přiučím kdekoli :-D každá informace je dobrá.
Jen otázka to PSH rozpuštěné v acetonu asi není nejlepší lepidlo na práci doma v obýváku že? nejspíš by mne s tím moje vyhodila na balkon a ona už je tam docela zima :-D
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

Bandolik píše:Ale to nevadí že jsou jiný vlákna na technologie ja se rád přiučím kdekoli :-D každá informace je dobrá.
Jen otázka to PSH rozpuštěné v acetonu asi není nejlepší lepidlo na práci doma v obýváku že? nejspíš by mne s tím moje vyhodila na balkon a ona už je tam docela zima :-D

Hele lepím s tím normálně doma s malým v dětským pokoji.. není s tím žádnej problém. :YOP: Ono je rozdíl rozpustit to v toluenu a nebo v Acetonu. Toluen je svinstvo smrdí víc a bolí z toho budka.. ten aceton není vůbec cítit. Pohoda. A to to mám v lahvičce otevřu naberu na párátko nebo na jehlu nanesu.. PRostě žádná injekční jehla na dávkování a tak..
Kdyby to smrdělo tak mne žena vyhodí do dílny. Jenže kdybych šel do dílny nedělám s PSHčkem ale makám na kopytu z laminátu. to teprve je smrad :-D
Jak píšu jediná nevýhoda je že to prostě trvá hodinu než to zatuhne tak že se to udrží a pak třeba 6 hodin než to vyprchá a "rozpuštěný plast" získá zopět svoji tuhost. Nevím jak to je pak s praskáním třeba když by si auto otočil přes boudu.. nevím to mne nezajímá. Dělám karoserii na kopyto ne na ježdění.. Jezdit se bude s laminátkou :) snad :) :-I
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Lada 21213 -Pátrač

Zase ale po lepení v ložnici se potom dobře spí...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

aha tak to jsem nevěděl nějak jsem nedělal rozdíl mezi toulenem a acetonem ani jedno doma nemám tak mi to nepřišlo zatím co jsem skoušel tak jsem lepil tamiackým lepidlem na plasty no a drží to aspoň se mi to tak jeví, jako reztrhnout to šlo ale bylo vidět že je to naleptaný takže tam bude taky nějaký rozpoštědlo :-)

Milane díky za radu jen kolik hodin to působí ? abych pak nezaspal na ranní :-D
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

Bandolik píše:Milane díky za radu jen kolik hodin to působí ? abych pak nezaspal na ranní :-D

To záleží na tom kolik dílů slepíš :-D
Pokud celej modýlek tak můžeš zaspat i na večerní další den ;-)
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Lada 21213 -Pátrač

Ještě k tomu změkčování nastříkaným rozpouštědlem, je potřeba dát bacha a nejdřív si to odzkoušet na různých tloušťkách materiálu. U tenších dojde ke stabilnímu změknutí a PSH zůstává měkčí než bylo původně a na větších plochách se může propadat , nebo vlnit. Taky následný lakování kastle může být uhrožený. Často se na těch před tím měkčenejch místech i když byly dostatečně vyschlý objeví fleky který ztrátí lesk.
Ale tohle u kopyta není potřeba řešit.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Pátrač
Uživatel
Příspěvky: 346
Registrován: 12.11.2012 11:25
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Lada 21213 -Pátrač

rotruck píše:Ještě k tomu změkčování nastříkaným.... Ale tohle u kopyta není potřeba řešit.

Ano při výrobě kopyta není potřeba řešit spousty jiných věcí který je potřeba řešit u výroby přímý kastle. :)
Jinak to bílý PSH se lépe řeže i brousí a je měkčí na ohyb.. paráda
CC01 + Niva "Hnilička"
-
CC01 + Niva Expedice Adam 87 (ve výstavbě) zatím Toyota, Touareg
http://patrac013.rajce.idnes.cz/Expedice_Adam_84
Ladaklub CS, o.s.

Zpět na „Scale projekty“