Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Tak to trochu shrnu podle dosavadních poznatků (odkazuji na původní návrh MikePa a můj)

Klopená - dálková nikdo neřešil a nenavrhoval - to naprosto souhlas s Leprasolem, že by to bylo divný. Ale rozsvěcet postupně a ne všechno najednou považuji za minimálně příjemné.

Blinkry - osobně blikání do stran považuji pro naše účely za zbytečné, ale co člověk to názor. Naprosto a zásadně ovšem nesouhlasím s návrhem, že by varovky blikaly vždy v neutrálu (ať už řízení, nebo jízdy) pěkně samostatně. S nezávislým vypínáním blinkrů samozřejmě souhlasím, ale to nevím jak bychom narazili na technické možnosti.

Brzdovky - tady je to myslím pro nás výrazně složitější, než to mají kluci např u tahačů. Protože i snižování otáček motoru se v terénu často děje a mohlo by to dopadnout opět stroboskopama což je jistě nežádoucí.

Couvačka je jasná, tam fakt není co řešit - i když jsem to na Fordu měl na pozici páky v "minusu" takže couvačky problikly i při brždění nevadilo to a dnes už 90% lidí má brzdu v neutrálu, takže to myslím není co řešit.

Co se možností připojení LED týče, tak to se bude muset technicky prověřit, takový elektro guru nejsem...
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Já mám zpátečky napojené přímo na konektory motoru přes diodu a rezistor. Svítí pouze při couvání modelu. Není to složité zapojení a možná by to snížilo cenu modulu, kdyby v něm zpátečky nebyly zahrnuty. Ale ne všichni jsou příznivcem elektroniky a ti by i zpátečky v modulu přivítali. Opravdu záleží na rozhodnutí o obsahu modulu versus jeho cena.
Naposledy upravil(a) idinek dne 29.10.2009 23:30, celkem upraveno 1 x.
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Jednoznačně jeden modul na všechno.
Co se mého týče tak by to mohlo mít::
přední světla 4až 6
blinkry být nemusí
koncová světla 2
brzdová světla 2
couvačky 2
vše napájeno přímo z pohonné aku 7,2 V
integrované rezistory
zapínání to může mít svoje,Rc spínač už si může dodat každý podle svého
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše:Brzdovky - tady je to myslím pro nás výrazně složitější, než to mají kluci např u tahačů. Protože i snižování otáček motoru ...

Např. u modulu od BELu se citlivost na intenzitu brzdění a doba dosvitu brzdových světel dá nastavit v pěti stupních - docela by mne zajímalo, jak to funguje v reálu. Pokud dobře, tak by se o tom dalo uvažovat pro RC4x4 modul.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Mě regl DSYS při neutrálu brzdí natvrdo.
Tedy v neutrálu by měly brzdy svítit. Když (za jízdy vpřed) překmitnu do brzdy, tak brzdí jemně. Brzdy by mely svítit. Když povolím a jdu znovu "od sebe", tak couvám, brzdy by neměly svítit. Pustím na neutrál a brzdím natvrdo. Brzdy by měly svítit.

Jsem z toho volaaký zmetený Kefalín.
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

Na brzdy a couvačky by bylo asi ideální jako signál brát napětí na motoru, ne signál z reglu, protože každý regl se na brzdy chová jinak.. 0V(+- třeba 0,5V) brzda, od určitého napětí dozadu couvačka, od určitého napětí dopředu buď vše vypnuto nebo nějaká další funkce...

Na výstražný blinkry nějaký přepínač, jestli spínat na neutrál/brzdu, zpátečku nebo dalším kanálem.

A u trvale svítících světel by se mohlo u každýho výstupu zvolit, jestli svícení trvale nebo spínání přes kanál (rampa, mlhovky atd). U zadních světel by bylo dobrý omezit proud na polovinu, aby byla menší intenzita záření, než u brzdovek

A ještě k brzdě - pokud by to bylo technologicky možný, mělo by u ní jít zvolit, jestli bude napodobovat dvouvláknovou žárovku (tedy svícení pořád na půl výkonu a při brždění plná) nebo oddělený žárovky.
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Případně koukněte i na tohle,co stvořil pro rally auta Ondra z RCK a jejich auta vypadaj dost pěkně 8)
Info tady http://www.mhservis.cz/hranol/view.php?nazevclanku=silenost-zvana-svetelny-set%85&cisloclanku=2008090007
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Jenom aby to nevypadalo, že tento "projekt" zemřel. Psal jsem mr. Davidovi z DSYS co a jak bychom si představovali a odpověděl mi, že aktuálně je v přípravě modul MDL8. Původní se jmenoval MDL6, takže se z názvu dá předpokládat rozšíření o další dvě LED a podle prvotních informací výrobce má mnohem širší možnosti nastavení. Probíhají poslední úpravy návodu a jakmile bude, tak mi ho pošle. Takže teď čekáme a pak uvidíme ;-)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Dobry....

Ja sem mezitim objevil modul, kde si proste kazdou ledku naprogramujes jak chces :-)

http://www.punkrc.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=17

Tahle firma vyrabi neskutecny vychytavky.
Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak to je zajímavá zpráva, doufám, že to MikeP potom pořádně proklepne.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Kdepak, míra to proklepne sám. :wink:

I když měl bych jistý zájem.... :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Nytrak
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: Č. Budějovice

Projekt nezemřel, my taky vymejšlíme co a jak. Světla podle tabulky funkcí, něco ovládatelný vypínačem ana modelu, něco kanálama. Plus lipostop a lehce koketujeme s volbou módu na infra ovládání. Až budeme mít prototyp tak ho testnu a uvidíme co a jak.
To umí každý debil, aby eso trumfem přebil. Ale dát na eso dvojku, to je teprve gól!
* 2x Slash * SCX 10 * Holiday Buggy * Popletka * Pinzgauer *
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše: Probíhají poslední úpravy návodu a jakmile bude, tak mi ho pošle. Takže teď čekáme a pak uvidíme ;-)


Salvatore... je nějaká informace, kdy by tak mohl "vyjít" ,nový DSYS modul, do světa?
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

PEDRO: Zatím nevím nic, ale už nemám "odvahu" znova Davida znovu prudit... uvidíme, ono to vyjde...
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

:lol: jasně, já jen, že už jsem nervozní jak sáňky v létě. Světla připravený, rampa taky....tma venku... :lol:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“