HK - RC orientační závod

Moderátor: wranglik

bugfoot
Častý přispěvatel

HK - RC orientační závod

Příspěvek od bugfoot » úte led 15, 2013 10:46 am

Už nějákej den se mi v hlavě rodí myšlenka na orientační závod.... myslim, že Plachta je k tomu celkem ideální místo :-)

Něco ve smyslu Dakaru :-)

Start v místě A a dojet do místa B, jen ještě nevim jak to udělat aby někdo nebyl natolik "vychcanej" že to objede kolem dokola po trávě a bude mít čas o 10 minut lepší než ostatní, holt asi v tomhle se bude muset spolíhat na fair-play, i když je fakt, že cena pro vítěze bude tak maximálně dobrej pocit, takže je zbytečný "podvádět" :-) Označovat trať pásmem, to pak ztratí smysl "orientačního" závodu.

Asi bych to viděl následovně:
Start vždy 1 auto po minutě, s tím, že řidič na začátku obdrží mapku, kde je "cíl" a najít si k němu cestu bude muset sám. Popřípadě druhá možnost, udělat to ve smyslu trialu a projždět branky, ale to mu příjde až moc limitující a opět zcestné od "orientačního" závodu.
Jinak pravidla asi jako v trialu, zásahy stylem posádka automobilu (rozhoupat), případně navijáky, případně čekat na milosrdné vyproštění od kolegy..... však, jak řikám, jde o srandu a ne o závod :-)

Jednotlivý RZ by měly délku cca 100m, což si myslim stačí až až, s tím, že někde v té délce bude vyloženě "trialová" branka (nebo možná dvě, tři, pět.......), kterou bude muset dotyčnej projet, popřípadě značenej úsek pásmem, ať se dosyta vychutná trať.

Případně druhá možnost, co se mi rodí v hlavě je ta, co jsem četl někde tady na foru, a sice udělat závod s "přepravou" tzn, teamy a každej team dostane stejnou hromádku věcí a za úkol převézt to někam..... nicméně tady zatim narážim na to, že by se museli sejít stejný auta a že třeba na moje Dingo bez gumicuků nic neuchytim...... takže to asi zůstane u orientačního Dakaru :-)

Čekám Váše názory, připomínky atd...... až bude teplejc, tak pro vás s Bublou připravýme nějakou demoverzi závodu, a až se vychytaj mouchy, tak můžem udělat celorepublikovej :-)

Pedro
Píšu hodně
Kontaktovat uživatele:

Re: HK - RC orientační závod

Příspěvek od Pedro » úte led 15, 2013 12:14 pm

Něco podobnýho dělal Komaar. Najdeš to jménem Vidrholec v celorepublikových akcích. Tak na to koukni a třeba tam najdeš nějaký rady a zkušenosti
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz

bugfoot
Častý přispěvatel

Příspěvek od bugfoot » úte led 15, 2013 12:33 pm

Pedro píše:Něco podobnýho dělal Komaar. Najdeš to jménem Vidrholec v celorepublikových akcích. Tak na to koukni a třeba tam najdeš nějaký rady a zkušenosti

:OK: díky..... :FINE:

komaar
Píšu strašně moc!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komaar » úte led 15, 2013 12:49 pm

kdyz budes mit dotaz, tak se klidne zeptej

web zavodu: http://pkomarek.savana.cz/vidrholec/

vlakna tady:
2012: pozvanky-a-domlouvani-akce-cela-republika-f1/vidrholec-2012-rc-offroad-challenge-15-4-2012-t6643.html
a nekde tam i 2011

edit:
mam v hlave jeste jednu inspiracku dakarem, ale otazka zda se dostane nekam dale
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Redy
Nově příchozí

Příspěvek od Redy » úte led 15, 2013 1:56 pm

Co to udělat třeba po dvojicích? Jeden druhému by mohl v případě nouze pomoci. Něco jako tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=ovo5f_2oGg0

rc-vitek
Píšu hodně

Příspěvek od rc-vitek » úte led 15, 2013 2:04 pm

až bude navíjedlo možná bych se zúčastnil ;-)
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému

rotruck
Píšu hodně

Příspěvek od rotruck » úte led 15, 2013 4:51 pm

Tak to jste mně docela potěšili , tak se mně to líbí , v duchu Dakaru už nějakou dobu jezdíme a nápady taky nějaký jsou.
Nejjednodušší je sbírání barevně odlišených visaček z checkpointu , nebo opisování písmen nebo hesel umístěných na checkpointu. To opisování je někdy zábavnější , jelikož konečná kombinace písmen může třeba tvořit jméno komisaře u kterého se hlásí dojezd , nebo zkratku na mapě od posledního checkpointu do cíle ( v tom případě bývá na posledním checkpointu rozšifrovací číselný kod pořadí písmen/hesel)
Nebo to jde řešit povinným foto u checkpointu , mobil s foťákem má dnes každej.

Je pak ještě jedna zajímavější varianta a to je slepý start s vylosovanou mapou , je to sice makačka na bednu sestavit trasy , ale o to zábavnější je hledání checkpointu , jelikož se nemůžete pověsit za někoho kdo se vyzná v mapě líp :mrgreen:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

PetrH
Píšu hodně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » úte led 15, 2013 7:09 pm

Mě se ten nápad líbí moc, rád se zúčastním.
A Rotruckovi postřehy jsou myslím hodně použitelný.
Země: Buggy Himoto Z3, Axial SCX10 - Mistubishi Pajero - Trial,,
Spektrum DX3R
Vzduch: Solius, Robin Azero 2400, K 3600, Beaver 25e, Xeno
Jeti DS-16

Email: [email protected]

nivak
Píšu strašně moc!

Příspěvek od nivak » úte led 15, 2013 7:13 pm

Taky bych se rád zůčastnil, myslím si že je to dobrý nápad a bylo by to na nějaký tří nebo dvou členný tímy????
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

bugfoot
Častý přispěvatel

Příspěvek od bugfoot » úte led 15, 2013 9:31 pm

díky za nápady a postřehy.... ten nápad s "teamem" je dobrej! začnu to pomalu připravovat do detailu a o víkendu to na Biřičce probereme :-)

Andersonn
Uživatel

Příspěvek od Andersonn » úte led 15, 2013 10:13 pm

no vypadá to slušně a kdyby jsi chtěl tak bych možná sehnal orienťácký "cvakátka" ;-)
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/

bugfoot
Častý přispěvatel

Příspěvek od bugfoot » čtv led 17, 2013 2:28 pm

Tak trať mám předběžně vytyčenou (v hlavě)...... vzhledem k tomu, že je malej (relativně) prostor, tak aby to bylo i trošku na orientaci, tak to bude stylem cca 8mi checkpointů, jako bonus bude možný plnit na checkpointu úkoly a nechat si pak odečíst čas (viz níž) :-)

checkpointy nebudou očíslovaný, je zcela na vás v jakým pořadí se projedou, takže to bude i o tom, promyslet si trasu dopředu. Cíl bude na určeným místě.

Pravidla, verze 0.8 :-)
1. jezdit se bude ve dvoučlenných teamech
2. na auto se nesmí sáhnout rukou, od toho máme navijáky, lana atd.
3. úkolem jest projet všechny checkpointy a buď si z nich opsat číslo (nebo pořídit fotku, jako důkaz).
4. U každého checkpointu bude také hádanka, kvíz atd.... při správném postupu vyluštění dostanete část "klíče". Pokud budete mít v cíli celé heslo a správnou odpověď, bude Vám odečte no v cíli X minut z vašeho času. (čas jaký se bude odečítat bude znám na začátku závodu, dle složitosti a délky tratě atd)
5. je jedno, jestli pojedete spolu a pomůžete si, když se převrátíte a i na vyluštění hádanek budete dva a nebo si trať rozdělíte a vyrazíte každej jinam, ale pak až někde hodí záda, tak má smolíka a musí počkat na kolegu, až ho otočí, popřípadě podplatit kolemjedoucí soupeře :-)
6. čas dojetí se počítá v okamžiku, kdy OBA jezdci dojedou do cíle, nicméně můžete získat bonus odečtu času, v případě správně vyluštěného hesla, které se dozvíte vyluštěním kvízů, nicméně je pouze jedna možná odpověď (žádná tipovačka, spletete se a máte smolíka)

Závod proběhne jakmile bude teplejší počasí, nicméně předzávod a otestování, jestli to vůbec má smysl a co by se dalo změnit, proběhne dřív....... sledujte vlánko na plachtě - http://www.rc4x4.cz/lokalni-akce-vychodni-cechy-f36/pojezdeni-v-hk-biricka-19-1-2013-strana-8-t8788-105.html a uvidíte

jinak, kdo Na Plachtě nebyl, tak je to přírodní rezervace v HK, která byla v minulosti využívaná jako vojenské cvičiště, pro BVPčka, a najde se tam dost výmolů a bahna..... koneckonců, můžete mrknout na fotky z ježdění, co jsme tam byli jezdit - http://bugfoot.rajce.idnes.cz/26.12.12_4x4_Na_Plachte/

Ming
Častý přispěvatel

Příspěvek od Ming » čtv led 17, 2013 3:20 pm

Na jednu stranu to zní zajímavě, jako další "smysl" RC ježdění, na druhou stranu se tam jaxi vytrácí (i když nutně nemusí) taková ta pohoda expedičního ježdění, kdy je jedno zda z bodu A do bodu B dojedu za 5min nebo za hodinu (s tím že někde cestou budu "chvíli" blbnout na nějakým šutru, pařezu, výmolu apod). Ale vlastně proč ne.
Moje laická nápady realizace:
- řádově 20 či kolik waypointů rozdělených do několika sekcí s tím že každý tým by začínal jinou sekcí buď s GPS navigací (souřadnice) nebo práce s busolou ;-) či kompasem (směr a vzdálenost) tzn. sekvenční navigace s definovaným pořadím sekcí, aby všichni měli stejnou vzdálenost i mezi sekcemi
- jako Dakar tzn jedna trasa a jednotlivec spoléhající na sebe případně na okoloprojíždějící soupeře s daným pořadím waypointů
Každopádně nutnost dokumentace projetí waypointem
Možná ale vymýšlím již vymyšlené.

Edit: Bohužel pro navigační a orientační část (resp proti ní) mluví fakt, že skuteční řidiči RC závodních speciálů nejsou vůbec scale a jsou vidět už z dálky což asi kazí ten navigační a orientační zážitek. :-D
Edit2: Co jsem koukal na Vidrholec tak ten systém se mi taky zamlouvá
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 35T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W

rc-vitek
Píšu hodně

Příspěvek od rc-vitek » čtv led 17, 2013 3:53 pm

nivak píše: dvou členný tímy????

jsem pro kdo jede s mnou? :BYE:
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému

bugfoot
Častý přispěvatel

Příspěvek od bugfoot » čtv led 17, 2013 4:13 pm

Ming píše:Na jednu stranu to zní zajímavě, jako další "smysl" RC ježdění, na druhou stranu se tam jaxi vytrácí (i když nutně nemusí) taková ta pohoda expedičního ježdění, kdy je jedno zda z bodu A do bodu B dojedu za 5min nebo za hodinu (s tím že někde cestou budu "chvíli" blbnout na nějakým šutru, pařezu, výmolu apod). Ale vlastně proč ne.
Moje laická nápady realizace:
- řádově 20 či kolik waypointů rozdělených do několika sekcí s tím že každý tým by začínal jinou sekcí buď s GPS navigací (souřadnice) nebo práce s busolou ;-) či kompasem (směr a vzdálenost) tzn. sekvenční navigace s definovaným pořadím sekcí, aby všichni měli stejnou vzdálenost i mezi sekcemi
- jako Dakar tzn jedna trasa a jednotlivec spoléhající na sebe případně na okoloprojíždějící soupeře s daným pořadím waypointů
Každopádně nutnost dokumentace projetí waypointem
Možná ale vymýšlím již vymyšlené.

Edit: Bohužel pro navigační a orientační část (resp proti ní) mluví fakt, že skuteční řidiči RC závodních speciálů nejsou vůbec scale a jsou vidět už z dálky což asi kazí ten navigační a orientační zážitek. :-D
Edit2: Co jsem koukal na Vidrholec tak ten systém se mi taky zamlouvá

ad expedice/pohoda: no... však tohle není expedice.... sice je plachta dost velká, ale rád bych to udržel v jedný části, s tím, že cíl bude "hloubějc".... jinak závod to bude tak cca na hodinku, rozhodně ne celodenní. A pak se bude pokračovat klasickou expedicí, případně lze vytyčit další checkpointy. Případně mám připravenou ještě jednu věc, ale ta je zatím hotová tak z 10% (jen hrubej nápad v hlavě), a bude se muset doladit.
ad orientace: no, tak jako vzhledem k prostorům ta "orientační" část bude spíš v tom vybrat vhodnou cestu, i když je jasný, že člověk neznalej tamních prostor to bude mít těžší.... např v tom, že z bodu F do bodu G bude tak blbej kopec, že ho bude problém vyjet... zatímco jet z bodu G do F je pohodovka z kopečku :-) jinak checkpointy budou tak cca 50-200m od sebe
ad jednotlivec/teamy: myslim si, že bude jednodušší mít dvoučlenný teamy, než to brát jako jednotlivce.... sice jo, je to "sranda" závod, nicméně blbnout s navijákem (sranda minimálně na minutu) a pomáhat soupeřoj, to patří do 1:1, když jde třeba o život a nebo přinejhoršim o pokračování v soutěži, což při zápisným XY tisíc korun, je pochopitelný :-) Sice z toho nechci dělat nějaký demolition derby, nicméně naopak "šťouchnutí" do soupeře, aby sjel z kopečku, na kterej se pracně hrabe nebude trestaný :-

Odpovědět

Zpět na „Lokální akce východní čechy“