"SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Moderátoři: minotaur, zidon155

Odpovědět
Max
Píšu hodně

Re: "SPiNTiRES" nebo "coming soon" MudRunner! ;) :D

Příspěvek od Max » sob úno 23, 2019 3:35 am

Děkuji za SZ kolego Zidon155.

------------

Bohužel při hledání módu do Spintires jsem narazil na jednom zdejším odkazu z tohoto vlákna zde na fóru na super mód.

Módy v provedení od zdejšího kolegy Zidon155 - Tatry, traktor Kirovec atd.a dalších zdejších moderu jsou vpořádku. Módy na Steamu pokud nemají odkaz mimo servery Steam tak jsou také vpořádku.
Osobně vyzkoušeno. Stahujte ze Steamu ne z externích zdrojů. Jinak dopadnete jako já.

A to asi vás překvapím ale narazil jsem na mód na motorku choppera a postava na něm je všem známí herec Arnold Schwarzenegger ( aspoň tak vypadá) a to vše do hry Spintires.
Píšu zde toto proto, že zde kolega dál se na odkaz na sw pro spojení Spintires do MudRunner pokud to funguje. K vyzkoušení jsem se už nedostal.

Ta motorka a její jízda je na youtube.

Začal jsem to stahovat a teď Pozor!
Při stahování je to dobrý a antivirový program nic nehlásí. RAR rozbalení také ne,ale nejde spustit exe soubor.!!!
Pokud to budete někdo hledat nedělejte to a nestahujte.!!
Varuji vás dopředu.
Ten exe soubor je část kódu na stažení pluginu do prohlížeče a ten se na pozadí procesu Windows stáhne hluboko do registru systému.
Počítač vám zpomaly v načítání stránek internetu a občasným přesměrováním na jiný server v hlavičce URL adresy a rozdíl poznáte pouze na slabších PC.
U strojů - PC s velkým výkonem jak procaku tak grafiky to není skoro poznat.
Mě se nezdálo chování mého PC tak jsem to projel antivirovým programem a nic. ( Podotýkám, že s PC a laděním až okrajově po ladění taktování procesoru chlazeného dusíkem mám zkušenosti Stáhnul jsem SW Spyware Terminator a ten také nic nenajde.
Tak jsem stáhnul SW - Malwarebytes Security a dál plnou verzi programu.
Ta jede cca.3 1/2 - 4 hod.vkuse.
Našel 17 x problémů a to od vadné URL adresy až po adware-virus bitcoin. Date do karantény a po resetu je ten bordel sice v karanténě, ale resetem kompu se kopíruje jeho dvojče opět do registru. Bacha na to.

Zkrátka mi to z kompu udělalo stroj na těžbu bitcoinu. Poznáte to až podle výpisu SW.

Vrácení kompu o měsíc zpět sice funguje, a PC se tváří jako OK, ale opak je pravdou.
Ten sajrajt je hluboko v registrech a nejde ani tím Malwarebytes Security zničit.
Opět přesun do karantény a po opětovné kontrole po resetu PC je to zase zpět.

Včera jsem dával PC do továrního nastavení a zatím se to tváří, že snad bude vše OK.
Neříkám a nepíšu, že za to může tvůrce uvedeneho módu. To jen někdo zneužil žádaného modelu a upravil pár věcí a pustil to do světa.

Takže zde veřejně oznamují Pozor na obdobný mód byť se tvářící, že je nezávadný a svym pěkným vzhledem je dobrý pozor po stažení.

Ani antivirovým programem spouštění aplikace ovlivňující uvedený problém nejde odhalit.
Píšu zde veřejně sice špatnou moji zkušenost, ale to by mělo být poučením pro ostatní jako odstrašující zkušenost.

Samotný kód pro změnu vašeho PC na těžební počítač bitcoinu má pár bitů, ale dostat ten sajrajt z PC je velký problém.

Ať jsou vaše počítače čisté a pod ochranou antivirových programu.

Edit.: Odesláno z mobilního telefonu. PC zatím testuji. H.
Max_bojovník silnic.

zidon155
Píšu hodně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zidon155 » sob úno 23, 2019 7:22 pm

No to fakt teda nepotesi ... :-(

Hele a on se nejakej mod dava pres exe soubor - to by mi uz samotny prislo dost pochybny teda ... ?
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » sob úno 23, 2019 9:19 pm

Jsem sice v práci, ale dostanu se sem přes mobil. Komp zatím nechávám projet on-line scannery od antivirových programu zda ten bordel není až BIOSu.
Najíždění operačního systému je také nějaké delší tak jsem to nechal projet online. Jak se říká jistota je jistota.

Mód jako samotný RAR soubor nemá exe soubor. Ten byl v RARu přibalený. Funkci jsem zjistil později.

Jinak zpět k tomu módu.
Totožný mód o kterém jsem psal je na Steamu také, ale až ke konci celého seznamu modelu.
V minulosti jsem to tam projížděl a stahoval módy převážně trucku ale i offroadu. Což mi fungovalo u převážne většiny módu, že jsem si je stáhnul jen tu T805 a asi ještě 4x to nestáhlo, nevím kde tam byla chyba a další módy šli stáhnout bez problémů. Podotýkám, že to nebyli oficiální módy. To jsou ty varianty co Steam rád maže.

A tak mi nedalo a prošel jsem to tam celé na Steamu a říkal jsem si, že na netu jako je společnost oovee.co.uk je dost lepších módu než na Steamu ( co by jsme si neřekli na rovinu, že některé módy jsou skvělé udělané a některé jsou hrůza až se to slušně nedá popsat).

A tady byla chyba.
Při použití vyhledávání v prohlížeči internetu jsem si zadal název módu a totožný název byl na netu v downloadu mimo tyto hojně navštěvované servery.

Dokonce tam byl USA tank, vrtulník, lokomobila do hry a to vše ke stažení.
Říkám dobrý tak to stáhnu.
Bylo to s použitím přepisu souborů ve stylu jako bylo v demu a později v plné verzi Spintires. Starousedlíci to jistě pamatují a nováčci v tomto vláknu si informace mohou dohledat tak to nebudu rozvádět do detailů.

Stáhnul jsi mód, otevřel hru, smazal AppData, přepsal soubory a měl jsi to ve hře. Poslední verze Spintires měla už aplikaci na vkládání módu do hry což hodně ulehčilo jak samotné modovani modelu tak i samotné hraní.

Já si stáhnul mód do stare verze s přepisem souboru jak se to dělalo postaru.
Chyba byla v tom, že mód nešel vložit a při detailním prohlédnutí souboru RARu jsem viděl ten exe soubor ale to bylo ještě vše v RARu.
Až později jsem zjistil, že se ten soubor měl spustit při spuštění samotné hry Spintires a nainstalovat se na pozadí spuštěné hry. Jinak prostým okem člověka se to zjistit nedá.

O co hůř je, že ani antivirový program nezaznamenal nákazu staženou v RARu.

Shrnuto - stáhneš mód, začneš hrát a ten adware v RARu se nainstaluje sám při spuštění samotného simulátoru hry a v pozadí hry provede sebe sama instalaci bez vědomý uživatele.
Hraješ a ve hře si najdeš mód který chceš a tím, že si hra osahá mód na disku PC tak spustí aktivační kód.
A pak pokud máte pořádný stroj tak si hrajete a zároveň vám komp jede na plný výkon a těžite bez vašeho vědomí virtuální měnu pro někoho cizího kdo to tam nastrčil.

Ten bitcoin virus se dá chytit i jednodušeji než jsem to vlastní blbosti spustil.
Při hledání informací jak ten bordel z PC dostat jsem zjistil, že už i obyčejné čtení článků na jistých stránkách to lze chytnout. Ale to je formou pluginu do samotného prohlížeče. To je nejhorší varianta. Nebudu rozepisovat proč, ale to asi všichni víme. Čteš si článek o výrobě virtuální měny a najednou máš pomalí internet atd.a máš to doma bez vědomí uživatele.
Já to chytil z toho RARu.
Jistá forma této nákazy jde chytit i na mobil ale to už nemá nic společného s hrou Spintires takže to nebudu popisovat.

Pár editaci tohoto příspěvku jsem zde udělal, protože na mobilu se to píše špatně a hlavně když Google opravuje automaticky text na nesmyslná slova.

Ať jsou vaše počítače čisté a pod ochranou antivirových programu.
Max_bojovník silnic.

Coach
Uživatel

Příspěvek od Coach » ned úno 24, 2019 10:36 am

Aký antivírus používaš? Ja mám Avast free a ten má už pár krát varoval, dokonca aj keď sa nejednalo o vírus. No a inštalovať mód cez exe by som asi nedával. Pekne je si to lepšie sám nakopírovať. Jedine exe, ktoré slúži na rozbalenie, čiže niečo ako 7zip alebo jedine keď už si mód vyžaduje inštaláciu, tak potom ho stiahnuť s overenej stránky.

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » ned úno 24, 2019 12:51 pm

Měl jsem tam plně aktualizovány Avast Premium se všemi štíty.

Už jsem do nové instalace operačního systému dál ESET.

Jak jsem již psal ten exe byl součástí RAR souboru a měl se spustit při hře. Jen jsem tu škodnou zjistil dříve a kliknul na něj. Což je má chyba a blbost.
Max_bojovník silnic.

Coach
Uživatel

Příspěvek od Coach » ned úno 24, 2019 1:41 pm

Nabudúce už budeš opatrnejší aspoň a myslím si, že každý kto si to prečíta tiež.

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » pon úno 25, 2019 2:53 am

Tak to máš pravdu kolego.

Už abych byl v bytě u kompu a zjistil co on-line scannery antivirových programu našli.
Mám dlouhý pracovní víkend a k tomu noční 12-nactky a z práce se jen tak nedostanu.
Už se venku zvedá teplota přes den tak aby se to zlepšilo i v noci a hurá na mašinu a asfalt.

Máte někdo nějaké novinky ze světa hry. Nové módy, videa atd.?
Hoďte to sem.
Max_bojovník silnic.

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » úte úno 26, 2019 7:23 am

Poslední informace. Po formátu PC do továrního nastavení jsou registry čisté, operační systém Windows také. Jen vznikl problém o kterém jsem nepřemýšlel a nenapadl mě. A to synchronizace prohlížeče internetu. Kdyby se někomu z vás stalo něco podobného jako mě. Tady mám upozornění.
V případě napadení počítače virem atd.musite pamatovat na to.: Kdo máte synchronizaci prohlížeče internetu s úložištěm a dojde li k tomu, že vir napadne prohlížeč ( mění stránky, načítá jiné zahraniční,zpomaluje načítání stránek, přidá vlastní pluginy atd.) Po reinstalaci a čisté instalaci všech vašich SW se sinchronizaci stáhne do prohlížeče znova.!! Pozor na to. V mém případě mám Google Chrome a synchronizaci mám zapnutou pro všechna zařízení. Zapnutím synchronizace na stolním PC se stáhnul ten bordel do PC automatický.
Takže upozornění na tento dodatečný problém.
Pokud se vám stane to samé jako mě tj.napadení PC nežádoucí havěti ( virus, adware, malware atd.) než zapnete synchronizace zkontrolujte si jednotlivá zařízení na kterých to máte nainstalovaný. Jinak ta havěť se stahuje z jednoho zařízení na druhé.
Toť vše na co jsem vás chtěl upozornit.
Max_bojovník silnic.

Coach
Uživatel

Příspěvek od Coach » sob bře 02, 2019 3:01 pm

Zdar, všimli ste si, že Spintires: Mudrunner sa premenoval iba na Mudrunner a starý SP na Spintires: The Original Game? Vie niekto, či sa niečo deje s Oovee a chcú oni vytvoriť novú Spintires hru alebo proste iba sa nejako dohodli, že Spintires ostane iba Oovee?

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » sob bře 02, 2019 5:10 pm

Coach - s tim ti neporadim. To nevím a počkejme na Zidon155 ten bude vědět více a má aktuální přehled z lepších míst.

Já jsem serfoval po netu a našel jsem zajímavé video o tom jak dostat nový mód do hry MudRunner.
Zasvěcení určitě o tom vědí,ale já to našel dneska tak jsem cinknul známemu ať to zkusí.

Přišla odpověď, že to skutečně funguje. :tleskam:

Mrkněte se sami.
Spintires Mudrunner How to install mod (Manual Media Folder)

(Work Multiplayer)

Max_bojovník silnic.

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » pon bře 04, 2019 11:21 am

Hledám informace a našel jsem zajímavé módy do MudRunner.

Obří jeřáb, robotické vozítko ( vzdáleně mi připomíná část starého vozu ZAZ), překolovaneho pickupa.. mrkněte sami.

Odkaz.:

https://youtu.be/kgEkl1kz2qE

Ještě jedno video a to srovnání módu. Velmi zajímavé.

Odkaz.:

https://youtu.be/0Io_b7mHLzA

Odesláno mobilhome app.
Max_bojovník silnic.

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » stř bře 06, 2019 1:09 pm

Pro fanoušky ježdění v terénu a ve stylu SpinTires jsem narazil na Google play na simulátor hodně podobný. Na telefonů je to dobré ježdění i třeba v práci.

Odkaz zde.:
https://play.google.com/store/apps/deta ... orOffroad2
Max_bojovník silnic.

zidon155
Píšu hodně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zidon155 » stř bře 06, 2019 1:21 pm

CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » stř bře 06, 2019 3:03 pm

To vypadá dobře.To stáhnu do telefonu. Aspoň budu mít s čím jezdit v práci.
Max_bojovník silnic.

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » úte bře 12, 2019 3:12 pm

Někdy se nedaří ani ve hře.
Slušný Bug.

Obrázek
Max_bojovník silnic.

Odpovědět

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“