SCX10 - výpadky plynu při zatáčení po výměně serva

Vysílače, přijímače, serva, blikače, houkače, nabíječky, baterie...

Moderátoři: minotaur, Pedro

Odpovědět
Slimjim
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 25, 2017 7:03 am
Bydliště: Jihlava

SCX10 - výpadky plynu při zatáčení po výměně serva

Příspěvek od Slimjim » stř dub 11, 2018 9:04 pm

Zdravím, mám honcho s RTR elektronikou, odešlo mi servo, asi jak jsem jezdil hodně v kalužích a sněhu, koupil jsem SRT DL5020, ale objevil se problém, kdy když jedu , zatočím a pak pustím volant do rovna, tak mam vypadek plynu, někdy dokonce musim pustit plyn a znovu zmáčknout, aby se auto zase rozjelo, nerozumí si servo se elektronikou, nebo puvodní, asi vyzkratované, poškodilo i přijímač ? Dík za rady :)
SCX 10 Honcho

Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 769
Registrován: sob říj 01, 2011 11:00 pm
Bydliště: Hořovice

Re: SCX10 - výpadky plynu při zatáčení po výměně serva

Příspěvek od eos » sob dub 14, 2018 3:18 pm

Axialský regly mají 2A BEC a to nemusí někdy pro silné servo stačit, obzvláště pokud má jiné výchylky, než původní a jde někde do dorazu. Při přetížení BECu odběrem zatíženého serva může napětí poklesnout natolik, že se resetuje regl (nebo i přijímač). Čekal bych ale, že se to stane spíš v koncových polohách serva, než při návratu do neutrálu, jak popisuješ. V každém případě doporučuji zkontrolovat, jestli jde řízení v celém rozsahu volně a nanaráží na dorazy. Můžeš pro vyloučení tohohle problému cvičně zmenšit výchylky řízení na vysílači. Obecně se často stává, že se při rasantním posílení jednoho zařízení posune problém o číslo dál. Chceš-li mít 20kg servo, možná budeš potřebovat i silnější BEC. To platí obecně - chceš li zasahovat do nějaké ověřené konfigurace, měl bys alaspoň zhruba vědět, co děláš.
U přijímače je takovýhle druh poškození z podstaty jeho funkce velmi nepravděpodobný.

Slimjim
Nově příchozí
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 25, 2017 7:03 am
Bydliště: Jihlava

Re: SCX10 - výpadky plynu při zatáčení po výměně serva

Příspěvek od Slimjim » čtv dub 19, 2018 8:56 pm

Zdravím, to jsem zkoušel nastavit na menší rejd, i tak to dělalo, no zajel jsem zpět do toho obchodu, maník mi tam zkusil jinej kus toho samýho, to dělalo to samý, tak mi tam pak zapojil Absima S150MH 15kg/0,30s Digital a ta už několik dní jezdí v poho :)
SCX 10 Honcho

Odpovědět

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“