Když bych chtěl Tatru 8x8 ?

Všechny vícenápravové kousky, nákladní a užitkové stroje - pro všechna měřítka.

Moderátor: wranglik

vypravci hubicka
Nově příchozí

Když bych chtěl Tatru 8x8 ?

Příspěvek od vypravci hubicka » čtv pro 13, 2018 2:08 pm

tak, co mam delat, za nasledujicich podminek?
- rozpocet jsou nizke desitky tisic, tzn. odpada Capo(stejne se neda sehnat), aktualni 813kolos od RCtatra.cz (200k nedam :) ) apod.
- nejsem konstrukcne uplne blbej, ale zkusenosti v RC chybi, totalne mimo jsem ve veskere elektrice.
- nedisponuju znalostma a vybavenim ala "Hanyš" tzn. soustruzit, vyrezavat zavity, presne vrtat - neumim.
- na druhou stranu, kreslim ve 2d i ve 3d (denne), cili vytvoreni podkladu pro laser, cnc, 3dtisk neni problem.

vysledkem by nemusel byt ortodoxni 1/10 scale , tzn. dokud to bude mit peknou (cti proporcne korektni) budku, 8 nezavislych kol ( docilenych jakkoliv, ne nutne presne tatrovacky), tak to bude ok.

Mozna to nema reseni. Mozna ti, co stavi doma (a maji muj nejvyssi obdiv), prodavaji jejich tatry sem tam za 30 tisic a ma smysl pockat - ale to bych se dost divil.

Poradi nekdo?
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII_______________________________________________

Mr-Monty
Častý přispěvatel

Re: Když bych chtěl Tatru 8x8 ?

Příspěvek od Mr-Monty » čtv pro 13, 2018 2:59 pm

Sz
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )

zax
Píšu strašně moc!

Příspěvek od zax » čtv pro 13, 2018 3:02 pm

Tatry jsou parádní, ale drahý, přesně jak jsi psal.
Řešením by mohla být kombinace některých tatrováckých prvků s nezávislým zavěšením (např. upravený onroad)
Na obr níže jsem dělal pomocí 3D tisku jeden takový koncept. Byly tam určité požadavky jako třeba náhon pomocí originál umístěného spuru apod. Ani nápravy samotné nejsou úplně štastně vybrané, ale i tak to bude fungovat.
Je to jen prototyp, který určitě dozná úprav, ale pro inspiraci by to mohlo posloužit.

Obrázek

Obrázek

MartinK
Uživatel

Příspěvek od MartinK » čtv pro 13, 2018 3:21 pm

Ahoj, toto je mé řešení, použil sem nápravy z reely nitra. Převodovka je z akučka 2 stupně, řízení podle hanyse, rozvodovka by měla být schodná s hanysovýma

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Martin Kabuďa
Moje rajče:
feesgse.rajce.idnes.cz

CC01 Jeep Wrangler (1:10)
Tatra 815 Valník (1:10) -rozestavěno
SCX10 Užovka Suzuki Samurai (1:10)
GAZ 66 (1:10) -rozestavěno

Borik
Píšu hodně

Příspěvek od Borik » čtv pro 13, 2018 3:33 pm

Řešení to má ... místo tatry začni sbírat známky a nebo něco jiného. Prostě pokud nechceš ( neumíš ) řezat závity a nemáš zkušenosti s obráběním kovů a dalších materiálů, je cesta samodomo na tatru z 99% odsouzena k neúspěchu. Věnuj se tomu, co dobře umíš a v čem si dobrej, vydělej peníze jinak a nechej si tu tatru postavit od někoho, kdo to umí.
Jinak to bude s obrovskou pravděpodobností nedokončený projekt.
Jako bych přišel do divadla za režisérem a řekl: mám 130 kg, umělé klouby v kolenou, nehybnou ruku po mrtvici, nemám hudební sluch a už vůbec neumím zpívat, ale o tu hlavní roli v muzikálovém baletu bych opravdu moc stál.
Nicméně model osmikolky - ne zrovna Tatry - by se dal postavit i třeba na takovém podvozku:
http://www.wtbcar.com/shopping/index.ph ... uct_id=700

vypravci hubicka
Nově příchozí

Příspěvek od vypravci hubicka » čtv pro 13, 2018 5:23 pm

vsem diky
MrMonty- SZ neprisla.
Jinak Boriku, s tim sbiranim znamek radis kdekomu co :). Myslim ze pokud jsem definoval rozpocet v nizkych desitkach tisic, tak asi jsem pripravenej za to neco zaplatit a nepredpokladam, ze kdyz expedice stoji 10k a ma 4 kola, tak Tatra s 8 kolama bude stat 20, tak naivni nejsem.
Jenom hledam cestu, ktera nebude stat 80 nebo 200k a popravde jen tak koupit, byť dokonalej model, by me taky nebavilo. Pokud existuje nekdo, kdo mi podvozek udela, za nejakou rozumnou cifru, cekam ze se mozna v tomhle threadu vyjadri.
Ty alternativni konstrukce co postovali zax a MartinK jsou mozna "bastardi" ale urcite je to zajimava inspirace.
______průsery choděj v množinách_____TRX4+UDR+HonchoII_______________________________________________

MartinK
Uživatel

Příspěvek od MartinK » čtv pro 13, 2018 6:45 pm

Skus napsat Hanysovi na meila:
[email protected]

Tuším že podvozek 8x8 od něj se pohyboval kolem 30 klacků? ale nejsem si jist, případně i má nabídku dílů které ti může vyrobit :OK:
Martin Kabuďa
Moje rajče:
feesgse.rajce.idnes.cz

CC01 Jeep Wrangler (1:10)
Tatra 815 Valník (1:10) -rozestavěno
SCX10 Užovka Suzuki Samurai (1:10)
GAZ 66 (1:10) -rozestavěno

Mr-Monty
Častý přispěvatel

Příspěvek od Mr-Monty » čtv pro 13, 2018 6:54 pm

Omlouvám se, :oops: již by mělo být vše ok :-)
RC_Adventures.cz
Modelex Toyota Hilux Trial
Axial SCX 10
Tamiya Mitsubishi Pajero CC01
Tamiya ISUZU MU CC01
Tamiya Toyota Tureno TL01
Turnigy SC 2 WD
a spoustu jiného harampádí (je toho cca na kontejner :D )

gecko-x
Píšu strašně moc!

Příspěvek od gecko-x » čtv pro 13, 2018 6:57 pm

By me i zajimalo, co ti M.M poradil, se zkusenostma, co ma....
Nicméně, ja jsem si stavbou prošel a vzhledem k tomu, co píšeš je cesta v podstatě jedna. Oslov Martina Hanáčka, als Hanyse a on je schopen zajistit výrobu u Hynka. Jak psal kolega výše, podvozek T 813 8x8 vychází do 40tkc, ale je na něm i tak dost práce....
Nebo mám pocit i Slick 07 tady na fóru už nějakou na zakazku stavěl, ale vše je otázkou cca 50tkc a víc.
Kdybys to chtěl probrat, tak mi klidně napiš....
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Borik
Píšu hodně

Příspěvek od Borik » čtv pro 13, 2018 10:47 pm

Nemusí to být zrovna známky ... třeba se dají chovat švábi nebo jiné potvory na prodej a určitě by se z toho dalo vydělat i na pořádnou Tatru. Sám píšeš, že máš k dispozici určitou omezenou částku a nechceš ji překročit .... To je ale začarovaný kruh: pokud ta Tatra má za něco stát a má být slušně zhotovená, tak holt té ruční práce tam bude hodně a je třeba ji zaplatit. A to ještě musíš mít štěstí ( a nebo dobré a zaručené informace ), že narazíš na někoho, kdo odvede kvalitní práci s odpovídající cenou. Není nic horšího, než když narazíš na nějaké nemehlo, co si nechá dobře zaplatit za odbytou a nekvalitní práci ( mám i bohužel takovou osobní zkušenost ).
Máš štěstí aspoň v tom, že si sebekriticky přiznáš, že sám na to nemáš a asi by to nedopadlo dobře. Tak je aspoň větší pravděpodobnost, že to nedopadne úplně špatně ( = vyhozené peníze a nedodělaná věc ).
Hlavně se ale připrav na to, že původní rozpočet bude asi tak polovina konečného rozpočtu ... ono se to vyšplhá, ani nebudeš vědět, jak se to všechno seběhlo.

skotty
Častý přispěvatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skotty » pát pro 14, 2018 8:27 am

Boriku . To vše snad ví i bez těch plachet co tady věšíš.Omluva za spam.Ale ty romány mě fakt dostaly.

Borik
Píšu hodně

Příspěvek od Borik » pát pro 14, 2018 9:21 am

sám se ptá, co má dělat za určitých podmínek - takže neví, nebo si není jistý a rozhodně pomůže zkušenost jiných.

vypravci hubicka
Nově příchozí

Příspěvek od vypravci hubicka » pát pro 14, 2018 9:30 am

Borik píše:sám se ptá, co má dělat za určitých podmínek - takže neví, nebo si není jistý a rozhodně pomůže zkušenost jiných.

jojo, zkusenost pomuze, diky vsem co se konkretne ozvali. Cestou znamek a svabu se nevydam, ale i tak diky.

DT-swiss
Častý přispěvatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DT-swiss » pát pro 14, 2018 11:54 am

Slick, nevidel jsem jeho ceny ale vypada to dost stavebnicove a 200k to urcite nebude.
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/

Max
Píšu hodně

Příspěvek od Max » pát pro 14, 2018 1:51 pm

Kontaktuj kolegu Slick,ale počítej za samotný podvozek i bez tak kolem 28 - tisíc a nahoru.Kč.
To ostatní zde již bylo napsáno.
Třeba sem nakoukne a odpoví ti.
Max_bojovník silnic.

Odpovědět

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“