Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Moderátor: minotaur

Odpovědět
Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Příspěvek od komaar » stř úno 19, 2020 12:20 pm

Obrázek
http://www.rcvidrholec.cz

Aktuální informace:

Únor je tu a s ním i vyhlášení Vidrholce (jako už nějaký ten rok)

Vzhledem k aktuální situaci bude termín posunut nebo celá akce zrušena.

Proti loňsku bez výraznějších změn. PODSTATNOU ZMĚNOU JE ZPŮSOB PŘIHLAŠOVÁNÍ. Stále bude důraz na všechna auta týmu v díře apod (když tam jeden tým dostane šest aut, tak neukecáte, že se vám jich tam nevešlo pět) a když se vám tam opravdu všechna nevejdou, tak tam vjedou až bude místo, prostě budou dvě fotky a v součtu budou všechna auta v díře, ale stále platí to první pravidlo (takže když tam jeden dostane šest aut, tak pouze se sedmi máte šanci to ukecat, že to muselo být na dvakrát) a bude deadline pro zaslání fotek do neděle 19/4 do 17 hodin (večer pak budou konečné výsledky, kdo nestihne zaslat dostane penalizaci). A budu to opravdu při počítání výsledků zohledňovat. Loni se už pilně rozdávalo. Loni byl také technický problém s fórem, takže nebyl problém deadline posunout. Z hlediska informací je hlavní web, i když by informace na webu i na fóru měly být stejné.
Už se můžete přihlašovat. Pokud nás bude málo, tak to nav prvním týdnu dubna odpískáme. To zůstává stejné. Přihlašovat se můžou pouze celé týmy. Jednotlivci se mohou hlásit, ale tým si musí vyřešit sami, ať společně s jinými nebo přidáním do jiného týmu. Neúplné týmy je třeba rádi osloví, či spolu složí celý tým. Když se 8 jednotlivců neozve, aby tu nebyli napsaní sami, tak se může stát, že vůbec nepojedou a pak budou psát, že by jeli, ale neměli s kým.
Auta se do závodu přihlašují pod názvem auta (real vzoru), do závorky potom podvozek a pak jméno nebo nick řidiče.

V přihlašování týmů je podstatná změna (v ostatním tento rok ještě ne).
Přihlašování probíhá mailem na adresu [email protected]
Přihláška musí obsahovat: název týmu, přihlášená auta ve formátu - název auta (real vzoru), do závorky podvozek a pak jméno nebo nick řidiče (např: Mitsubishi Pajero (Tamiya CC-01) - Andrea), dále pak telefonní (mobil) kontakt na někoho z týmu.
A slovo "MUSÍ" myslím tentokrát opravdu vážně. Každý rok v polovině přihlašování bojuji s tím, že se na to celé vyseru, když vám to nestojí ani za to, abyste se to namáhali napsat pořádně. V pořádku je tak cca třetina přihlášek, zbytek musím přepisovat, opravovat, dohledávat. Podívejte se na minulé roky, jak to má být správně. Co nebude OK, to vrátím k doplnění/opravě. (Je mi jasné, že riskuji, že se na to vykašlete, pak to třeba bude (případně ani nebude) poslední ročník.)
Po loňské zkušenosti s nefunkčností fóra těsně před závodem, chci přihlášky mailem a s telefonem (mobilem), tak abych na vás měl případně kontakt.


Záměrem je aby, když se na web podívají i ostatní lidé, se zvládli orientovat (Axial honcho scx jim nic neřekne). Občas se tu řešila až správná barva typu a ročníku auta, správný tvar klik u dveří v porovnání s originálem a pak neumíte ani napsat podle čeho je to vaše scale auto.

Doporučuji si přečíst info (a další články) k závodu, buď zde nebo na webu (důležité informace jsou na obou místech, ale na webu je více obrázků a možná se to bude lépe číst)

Závod je primárně určen pro expediční offroadové RC modely jejichž typy se běžně účastní expedic. Chci se co nejvíce držet hesla " vem, co máš a jeď " a tak nejsou vyžadovány žádné speciální úpravy či podmínky. Zůstala kategorie OPEN, ve které budou moci startovat i auta nesplňující "expediční" kategorie (např. Summit, ale i další). Více bude popsáno v pravidlech a ve FAQ.

Až do závodu je možné provádět změny v týmech i autech.

S přihlášením neotálejte.
1/ mi uděláte radost, že je zájem :)
2/ může to ovlivnit nerozhodnuté


můžete se podívat na informace, ohlasy a fotky z minulých ročníků
na webu http://www.rcvidrholec.cz
nebo tady na fóru:
Vidrholec 2019- topic20899.html
Vidrholec 2018 - topic18832.html
Vidrholec 2017 - topic17753.html
Vidrholec 2016 - topic16321.html
Vidrholec 2015 - topic14518.html
Vidrholec 2014 - topic12014.html
Vidrholec 2013 - topic9316.html
Vidrholec 2012 - topic6643.html
Vidrholec 2011 - topic4187.html

Kromě přihlašování nejsou v roce 2020 žádné výrazné změny. Je to 10.ročník a tak plánuji, že dekádu uzavřeme k původním stylu, pro příští rok zvažuji jiný způsob hledání CP. Letos ho zkusíme po závodě při úklidu otestovat a pokud se ukáže funkční, tak by se použil v roce 2021.
Naposledy upravil(a) komaar dne ned bře 15, 2020 5:34 pm, celkem upraveno 5 x.
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » stř úno 19, 2020 12:20 pm

Obrázek

Informace

Orientační závod pro týmy v lokalitě Vidrholec (Praha - Klánovice)
10. ročník

Termín: sobota 18.4. 2019 od 9 hodin
Vzhledem k aktuální situaci bude termín posunut nebo celá akce zrušena.
Registrace týmů na startu: 8:30 - 10:00
Přihlašování týmů do závodu: 24.2. - 5.4. 2019 (pouze celé týmy)
Přihlašovat se můžete pouze mailem (viz pravidla a faq) - na adresu: [email protected]
Startovné: doufám, že i tento rok se bez něj obejdeme

Odhadovaná délka závodu je cca 7km (podobně jako loni).

Závod je primárně určen pro expediční offroadové RC modely jejichž typy se běžně účastní expedic. Chci se co nejvíce držet hesla "vem, co máš a můžeš jet" a tak nejsou vyžadovány žádné speciální úpravy či podmínky. Opět bude i kategorie OPEN, ve které budou moci startovat i auta nesplňující "expediční" kategorie (např. Summit, ale i další). Více bude popsáno v pravidlech a ve FAQ.

Každý tým dostane mapu se zakreslenými kontrolními body - checkpointy (CP), které musí všechna auta týmu v daném pořadí projet. Cestu i způsob jízdy si každý tým zvolí dle svého uvážení.
I když vítězem se stane tým, který trasu projede nejrychleji, není základem tohoto závodu rychlost. Důležitější je správně zvolená trasa, tak aby tým nenajezdil dvakrát delší trasu než ostatní, dobrý odhad terénu - půlhodinové vyprošťování zapadlého auta ležícího na střeše také celkový čas nevylepší. Prostě jezdit i hlavou. I když je to "na čas", tak si stejně většina najde dost času na zablbnutí v bahně a vodě i na svačinu. Nejdůležitější ale je - dobře se pobavit, dobře si zajezdit a užít si to.

Start (a cíl): předpokládám stějně jako loni - v ulici V jehličině (ještě bude potvrzeno)
parkoviště je v ulici Šlechtitelská - mapy.cz: http://www.mapy.cz/s/9oTh
Bod 1 - parkoviště, konečná autobusu, bod 2 - start
start je od parkoviště vzdálen cca 200m v ulici V jehličině (na křižovatce doprava a pak rovně)

(opět zkusím domluvit parkoviště od koupaliště)
I když v místě startu je malé parkoviště, využijte prosím toto parkoviště, které máme zamluvené. Vyhnete se tak riziku problémů s místní MP za nevhodné parkování, neblokujeme místa ostatním (a ať jsem to nedomlouval zbytečně). To, že po nás nezůstane nepořádek považuji za samozřejmost.
Děkuji Koupališti Klánovice (http://www.koupalisteklanovice.cz) za vstřícné jednání při řešení možnosti parkování.

Dostupnost je i MHD z metra B - Černý most (cca 30 minut)
bus 221, zastávka Klánovice (konečná) - odjezd z ČM:
Konečná zastávka autobusu je hned u vjezdu na parkoviště.

Povinné vybavení týmu: tužka (raději více, když nezapomenu budou nějaké k dispozici na startu), foťák (stačí i v mobilu) a samozřejmě auta
Doporučené vybavení: dostatek baterek, mobil, KPZ, pro lidi s velmi špatnou orientací doporučuji i spacák a zásoby jídla :)
Tým dostane: kartu pro zápis projetých CP, mapu s vyznačenými CP

Každý projetý kontrolní bod zaznamená tým do karty - jeho kód a čas projetí, současně udělá foto (auta co nejblíže u CP), kde bude vidět CP a všechna auta a na CP zapíše projetí týmu, v případě neodůvodněné chybějící fotky aut u CP, či neodůvodněné velké vzdálenosti aut od CP, bude tým penalizován.
Projetí cílem se bude potvrzovat stejně (pouze na fotce budou vidět místo CP hodiny s aktuálním časem), v cíli odevzdá kartu (hází se do auta mezerou v okýnku za sedadlem řidiče), fotky z CP potom pošle emailem, dá do fóra, odkaz na rajče či jiné místo nejpozději v neděli 19/4 do 17 hodin. Tým, který nedodá fotky z CP včas bude penalizován.

Start:
Předpokládaný start závodu po 9:00. Týmy budou startovat s časovým odstupem 7-10 minut.
Vzhledem k počtu týmů startujících v loňském roce je možné startovat i dříve, abysme stihnuli start všech týmů v co nejrozumnější době.
K registraci musí tým dorazit kompletní (všichni členové, auta nemusí být ještě připravena). Při registraci (8:30 - 10:00) dostanou týmy závěrečné info, mapu trati a závodní čísla. Za pozdní příchod k registraci bude tým penalizován (30 minut). Až budou připraveni k závodu (modely plně připravené, nalepená závodní čísla), dostaví se na start (není nutné startovat dle čísel) a vyčká až na něj přijde řada (kolikátí se registrují, tolikátí startují, čísla v pořadí na startu nehrají roli). Pokud by z nějakého důvodu (nečekaná závada, ještě svačí, ...) nechtěli v původním pořadí startovat, tak mohou před sebe pustit následující tým (bez penalizace apod).

Doporučuji sledovat fórum i tento web. Na fóru budou např. odpovědi na různé otázky, které se mohou hodit i vám. Zde zase více fotek apod. Podstatné informace budou uvedeny na obou místech. Web je z hlediska informací hlavní.

pořadatel - kontakt:
Petr Komárek
mail: [email protected]
telefon na mne budete mít v kartě, co dostanete při startu
(Pokud byste ho chtěli dříve, tak napište.)


A trochu statistiky za rok 2019:
celkem přihlášených týmů: 26 (23+3)
celkem přihlášených aut: 116
-----
startovalo týmů: 25 (22+3)
startovalo aut: 89
do cíle dojelo týmů: 23 (21 + 2)
nejrychlejší čas: 2:26
nejpomalejší čas jízdy: 7:46
nejvyšší čas včetně penalizací: 24:12
Naposledy upravil(a) komaar dne ned bře 15, 2020 5:19 pm, celkem upraveno 2 x.
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » stř úno 19, 2020 12:20 pm

Pravidla

Modely jsou rozděleny do kategorií EXPEDICE a OPEN

Přihlašování do závodu:
Závodu se účastní dvou až pětičlenný tým. Přihlašují se celé týmy (název týmu, jména členů a jejich auta). O vyjímkách na více než pětičlenný tým se dá domluvit.
Přihlašování probíhá mailem na adresu [email protected]. Přihláška musí obsahovat: název týmu, přihlášená auta ve formátu - název auta (real vzoru), do závorky podvozek a pak jméno nebo nick řidiče (např: Mitsubishi Pajero (Tamiya CC-01) - Andrea), dále pak telefonní (mobil) kontakt na někoho z týmu.

Kategorie EXPEDICE:
Model kategorie Expedice je model, který se účastní expedičního ježdění (neznamená to, že konkrétní model, který zatím nejel žádnou expedici se nesmí účastnit, jedná se o typy aut, podvozků, úprav, …). O případné účasti / neúčasti / zařazení sporných modelů rozhodne pořadatel. (O vyjímkách v rozumné míře se dá jednat.)

Kategorie OPEN:
Do této kategorie spadají všechna "neexpediční" auta - Summit, monster trucky, short course, rally, ... prostě vše ostatní RC, které by také chtělo závod zkusit. (u aut odpovídajících reálnému vzoru lze diskutovat o možnosti zařazení i do jiné kategorie, s přihlédnutím ke složení týmu apod.)
Pro auta z této kategorie jsou upravena pravidla. Startovat budou moci jako jednotlivci i jako týmy. Osobně si myslím, že např, pro klasické monster trucky či rally auto je takovýto závod bez pomoci rukou zcela nesjízdný a očekával bych i problém se spotřebou baterií, ale pokud si to někdo chce zkusit, tak mu to rád umožním. I když třeba tým složený ze dvou Summitů by to měl dát bez problémů, i jeden Summit s výbavou by to mohl dát bez pomoci rukou.

Malé děti v týmu
Vyjímka pro malé děti. Auto bude mít číslo, ale dětského řidiče občas přivřeme oči. Jedná se opravdu o malé děti, kde by bylo těžší je uhlídat, aby dodržovaly všechna pravidla (např. pomoc rukou) a nemusely hned odstupovat ze závodu, bude tolerováno, že u některých CP nebudou apod. Chtějí jet závod "stejně jako tatínek/maminka", ale po prvním CP třeba odpadnou (a třeba dojedou až do konce, kdo ví). Malé dítě v týmu je třeba hlásit předem při registraci.

PRAVIDLA ZÁVODU:
Každý tým dostane mapu, kde bude vyznačeno rozmístění kontrolních bodů - checkpointů (dále jen CP). CP musí být projety v daném pořadí (podle čísel), vždy všemi modely týmu najednou, vyjma odstoupivších.
Pokud se u CP sejdou dva a více týmů, mají při jeho překonávání přednost v jízdě podle pořadí, v jakém k CP přijely všechny modely týmu. Pokud se tým vzdá přednosti v jízdě, nastupuje další v pořadí. Všechny CP musí být projety. Neprojetí CP (CP nebyl zapsán do karty a není foto modelů u CP) bude penalizováno 2 hodinami. (neznamená to diskvalifikaci, tým stále pokračuje v závodu)
Trasu mezi jednotlivými CP si každý tým vybere sám dle svého uvážení.
CP nebudou formou branek, ani zde nebude třeba překonávat žádné povinné překážky. Projetí CP musí být prokazatelné. Průjezd CP musí každý tým zaznamenat: opisem kontrolního kódu z CP do karty, zapsáním času dosažení CP do karty a fotkou na které bude vidět CP a všechny modely týmu. Při focení musí být všechny modely co NEJBLÍŽE CP (je-li CP v díře, tak se fotí všechna auta v díře, je-li ve vodě, tak se fotí všechna ve vodě, když se vyfotíte na horním okraji díry nebo na břehu, dále než je možné od CP nebo nebudete v díře všichni (pozná se také podle fotek ostatních týmů, jak blízko se dalo dostat a kolik aut se tam vešlo)) budete penalizováni jednou hodinou. Bude kladen důraz na všechna auta týmu v díře apod (když tam jeden tým dostane šest aut, tak neukecáte, že se vám jich tam nevešlo pět) a když se vám tam opravdu všechna nevejdou, tak tam vjedou až bude místo, prostě budou dvě fotky, kde budou všechna auta v díře, ale stále platí to první pravidlo (takže když tam jeden dostane šest aut, tak pouze se sedmi máte šanci to ukecat, že to muselo být na dvakrát). Kartu s napsaným časem dojezdu do cíle odevzdáte v cíli (hází se do auta mezerou v okýnku za sedadlem řidiče). Projetí cílem se bude potvrzovat stejně (pouze na fotce budou vidět místo CP hodiny s aktuálním časem). Fotky je třeba zaslat nejpozději v neděli 19/4 do 17 hodin, tak aby mohly být zpracovány konečné výsledky. Pokud fotky nedorazí včas, není možné ověřit, zda tým správně projel všechny CP a bude penalizován 16 hodinami (za každý CP jedna hodina).
Vítězem závodu se stane tým, který dojede do cíle v nejkratším celkovém čase.

Modelům není dovoleno v průběhu závodu pomáhat rukou/nohou apod., např. vyprošťovat nebo pomáhat přes překážky. Pokud by hrozilo poškození modelu (pádem, zajetím do hluboké vody, ..), je možné model zachytit/vyndat, následně musí být položen na bok.
Pokud model nedokáže překonat překážku, případně se po převrácení dostat zpět na kola vlastní silou nebo prostředky, je možná pomoc ostatních modelů i z konkurenčního týmu.
Používání navijáků, lan a ostatních pomocných prostředků je povoleno, veškeré takové vybavení si model musí vézt od startu (a následně do cíle). Při přípravě pomoci je možno na modely sahat, ale nelze je přemísťovat ani upravovat jejich polohu.
Nepojízdné auto je možné opravit. Při opravě je dovoleno na model sahat a následně musí být vrácen na původní místo a polohy.
Pokud model nemůže pokračovat pro technickou závadu, nebo se model nepodařilo v souladu s pravidly vyprostit, je považován za nepojízdný a musí ze závodu odstoupit. Model může být do cíle dopraven s pomocí ostatních modelů (např na laně), pokud dojede do cíle takto a bez nedovolené pomoci, není považován za odstoupený.
Kategorie OPEN bude hodnocena samostatně, auta mohou jezdit i jednotlivě a tak by pro některé mohl znamenat i malý kořen 100 metrů od startu konec závodu. Proto v této kategorii nebude pomoc rukou znamenat konec a auto může pokračovat dále. Nedovolenou pomoc ale MUSÍ zapsat do karty. (pro "expedičáky" tato vyjímka neplatí - nedovolená pomoc = konec auta v závodě) I u katergie OPEN je povoleno používat pouze vybavení, které si veze auto (takže žádné lano v kapse apod).

Odstoupení vozu nebo člena týmu:
Model musí odstoupit v případě, že se ho nepovedlo vyprostit v souladu s pravidly, případně pokud z důvodu technické závady nepokračuje dále. Model tažený na laně jiným modelem není považován za odstoupený. Neodstupuje celý tým, ale pouze jedno auto z týmu, zbytek týmu může dále pokračovat v závodě.
Vzhledem k tomu, že pravidla jsou primárně zaměřena na modely, není svázán člen týmu s modelem a tak je možné, aby případně odstoupil jeden člen a druhý model a jiný člen pokračoval s jeho modelem.

Pokud odstoupí celý tým zapíše tuto informaci do karty a kartu nechá v cíli stejně jako ostatní týmy co závod dokončily.

(Pokud by se náhodou lišila pravidla zde na fóru od pravidel na webu, tak platí pravidla na webu. Po vyhlášení závodu do pravidel již nesazahuji (pokud to nebude opravdu nutné) a případné změny se snažím dělat na obou místech.)
Naposledy upravil(a) komaar dne stř úno 19, 2020 12:37 pm, celkem upraveno 1 x.
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » stř úno 19, 2020 12:21 pm

FAQ apod

Z různých dotazů a doplnění vznikl tento soubor spíše heslovitých odpovědí a upřesnění:

Termín - sobota 18.4.2020 od 9 hodin
Už bude tepleji, ale ještě ne vedra a les nebude ještě tolik zarostlý.
Proč v sobotu? - Protože vždycky dojíždíme pozdě večer a děti jdou v pondělí ráno do školy.
Proto byl závod přesunut z neděle na sobotu.

Přihlašování týmů - začne cca měsíc a půl a skončí cca 14 dnů před termínem závodu, pozdější přihlášky mohou, ale nemusí být akceptovány.
Proč takto? - Pokud nás bude málo, lze celý závod zrušit dostatečně předem.

V přihlašování týmů je podstatná změna (v ostatním tento rok ještě ne).
Přihlašování probíhá mailem na adresu [email protected]
Přihláška musí obsahovat: název týmu, přihlášená auta ve formátu - název auta (real vzoru), do závorky podvozek a pak jméno nebo nick řidiče (např: Mitsubishi Pajero (Tamiya CC-01) - Andrea), dále pak telefonní (mobil) kontakt na někoho z týmu.
A slovo "MUSÍ" myslím tentokrát opravdu vážně. Každý rok v polovině přihlašování bojuji s tím, že se na to celé vyseru, když vám to nestojí ani za to, abyste se to namáhali napsat pořádně. V pořádku je tak cca třetina přihlášek, zbytek musím přepisovat, opravovat, dohledávat. Podívejte se na minulé roky, jak to má být správně. Co nebude OK, to vrátím k doplnění/opravě. (Je mi jasné, že riskuji, že se na to vykašlete, pak to třeba bude (případně ani nebude) poslední ročník.)
Po loňské zkušenosti s nefunkčností fóra těsně před závodem, chci přihlášky mailem a s telefonem (mobilem), tak abych na vás měl případně kontakt.Doufám, že i tento rok se obejdeme bez startovného. Finanční náklady na závody jsou ještě v mezích normy, takže se mi to do rozpočtu zatím vejde. A práci s přípravou raději nepočítám.

Mapu dostane každý člen teamu (ať se nehádáte a mají všichni něco na památku) při registraci kompletního teamu.
Team, který nedorazí k registraci včas bude penalizován 30 minutami (což se zatím nestalo). Vzhledem k tomu, že vítěz v roce 2011 jel závod 3 a 1/2 hodiny, poslední za 6 a 1/2 hodiny, v roce 2012 to bylo 3:50 a 7:06, v roce 2013 3:03 a 7:01, v roce 2014 3:25 a 7:05, v roce 2015 už byla prolomena hranice 8 hodin (opět týmem číslo 13), v roce 2016 byla prolomena i spodní hranice tří hodin a to rovnou několika týmy a štastná třináctka měla opět přes sedm hodin, v roce 2017 3:10 a 7:24, v roce 2018 2:43 a 7:16, zůstává i s penalizací stále šance na dobré umístění.
Ostatně 30 minut v tomto závodě nemusí nic znamenat. V roce 2011 jsme na 2. kontrolním bodě dohnali několik týmů, ovšem o několik kontrolních bodů dále jsme zapadli do bahna a než jsme vyprostili všechna auta, tak jsme se propadli na chvost závodu. Protože většina chce dojet, tak nejsou vyjímkou opravy přímo v terénu. Výměna serva či oprava tlumičů si také svojí půlhodinku zaberou. Podobně je to, pokud se zvládnete na chvíli ztratit. Zajímavý je pohled na mezivýsledky ze závodu z minulých ročníků.
Pokud se podíváte na fotky a videa z minulých ročníků, tak zjistíte, že si stejně každý najde spoustu času na blbnutí v bahně a vodě. Prostě zábava v tu chvíli vítězí a závod počká :)

Start - plánovaný start prvního teamu je v 9:00, dále potom v cca 10 minutových intervalech. Hromadné info a foto opět vypustíme, abysme start co nejvíce roztáhnuli a vyhnuli se tak dlouhému čekání na startu a zácpám u CP.
Závodní čísla budou vydávána až při registraci (8:30 - 10:00). Pokud loňský vítěz pojede v původní sestavě (většina z loňského týmu v jednom týmu), bude mu přednostně nabídnuto startovní číslo 1 (nemusí ovšem startovat jako první, pouze si ho při registraci vyzvedne). (Číslo 13 má rezervované pořadatel, i když bude startovat jako poslední a bez ohledu na počet přihlášených týmů.) Startovat se bude podle připravenosti teamů, ne podle čísel. A tak není problém se po příjezdu zaregistrovat a až potom si připravit auta, dát sváču, nastudovat mapu, promyslet trasu, atd. (samozřejmě v mezích normy :)
Pokud plánujete přijít na start (jako jednotlivec) bez předchozího přihlášení, tak se domluvte s týmem, se kterým pojedete a bude možné vás do týmu přidat.

Pokud by nedorazil některý z členů teamu, je možné startovat i bez něho. Minimální počet členů teamu při startu je 2. Team na něj může samozřejmě počkat s registrací, ale riskuje že může být penalizován za pozdní registraci. Není možné, že pozdě příchozí se přidá k teamu v půlce. Myšleno jako člen týmu, jako doprovodu (viz níže) mu to nikdo zakázat nemůže.
V případě, že během závodu jedno z aut "odpadne", zapíše team toto info do karty a pokud team stále splňuje podmínky dané pravidly, tak může pokračovat v závodě.

Info k trati:
Trať, tedy přesněji řečeno checkpointy, bude postavena v pátek. Trať neobsahuje žádné náročné prvky jako skály, těžké terény pro crawlery apod, nepříjemnou překážkou mi připadla uschlá lesní tráva, listí, větve, případně bahno. Každý team si trasu určuje sám a tak je možné tyto úseky objet. CP jsou ale umístěny tak, aby se k nim dalo dojet (alespoň jsem se o to snažil). To že vy k CP přijedete zcela neprůjezdným terénem, je většinou váš problém, z jiné strany to šlo lépe. Je možné, že po cestě potkáme potůček, i když by se dal zvládnout suchou nohou, auto to suchou nohou nezvládne, nemá nohy a neumí skákat. Přenášet neplavce samozřejmě nebudeme, ale je to les a tak nebude problém si postavit třeba provizorní můstek.
Trať jsem se snažil stavět tak, aby se vyplatilo přemýšlet a plánovat trasu, kdy je lepší jet po cestách a kdy přímo.
CP uklízím až týden po závodě, takže pokud by si to někdo chtěl zkusit znovu, tak na to má ještě pár dní.

Závod je stavěn jako těžší, nikoliv technickými překážkami, ale spíše délkou a potřebou si sám najít správnou trať. V roce 2012 byla už délka závodu pro některé moc dlouhá a navíc nevyšlo počasí (skoro celý den pršelo), ale i tak všichni závod dokončili. Rok 2014 byl podle ohlasů zatím nejpovedenější a tak se snažím v dalších ročnících na něj navázat, jak délkou, tak nápady.
Další info bude v průběhu příprav a případně až na místě startu.

Auta se MUSÍ fotit co nejblíže u CP (což platí i pro hůře dostupné CP - když je CP v díře, tak musí být při foto všechna auta v díře a to bez ohledu, že se z ní pak nedá vyjet - právě proto je v ní :) (viz druhé foto níže)
Zda se všechna do díry vešla se bude posuzovat podle ostatních týmů. Pokud tam jeden tým dostane 6 aut, tak u jiného týmu 5 aut v díře a jedno venku, že se nevešlo, bude penalizováno 60 minutami. Potrénujte tetris :) (viz dvě fotka níže-vpravo, takto se tam dalo naskládat až 8 aut, takže méně 9 neukecáte a to ti druzí tam mají místo ještě na dvě auta)
Větší důraz bude na všechna auta týmu v díře apod (když tam jeden tým dostane šest aut, tak neukecáte, že se vám jich tam nevešlo pět) a když se vám tam opravdu všechna nevejdou, tak tam vjedou až bude místo, prostě budou dvě fotky, kde budou všechna auta v díře, ale stále platí to první pravidlo (takže když tam jeden dostane šest aut, tak pouze se sedmi máte šanci to ukecat, že to muselo být na dvakrát).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Auta se musí fotit co nejblíže CP (viz foto). Není třeba stavět rampy, aby byla těsně, zvedat rukou (což by byl konec závodu, za nedovolenou pomoc), ale je třeba se snažit o co nejbližsí dojezd k CP. Neodůvodněné chybějící fotky aut u CP či neodůvodněná větší vzdálenost bude penalizována 60 minutami. Foťáky v mobilu má skoro každý, tak raději foťte dva. Chybějící fotka u jednoduchého CP, který má team zapsaný v kartě, zapsal svůj průjezd na CP, odpovídající čas a vysvětlení, že tato jediná fotka má nulovou velikost a všechny ostatní se povedly se dá akceptovat. Chybějící foto nebo foto ve velké vzdálenosti od CP u náročnějšího (např. za potokem, v díře apod) CP uznáno nebude. Nedá se poznat, zda měl team opravdu smůlu, náročně se k CP dostal, ale zapomněl se vyfotit a vzpomněl si na to, až po náročném dostání se od CP, či zda si to zjednodušil a místo pracného zajetí k CP jen ušetřil čas a vymyslel výmluvu, bude takovéto chybějící foto penalizováno. 60 minut jsem zvolil jako odpovídající odhad, kdy by skutečné dojetí k náročnějšímu CP mohla zabrat třeba půl hodiny, tak aby se penalizace nevyplatila.
Neprojetí CP (CP nebyl zapsán do karty a není foto modelů u CP) bude penalizováno 2 hodinami. Tento stav často nenastává, ale v jednom roce nastal, kdy poslední pojízdné auto jednoucí už snad jen na výpary z baterky táhlo na laně dvě zbývající a zajetí k poslednímu CP by už nedali. Takto sice dostali penalizaci 2 hodiny, ale závod dojeli a úspěšně dokončili.

Je to závod teamů, takže doufám, že se to nezvrhne v hromadnou jízdu. Samozřejmě se může stát, že jeden team ztratí cestu a rezignuje na své schopnosti a dojede v závěsu jiného teamu. Udržme to ale v duchu závodu, tedy že pojedou dva teamy a ne jeden ukecaný chumel.
To samozřejmě nebrání tomu, abysme si navzájem pomáhali.
Představuju si to cca takhle:
Vidím, že jiný team tahá auto z díry, zeptám se, zda nepotřebují pomoct. Když řeknou, že ne, tak jedeme dále. Pokud potřebují, tak jim dle svých možností pomůžeme a jedeme dále. Není důvod dále pokračovat spolu.
Podobně, když vidím bloudící team hledající CP, co jsem před chvíli projel. Tak jim poradím (ne, že je pošlu opačným směrem, protože startovali až po nás, tak ať si tu ztrátu vychutnaj) a jedeme dále. Není důvod na ně čekat.
Teamy si mohou samozřejmě půjčovat i vybavení, ale pouze to, které smí používat při závodě (tedy, to co si vezou na autech).

Nezapomeňte, že je to něco jiného než expedice nebo trialový závod, abyste nebyli zbytečně zklamaní. Myšlenka závodu je jinde. Nepopírám určitou inspiraci Dakarem - trasa závodu je celkem dlouhá, cestu je třeba si najít sám, záleží na vašich orientačních schopnostech, je tam týmová spolupráce, vyprošťování, opravy atd. Terén nemůže být zvlášt náročný, protože by se to nestihlo ani dojet. Každý si tu může najít své. Někdo pojede na vítězství a pro jiné je hlavním cílem závod dojet i kdyby měli na trase udělat kompletní rozborku/sborku auta. Někdo se žene k cíli a někdo se kochá přírodou okolo. Pokud si tam každý najde to své, budu spokojen.
Pokud se rozhodnou tři týmy, že na sebe počkají a pojedou společně, v klidu a pokecaj jako na expedici, tak je to jejich věc. Nemám možnost jim v tom bránit. Podle mne ale nebudou nakonec spokojeni, na expedici je to spíše nezajímavý terén a tak budou celkově zklamáni. Jejich problém, jejich benzín, jejich škoda. Můžu udělat, že týmy, co přijeli třema auta z Horní Dolní nechám startovat ve velkém odstupu od sebe, ale to nemá smysl. Spíše bych jim doporučil, aby to pojali nejen jako závod Vidrholec, ale i jako závod mezi sebou. Z cíle na jídlo do hospody a ten poslední platí :) Jet to sem až Horní Dolní jen na expedici je škoda. To by je ani nezajímalo, který z těch týmů byl lepší? :)

přítelkyně a další doprovod:
Nic samozřejmě nebrání tomu, aby vás při závodě doprovázel i nějaký nesoutežní doprovod (přítelkyně, kámoš, děti, psi, vlci, doprovodné vozidlo, ...). Nesmí ale zasahovat do závodu. Klidně na ně naložte bágly s chlebem a salámem, bágly plné baterek a náhradních dílů, ale není možné aby třeba navigovali podle mapy (protože mají volné ruce a nemusí řídit auto), vyhledávali CP předem apod. Můžou se obdivně dívat, fandit, ale nesmí pomáhat. To platí i pro doprovodné vozidlo - nesmí pomáhat při vyprošťování, používat se jeho výbava, atd.

CP - vlevo dole je kód, který je třeba opsat na kartu

Obrázek

sahání na modely - pomoc rukou:
z pravidel:
Na modely není dovoleno v průběhu závodu sahat, např. vyprošťovat nebo pomáhat přes překážky. Pokud by hrozilo poškození modelu (pádem, zajetím do hluboké vody, ..), je možné model zachytit/vyndat, následně musí být položen na bok.
Pokud model nedokáže překonat překážku, případně se po převrácení dostat zpět na kola vlastní silou nebo prostředky, je možná pomoc ostatních modelů i z konkurenčního teamu.
Používání navijáků, lan a ostatních pomocných prostředků je povoleno, veškeré takové vybavení si model musí vézt od startu (a následně do cíle). Při přípravě pomoci je možno na modely sahat, ale nelze je přemísťovat ani upravovat jejich polohu.
Pokud model nemůže pokračovat pro technickou závadu, nebo se model nepodařilo vyprostit, je považován za nepojízdný a musí ze závodu odstoupit. Model může být do cíle dopraven s pomocí ostatních modelů (např na laně), pokud dojede do cíle takto a bez nedovolené pomoci, odstoupit nemusí.
Nepojízdné auto je možné opravit. Při opravě je dovoleno na model sahat a následně musí být vrácen na původní místo a polohy.

a pár slov k tomu:
nemusí dojet do cíle celý team, vzhledem k počtu členů v teamu, tak stačí i když dojede jen jeden model
oprava je jasná, když se nepovede, tak moc možností není, auto do ruky a pak už je jen na majiteli auta, zda vyrazí směr domů/hospoda nebo to dojde s týmem dále, prostě odstoupil anebo se nechá dotáhnout do cíle jiným modelem, pak ale musí takto absolvovat i všechny chybějící CP
nepodařené vyproštění - škoda: auto i s řidičem asi v lese nechávat nebudeme, takže nezbývá než si pomoct rukama a tím model také ze závodu odstupuje
protože se ale majiteli asi nebude chtít jít domů a bude asi chtít jet dále alespoň pro radost a ani mu v tom nejde bránit, tak samozřejmě si trasu může dále projet, ale již jako nesoutěžní auto (nesmí tedy již dále zasahovat do závodu, ani auto, ani řidič - tedy pomáhat vyprošťovat, navigovat, poskytnout své vybavení)
Nejpozději ve chvíli odstoupení může svoji výbavu přeložit na jiné auto.
ale nemusí jezdit 10 metrů za ostatníma a nebavit se s nima :) může si prostě "nezávodně odzávodit" taky, on vyprošťovat nesmí, ale ostatní jeho klidně ano apod

Co se nesmí: rukama, nohama obracet převrácené auto, pomáhat mu šťoucháním, kopání, nedejbože nošením, vyndat rukou z vody (pokud nehrozí zničení modelu), bahna a jiného v tu chvíli nevhodného terénu, však vy víte, jak je to myšleno.
Co se smí: brát si z auta potřebnou výbavu, zaháknout, přivázat lana, používat naviják, v případě zapadnutí odhrnout bahno (není nutné použít scale lopatku :), házet šišky a jiné pod kola, postavit si provizorní mostky apod.
Při opravě je jasné, že se na auto bude šahat a to hodně, po opravě je třeba ho vrátit do původní polohy.
Co je všechno oprava? - výměna serva, oprava tlumičů je jasná, ale patří sem vlastně i výměna baterek, vymotávání namotaného bordelu, vyndavání bahna, které brání v další jízdě, i kontrola, co tomu vlastně je, proč to nejede.

Kategorie OPEN bude hodnocena samostatně, auta mohou jezdit i jednotlivě a tak by pro některé mohl znamenat i malý kořen 100 metrů od startu konec závodu. Proto v této kategorii nebude pomoc rukou znamenat konec a auto může pokračovat dále. Nedovolenou pomoc ale MUSÍ zapsat do karty (čas). Při vyhodnocování bude hlavním hlediskem, zda byla/nebyla pomoc a kdy. Tuto kategorii beru jako něco trochu navíc, pro toho, kdo by si to chtěl zkusit a také jsem slíbil pár majitelům Summitů, že to zvážím. Summit je podle mne povedené auto a není důvod, proč by si to také nemohli zajet. (pro "expedičáky" tato vyjímka neplatí - nedovolená pomoc = konec) Auta z kategorie OPEN mohou přijmout pomoc od aut z kategorie "expedičáky", obráceně v omezené míře. Např. Summit by pomáhat neměl, jeho velikost a výkon je tak velký, že tým, kterému by Summit pomáhal by byl oproti ostatním zvýhodněn. Toto upřesníme podle toho, kolik a jakých aut se do kategorie OPEN přihlásí.

Odstoupení - pravidla i závod jsou primárně zameřené na modely, nikoliv na řidiče za vysílačkou - není svázán člen týmu s modelem a tak je možné, aby případně odstoupil jeden člen a druhý model a jiný člen pokračoval s jeho modelem. Stejnětak je možné, že si auto půjčují dva lidé.
Např. jeden z členů teamu už nemá chuť jít dále a model jiného člena zase zlobí nebo prostě jen jede nejhůře z nich. Protože vlastně odstupuje model, tak je možné odstoupí unavený člen s cizím autem. Vzhledem k tomu, že to není kontrolovatelné a v cíli stejně nepoznám, zda někdo přijede se svým modelem nebo cizím, tak je to povolené.

závodní číslo:
velikosti budou 4x4cm (9ks) a 3x3cm (15ks), vytisknuto na normalní papír a bude k dispozici izolepa na přilepení, každý si přilepí dle svých představ, není určeno, kde přesně musí být číslo nalepeno. Uvedené kusy budou vystříhnutý, bude možnost si případně vystříhnout další, kdyby to bylo málo.
stejné číslo pro celý team - je to týmový závod :)

Obrázek

diváci:
jsou samozřejmě vítáni.

Tip pro diváky:
Zajímavé místo bude určitě start, kde bude vidět více modelů najednou a protože zde probíhá příprava před startem, tak bude možné zahlédnou i vnitřek. Určitě i prohodit pár slov s majiteli aut. Je ale třeba se tam pohybovat opatrně. Nechci dělat žádné divácké zóny (tolik diváků stejně nebude), oddělovat prostory apod.
Navíc na startu bude možné obdržet mapu závodu a tak budete vědět, kde se budou určitě závodníci vyskytovat.

Celé to lze pojmout jako procházku lesem podle mapy a současně uvidíte i jak se daří některým týmům. Na startu můžete dostat stejnou mapu jako týmy a celý závod si zkusit projít a najít jednotlivé CP. Je to výlet cca na 2-3 hodiny (bez auta, bez bloudění a hledání jsem to zvládnul svižnou chůzí projít za hodinu a půl). Bez auta se pohybujete podstatně rychleji a navíc můžete i některé CP vynechat. Týmy to pojedou odhaduji cca 3-5 hodin (v průměru).

Bohužel se to těžko odhaduje, některá zajímavá místa jsem objevil až při závodu, při přípravě jsem šel jinudy (občas to zase bylo obráceně) a některá místa až z fotek ostatních týmů. Zajímavým místem jsou CP, kde bude větší pohyb aut (měli by tudy projet všichni).

Kromě přihlašování nejsou v roce 2020 žádné výrazné změny. Je to 10.ročník a tak plánuji, že dekádu uzavřeme k původním stylu, pro příští rok zvažuji jiný způsob hledání CP. Letos ho zkusíme po závodě při úklidu otestovat a pokud se ukáže funkční, tak by se použil v roce 2021.
Naposledy upravil(a) komaar dne stř úno 19, 2020 12:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » stř úno 19, 2020 12:21 pm

Přihlášené týmy a auta

TrnkaTeam
(2019 - 14.místo)
Jeep Cherokee (Axial SCX 10 II) - Lindner Roman
Land Rover Defender (Traxxas TRX4) - Pastýřík Petr
Land Rover Defender (Traxxas TRX4) - Lindner Pavel


.
.
.


.

kategorie OPEN

K-Team
(účast v letech: 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019)
Traxxas Summit - zelený - Karel III.
Traxxas Summit - žlutý - Karel IV., Jirka, Vojta
Traxxas Telluride - Radek, Mates


.


(jsou zapisované v pořadí, jak se hlásili)

----------------------------------------------------------------

ozvavší se jednotlivci


.
.

(pokud už tu nechcete být uvedení, tak napište a smáznu vás, pokud se přihlásíte v nějakém týmu, tak vás zkusím smáznout automaticky)


v závorce startovní čísla (číslo 1 - loňskému vítězi a "štastné" číslo 13 - pořadateli)
týmy, které se zúčastnili 3 a více ročníků si mohou požádat o číslo, které by chtěli mít
pokud to půjde, pokusím se jim vyhovět

Přihlašovat se mohou pouze celé týmy.
Jednotlivci se mohou hlásit, ale tým si musí vyřešit sami, ať společně s jinými nebo přidáním do jiného týmu. Neúplné týmy je třeba rádi osloví, či spolu složí celý tým. Když se 8 jednotlivců neozve, aby tu nebyli napsaní sami, tak se může stát, že vůbec nepojedou a pak budou psát, že by jeli, ale neměli s kým.
Auta se do závodu přihlašují pod názvem auta (real vzoru), do závorky potom podvozek a pak jméno řidiče. Opravdu se mi tam snažte psát real názvy aut, ze kterých vaše modely vycházejí.
Až do závodu je možné provádět změny v týmech i autech.
Záměrem je aby, když se na web podívají i ostatní lidé, se zvládli orientovat (Axial honcho scx jim nic neřekne).

S přihlášením neotálejte.
1/ mi uděláte radost, že je zájem :)
2/ může to ovlivnit nerozhodnuté

Auta se do závodu přihlašují pod názvem auta (real vzoru), do závorky potom podvozek a pak jméno nebo nick řidiče
např:
Komár Bzzzz team
Hummer H2 (Tamiya TA-01) - Komaar
Toyota Land Cruiser FJ40 (Tamiya CR-01) - Filip (mladej komaar)
Land Rover Defender 90 "Hello Kitty" (HPI Wheely King + Dingo) - Šárka (mladá komaarová)

a další příklady:
Mitsubishi Pajero (Tamiya CC-01)
Jeep Cherokee (Axial SCX-10)
Toyota Tacoma (Axial SCX-10 Honcho)
Land Rover Defender 90 (Axial SCX-10 Dingo)
Holiday Buggy (DT-02)
Axial Wraith
Chevrolet CF 100 (Enroute Berg)
případně se podívejte do loňska, předloňska,...


V přihlašování týmů je podstatná změna (v ostatním tento rok ještě ne).
Přihlašování probíhá mailem na adresu [email protected]
Přihláška musí obsahovat: název týmu, přihlášená auta ve formátu - název auta (real vzoru), do závorky podvozek a pak jméno nebo nick řidiče (např: Mitsubishi Pajero (Tamiya CC-01) - Andrea), dále pak telefonní (mobil) kontakt na někoho z týmu.
A slovo "MUSÍ" myslím tentokrát opravdu vážně. Každý rok v polovině přihlašování bojuji s tím, že se na to celé vyseru, když vám to nestojí ani za to, abyste se to namáhali napsat pořádně. V pořádku je tak cca třetina přihlášek, zbytek musím přepisovat, opravovat, dohledávat. Podívejte se na minulé roky, jak to má být správně. Co nebude OK, to vrátím k doplnění/opravě. (Je mi jasné, že riskuji, že se na to vykašlete, pak to třeba bude (případně ani nebude) poslední ročník.)
Po loňské zkušenosti s nefunkčností fóra těsně před závodem, chci přihlášky mailem a s telefonem (mobilem), tak abych na vás měl případně kontakt.
Naposledy upravil(a) komaar dne pon bře 09, 2020 7:44 pm, celkem upraveno 3 x.
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » stř úno 19, 2020 12:21 pm

Konečné výsledky - Vidrholec 2020

--------------------------------------------------------

až po závodu ;-)

Obrázek
http://www.rcvidrholec.cz
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » stř úno 26, 2020 11:58 am

první přihlášený tým:

TrnkaTeam
(2019 - 14.místo)
Jeep Cherokee (Axial SCX 10 II) - Lindner Roman
Land Rover Defender (Traxxas TRX4) - Pastýřík Petr
Land Rover Defender (Traxxas TRX4) - Lindner Pavel

:OK:
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » pon bře 09, 2020 7:44 pm

a první tým v kategorii OPEN

K-Team
(účast v letech: 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019)
Traxxas Summit - zelený - Karel III.
Traxxas Summit - žlutý - Karel IV., Jirka, Vojta
Traxxas Telluride - Radek, Mates
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020)

Příspěvek od komaar » ned bře 15, 2020 5:21 pm

Vzhledem k aktuální situaci bude termín posunut nebo celá akce zrušena.

A jinak jako je polovina března a zatím přihlášené jen dva týmy.

Dává mi to šanci Vidrholec ukončit "se ctí", tedy ne pro nezájem, ale z jiných důvodů. :-D
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
dusprd
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: ned led 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Příspěvek od dusprd » pon bře 16, 2020 11:58 am

S tím nezájmem bych ještě počkal. Myslím, že většina, stejně jako já vyčkává kam se situace posune. Zatím se to spíš zhoršuje. Ale doufám, že to klapne a my skončíme alespoň o místo lépe. Tedy předposlední

Uživatelský avatar
komaar
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2246
Registrován: pon dub 27, 2009 11:00 pm
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Příspěvek od komaar » pon bře 16, 2020 2:53 pm

problém je, že nehodlám v lese policajtům tvrdit, že jsem na cestě na nákup do vedlejší vesnice
a momentálně je víceméně zákaz vycházení
nechce se mi to připravovat jen od stolu
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz

Uživatelský avatar
zax
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2179
Registrován: pon dub 26, 2010 11:00 pm
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Příspěvek od zax » pon bře 16, 2020 3:49 pm

Náš Team6 taky čeká jak to vlastně dopadne. S rušením bych navrhoval počkat, ale určitě bych to posunul.

Uživatelský avatar
Pleskanec
Píšu hodně
Příspěvky: 1108
Registrován: ned říj 23, 2011 11:00 pm
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Příspěvek od Pleskanec » pon bře 16, 2020 5:18 pm

Merlin Team je taky připraven, ale situace se nevyvíjí dobře. :TIME:
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck

Uživatelský avatar
Dexxi
Nově příchozí
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 23, 2019 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Vidrholec 2020 - RC Offroad Challenge (18/4/2020 ???)

Příspěvek od Dexxi » stř bře 18, 2020 7:29 am

Zdravím, chystal jsem je jet sám v kategorii open, ale bohužel je situace jaká je, takže zaprvé netuším, zda by akce vůbec mohla proběhnout a za druhé zahraniční rc shopy, kde mám objednané nějaké potřebné díly přestali zasílat do ČR (Kayhobbies). No a vzhledem k tomu, že jsem to chtěl zkusit odjet s Axial Yeti Jr. Can Am, tak bez navijáku ani ránu...
TRX-4 Defender

Odpovědět

Zpět na „Akce celá republika“