Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Co je ten druhej koníček, swingers?
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

whisky
na to tvoje už začínám být moc starej :)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Přehlednost FB je nulová, to se musí nechat - jen na expe jsou 3 větší skupiny a na Plzeň taky min 3 :-( Ráno najdeš zajímavý příspěvek a za 5min po tom co přejde na nějakou skupinu a pak zpět, se ti tím aktualizuje stránka a vlastně už to horko těžko hledáš. Takže se ani nic nedochová, o akcích je marný mluvit, protože buď je to veřejná dalo by se říct masová akce o který se člověk dozví na poslední chvíli a nebo komorní kde najdeš pak fotky že něco bylo. Ale jak jsem říkal, je to pohodlný at už něco přidat protože uděláš *cvak* a je to. A když se něco řeší, je tam veliký prostor pro hádky, kdy negramoti, trollové a podobná svoloč reje a kope kolem sebe. A tím se vlastně mění poměr přispívajících opravdových modelářů vůči uživatelům co umí jen kritizovat. Snažil jsem se zapojit kamaráda aby něco vyzjistil tady o fóru jak to vlastně je a komu to spadá, ale vede to do slepý ulice a k tomu, že tahle doména už není zaplacená a tím brzy vyprší. Achjo, jak by to bylo fajn kdyby se to sem vše vrátilo, byl by přehled, ho*ada by dostali Ban a byl by klid a zas by se tu daly čerpat info. Čo bolo, bolo :-p
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Jo jakože máme zaplaceno řekneme do konce roku a pak 404 stránka nenalezena :-D nebo co

Nj
Škoda
FB si kvůli tomu dělat nebudu :-D už to začíná bejt póza, že ho nemám :-p
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Je to asi tak dva roky co jsem navrhoval, že udělám nové fórum ale jednak jsem byl poslán někam, že to udělají jiní a jednak, kolik je tu aktivních členů? Pro dvacet lidí to nemá význam.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Ono i těch 20 lidí bude časem velká skupina.
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Lidí co modelařinu nechce řešit na fb je asi dost, problém je že se sem ani nemůžou přihlásit.
Komorní akce vyplynuly samovolně tím že někteří nově příchozí už nerespektujou ani základní ( nepsaná )pravidla. :-(
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Hofy
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 01.02.2014 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Jop asi něco takového mi můj ajťák naznačil, takže mám z toho celkem obavy..nad novým jsem přemýšlel ale je zas škoda tady vše nechat. Ale funkční forum bych bral, i kdybysme se měli složit na potřebný poplatky :-I

Mám pocit že tu zbylo pár zarytých což je dobře a vsadil bych se, že nový členy bysme taky našli, no ne? A kdo bude ko*ot dostane banána :YOP: myslím že nějaký hádky s hovady by měli rychlý konec, protože na fb je sice nějaký správce skupiny, ale je tak jako na okrasu, co si budem.

Komorní akce jsou jen odrazem chování některých a toho, jak se jim raději straníme. Člověk co neumí přesadit páku serva, ale sežral veškerou moudrost, není dobrá společnost na den strávený na expe že :-( a nějaká úcta k “něčí” lokalitě kterou pořádal, připravoval a nebo k místním domorodcům nebo vůbec vůči kolegovi modeláři je dávno pryč
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Skoro mrtvé fórum ?

milan008 píše: 16.01.2022 15:38 Je to asi tak dva roky co jsem navrhoval, že udělám nové fórum ale jednak jsem byl poslán někam, že to udělají jiní a jednak, kolik je tu aktivních členů? Pro dvacet lidí to nemá význam.
Bohužel, aktivních členů je zde málo. I já sem chodím sporadicky. Přesto bych byl pro založit nové fórum a nebo toto oprášit, tak aby bylo plně funkční.
Pokud by to zde bylo funkční a šlo by přidávat nové členy, věřím, že by se to zde rozjelo. Nebránil bych se ani drobnému příspěvku na provoz. :BYE:
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Borik píše: 09.01.2022 22:39 Facebook za to nemůže. Můžeme si za to sami, naše lenost. Pokud budou modeláři dávat přednost facebooku, za chvilku to bude o ničem. Fórum je úzce specializované a je škoda, že se zájem přesouvá na FB, protože nikde jinde, naž na specializovaném fóru, se nedovíme tolik důležitých poznatků, zkušeností a znalostí jiných modelářů. Je to velká škoda, ale je to jen a pouze náš problém. Asi se na FB lépe vykecává a brebentí o všem možném - to ale nevím, FB nemám a nechci.
Částečně lze souhlasit. Ale největším spouštěčem FB bylo to , že fórum bylo dlouho nefunkční a po té co se některé věci vyřešili fórum stejně funguje v omezeném režimu, není plně funkční. :BYE:
rx113
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 10.01.2018 19:12
Bydliště: Olomouc

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Jsem také pro, založit nové fórum nebo zprovozni/oživit to stávající. Noví členové se nemohou přihlásit a to je škoda. Věřím, že pokud budeme chtít a budeme se jako komunita snažit, fórum bude zachováno.
Uživatelský avatar
michal09
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 04.10.2012 17:08
Bydliště: Praha 05

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Ahoj,

Souhlasím a soucítím s místními. FB je novodobý mor! Nepřehledné, nefunkční, o ničem. Zlatá fóra!

S modelařinou jsem začal asi před 10ti lety, kdy jsem pořídil stavebnici Axial Exo. Bylo to úžasné období první stavby, a potřeboval jsem sdílet a nasávat informace, se stavbou samotnou, s elektronikou, se vším co k tomu patří. Vše pomocí fóra, protože krom otce, který je na RC letadla v vrtulníky, v mém okolí nikdo nebyl. Zde na rc4x4 jsem se netrávil tolik času čtením a přispíváním, jako na rcauta.net, kam kdysi chodilo hodně lidí a především několik se stejným autem. Hrozně mě to bavilo, to byli časy.

A nejen fora ohledně modelů, ale i normálních aut. Byl jsem v jednom kdysi největších autoklubů v ČR, na jeho fórum chodilo nebojím se říct stovky lidí denně, tou dobou i já. Díky tomuto fóru, kde jsem strávil opravdu mraky času, jsem se svým autem prakticky nebyl po celou dobu v servisu, všechny opravy a úpravy (od výměny oleje a filtrů až po výměnu ramen, brzd nebo tlumičů), vše jsem si dělal svépomocí v garáži sám, pouze pomocí informací načerpaných na foru, případně youtube.

Je pravda že časy s mění, v těchto dobách jsem byl mládenec bez větších starostí a závazků, takže na to byla chuť a především čas. Ale krapek jsem dospěl, založil rodinu a člověk začne mít jiné starosti a priority, proto jsem posledních několik let na RC auta trochu zanevřel. Loni se mi zastesklo, tak jsem oprášil a zprovoznil několik let neježděné EXO (i kvůli malému synovi). Na trochu jiný styl ježdění jsem koupil nového prcka SCX24. Nějak jsem přišel tomu pomalému přejíždění překážek na chuť a tak jsem opět začas hledat informace na forech, protože se plánuju pustit do stavby velkého expedičního modelu a synem začít chodit jezdit. Bohužel zjišťuju, že fóra, dřívějších zdroj veškerých informací, jsou mrtvá, což je VELKÁ ŠKODA...

Ono je to je jedno s druhém. Lidi se z fór přesouvají na FB, bohužel taková je realita. Jenže často to je proto, že fóra jsou mrtvé a chodí tam jen hrstka lidí, odezva na nějaký dotaz nebo podmět často nulová. Logicky, čím méně lidí na forum chodí, tím méně lidí tam diskutuje a tím méně lidí se na fórum vrací, protože zkrátka na jeho příspěvky nikdo nereaguje. Takto se situace zhoršuje až zbyde pár skalních uživatelů, kteří nad forem nakonec také zlomí hůl, protože fórum pro 5 nebo 10 lidí kteří se znají postrádá smysl.

No nic, omlouvám se, nechal jsem se trochu unést. Každopádně byl bych moc rád, kdyby toto fórum chytlo druhý dech a začalo fungovat jako dříve. Klidně na chod a udržení fóra přispěju.
aXial eXo
scX24 Chevy C-10
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

:-p
Jenom teorie,
Ale..

Co se přifařit na Tamiya fórum? Je stejný... Snad i nějakej přenos dat by byl možnej. Mají tam chlívek expedice, ale mrtvej, protože expedice jsme my :HOPS:
Tak by se to zařadilo tam a co, nechcipli bysme. Tam jsou aktivní především kamionaci a stavební technika.

Neptal jsem se tam adminů, nic, jen si tak říkám, jestli to tady nezahlusit cíleně a včas se přesunout někam, kde to funguje. Oni si vyberou každoročně na provoz a hotovo. Přispěli bysme tím stovákem taky abysme měli potřebný místo, kdyby fakt došlo na ty data, a zachránili bysme se. Mnoho uživatelů je tam i tam.

Jsme RC modeláři. Není třeba mít na "expedice+trial" jiný fórum.

Tam je chlívek na expe, tady zase na placky, hele jedna a jedna jsou dvě, ne?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Pokud jsou zde problémy s registrací a noví členové mají problémy, bylo by to řešení. Nakonec hodně z nás je zaregistrováno zde i tam.
Jen je škoda, že zde majitel na to kašle - třeba je opravdu natolik vytížený, že na to nemá čas, ale s tím se dá těžko něco udělat - pokud to nevěnuje někomu jinému. Záměrně píšu "nevěnuje", protože některá fóra se už několik let snaží prodat svoje domény ... marně.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Z Tamiya fóra jsme kdysi odešli pro "různé" problémy a založili toto :-(
bflmpsvz

Zpět na „Pravidla a informace“