Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Asi jsem uz starej, 39let, páč nebýt tohoto fora, tak nevim, ze neco jako rc expedice existuje, tudiz bych ani netusil ze mam a co hledat na FB. I seznam mi nabidne forum, ne xichtknižku
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 647
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Mě bude za měsíc stejně, takže určitě nejsi :D Holt každej člověk je jinej no, já tu taky s autíčkama vyrost. Zase na druhou stranu, když něco pořádám, tak to dám všude, ayb se sešlo co nejvíc lidí :)
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Litmark
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 02.08.2017 13:41
Bydliště: Blízko Olomóce

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Chlapi,

znovu oživení tohodle fóra nastane, až budou všichni přefacebookovaní. Tzn. až budou všichni příznivci FB skupin denodenně zahlcení zprávami a oznámeními z x-skupin ( protože na skupinách se kromě organizování probírá všechno možný, jen ne to podstatný, a tudíž je tam milion příspěvků a oznámení o nich), kterých budou muset být členy. Až je to oznamování bude otravovat i v práci, respektivě to bude vadit jejich šéfům, že jsou pořád zahledění do mobilů-messengerů, místo toho aby makali. Prostě až se z toho pomátnou, tak si vzpomenou na starý dobrý fórum, kde je všechno přehledný, lehce dohledatelný, kdykoliv si k tomu sednou v klidu po práci, nebo v době volna.

Do té doby, si my, pamětníci informačního "pravěku", budeme muset občas na ten FB kouknout, abychom nezůstali moc pozadu, abychom občas nějakou expe zaregistrovali, případně bez ohledu na FB sami zorganizovali nějakou expe pěkně postaru, přes fórum. Kdo chce jezdit, jezdí, ať je na FB skupin, kolik chce. Jen musí počítat s menší účastí, než bylo zvykem. A hlavně je potřeba dávat info i na ten jejich milovaný FB.

To je moje zkušenost.
Uživatelský avatar
Pavel JK
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 28.05.2017 18:18
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

I já přidám svůj názor. Každý z těchto příspěvků má svou pravdu, ale uvědomte si že FB žije přítomností né minulostí.
To že nevidíte příspěvky na FB je tím že buďto přispěvovatel nebo vy špatně používáte nástroje k tomu připravené. To že akcí veřejně moc není je hlavně tím že je lidé ani nezveřejňují.
Osobně jsem členem uzavřené skupiny na FB která je celkem aktivní a většinu akcí si jezdíme je mezi kamarády a jen občas se ukážeme na jiné větší veřejné akci která se stejně smrskne pouze na společnou fotku a konec. To že je forum přehledné bych bral taky jen v uvozovkách, většina nováčků řekne pravý opak.
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Díky za vaše zajímavé komentáře.
Jsou zde důvody pro a proti ale ten hlavní zde nezazněl :!: :-I
Jde o tom, že zde na foru se najde spousta věcí a na jednom místě a to včetně expedic.
Na model Hobby se propaguje rc4x4.cz. A teď si vemte, přijde sem na toto forum nováček a koukne, co uvidí? Aktivita žádná!
Něco se zde dočte ale žádné informace o společných akcích, tak proč tedy investovat obrovské peníze do modelu????

A další hlavní důvod proč sem a ne Facebook je: to,že zde je velmi lehce dohledatelná historie expedic, včetně fotek a hlavně hodnocení.
Proti ovšem hovoří, že na FC je vidět třeba pozvánka. Ale jen krátce po přidání příspěvku! Pak stejně jako zde, hledat.

Já jsem v obou skupinách na FC a vím, že již po týdnu se informace o minulé expedici včetně fotek velmi špatně hledají a po ještě delší době v podstatě neexistují.

Jsem rád, že zde je toto forum, které mně prakticky k expedičnímu ježdění dostalo. Jsou zde i nedostatky ale přes to je to místo kde se najde spousta rad a jak už to i
občas bývá ochoty pomoc.
Nepřeji si aby to zde sklouzlo jako na jednom nejmenovaném foru na úroveň: Neumíš číst, neumíš použít vyhledávač atd..... ;-) :OK: ;-) :OK:
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

:hura:
renda567 píše:Díky za vaše zajímavé komentáře.
Jsou zde důvody pro a proti ale ten hlavní zde nezazněl :!: :-I
Jde o tom, že zde na foru se najde spousta věcí a na jednom místě a to včetně expedic.
Na model Hobby se propaguje rc4x4.cz. A teď si vemte, přijde sem na toto forum nováček a koukne, co uvidí? Aktivita žádná!
Něco se zde dočte ale žádné informace o společných akcích, tak proč tedy investovat obrovské peníze do modelu????

A další hlavní důvod proč sem a ne Facebook je: to,že zde je velmi lehce dohledatelná historie expedic, včetně fotek a hlavně hodnocení.
Proti ovšem hovoří, že na FC je vidět třeba pozvánka. Ale jen krátce po přidání příspěvku! Pak stejně jako zde, hledat.

Já jsem v obou skupinách na FC a vím, že již po týdnu se informace o minulé expedici včetně fotek velmi špatně hledají a po ještě delší době v podstatě neexistují.

Jsem rád, že zde je toto forum, které mně prakticky k expedičnímu ježdění dostalo. Jsou zde i nedostatky ale přes to je to místo kde se najde spousta rad a jak už to i
občas bývá ochoty pomoc.
Nepřeji si aby to zde sklouzlo jako na jednom nejmenovaném foru na úroveň: Neumíš číst, neumíš použít vyhledávač atd..... ;-) :OK: ;-) :OK:


:hura:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Prostě kdo chce a může dávejte informace sem i na FB, kdo chce být uzavřený ať je uzavřený.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Ona je to dvousečná zbraň. Pokud se ti po 25 letech ozve sestra a ty si té zprávy dva roky nevšimneš, tak je to na hovno, ale kdyby nebylo FB, tak se ti na 98% neozve už nikdy, protože nebude mít jak. Nějakou náhodou se klidně můžete potkat na foru psů, sbírání známek, lukostřelby nebo na foru houbařů, ale tam o ní zas nebudeš vědět, že je to ona. Chci tím říct, že naopak je FB hodně dobrej komunikační portál minimálně na kontakty, které běžně sehnat nemůžeš, pokud dotyčný má své jméno. Svolat například sraz základní školy po dvaceti letech je prostě na FB nejreálnější, těžko na někoho budeš mít mail nebo mobil. To že většina aktivity expedičářů probíhá tam je jednak proto, že je to vše mnohem rychlejší a pohodlnější (vyfotíš auto v dílně, postneš fotky do skupiny rovnou z mobilu, napíšeš koment a je to tam za dvě minuty). Na podobný příspěvek zde musíš mít nejlíp rajče, nahráváš fotky přes spešl rajče program, pak složitě tvoříš vzorce do příspěvku, aby se to zobrazilo jako fotka ... mnohonásobně delší proces a v mobilu hodně otravný. Většina populace, především té mladší, má smartfouny, kde jsou celý den online (dlouho jsem ho nechtěl ale pokazil se mi tlačítkový mobil a jiný už prakticky ani nejde koupit, takže to takhle mám taky) a tam je to vše naservírované, že prostě dáš ten příspěvek z dílny a hned se ti ukáže, kdo ti ho komentuje, pokud s ním chceš probrat detaily, hned mu napíšeš soukromou zprávu a jedeš. Všimněte si, že už nikdo prakticky nepíše smsky ... z těch, co mají smartfoun v kapse. Všechny kontakty máš na messenegeru nebo whasupu. Vše je to užitečné, když si to dobře nastavíš a umíš to používat. Samozřejmě je tam kýbl hoven a dalších nesmyslných příspěvků a tuny sraček a velmi obtížně se tam tvoří nějaká "historie", páč většina příspěvku upadá v zapomnění. Ale na rychlé svolání akce a následné postnutí fotek, poděkování za dobré poježdění atd. je to prostě dobrý no.

Samozřejmě forum má své kouzlo taky a já na něm taky začínal. Je to tu vše relativně přehledně zaarchivováno a seřazeno a jako nováček se zde dozvíš mnoho, ale musíš tomu obětovat spoustu večeru četby no, lidem se nechce hledat a raděj dají dotaz na fb a někdo jim to tam prostě naservíruje. Například náš moravský pohár fungoval za mě celých pět let pouze na foru a vše důležité jsem posílal také na mail a fakčilo to brilantně. Fb jsem vůbec do toho nechtěl tahat a teď se mi jen potvrzuje, že jsem udělal velmi dobře. Jedna diskuse probíhá o konkrétním tématu na fb, další lidé diskutují o tom samém na foru, půlka se jich pohádá tam, druhá tady a třetí vůbec neví, že se něco řeší a je např. třeba něco odhlasovat. Takže forum je řekněme ucelený fungující systém, ale zdlouhavější a komplikovanější.

Doba smartfounů a sociálních sítí je holt taková a těžko se vrátí zase boom fora, jak bylo dřív. Chápu, že starším lidem nebo těm, kteří fb prostě bojkotují se do toho moc naskakovat nechce, ale budou se s tím muset smířit. Já osobně jsem své ježdění vyprofiloval tak, že často rád jezdím sám a zúčastňuji se akcí, o kterých dobře vím dopředu a pohlídám si jejich termíny. Následně mám nějaký svůj okruh lidí, se kterými rád jezdím a s těmi se případně domlouvám soukromě. Ten kdo nárazově chce navštěvovat různé akce, co se kde konají, tak to má těžší no.

Trend ale jednoznačně ukazuje, že odezva na foru na různé druhy příspěvků je velice mizerná, takže to je začarovaný kruh. Nikdo tu nic nedává, protože tu stejně nikdo nic nekomentuje .... na fb se prostě diskuse strhne téměř vždy.

Prostě přirozený pokrok no, jako ve všem.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
renda567
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 03.03.2013 16:21
Bydliště: Velké Poříčí

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

sWiNe píše:Ona je to dvousečná zbraň...............


Ano máš pravdu a téměř se vším souhlasím ale prostě přehled a zpětné hledání příspěvků je doména fora a rychlost zase FC. Tak to prostě je, vím, že toto nezměním. :-)
Ale rád bych aby základní informace o akcích a expedicích byli na foru. Zde to má jisté přednosti které FC zatím nemá a asi dlouho mýt nebude.
Další obrovské - je, FC skupiny se zobrazí jen někomu. Mám štěstí, že mně kluci do obou skupin přidali.
Jak se podívá na příslušnou skupinu nový zájemce o expedice když tam není přidaný???? Jak???
Jak jsem psal, vše má svoje výhody.

PS: Ano sestru jsem nevyděl protože se nezobrazila informace o zprávě. Zpráva byla ukryta celé dva roky v Messengeru, ten jsem nepoužíval a v podstatě ho nepoužívám do dnes.
:BYE:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

renda567 píše:Další obrovské - je, FC skupiny se zobrazí jen někomu. Mám štěstí, že mně kluci do obou skupin přidali.
Jak se podívá na příslušnou skupinu nový zájemce o expedice když tam není přidaný???? Jak???


Poměrně jednoduše, přidá se do ní taky :wink: Než to někdo schválí, trvá to několik minut. V nejhorším případě možná tři hodiny.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

sWiNe píše:
renda567 píše:Další obrovské - je, FC skupiny se zobrazí jen někomu. Mám štěstí, že mně kluci do obou skupin přidali.
Jak se podívá na příslušnou skupinu nový zájemce o expedice když tam není přidaný???? Jak???


Poměrně jednoduše, přidá se do ní taky :wink: Než to někdo schválí, trvá to několik minut. V nejhorším případě možná tři hodiny.

Ondro, tak jednoduche to neni..... musíš vědět, že skupina existuje, jak se jmenuje, abys ji hledal, našel a zažádal o přijetí. Šance, že tě někdo jako neznámého nováčka pozve je dá se říct nulová....
Používám oboje, zobrazuje se mi da se říct vše, co mě zajímá, ale stejně mi fórum přirostlo vic k srdci...
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

:-D
Swinaku
Takovy dlouhy :-D

Sem to ani nechtel cist, tak jsem se podival na nick a az pak jsem zacal :-D

... klid. Vsechno je to jenom ta vlastni invence. Kdyz tu nikdo nebude tak je jasny ze tu nikdo nebude :-D .

Za komentovani prispevku jsem si tu vyslouzil specialni kolonku RUR 5.., coz je rozmetadlo hoven modelovy rok 87. Coz je sice trefne i tim rokem vyroby, ale za to, ze das nakou zpetnou vazbu aby lidi pokracovali v komentarich a autor byl rad ze jsem jeho pocinu venoval cas a slovo, smutne. Tak cekam jako blbec i nekolik dni s komentarem "mas to pekny jen ten naraznik je jak pro teplouse, zkus aspon cernej misto ruzovy a urizni u to fifo a kouli nech jenom jednu na prostredku" abych nebyl karan ze se furt vysiram a este prvni... :oops: hm...

FB nemam. Jedinym klikem v prohlizeci otevru nove prispevky - nemluvim o fotkach a technikaliich, ale obsah fora jednim klikem na telefonu mam k dispozici vsechen. Od aktualizace na oreo dokonce funguje leccos navic, heh. Nevidim v tom rozdil od fb. Jenom mi to nezvoni :-D podivam se az kdyz chci ja.

Cas de a veci se proste dejou. To je zivot.
Dyt je to fajn :-)

Edit
A v Praze to smrdi :-D
Uživatelský avatar
Worlusho
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 20.02.2009 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Také se přidám, jsem sice už starší generace. Já si ještě pamatuji, že telefonovat se chodilo do budky, protože ne každý měl to štěstí, že na místní ústředně měli volné telefonní linky. Osobně používám obojí, jak fórum tak FB. Mě to připomíná klasický generační střet. FB beru jako náhradu Skype a ICQ s tím, že se dočtu, kdo měl co k snídani (tím nemyslím tebe Salvatore, tvé pochutiny lahodí mému oku) atd. Spíš takový free datový balast než něco konkrétního. A z jistého pohledu i jako reklamní poutač, který vyhledává za vás. FB je dobrý jako doplněk k činnosti, něco jako tlampač, nikoli jako specializovaný portál. V tomto ohledu budou mít specializované weby stále prim a jen tak rychle se to nezmění. FB je něco jako hypermarket a specializovaný web jako speciálka konkrétního typu. Nejlíp na tom bude ten, který umí využívat a filtrovat obojí. Je pravda, že fóra jistým způsobem skomírají, jelikož je mladá generace neumí používat. Tlačítko hledat a umět se ptát je velký problém, jednodušší je se zeptat na FB, kde všichni vědí všechno a podle toho to pak vypadá. A pokud si někdo myslí, že se mílím, tak stačí takový příklad. Již v době kamenné se vařilo na ohni a v dnešní době, když si člověk chce udělat nějakou pochutinu, tak se k ohni rád vrátí. Jelikož i takový opečený vuřt (teda když ho seženete udělaný podle klasické receptury a ne z HI-tech výrobní linky) bude z ohně určitě lepší než z mikrovlnky. Jinými slovy, každé má svoje výhody i nevýhody a je to jenom o tom, to správně použít. Na FB dát výzvu (něco jako plakát) a na fóru výzvu - podrobnosti - záznamy a komentáře včetně souhrnných informací, na FB pokud někdo chce upozornit na proběhnuvší akci, tak zase jen poutač.

A co se týče komentování příspěvků zde na fóru, tak v tom souhlasím s Mírou. Také mi přijde, že se tu 99% lidí bojí něco napsat, protože to není FB , který snese všechno. :D
Martin
Axial Ax 10 ARTR, Axial CSX 10, Xray XB4 Rally , xray XB4"15
Sanwa
foto na rajčeti worlusho
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

No nic, taky se přidám ač jsem původně vůbec nechtěl. Podobnou debatu jsem snažil rozmíchat pár let zpět, ale nějak to všechno zapadlo a výsledek byl vlastně ...žádnej.
I mě tohle fórum přivedlo k expedicím a stále je to první místo kam cpu fotky nového projektu nebo nějakého updatu na něm. Na Fb to dávám spíš jen zřídka. Vadí mi fakt, že tím ztratím veškerá práva k fotkám a jak už bylo zmíněno, něco zpětně dohledat je leckdy nadlický úkol.
Tohle fórum mám dle mého dva zásadní problémy. Je zastaralé a k inovaci se majitel moc nemá (dá se to pochopit vzhledem k tomu, že člověk, který se mu o to staral už pro něj nepracuje) a chybí tu nějaký centrální kalendář akcí kde by bylo jasně s jednoduše vidět kdy kde co.
Je tu sice vlákno o které se pár jedinců stará a snaží se do něj vypisovat konané akce, ale pořád si myslím, že to prostě nemůže nahradit klasický plánovací kalendář.
Pokoušel jsem se přimět lidi z fóra i FB aby začali používat společný plánovací kalendář (tenkrát jsem bohužel nenašel lepší aplikaci nežli byl sdílený google kalendář, ale fungovalo by to.
Bohužel odpor byl, pro mě nepochopitelně tak velikej, že jsem všech těhle snah zanechal.
V každém případě já nadále budu používat tohle fórum k prezentaci a konzultaci svých modelů.
Uživatelský avatar
sedivej
Nově příchozí
Příspěvky: 78
Registrován: 09.03.2014 17:31
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Domlouvání expedic a neb FACEBOOK!!!!

Poslední dva příspěvky mi mluvěj z duše.Naprostej souhlas.Petr

Zpět na „Domlouvání a pozvánky na akce“