Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

na kolik přišla ta polomrtvá herka?
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

To bych takhle veřejně zatím asi neprobíral, ale model už by za to byl celkem slušnej :-p
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Dřív se to tak dělalo, prachy vždycky poslalo jen pár jedinců, ale hosting to tak nějak pokrylo.
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Až to poběží jak má, tak možná něco takového zkusím. V první řadě bych tady chtěl nějaký chlívek na reklamu aby se náklady na provoz trochu odlehčili a pokud to bude mizérie, tak zkusím další alternativy.

Teď je největší problém databáze, která má přes 25GB a je problém ji stáhnout a pak taky najít hosting, který pojme takové množství dat za rozumné peníze. :-D Většina hostingů má limit pro databáze 10GB... Tak nevím jestli je někde chyba a visí ve vzduchu kvanta souborů které by bylo možné smazat (nějaké staré zálohy apod.) nebo je tohle forum opravdu tak obrovské... 8o
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Tvl v tom bude jenom bordel, obrázky jsou z externích zdrojů, je možný že v dřívějších dobách kdy fungovaly přílohy tam něco bude, taky polovic vláken když smazes tak se nic nestane
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

komaar píše: 26.04.2022 18:55 ad kalendář
kdysi to tu fungovalo a myslím tak, že kdo chtěl, tak do jednoho vlákna hlásil akci a správce kalendáře ji podle svého času zadával do přehledu a příspěvek s hlášením odmáznul
Ty kalendáře můžou v budoucnu fungovat nějak takto: https://www.scalerc4x4.cz/viewforum.php?f=32
Domlouvání by teda probíhalo v jednou topicu a celý ten balík o "domlouvání akcí" by se smrsknul... Otázkou zůstává co ty trialové chlívky, kde má každý svůj freekec, galerii apod.. :-p :-p
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Skoro mrtvé fórum ?

:FINE: kalendář Google bomba
To je jiná liga než vlákno. Ještě je to třeba dělit na kraje, něco jako barvička události = kraj, ať se dá zapnout jen Praha, jen Jihočeský... Když tam má být lautr všechno. Krásně se to rozjede, lidi se do toho naučí koukat, protože je to přehledný a super. Tesim se na progres.

Jedno po druhém. Nejdřív nad tím získej kontrolu a přístup k datům a proveď export na nový server.

Cením, že ses do toho pustil takhle na vážno a zamával prachama. To je akce, ne kecy. Protože mám jenom ty kecy tak se fakt nebudu stydět každej rok něco poslat a možná i nějak ulevit na začátku s tím pořízením, to až to fakt proběhne a jakej se zvedne zájem o tu podporu, myslím, že desítka větších nadšenců případně nižší desítky menších nadšenců se najdou.
To by to mělo vyřešit, já se nebojím to takhle počítat :HOPS:
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Tak dneska jsem se dozvedel taky tu stastnou novinu, ze pry forum opet oziva! Jako jeden z nejstarsich clenu to hodne cenim a gratuluju!!! :tleskam: Rad zacnu opet prispivat. Jen dotaz, zmizelo tu obrovsky kvantum obrazku vlivem zmeny linku, lze to nak hromadne upravit? Nebo jsou obrazky definitivne ztraceny?
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Skoro mrtvé fórum ?

:tleskam: :tleskam: Pokud to budeš nějak pročišťovat, ROZHODNĚ tu nechej to vlákno o Kolardovi, jsem to nějak z nostalgie rozečetl a ještě to nemám komplet.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
pavelmuller1960
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.04.2010 0:00
Bydliště: Tynistě n O

Re: Skoro mrtvé fórum ?

0Jsem rád že forum bude opět fungovat ,při jeho pročítání jsem sbíral informace a rozhodl se pořídit si v roce 2010 moji první expedici AXIAL Dingo ,na provoz fora jsem připraven přispět .
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Skoro mrtvé fórum ?

určitě taky rád přispěju na provoz
Uživatelský avatar
Mirda
Uživatel
Příspěvky: 323
Registrován: 18.02.2010 0:00
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Mira píše: 27.04.2022 14:08 :FINE: kalendář Google bomba
To je jiná liga než vlákno. Ještě je to třeba dělit na kraje, něco jako barvička události = kraj, ať se dá zapnout jen Praha, jen Jihočeský... Když tam má být lautr všechno. Krásně se to rozjede, lidi se do toho naučí koukat, protože je to přehledný a super. Tesim se na progres.
.....
Cením, že ses do toho pustil takhle na vážno a zamával prachama. To je akce, ne kecy. ....
Kalendář je dělaný tak trochu narychlo - v práci. Určitě tam je ještě hoodně prostoru ke zlepšení.
Jinak díky. Já zase nikdy nebyl moc šikovnej na ruce, takže jak jsem si to tady kdysi pročítal, tak mi to prostě přirostlo k srdci a taky mi bylo líto v jakém stavu to tady je..

Kuba93 píše: 27.04.2022 16:05 Tak dneska jsem se dozvedel taky tu stastnou novinu, ze pry forum opet oziva! Jako jeden z nejstarsich clenu to hodne cenim a gratuluju!!! :tleskam: Rad zacnu opet prispivat. Jen dotaz, zmizelo tu obrovsky kvantum obrazku vlivem zmeny linku, lze to nak hromadne upravit? Nebo jsou obrazky definitivne ztraceny?
Díky. Budu rád když to tady opět ožije, ale ještě s tím prosím pánové počkejte. Nerad bych aby se něco při přesunu nezazálohovalo. Pak se na nějakou dobu forum vypne a až se to nahodí na nový server tak přispívejte jako o závod.
Obrázky jsou kapitola sama o sobě. Spousta z nich je uložených na serverech typu tinypic, imageshock apod. a tam odtud to už prostě zmizelo bez návratu. Nejlepší a nejstálejší je pořád to Rajče no... A ač má databáze fora 25GB, tak všechny přílohy mají pouze necelých 50MB :D :D Takže obrázků přímo ve foru je minimum, vše ostatní jsou jen odkazy přes IMG...

Ming píše: 27.04.2022 17:51 :tleskam: :tleskam: Pokud to budeš nějak pročišťovat, ROZHODNĚ tu nechej to vlákno o Kolardovi, jsem to nějak z nostalgie rozečetl a ještě to nemám komplet.
Udělat tady trochu pořádek je v plánu také. Popravdě něco už jsem promazal - typicky příspěvky bez odpovědi z roku 2010 kde se někdo ptá na regl, motor nebo podobně ale to jsou jen takové drobnosti. Větší zásahy zatím v plánu nejsou - určitě ne bez předchozí konzultace.

pavelmuller1960 píše: 27.04.2022 18:21 0Jsem rád že forum bude opět fungovat ,při jeho pročítání jsem sbíral informace a rozhodl se pořídit si v roce 2010 moji první expedici AXIAL Dingo ,na provoz fora jsem připraven přispět .
Měl jsem to podobně. Proto jsem se rozhodl něco udělat. Děkuji za podporu, určitě to nějak vymyslím ale prvně je potřeba to dotáhnout.

magor-no1 píše: 27.04.2022 19:56 určitě taky rád přispěju na provoz
Děkuji za podporu pánové. Takový ohlas jsem ani nečekal. Snad to nám všem vydrží. :D
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Jedna otázka do pléna na začátku a takový krásný posun vpřed. Držím palce, ať se fórum zase pořádně rozjede a klidně přispěji nějakou finanční částkou až budu vědět kam. :hura: :hura: :hura:
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Sisma
Nově příchozí
Příspěvky: 65
Registrován: 16.06.2010 0:00
Bydliště: Praha-východ

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Bomba, díky za aktivitu... Super, že jsi se do toho takhle pustil a povedlo se Ti rozjet záchranu.. :OK:
T813 Kolos trucktrial
T815 Dakar Azevedo
Ford F 150 CC-01

Hilux (tamyia HL, Brushless, 2,4GHz)
Tatra T810
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Skoro mrtvé fórum ?

Bylo by fajn zachránit tohle fòrko, je to kus naší historie.
Že bych začal zase modelařit? :-D

Zpět na „Pravidla a informace“