Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Hanácká expedice 26.4.2006

Hanácká expedice 26.4.2009

V neděli, 26.dne čtvrtého měsíce L.P. 2009 se uskutečnila Hanácká expedice ECILAKS. Sraz jsme si dali v poslední obydlené vesnici
Ynať šat – Eciv o klěb, tedy měla být obydlená podle posledních zpráv, avšak i toto místo poslední domorodci již opustili a zanechali nám pouze zprávu ZAVŘENO na dveřích místní restaurace. To byl velký problém, protože jsme počítali s výrazným doplněním zásob. Po překonání zklamání jsme se přesunuli do základního tábora Tsom – Ílodů Ékciv o klěb, a provedli poslední kontrolu našeho autoparku. Byly v něm zastoupeny tyto vozy:
Mercedes G, Jeep, Pajero, Ford 350, Toyota Hilux, Chevrolet a Hammer H1. Vyskytl se ihned drobný problém, na Fordu zlobila elektrika, ale mechanici si s tím rychle poradili, takže jsme se mohli vydat do neznáma.
Obrázek

Ze základního tábora ve výšce 2950m jsme vyrazili po kamenité, ale sjízdné cestě měrem na východ, po prvním kilometru nás čekal první brod přes horskou řeku, jejíž teplota +4 stupně, zrovna nevybízela ke koupání.
Obrázek

Cesta stále stoupala a obrovské, tisíce let staré kameny nám stále více bránili v cestě. Asi po hodině cesty jsme dojeli do údolí Kotop Ýkciv o surt, ve kterém se střídaly divoké bystřiny s hlubokými močály a pralesem s mohutnými živými i padlými stromy.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A v těchto místech nás opustilo štěstí, nejprve se musel vzdát expedice nejmladší řidič chevroletu, pro náhlé střevní potíže, potom Jeepu upadlo zadní kolo a nakonec se Mercedesu ulomila páka servořízení. Ukončili jsme tedy první část expedice a rozbili 1. výškový tábor poblíž jeskyně Avorfiš.
Obrázek

Obrázek

Po nutných opravách a odpočinku budeme pokračovat dál.


pro zájemce, více foto
http://milan008.rajce.idnes.cz/26duben2009belkovice/
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

Moc hezký terén i auta. Docela mě zaujal te žlutej hummer jak k němu hezky padnou ty sdi :)
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2392
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Pekny fotecky a pekny auta :)
Ten Hummer je dobrej - na jakym to je podvozku?
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Humer bude asi ta-01 :wink:
Uživatelský avatar
gyzmo777
Častý přispěvatel
Příspěvky: 546
Registrován: 01.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele: WWW

ne to je ta-02 - je to taková zvýšená verze - kámoš má na tom podvozku cayenna trassyberiu
Uživatelský avatar
sistri
Píšu hodně
Příspěvky: 1557
Registrován: 12.04.2009 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

No ale byl jsem blízko :wink:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Vypadá to na pohodičku ježdění.
To tvoje Gčko se mi vážně líbí.Je krásně vyladěný.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

hummer - přesně nevím, je to kamaráda, ale myslím, že původně tam byl origo podvozek z Tamiye a dnes má vlastní hliník nebo dural šasi...
Géčko se chystám celý předělat, šasi něco jako Xtrial, motor vpředu pod kapotou a 2R převodovku, uprostřed rozvod 1:2, ale to je daleká píseň, čas, čas, čas chybí...
Sali
Uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16.04.2009 0:00
Bydliště: Olomouc-Žilina

Pekne fotky,super komentar. :) Doufam,ze az dam dohromady TF a budu doma,tak se bude zase konat nejaka Vase expedice kolem Olomouce.Hodne dobre misto by byl Maly Rabstejn za Jivovou.Skaly u reky,kolem les,krasne misto.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

To jsem rád že se někdo ozval, jezdíme okolo Ol často a Malý Rabštejn neznám ?!?! mrknu na to a příště dám info i sem :D
LordVerdox
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 10.04.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek

a nechcete udělat nějakou expedici blíže Ostravě? jsem aso od vás všech nejdále a docela mě to mrzí:( :(
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

ledaže by jsi něco zorganizoval, my už také s Brňákama dělali expedici napůl cestě...
LordVerdox
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 10.04.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek

no pár míst mám vyhlídnutých ve Frýdeckých lesích, ale to už je od vás asy moc daleko tak nevim a jelikož mi je 16 tak bych musel poprosit rodiče nebo kamarády aby mě zavezli někam blíže kvám
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

no Frýdek, to je dost daleko, osobně tak daleko jedu jen když je jistota že se sejde hromada lidí a bude to na celý den, a to ještě musím plánovat dlouho dopředu, no jsme tady na Moravě hodně roztahaní od sebe...
LordVerdox
Uživatel
Příspěvky: 222
Registrován: 10.04.2009 0:00
Bydliště: Frýdek-Místek

je to boužel smůla většina lidí je z Prahy a okolí je to smůla no... ale až budete domlouvat nějakou expedici na moravě tak bych se kvám mohl připojit, teda když budu mít pojízdné auto což teď moc neni

Zpět na „Galerie z akcí“