Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: ARO 324

já jsem hlavně chtěl vědět jestli to má cenu stavět sposta lidí mi řekne že aro je hnusný ale mě na tohle přijde dokonalí je poměrně hranatý tak by to mělo jít
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: ARO 324

Marouch píše:já jsem hlavně chtěl vědět jestli to má cenu stavět spousta lidí mi řekne že aro je hnusný ale mě na tohle přijde dokonalí je poměrně hranatý tak by to mělo jít


:idea:

V první řadě bych se, být Tebou, zaměřil na pravopis a nedělal hrubky. Tohle bys už měl mít ve 14-ti letech zmáknutý.

No a co se týče Tvýho XJ čka, tak být Tebou, pokud tedy řešíš "scale" provedení, tak ...

Obrázek

1) barvu Ti hodnotit nebudu (výběr je na gustu každýho), snad jen, že správně by měla maska u XJ být v jedný barvě po celý šířce, ne jen maska a "brejle" kolem světel nechat v barvě kastle, to je hrůza ... XJčku rozhodně sluší i spodky dveří v "jiný" barvě (rozuměj u Tebe černá) a dodělání "spár" dveří, takhle je to strašně hračkoidní, umělý tak jako igelitová taška ...

2) podvozek - rozhodně snížit, Tvoje vejška je "lehce" přestřelená ...

3) nárazník(y) - přední Dingo nárazník se na XJ vcelku i hodí, ale rozhodně ho spasovat s výškou kastle, mezera co tam máš je šílená ...

4) nášlapy - viz. nárazníky, spasovat s výškou posazení kastle ... takhle špatně !

5) šnorchl - co sis vytvořil je sice chválihodný počin, ale na cheero se vůbec nehodí, lepší použít origo Safari snorkel (Jirka Pstružina)

To jen tak pro začátek. Místo výroby "kokotinek" na střechu typu cestovního kufru ze 30. let, 200 litrovýo barelu a spousty světýlek bych se zaměřil a ubíral se tímhle směrem.

Inspiraci na netu dostaneš víc než dost. :wink:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Re: ARO 324

To jestli je ARO hnusný nebo neni, to je pouze věc pohledu každého člověka. Pokud se ti ARO líbí, neváhej a zkus to. Já se taky neptal na to jestli se někomu líbí GAZ 66. Prostě se mi líbí, tak jsem se do něj pustil. Našel jsem si stavby modelářů ze zahraničí a zařekl jsem se že muj model udělám lepší. Prostě se toho neboj a stav. Buď sám k sobě přísnej a pracuj tak aby ses nemusel za svoji práci stydět.

Máš fotku jako předlohu - postav model co nejvěrnější předloze.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

Re: ARO 324

nevyptávej se hloupě a postav to jak to zvládneš :) :OK:
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: ARO 324

i hnusny a hranaty auta vypadaj paradne jen do toho :OK: ;-)
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: ARO 324

aviaro píše:
Marouch píše:já jsem hlavně chtěl vědět jestli to má cenu stavět spousta lidí mi řekne že aro je hnusný ale mě na tohle přijde dokonalí je poměrně hranatý tak by to mělo jít


:idea:

V první řadě bych se, být Tebou, zaměřil na pravopis a nedělal hrubky. Tohle bys už měl mít ve 14-ti letech zmáknutý.

No a co se týče Tvýho XJ čka, tak být Tebou, pokud tedy řešíš "scale" provedení, tak ...

Obrázek




1) barvu Ti hodnotit nebudu (výběr je na gustu každýho), snad jen, že správně by měla maska u XJ být v jedný barvě po celý šířce, ne jen maska a "brejle" kolem světel nechat v barvě kastle, to je hrůza ... XJčku rozhodně sluší i spodky dveří v "jiný" barvě (rozuměj u Tebe černá) a dodělání "spár" dveří, takhle je to strašně hračkoidní, umělý tak jako igelitová taška ...

2) podvozek - rozhodně snížit, Tvoje vejška je "lehce" přestřelená ...

3) nárazník(y) - přední Dingo nárazník se na XJ vcelku i hodí, ale rozhodně ho spasovat s výškou kastle, mezera co tam máš je šílená ...

4) nášlapy - viz. nárazníky, spasovat s výškou posazení kastle ... takhle špatně !

5) šnorchl - co sis vytvořil je sice chválihodný počin, ale na cheero se vůbec nehodí, lepší použít origo Safari snorkel (Jirka Pstružina)

To jen tak pro začátek. Místo výroby "kokotinek" na střechu typu cestovního kufru ze 30. let, 200 litrovýo barelu a spousty světýlek bych se zaměřil a ubíral se tímhle směrem.

Inspiraci na netu dostaneš víc než dost. :wink:





ok děkuju za poukázání na chyby a teď ne ve zlém protože jsem rád že dostanu radu, ale nárazník mi dělal Kuba a nemam ho tam, protože ho musim stříknout na černo aby mi nezreznul tak s nim nejezdim. Kastli jsem jednou stříknul a tím že to je lexan tak s tim asi už nic neudělam. Protože se mi tahle kastle nepovedla byl jsem do to hr hr tak se chci pokusit udělat to aro aby nějak vypadalo :D
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: ARO 324

Třeba by stačilo černou fixou objet okna a něčim celou kasnu podlepit at to neni průhledný :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Re: ARO 324

Tak jakpak? Tvoříš? Jestli ano tak šup něco ukázat.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: ARO 324

Tak co???

ARO je jedno z nejúžasnějších aut na světě!!! A kdybych někdy stavěl bouzdu opravdu z nudy a jen tak pro radost, bude to právě ARO!!!

A nenech ze zvyklat. Když uděláš na poprvé hezké ARO, příště už můžeš udělat jen ještě lepší. A když náhodou uděláš fakt děs, tak pak MUSÍŠ udělat lepší. Hlavně něco dělej...
Marouch
Uživatel
Příspěvky: 104
Registrován: 11.03.2013 13:42
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: ARO 324

Tak konečně práce začala tady nějaké fotky :D

http://marrymarouch.rajce.idnes.cz/ARO_stavba/
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: ARO 324

Velice šikovné ruce :tleskam: :tleskam: :OK: ;-) :FINE:
PĚKNÝ
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: ARO 324

:-(
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Deff maniak
Píšu hodně
Příspěvky: 1217
Registrován: 13.02.2014 16:02
Bydliště: Brno,Rožnov Prostřední Bečva Bácov

Re: ARO 324

Mě se to teda líbí ;-)
Jiří Huser
16 let
1:8 Land-Rover D130(minulosti)
1:8 Vaterra acsender K5 blazer
1:8 Vaterra ascender ford bronco
Za chvíli vectra B ;)


http://jerrrrry.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

Re: ARO 324

Hele vypadá to docela nadějně :-) jen si dej víc práce se začištěním hran aby to bylo pěkně rovný. Dost pomůže šmirglpapír položenej na stole a o něj brousit díl, nebo případně vzít nůž a jeho ostřím oškrábat hranu (viz ty zkosení na korbě).
Naposledy upravil(a) IkaruShinji dne 09.03.2014 20:56, celkem upraveno 1 x.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: ARO 324

mno...prosím tě, zahoď tu brusku a použij třeba rovný hranolek se šmirglem, nebo plochý pilník, ať je rovný co nemá být křivý - ty pásky na korbě anebo ty oválný otvory za dveřma. Jak ti psali výš - buď na sebe přísný a nedělej to hr hr, jak to číro. Držím ti palce, začíná se mi taky toto moc líbit, tak ať tě všichni už jen chválí :CIAO:

no jsem pomalej :-D :-D :-D
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)

Zpět na „Scale projekty“