martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Nemyslel jsem jako patinu ale zvýraznění paneráže s tou jednolitou barvou je to takový nevýrazní.
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Já jsem víceméně nemodelář - co to je paneráž?
martan2002
Častý přispěvatel
Příspěvky: 532
Registrován: 12.02.2014 15:04
Bydliště: Horní Počernice-Praha 20

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

pardon překlep- paneláž, že by jsi opticky rozbil povrch
Martin Březina 17.y.o
Jeep jk truggy - C2 class
#sockacétrojka - C3 class
Bmw e36 m43b18>m50b25. 1:1
Budu kupovat gaze 69 1:1
Nejdůležitější je výkóóóón !!!!
http://martan2002.rajce.idnes.cz/
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

S tím rozbitím to jsem klidný - to jednou někde otočím přes střechu a budou z toho trsátka ke kytaře a ty budou ze spodní strany bílé :)

Ještě špekuluju - přední a zadní dekl mám chycené šroubkama M1 z mosazi, doufal jsem, že rozumně "zajdou" nějakou korozí ale pořád se lesknou jak psí kulky, takže ty budu muset taky ještě nějak rozumně zakápnout barvou. Ale to až úplně nakonec, až budu vědět, že do toho víc nebudu hrabat. Stejně tak matice na kolech a šroubky, kterýma je sem chytil listové pružiny ke káře; pozink moc bije do očí.
Uživatelský avatar
DYNO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 661
Registrován: 24.11.2011 0:00
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Nemám slov... vím že tahle stavba je totální bomba od začátku, ale tou barvou, sedačkama a interiérem to je prostě jedna z nejlepších staveb co jsem tu viděl :-) fakt smekám klobouk :-)
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Díky za pozitivní ohlasy, ono na fotkach to vždycky vypadá líp než v reálu. Pokud se zadari, tak zítra probehne ostrá zkouška na vodě tak dám vědět jak hluboko jsem doplul: )
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

No vem fotak, at to neni jako rozhlasova relace z vystavy obrazu. Jako je fajn, ze ti o tom povi, ale preci jen... :-D

A jak rikaj kluci. Sezen na to nejakej ten smudlpuc a trosku objed ty plochy, vono ti to ukaze jak na to a bude to hned lepsi nez jednolita pokhaki.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Fotak vezmu. Podle toho co upadne nebo bude potřebovat doladit tak se rozhodne kolik úsilí věnovat dalšímu tunění.
Uz ted vím, že jsem vybral moc studené ledky do světel, ale to je jen doplněk. Co asi budu ještě resitřešit je kvalita kardanů, hlavně toho mezi převodovkou a sekundární převodovkou. Při malych rychlostech je poznat, že tam je dost ostrý úhel a uhlova rychlost není plynula a Auto trošku "skáče ". Uvidíme, jak moc to bude poznat na nezpevnenem povrchu...
Zítra poreferuju .. .
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Takže asi tak - pojezdil jsem, poplaval jsem, neutopil jsem. Takže úspěšný den :)

Při přibližovací jízdě k rybníku jsem musel dotáhnout jeden kardan, ale závadu jsem rychle odhalil a skoro stejně rychle pořešil. Prostupnost terénem dostačující, nájezd do vody (s vhodným štěrkopískovým podkladem) bez problémů. Plavba i ovládání ve vodě OK. Po ukončení jízdy (celkem bylo auto asi 10 minut ve vodě) jsem našel vevnitř trošku vody, ale naštěstí regulátory jsou voděodolné a ničeho jiného se to nedotklo. Teď jen najít, kde to prosáklo... Při pojíždění jsem tu i tam chytil nějaký šutr, tak zespoda pár škrábanců, ale nic neléčitelného.

Časem bude i video, jen to musím trošku sestřihnout, vyfiltrovat pokřikování rodiny a možná nějaký záběr ještě dotočit :)

Níže reportážní foto, s díky manželce a sestře.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

AUTOR
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

No tak to mi vole normalne vyhul voko jako.

Ja na to nemuzu napsat nic chytreho :FINE: :YOP: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :tleskam: :OK: 8o ;-) :tleskam: :tleskam:


Edit
Jenom ti tam na posledni fotku vlez nakej pionyr, ale to ustrihnes ve fotosopu snadno
Naposledy upravil(a) Mira dne 11.09.2017 21:43, celkem upraveno 1 x.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Chapu to jako pozitivní reakci na model, takže díky moc. No a ten pán na poslední fotce tam pro tentokrát zůstane, mám k němu osobní vztah...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

.. Chapes to spravne. Je to po vsech strankach (pro voko, funkcne, technicky..) takova hyperbola, ze mi to zpusobilo takovej vylev.

Treba swissDT (nebo jak) tu ma laserem vypalenyho, hydraulikou korenenyho, propolisem lepenyho MAZe a to je neco, co na inseminacni stanici byku zazivaji kazdy den. Je jasny, ze ty to nemas tak hrube elegantni, ale je to... muj ucitel klarinetu by rek variace na dane tema. Je to zkratka z toho ranku "absolutni", kam se sebelip postavenym modelem na nejakym komerecnim podvozku nikdy nedostanes. Poradna kara a klobouk dolu zacina tam, kde delas vsechno. Jasne, pouzijes dily jako napravy, pohon a tak, ale ram, uchyceni vseho duleziteho, to byl na zacatku jenom "material" v desce 2x1 metr a hotovo.

Takze at je ten pan se slidivym pohledem na mala devcatka kdokoliv, auto pred nim je bozi.

A zazitek z nej nebude na policce, proste musis obetovat nutny servis ty jizde, bez toho je to jako prerusovana souloz...
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Moc velká paráda. Gratuluji, že jsi to dotáhl do konce. :tleskam:
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1326
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Blahopřeju, parádní model na hezkých fotkách.
Jen tu poslední fotku s tím borcem by bylo lepší dát na začátek, aby to nekazilo pěkný dojem ze všech těch předchozích fotek.
Ale je pravda, že kdybys tam vyfotil mě, tak by se na to už vůbec nikdo ani nepodíval. :OK:
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Moc velká paráda, smekám. Ta poslední fotka je komerční, taky se s tím modelem chci vyfotit, kolik to focení stojí? :-D
Dycky Jeep
axial
Rajče

Zpět na „Scale projekty“