Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

:-D Míra ty se prostě nezapřeš, hodil bys se k nám do práce tam jedeme podobné i o dost horší pecky. Tvoje smůla že si z těch Budějic nebo co by kokotem dohodil :mrgreen: U nás se prudí od rána do západu slunce, krz zimu i déle :-D do konce šichty :OK: Nádherný to pocit když jdeš z práce s tím že sis udělal prdel z každého druhého koho si ten den potkal, samozřejmě né z našeho chlebodárce, to by si nikdo nedovolil ale poslochat nás někdo soudný asi už by jsme byly všichni za katrem :-D .....

Tak Píta snad už máš tu další stránku a uvidíme další foto :-) Ti normálně z povzdálí opravdu fandím protože v detailu je vždy síla :FINE: :FINE: :FINE:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Jo Míra je Míra. To je náš " Litránek " :-D To už psal tuhle na FB Desťák, že Váchafender 1 bude best off a Váchafender 2 bude ještě lepší i když vždy říkám, že už to víc nejde :lol: Ale ne. Tento bude spíš jen na parádu a budu s ním jezdit jako s nějakou hóódně drahou leštěnkou :wink: Stránka je volná, ale bojužel jsem to dnes nestihl a zítra po 6 v tomto roce do práce, tedy do služby a vrátím se až v sobotu. Ale v sobotu večer to tu můžu zase zaflákat fotkami :twisted: Do večera to stihnu dodělat. Chtěl jsem to udělat jednoduché, ale přišla žena z práce koukli jsme na fotky na net a jí se zalíbila ta nejtěžší varianta co mohla být, takže se to tímto protáhlo :-[
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Haubna

Jak jsem psal minule, tak jsem uřízl centimetrový schod před předním sklem, kde byl pant. Haubna má jít správně až ke sklu. Takže jsem horkovzdušnou pistolí naohýbal 2mm pásek PSH. Je to takový blbý tvar, že jsem se toho obával, ale nakonec se povedlo.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Původně jsem chtěl haubnu zachovat propadlou, jenže tím prodloužením nastal problém, že ten prolis je už moc vepředu. Takže nezbývalo, než udělat haubnu s tou boulí nad motorem. Přemýšlel jsem jak jí vyrovnat do roviny. Chtěl jsem zkusit menší zlo a nalepit na vršek desku 0,8mm PSH a zabrousit sdo ztracena. Jenže jsem se obával, že by se to nepodařilo a tak jsem se rozhodl řezat.

Obrázek

Obrázek

Nalepil desku dovnitř a ještě jsem jí celou potřeboval i přizvednout a tak jsem zespod nalepil 2mm proužky.

Obrázek

A pak to přišlo. Tvarování podle reálu. Maskovací páskou jsem si naznačil tvar, kde to zbrousím.

Obrázek

Obrázek

A takto je výsledný tvar haubny :FINE:

Obrázek

Tím ale nekončíme přátelé :wink:

Sání na haubně

Ta poslední fotka u haubny nebyl finální. druhý den jsem haubnu ještě zkrátil a předek udělal víc do šikma. Jak se říká " ráno moudřejší večera" a má to co do sebe. Ale to si ukážeme později. Teď přišla ta horší část a to je to sání.

Původně jsem chtěl jen zbrousit 4-5mm desku do požadovaného tvaru a teď se dostáváme k tomu co se zalíbilo ženě. Sání kde není jen jedna mřížka, ale rovnou dvě. Jsem jí říkal, že mě dává a vybere si to nejsložitější. Zde je předloha 8o

Obrázek

U toho jsem vůbec nevěděl čím začít. Pak jsem zkusil udělat bočnice, které jsem dole zbrousil do stejného úhlu. Ty jsem pak přilepil jemně na starou vyřízlou haubnu, abych mohl zbrousit vršek do roviny a byly obě strany stejné.

Obrázek

Obrázek

Nahoru nalepil desky a jemně jsem je horkovzduškou přiohnul do oblouku.

Obrázek

Uřízl kousek desky zepředu a furt se mi nezdály ty přední pacičky. Dělalo to takový divný tvar a opticky to předek rozšiřovalo. Tak jsem je pak také přiohnul a to bylo přesně ono co to potřebovalo

Obrázek

A pak jsem brousil a brousil a brousil a ......................................brousil :-D Takto jsem si ještě nezabrousil :-(

Obrázek

A vyplatilo se. Stále jsem to ještě snižoval. Přišlo mi to stále moc vysoké. Pak jsem z 0,8mm udělal přední desku na mřížky.

Obrázek

U toho jsem si ale uvědomil problém, jak to udělat potom s barvením. Když to celé přilepím na haubnu, tak se tam díky velikosti nedostanu ani s maskovací páskou. Nakonec jsem to vyřešil druhou deskou, kterou jsem nalepil za a mřížka jde vyndavat a nasazovat.

Obrázek

A voala :hura:

Obrázek

Obrázek

Zde je i znovu upravený tvar předku haubny. Víc jsem zbrousil předek do šikma a celou haubnu zkrátil, aby šla víc nad masku.

Obrázek

A zde porovnání s haubnou a maskou na druhém modelu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

:!: Všech skoro 40 fotek OD TÉTO DÁL :!:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Opravdu nádhera chlape :FINE:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Díky moc Láďo :FINE:

Spodní výztuha haubny

Na netu jsem vyhledal 3 druhy haubny

Obrázek Obrázek Obrázek

Na mě samozřejmě jako vždy zůstala ta nejtěžší červená :roll: Hlavně díky tomu sání, které jsem si vymyslel, tedy moje žena a jelikož tam má ty mřížky, tak je zespodu díky tomu ještě víc zkrácená. Tento počin jsem zkusil poprvé a mohu říct, že díky odlišnému tvaru než na předloze jsem musel dost improvizovat a nejsem úplně spokojený, protože to není přesně podle toho, nicméně zas musím říct, že se mi to svým způsobem tak nějak líbí. Jsem rád, že to dopadlo alespoň tak a dalo to fakt hodně práce. Hlavní je, že když se otevře, tak tam alespoň něco bude a ne jen holá deska s čtvercovou dírou uprostřed.

Před

Obrázek

Po

Obrázek

Obrázek

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Pita , byl jsi s tím už někde ? Jistě se to dá léčit,ale nesmíš to házet za hlavu a vyhledat odbornou pomoc..... :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Neboj Milane. Pravidelně chodím na psychotesty a je to opravdu v pořádku ;-)
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

„Dělá si ten kluk ze mě blázny? Samozřejmě, že si dělá blázny!"

Fakt jsem zvědavej, jak ten model dopadne... Nevím jak je to u Vás, ale když se do něčeho takto zažeru, žena se drží za hlavu... a konce to nebere...
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Musite myslet, ze Pitu nechaji jezdit s delem. Takovej vojak musi mit vysledky psychotestu v uplne jinym ranku, nez treba ucitelka z matersky skolky. Jasne, ze je trosku caklej :FINE:

Ke to pekny a je jasny, ze to kapota chtela kdyz se to bude otvirat. Bylo by blby mit kastlik na piti s vyndavaci pratelnou vlozkou a kapotu nemit i zespoda..
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Chlape..Ty si děláš pr... :-D 8o Je radost sledovat tvoje počiny...vše do puntíku...Ale haubna mě dostává... :OK:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Hezkej kus modelařiny, moc často se to tu na fóru už nevidí.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Děkuju moc kluci a vážím si toho. To máš Zaxi pravdu. Pomatuji před lety, kdy nebylo v shopech moc dílů a plno lidí zde si často vše dělalo svépomocí. Když se nad tím zamyslím dnes a jak všude sleduji, tak je všude všeho dostatek a taková ta pravá modelařina v našem odvětví hodně ustoupila a většina vše řeší za pomoci peněz. Pak jen namontují a kolikrát ani to, neboť to i raději svěří k montáži někomu jinému a pak to všude prezentují, jaký mají parádní model. Tohle mě naštěstí nebere. Já mám modelařinu moc rád a když se mi něco povede, tak jsem skoro sám na sebe pyšný, že se mi to povedlo hlavně to vytváří úplně jinou citovou vazbu k celému modelu. Můžu se pak kochat detaily a obdivovat každý dílek a zavzpomínat kolik jsem do toho dal lásky a času.

Já Míro nejezdím jen s dělem. Doba se změnila, lidi nejsou, tak to už nějaký rok střídám od děla, T815, T810 a Uaz. Nejezdím v tom zas tak často a pak vždy přemýšlím, kde se co zapíná a ovládá :lol: Je to sranda. A máš pravdu. Jak říká kolega z práce, tak všichni jsme nějak prdlý :lol: A ne nadarmo se tu správně říká "Vítej mezi nás postižené :lol: Jinak kastlík na pití bude natrvrdo. To je vyndavací jen teď, protože potřebuju každý díl nabarvit jinak a pak už by to nešlo. Proto se musím při výrobě zaměřovat i na to.

Tuhle jsme tchánovi koupili slepovací model bombardéru. Teď jsem mu s tím radil, co a jak a jak jsem na ty dílky tak koukal, tak jsem se tak zamyslel, jaká to musí být paráda si tak ořezávat dílky a lepit k sobě a ne 2 dny vyrábět 3 dílky a pak je slepit k sobě :lol: Až bych si to někdy dal.

Smerine ty to máš tedy dost podobně. Jak píšeš o tom zažrání, tak to přesně teď mám. Mě to tak chytlo, až je to děs a kudy chodím,. tak nemyslím na nic jiného, než jak udělám odpoledne to a pak to a když jsem doma, tak jsem furt v pokoji. Tuhle jsem byl doma sám a říkal si že mám hroznou chuť si zajezdit Rally na volantu. Tak že do 8 večera dodělám jednu věc a pak si dám volant. No a stejně jsem to dodělal a přešel na další část. A tak to mám teď furt.

Ještě jedna věc kterou musím přiznat. Já jsem nad tm spodkem haubny ani nějak nepřemýšlel, ale na FB jsem řešil stahovací okénka a někdo mi napsal, ať kouknu na Coresovo stavbu a tím jsem narazil i na Skorpův Dodge. Teď už nevím u kterého jsem na to narazil, ale byli tam výztuhy na dveřích a tím mě to trklo a hned začal dělat.

Pak tu mám takovou zapeklitou otázku pro všechny. Už 3 dny se rozhoduji jaké panty vyrobit.

Obrázek Obrázek

Zelené originál, nebo stříbrné tuningové? Berte to tak, že je to bude servisní vozidlo jakoby pro Tacomu (závodní speciál), tudíž se osádka Defa speciálními díly zabývá. Na Defu už je Haubna, uvnitř sportovní sedačky, bude takový polosportovněluxusní interiér, sportovní volant a jinak bude zvenku už asi normálně klasika. Tak fakt nevím pro co se rozhodnout. Já včera panty tedy dodělal. Klasika, jen jsem dvakrát neměřil a i když vypadají hezky, tak jsem tam zmršil zbytečně jednu věc. Tu vám pak ukážu. Dnes je tedy předělám, ale nevím za které.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Mne sa páčia viac tie tuningové, strieborné. A vyzerajú aj mohutnejšie ( pokiaľ ich budeš robiť z PSH ), haubnu máš dosť ťažkú ( ale asi to nehraje rolu ). :tleskam:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Díky za názor. Na výrobu je to jinak jedno které budou. Je to defakto jen kryt pantu, takže na váhu haubny nemá vliv zda ten či ten.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Mně se líbí víc asi ty klasiky. I s ohledem na původní masku. Na druhou stranu, s ohledem na haubnu si myslím, že ten, kdo dá na auto novou haubnu tam dá i nové panty. Co ale mluví zas naopak za starou verzi, to je větší výrobní "šperkovost" těch původních. Ty nové jsou takové moc jednoduché.

Tomu říkám rada :-)
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče

Zpět na „Scale projekty“