Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Tak jsem nedávno udělal něco málo na kastli ..... Zadí sloupky byly moc široké, tak jsem je ještě seřízl, abych se více přiblížil originálu. Taky jsem prořízl blatníky, aby mi tam vešly větší kola než puky.
A pomalu začínám přemýšlet z čeho udělám zadní světla. Nvíte kde tak sehnat nějaký červený průhlený plast ? nejlíp nějakou PETláhev třeba :P

Obrázek

DALŠÍ FOTO
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

jak uz tu radil tusim worlusho, skoc si na vrakac pro rozbity svetla z auta a vybrus si to z toho pak vylesti
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

No on to není špatný nápad .... já chtěl ale něco jako lexan či PETlahev abych to nahřál a připlácl na původní světla z hračky, které mají tvar jako realne auto, ale jsou celé oranžové :roll: že bych to podle toho jen vytvaroval ..

A vzít průhledný lexan a zezadu natřítbarvou tak to nikdy nebude vypadat tak dobře :?

EDIT: Aha, teď to čtu u leeho číra :roll: :lol:
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Tak jsem dneska dodělal domeček pro kardan. Dlouho se mi do toho nechtělo ale konečně to mám .. jen mi ještě chybí vyvrtat závity pro uchycení k rámu, ale to už je maličkost ... :P

Obrázek
Obrázek

Akorát mám teď trošku problém, budu ho muset uchytit tam, kde mám chycené spodní linky, aby mi nějak rozumě vyšly kardany, budou dost krátké, kdyžbych to nechal takhle vepředu tak je to moc velký zlom a nenarval bych je tam :? Takže to ještě budu muset nějak pořešit, jen nevím jak. Nejspíš ty spodní linky protáhnout více dopředu, jak už mi tu jednou navrhoval worlusho :|
Pak bych ale musel udělat i něco s těma horníma ... no snad něco vymyslím 8)

Obrázek
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Udělej Učkový uchyty pro linky a přišroubuj je do toho domku pro kardan zespoda :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

No myslím si že při takovém řešení by byl problém s tím, že ten domek má spodní stranu šikmou .... a ještě k tomu každou pod jiným úhlem, protože ložisko je excentricky .. :?

napadlo mě akorát do toho třeba udělat vybrání a šroub který drží ten link použít zároveň jako připevňovací šroub toho domku, jestli mě chápeš :lol:
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Konečně je kastle přichycena normálně a už to tak víceméně zůstane, ještě uvidím jak to bude vycházet s jinýma kolama a pneu, ale snad to bude OK kdyžtak půjde výše ..

Taky jsem trochu brousil barvu ať se to může potom stříkat a jak mě to už nebavilo tak jsem tvořil masku ...

a ještě mě taky čeká připevnění nárazníků, protože jím některé části podvozku vadí .. :? přidávám nějaké nové fotky se zkouškou křížení, chce to jiné tlumiče, ale nejsou money .. třeba časem .. :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

hele to vypadá suprově, křížení odpovídá typu auta myslim, a pokud budeš dávat jiný pneu, snažil bych se držet v týhle velikosti, max tak 5mm víc, protože fakt seděj...akorát se mi zdá, že by zadní náprav chtěla o maličko dozadu, příde mi, že kolo není ve středu blatníku...možná to dělaj fotky...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

jo, na té fotce to tak vypadá... pěkný forďas... :lol:
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

No trochu tomu pomáhá fotka, ale je fakt že by chtělo trochu dozadu ... ovšem kolo s propružením trochu pochoduje ( dopředu-dozadu ) a teď je auto ještě hodně lehké tak jsou kola jakoby maximálně prověšeny ..... na 50% zmáčknutí je kolo přesně uprostřed .. dá se to vyřešit delšíma linkama, ale teď na to prdím .....

Disky chci 1.55 a na to předělat Flat Irony, které když jsem to spočítal pak budou mít krásných 91mm ... takže v reálu nějakých 35-36" což vypadá takhle:

Obrázek
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Flaty po přefiknutí na 1,55 mají 94-95mm.

Obrázek




Jestli je budeš řezat,tak se mrkni japa jsem si s tím poradil: KLIKEN HÍR
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Jojo pěkná práce, jsem si vůbec nevšiml, teda kdysi jsem na to koukal ale nevzpoměl jsem si ..... tak asi špatně počítám, možna že na disku je ta pneu jinak nafouklá, nebo to počítám s tou patkou špatně .. nevím .. každopádně i 94 je pořád vpohodě .. možná by mě jen zajímalo čím si to lepil, četl jsem příspěvky kolem a nějak jsem to tam nevykoukal ..

Ze srandy jsem na Expyho hodil flaty v original velikosti ..... i tak by se to dalo, ale musela by se kastle zvednout, ale to bych už z toho auta dělal něco co nechci. Takových "monstrů" je tu habaďej ! :?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Lepený je to kyanoakrylátem CYANOFIX,ale jestli budeš nějaký kupovat,tak vem spec na gumu.
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Dovolil jsem si udělat malé videjko ze zkoušky pružení / křížení ...

http://youtu.be/TnkDASsZCKU?hd=1
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Opět malý pokrok ..

Nedalo mi spát to zavěšení zadní nápravy, trochu to chodilo do boku a linky byly krátké a celkově jsem s tím nebyl až tak spokojený. Takže jsem to rozebral a udělal ze závitovky nové a hlavně tak aby se křížily, takže náprava už nechodí do boku .. navíc se mi udělalo více místa pro uložení kardanu .. Jen musím nějak doladit estetickou stránku :)

Obrázek
Obrázek


Opět jsem o něco málo vylepšil řízení, zatím jsem spokojený

Obrázek

Zkoušel jsem udělat část zadního světla, nejspíš bude celé ze 3 takových kousků a taky přibylo 3tí brzdové světlo nahoře ve střeše. Na fotce je jen jedna bílá LED takže to ještě nesvítí jak má ...

Provizorně je tam taky zadní nárazník. Otázka je, co mám udělat s tou né moc povedenou atrapou kladek od navijáku? :lol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

A pomaličku taky tvořím přední nárazník s ochranným rámem. Nejdříve jsem ho chtěl z kovu, ale byla by to zbytečná zátěž. Navíc tenhle plast je trochu pružný tak v případě nárazu nebude šasí tak trpět...

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“