Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Na foru vokounim sotva par let, a jsou tu dycky takovy vlny kdy se fakt chvali i picovi... Ja to skoro napsal :mrgreen: .. A pak zas obdobi kdy se moc nechvali a to je zrovna ted a trva to uz celkem dlouho :-D a pritom prival modelu ci technickych reseni je furt neustavajici,takze by rozhodne stale bylo co chvalit.

Pes dobrej. Ja ti koukal uz prve co jsem to uvidel do rajcete a tam jsem to uvidel, jak myslim ze je to v klidu, Píťa ma logo taky na vsem a dokonce ho vytetovany na noze :-D hlava psa v korbe je nahodou docela napadita, kdyz to tam z tehle logiky musi byt.


Bordel rezervu kraviny nahaz mezi bednu a karoserii a bedna prestane bejt v tu ranu divna. Z toho si nic nedelej, to proto,ze pod ni vsichni vidi ty prasodiry :-D
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

:-( Ale přece nikdo nikomu nic nevyčítá :-( , je to jen debata o autě, jsme přece na fóru o modelech, přece nebudu stále kývat hlavou jak nemocný osel :-D ... máš to skvělé, paráda, bomba, super atd. atd.
Mě třeba velmi vadí, že mi k mým modelům nikdo nic neřekne, nezkritizuje neporadí.
Jestli to autorovi vlákna vadí, hluboce se omlouvám.
bflmpsvz
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

milan008 píše::-( Ale přece nikdo nikomu nic nevyčítá :-( , je to jen debata o autě, jsme přece na fóru o modelech, přece nebudu stále kývat hlavou jak nemocný osel :-D ... máš to skvělé, paráda, bomba, super atd. atd.
Mě třeba velmi vadí, že mi k mým modelům nikdo nic neřekne, nezkritizuje neporadí.
Jestli to autorovi vlákna vadí, hluboce se omlouvám.

Já myslím, že k tvé zmenšené garáži je vždy dost ohlasů. ;-)
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Vobec mi to nevadi. Mam rad konstruktivnu kritiku. na zaciatku takmer nikto neveril, ze to dam aspon na taku uroven ako je. To este nie je konec. Ja ten priestor medzi bednickou a prednou stenou korby volam bordeljama, cize tam pojde: sud, lopata,lano s hakmi a 2x kanister a samozrejme rezerva. Vdaka tej bednicke mi to nebude lietat po celej korbe.
Ja kritiku berem s rezervou od zaciatku, lebo este nie je koniec. Este neukonceny model tu postupne nahravam, lebo som lenivy triedit potom fotky s karty a tak mi je jednoduchsie ich tu davat postupne.
Aj napriek poslednemu zverejnenemu stavu je karoseria este stale viac bosa ako dokoncena.
Robim to na vrstvy, lebo ked to uponahlam tak to dopadne katastrofalne.
sam este nemam jasno, co bude skor.
Co sa tyka toho, co sa komu co paci:
mne sa nepacia defendery, lebo ich je ako kartonovych krabic
nepacia sa mi az tak jeepy, tych je tiez dost vela
nepacia sa mi skackajuce auta v terene a hrkajuci lexan
Nepacilo sa mi kam smeroval tento model ( co sa tykalo fazy, co problem za problemom vychadzal na povrch ako dazdovky po dazdi ) a som sa chcel na to vykaslat ( to tu este toto vlakno neexistovalo )

Co sa mi paci: karoserie od Tamyie, vyrobky RC4WD tie detailne drahe, vyrobky od Capo a zaroven podomacky vyrobene modely, ktore sa nepodobaju ako vajce vajcu a maju aspon nejaky detail netradicne spracovany. Takisto sa mi pacia male nedostatky na podomackych modeloch, lebo viem, ze maju pot na sebe.

Sa mi paci a vazim si, ze to tu sledujete a komentujete. Sa mi nebude pacit, ked sa tu budete hadat.

Zatial dakujem za vsetko a dufam, ze to tu okomentujete zakazdym, ked pridam foto. viac hlav viac vymysli :hura:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

tak elektronika dokoncena, vsetko je nadoraz alebo na mm presne/tesne:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
stihol som namontovat aj tazne haky vpredu a tazne oka vzadu, ale foto bude neskor
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

tak to vizera, ze koncom tyzdna bude skusobna jazda. Nie je rychla ako Axial, ale pekne plynolo sa posuva vpred. mozno bude aj video. Co ma viac trapi je, ze asi sa budem musiet pohrat este s geometriou, predsa vyrobene veci rucne nie su na 100% presne. Ale dnes lepim loga a tympadom karoseria bude hotova, cize nahodim foto.
Drzte palce
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

U tak krásně starého auta mírná šišatost nevadí, za ty roky provozu se to musí trochu pohnout :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Ja sa skor bojim, ze pri zvarani sa nieco trochu natiahlo, ci pohlo. Mozno aj to je dovod, preco mam 1mm medzeru medzi korbou a predkom. Len nemam laserovy zameriavac len hlinikovy uholnik, tak uvidim.
ono na modely je aj 1mm vela. na realnom aute sa to strati.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Ja pouzivam na mereni vlastni kastle plastovej skladaci dvoumetr. Uz ta suplera je luxus.



... Pri blizsim zkoumani je videt, ze mi to jede jakoze sejdrem, kdyz byla skoda 1203 v trochu horsi kondici tak to delala taky, byla tim docela slavna, nepamatujete to? :-D
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Tak dnes teda montujem packu na servo a steering link + lepim loga. dufam, ze nic nebudem musiet opravovat a skusim s uholnikom este raz vsetko skontrolovat.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Mira píše:Ja pouzivam na mereni vlastni kastle plastovej skladaci dvoumetr. Uz ta suplera je luxus.



... Pri blizsim zkoumani je videt, ze mi to jede jakoze sejdrem, kdyz byla skoda 1203 v trochu horsi kondici tak to delala taky, byla tim docela slavna, nepamatujete to? :-D


vzdy lepsie ako natacajuce napravy na peugeote 206, ked boli vybite capy a tycky stabilizatora :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

... až na ten kastlík na korbě ... :-p Holt motor a váha vepředu, tak dozadu bednu s pískem, ať ať je to těžší a má to grip, proč ne. Vždyť v Žigulíku se taky vozil vzadu pytel cementu či s pískem celou zimu a vyjelo to pak taky hodně. :OK:
pera2008 píše: ... male nedostatky na podomackych modeloch, lebo viem, ze maju pot na sebe....

Krev, pot, slzy, lety do kouta, opravy, expedice, opravy, lety do kouta ..... prostě domácí modelařina. :-D
milan008 píše:U tak krásně starého auta mírná šišatost nevadí

Je vidět že to není žádná tuctovka z fabriky, ale pěkně homemade (když se to teda nepřehání).
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

vaha vzadu je, kedze cela korba je vystlana dubovymi listami o hrubke 3mm.ma to zhruba taku istu vahu ako predna polovicka, cize problem by nemal byt. sice som to este nevazil, ale asi to tak bude, ibaze nie :-D
vecer by mali byt fotky karoserie s logami ( kupena obojstranna lepiaca paska ultra tenka, cize bude lepenie log a ich vyrezavanie aby nikde ta paska netrcala
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

pera2008 píše: vystlana dubovymi listami o hrubke 3mm

A já typoval "prkno" z plovoučky. :-D
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: 1963 Toyota landcruiser FJ 45 pick up

Já raději používám samolepicí fólii. Průhlednou nebo bílou.
bflmpsvz

Zpět na „Scale projekty“