Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

xbs píše:tak to je hustý :OK: a jak je to s pevností?


Vytisknu pár výtuh, ale ten matroš je pevnej a pružnej. Je to teda PLA (jde to i z ABS ale víc smrdí) což má nevýhodu, že nad 60°C to měkne. Tj za oknem v autě to nejde, ale na slunci venku mi vydržela i černá. Jinak je to dost houževnatý a i brousit se to kapku musí, nedá se to zas tak snadno. Lepení vteřiňákem ok, ulomíš to vedle, když je spoj dobře udělaný. Stěny jen 1,5mm asi mohly být 2mm, ale je to prototypa a jak jsem psal, ještě to vyztužím na exponovaných místech
Uživatelský avatar
xbs
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 17.10.2016 14:44
Bydliště: mezi venuší a marzem

Re: "Škoda" Trekka 1:10

je to teda nádherný, čistá práce... představoval bych si takhle desetinu Ára 243 nebo Nivy, to by byla bombice :FINE:
hakman
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 21.07.2011 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Vigo píše:
xbs píše:tak to je hustý :OK: a jak je to s pevností?


Vytisknu pár výtuh, ale ten matroš je pevnej a pružnej. Je to teda PLA (jde to i z ABS ale víc smrdí) což má nevýhodu, že nad 60°C to měkne. Tj za oknem v autě to nejde, ale na slunci venku mi vydržela i černá. Jinak je to dost houževnatý a i brousit se to kapku musí, nedá se to zas tak snadno. Lepení vteřiňákem ok, ulomíš to vedle, když je spoj dobře udělaný. Stěny jen 1,5mm asi mohly být 2mm, ale je to prototypa a jak jsem psal, ještě to vyztužím na exponovaných místech


Co zkusit PET? měl by být odolnější.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Zatím jsem tisknul jen ABS a PLA. Tiskárnu mám doma a nechci hodiny čuchat něco co asi neni úplně ok, proto tisknu z PLA. Na běžné věci to funguje dobře, uvidíme co to udělá tady. Pokud by se to někde hřálo, holt to vyřeším jiným materiálem. Nadruhou stranu ale tohle auto asi žádné extrémní nároky na materiál snad nebude mít.

Vytisknul jsem kola s modulem 0.6 a vypadá to použitelně. Uvidíme jaká bude životnost.
Uživatelský avatar
Libor66
Častý přispěvatel
Příspěvky: 596
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Moc pěkná práce. :OK:
Dycky Jeep
axial
Rajče
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Makal jsem na modelu převodovky, až z toho bolí hlava, uvidíme jak to bude sedět, kola už mám, tisknu skříň:

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Zajimavej projekt.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Jak máš řešené uložení hřídeli? Jaké ta budou ložiska?
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Max píše:Jak máš řešené uložení hřídeli? Jaké ta budou ložiska?


Zbyla mi tu kluzná ložiska z F-350 co jsem kdysi stavěl a dával kuličková. Na tenhle projekt to stačí, je to testovací kus. Asi by šlo vytisknout i plastová pouzdra, ale nebylo by to ono.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Pár aktuálních foto + převodovka, sestavená jen narychlo na zkoušku. Ty klipsy na blokaci pozice tam jsou jen provizorně. Vyřeším to asi jinak, ale uvidíme a každopádně by pod ně šly mosazné podložky... Jinak převodovka zdá se bude funkční.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: "Škoda" Trekka 1:10

To seš borec.Pokud bys chtěl poradit plastová ozubená kola ,tak si myslím,že by se ti hodila kola z převodovek na RC tanky 1:16 .
Budou jistě odolnější než ty tištěné.A většinou je tankáni vyměňují za převodovky ocelové,takže jim zbývají doma.
Přeji hodně úspěchů při stavbě.Kastli jsi také tisknul ??? 8o
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Jasně, všechno co sem dávám jsem sám kreslil i tisknul. Ohledně kol díky, pořád věřím, že vydrží, oni ty tištěné věci, pokud se udělají dobře mají skoro vlastnosti normálního plastu a pokud by tahle kola nevydržela, vytisknu je z ABS a vykoupu v acetonu. Ztvrdne to jako kámen. Jen se mi teď nechce tenhle proces dělat. Největší síly budou na pastorku a ten je kovový a výkon nebude nijak oslinivý, na testy tam sice možná půjde stříďák, protože k plechovce nemám regl, ale pohon na dvě kola a lehké zpřevodování asi nějakým šílenostem zabrání.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Tak už mám hotový i zadek, ale tam to ještě musím trochu doladit. Zatím jsem přišel na to, že tenké mosazné trubičky a na nich lepená kola asi nejsou nejlepší nápad. Bojím se, že se to při prvním problému protočí. Asi nezbude naž to udělat poctivě tj ocel a kola se šrouby.

Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: "Škoda" Trekka 1:10

nemusi sa ti to pretocit ak tam das piny ( bud original, alebo si kupis v zvaracich potrebach drot a nastrihas ho na cca 1cm a pouzijes toa do ozubenia len vyfrezujes drasku na pin
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Na zkoušku s Tamiya rally block pneumatikami. Pokud seženu Ninjaflex, asi bych si zkusil časem dělat vlastní gumy, ale zatím by tam šly tyhle. Mají slušý vzorek a velikostí sedí. Disky pochopitelně budou jiné, mám pěkné oldschool s černým bokem tj opticky zvětšují profil, ale spíš pak vytisknu vlastní i s poklicemi.

Takhle nějak bych to chtěl vysoké, chci aby kola zapadala do blatníků a tak nějak pasovala. Podvozek bude maximálně uzpůsobený, aby dolů nic nevyčuhovalo a zůstala co nejvyšší světlá výška i při použití malých kol

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“