Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: "Škoda" Trekka 1:10

A je konec modelařiny !!!
Teď nastane jen tisk 8o
Ta karoserie se ti vážně hodně povedla.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

No díky, uvidíme až to bude v laku. Ono to mylně působí, že je to bez práce, ale kreslení už mi zabralo cca 20h. Modely ale pak půjde znovu tisknout. Taky kastle je lepená z dílů (panelů), protože se nevejde do tiskárny a ani by vytisknout nešla. Nakonec tam bude i ta práce s tmelením a lakem tj koncem modelařiny bych to nenazval. Dělat ji z PSH by sice bylo pracnější, ale na čas asi ne.

Navíc ono vlastně nejvíc práce je to vymyslet a z toho mě teda zrovna bolí hlava, protože řeším rám a ramena. Nechci kopírovat Tamiyu, nebo používat její díly ale inspirace se hodí.
Naposledy upravil(a) Vigo dne 12.12.2016 14:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Moc pěkná práce. 8o
Je to všechno takový přesný, jako když střelí.
Jakou máš 3D tiskárnu? Taky začínám o nějaké uvažovat.
A v čem kreslíš? Ty obrázky vypadají jako ze Sketchupu.
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Díky, tiskárnu mám Rebel II což je takový v ČR nejdostupnější model. Jinak je rozumná alternativa ještě Průša.

Kreslím v Tinkercadu, což je zdarma a webové. Rychle jsem se v tom naučil, ale na tyhle složitější věci už je to dost kostrbaté. Asi začnu pomalu s FusionA360. No a šikmá kola (čelní ozubení) jsou právě ve Fusionu, ale za pomoci addonu.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Přemýšlím jaká bude barva. Dost pravděpodobně to ještě během stavby změním, ale momentálně je favorit tohle:
Obrázek

Jak na matnou? Chci stříkat klasicky obyčejným sprejem a odbrousím to na bílou kastle, ale sprej matný nekoupím a nebo nebude vypadat takhle... Nejsem kitař a fixírku si kvůli tomu kupovat nebudu, ale napadlo mě dát klasicky červenou, pak do odbrousit na bílou a stříknout matným lakem?

Díky
Vigo
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

A ještě jedna prosba, zapomněl jsem jak se jmenuje ten kit na plastové modely. Dělal jsem s tím defíka a byla to pecka. Nějaké "putty" ale jaké přesně? Poradíte prosím?
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Možno od Tamiye Mr. White Putty
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Nebyl to milliput?

Obrázek
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Dumaz
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.05.2011 0:00
Bydliště: Košice- Slovakia

Re: "Škoda" Trekka 1:10

mirovito píše:Nebyl to milliput?




Aj na ten som myslel :)
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Ten 3D tisk je bozi, at si říká kdo chce co chce, proste je v tom budoucnost.
Samozrejme bude dost lidi, který budou sochat rucne a o tom to je...
Mit vice moznosti pro nas levaky.

A povedlo se to paradne, to asi muselo sezrat hrozne casu.

Ja bych si taky něco 3D vytisknul, třeba novy plice. :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Díky pánové, myslím že to byla ta Tamiya.
Já dnes začal promýšlet ramena a zítra je začnu asi pomalu kreslit. Taky jsem složil rozvodovku a zkoušel jiná kola. Vše funguje a fotky sem snad naházím zítra. Když jsem si to celé poskládal do modelu na zatím fiktivní rám, zásadní zjištění je, že rozvodovka by byla výrazně nejnižším bodem podvozku. Celé to i přes malá kola vychází slušně vysoko, ale díky velkému kolu rozvodovky je její bod jen cca 2,3cm nad zemí (cca 1cm pod zbytkem). Rozhodl jsem se tedy, že lehce zmenším zuby a trochu si pohraju s rezervou místa kolem kola. Sice zase 2h práce to celé překreslit a pak další to vytisknout (to už ale pracují stroje :D ), ale i přes handicap 2WD chci aby to v terénu nějak fungovalo a když už to celé navrhuju...

Jo a jen pro srandu jsem si zkusil vytisknout vinutou pružinu. Sice díky šílenému úhlu je spodní strana hnusná a musela by se obrousit, ale jinak ta pružina je překvapivě fuknkční a i pevná, to jsem moc nečekal. Oproti ocelové musí být samozřejmě o dost tlustší, ale šlo by to tím asi i nahradit. Otázka je co by to vydrželo. Každopádně zadní příčné listové pero bude tištěné. Pokud nevyhoví PLA, udělám ho z ABS, které je pevné ale zároveň i brutálně pružné.

Hodně mě na tom 3D tisku baví, že si člověk něco zkonstruuje a vymyslí a zároveň skoro komplet vyrobí. To je opravdu fajn pro každého kutila.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: "Škoda" Trekka 1:10

A pockej, az budou na svete 3d tiskarny, ktery budou tisknout na urovni elektronu, protonu... Z jedny strany do toho nahazis stary svetry, ono to rozebere na elementarni castice a ty si das jadro, do nej par protonu par neutronu, na orbity posadis naky elektrony a ejhle, kobalt na svete. A vytisknes si to cely z libovolnych materialu.

To sem videl v hvezdny brane :-D
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Slíbené fotky. Vyhrabal jsem vintage disky, po stříknutí a doplnění poklic budou myslím ok.

Obrázek

Obrázek

A tady foto ze zkoušky převodů. Jak jsem ale psal, zadek půjde předělat.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Trochu jsem kreslil a rozvodovka vyjde při rozumném zmenšení o 12mm menší. Trochu jsem zmenšil kola a ušetřil i na minimalizaci volného prosotru kolem nich. Světlá výška tedy bude cca 29mm v nejnižším bodě podvozku, což mi vzhledem k použitým kolům vychází jako super. Uvidíme jak to půjde vytisknout.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: "Škoda" Trekka 1:10

Bylo reci jak vse vytisknes a zacinaj se objevovat disky ze supliku, gumy... Koukej to tisknout vse jak jsi vyhrozoval. Doplnky z 3d tisku tu ma bambilion lidi. Karoserii z 3d tisku taky par lidi, ale ne podvozek. I kdyz s takovym kocarkem, byl bys jeden z prvnich co do toho jdou takhle. Nepisu prvni pac tuhle jsem okukoval vejdu... Ta ma z 3d tisku i napravy, ale ne pajsl. Zaconas to nak flakat. Koukej zahodit ty kola a tisknout.

Zpět na „Scale projekty“