Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: D100 Trial\Challange

Tomhabmw píše:3D tiskárna je věc :tleskam: :OK: na druhou stranu zabíjí modelaření...ale spousty usnadňuje...


Co na tohle napsat, no v podstatě máš pravdu, jen bych asi nepoužil slovo "zabíjí". Je fakt, že ti z toho vyleze výslednej tvar a přijdeš tak o hodiny tvarování kousku plastový desky, na druhou stranu málo kdy je výslednej produkt použitelnej v tom stavu v jakým ho vyndáš z tiskárny. Následuje opracování, pasování jednotlivých dílu dohromady ...atd.
Osobně to vnímám spíš jako rozšíření možností nebo ještě lépe jako práci s kity, kde ale nemusíš spoléhat na výběr z obchodů. Prostě si vyrobíš co chceš\potřebuješ.
O samotné přípravě 3D výkresů ani nemluvím (alespoň u mě se to zhruba vyrovná tomu, jako bych ten kanďák dělat postaru).
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: D100 Trial\Challange

Pěkná stavba Zaxi. Sleduji od počátku. Ten pancíř na řízení jsi si nechal vyřezávat? Nad tím stále přemýšlím, z čeho udělám. Když si vyvrtám třeba díry sám, tak vím, že nebudou rovnoměrné :lol:
Ty tiskárny vnímám podobně. Já už pomalu také přemýšlím o pořízení. Beru to tak, že spoustu věcí si člověk vyrobí sám, ale plno věcí prostě nevyrobí tak přesně jak by potřeboval. To je třeba jak stěrače. Ty jsem si tenkrát vyrobil i s gumičkou a i když byli pěkné, tak jsem si stejně koupil hotové gumové a to samé třeba z hasičákem. První jsem si také vyrobil, ale efektivita zdlouhavá a pak už jsem prostě za 60,- raději koupil hotové a ty nazdobil. Tuhle jsem na Defendra doma rozebral půl propisek a všeho možného, abych z něčeho dostal kroužky na rámečky budíků tachometru a s tiskárnou bych je mohl vytisknout s přesným olemováním a hranami a bylo by a takových věcí je spousty. Takže by to byl super pomocník. A stejně to musí člověk první vymyslet a udělat aby to sedělo popřípadě fungovalo, takže ta modelařina pořád zůstává.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: D100 Trial\Challange

Kluci,krásně jste se tady rozepsali.. :-D Já to myslel v dobrém , pokrok prostě nezastavíš...ale vím,že víte.. :-D jak to myslím.
Jinak já už byl také na školení,předvedení a přemýšlíme o nějaké domů....ale pssssst. :OHNO:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: D100 Trial\Challange

Já nemyslel nic špatně proti tobě. Ale je to právě zajímavá debata. Já právě nedávno přesně nad touto otázkou přemýšlel. Phobík si tiskne celou V3S ku na tiskrně a to mi vnuklo tuto otázku. Vše bych si asi netiskl, ale říkám si proč ne. Každý si to dělá po svém a jde o to aby se ten model prostě povedl jak si ho představoval.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: D100 Trial\Challange

PitaW píše:Pěkná stavba Zaxi. Sleduji od počátku. Ten pancíř na řízení jsi si nechal vyřezávat? Nad tím stále přemýšlím, z čeho udělám. Když si vyvrtám třeba díry sám, tak vím, že nebudou rovnoměrné :lol:


Jestli máš na mysli šust-plech, tak ten jsem si nechal vyřezat a pak si ho naohýbal, je to dost užitečný při výjezdech kdy ryješ čumákem v zemi. Určitě ti ho můžu doporuči.

Tomhabmw píše:Kluci,krásně jste se tady rozepsali.. :-D Já to myslel v dobrém , pokrok prostě nezastavíš...ale vím,že víte.. :-D jak to myslím.
Jinak já už byl také na školení,předvedení a přemýšlíme o nějaké domů....ale pssssst. :OHNO:



Ani já to nebral jako že to myslíš zle.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: D100 Trial\Challange

:OK: to mě ani nenapadlo...

No,co si budeme vykládat....je to prostě dobrá věc!! :-I Děláš věci,co tě ani nenapadlo,že někdy doma vyrobíš...a na druhou stranu..kdo má tiskárnu...je modelář..Ale všichni nemůžou být ručně zdatní,takže to otvírá cestu k modelům i více lidem...a to je dobře.. :wink: A hlavně se objevuje plno krásných věciček co nekoupíš a nebo jak píše PitaW..co se ti ručně nepovede vyrobit na 100%..
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: D100 Trial\Challange

Tomhabmw píše::OK: to mě ani nenapadlo...

No,co si budeme vykládat....je to prostě dobrá věc!! :-I Děláš věci,co tě ani nenapadlo,že někdy doma vyrobíš...a na druhou stranu..kdo má tiskárnu...je modelář..Ale všichni nemůžou být ručně zdatní,takže to otvírá cestu k modelům i více lidem...a to je dobře.. :wink: A hlavně se objevuje plno krásných věciček co nekoupíš a nebo jak píše PitaW..co se ti ručně nepovede vyrobit na 100%..


:FINE: Přesně si to vystihl chlape, byla by škoda kdyby měl za chvilku každý tiskárnu doma a ta poctivost a kreativnost, vynalézavost českých ručiček by přišla vniveč. Přece jen jsme národ kutilů a to nám nějaká tiskárna snad nevezme, nehledě na to že je s tím hodně patálií než to nakreslíš pro samotný tisk :-p
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: D100 Trial\Challange

Po nějakém tom čekání došla řada i na můj model. Rám jsem nechal dělat u Leeho páč nevlastním technologie a ani prostor k realizaci. Pro ty z vás kdo nechodí na FC stránku spřízněnou s tímto fórem přikládám pár orb:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tady si půjčím jednu od Leeho (snad se nebude zlobit) kde je viděl zamýšlený koncept

Obrázek
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: D100 Trial\Challange

Lee to tak krásně 3D tiskne, to nemá chybu. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: D100 Trial\Challange

:OK:
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: D100 Trial\Challange

Pěkně se ti to rýsuje :OK: Kam dáš potom elektro?
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
sMERIn
Uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Brno

Re: D100 Trial\Challange

Krásná práce, těším se na pokrok a finále!

Jinak za sebe bych se 3Dt fakt nebál. Už teď si mraky věcí můžeme koupit a stejně si je vyrábíme. 3Dt nám dává jen nové možnosti. Stejně tak by se dalo říct, že nám posouvá modelařinu mnohem dál. Je víc věcí, který nemusíme kupovat hotové a můžem tvořit. V kovu to je zatím nad finanční možnosti a ochotu většiny, nemluvě o váze... A 3Dt v platu je pohoda. Navíc se s dostupností určo objeví spousta kluků, kteří se bez ní do modelaření moc nepouštěli... jo a předtava, že se Píťa vykašle na ruční práci a bude jen tisknout, tomu tu snad nikdo nevěří...
SCX10 Honcho - - - SCX10 D90 (synka) - - - MEX Wrangler YJ

rajče
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: D100 Trial\Challange

Ale jo Jardo. Já bych tomu i věřil a dokonce jsem se už nad tiskárnou zamýšlel. Jako rád dělám ručně, ale jsou věci, které prostě v ruce tak přesně nevytvoříš. Hlavně ty malé u kterých jsou titěrné detaily. Takže asi tak nějak jak píšeš. Tuhle jsem musel oslovit Martina (Kakiče) o tisk ozubení. To nikde nekoupím a ani v ruce nevyrobím.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1753
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: D100 Trial\Challange

Díkes,

PitaW píše:Pěkně se ti to rýsuje :OK: Kam dáš potom elektro?


S elekrobordelem bude ještě boj, ale mám v úmyslu vytvořit svůj vlastní interiér, tak doufám, že tak nějak rozložim kde to půjde.
Tohle si nějak neumím naplánovat, takže to budu řešit operativně.

Jinak jsem dneska dodělal uchycení zadní nápravy:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: D100 Trial\Challange

Bomba
Moc se mi to libi :FINE:

Zpět na „Scale projekty“