Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Osadil jsem šásko konzolema a objevil první problém, který mi při konstrukci unikl. otočil jsem čepy na usazení boudy k šásku, tak abych to mohl sesadit, musím rám dostat do boudy a pak usadit. Nicméně na testy to nevadí a ve finální verzi to opravím. Ani povrch není nic moc, ale je to je zkušební prototyp takže to moc neřeším.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) zax dne 27.09.2022 13:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Nissan Patrol GR Y60

budes tlacit aj vyfuk, motor a ine veci?
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Motor jsem už zkoušel, ale zatím nevím, jestli ho použiju, výfuk zvažuju. Uvidím kolik tam bude místa až to osadím komplet. Rozhodně bych nerad, aby někde překážel. Ale určitě budu tisknout komplet interier, podběhy, zahrádku a nějaký ty doplňky.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Prototyp mi ukázal řadu nedostatků v původním návrhu takže došlo k řadě modifikací. Tohle by snad už měla být finální podoba. Zatím mám jen model, o víkendu se doufám dostanu k tisku.

Tady je vidět maximální vývěs náprav.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) zax dne 27.09.2022 13:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Nissan Patrol GR Y60

luxusny nakres, nie ako moje :-D
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Díky, dokopal jsem se k uchycení náprat (prozatím jen teoreticky).
Nejsem si tím moc jistej, mám trochu obavu, že to nebude fungovat, ale chci to vyzkoušek.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Nissan Patrol GR Y60

ak to nebude mat vole, tak to bude fungovat a nebude treba ani horne linky lebo budes mat vlecnu napravu. jedine by som sa asi bal pri krizeni ako sa to bude spravat
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

pera2008 píše:ak to nebude mat vole, tak to bude fungovat a nebude treba ani horne linky lebo budes mat vlecnu napravu. jedine by som sa asi bal pri krizeni ako sa to bude spravat


No právě, do ramen chci vsadit kulový čepy, takže vůle bych se moc nebál, ale to křížení. Co jsem se ta dozvěděl tak v reálu to moc dobře nefunguje a velmi často se to zavěšení nahrazuje na 4 link a pod. Prostor na pohyb tam je, ale ještě jsem tohle uchycení nikde nepoužil a neumím si představit jak se to bude chovat.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Nissan Patrol GR Y60

neviem, ci nebude treba pankhartku aby sa naprava nepresuvala do stran. prinajhosom dorobis horne linky
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

pera2008 píše:neviem, ci nebude treba pankhartku aby sa naprava nepresuvala do stran. prinajhosom dorobis horne linky


Parchant tam určitě bude, na rámu už na ní mám připravenou konzolu.
Začal jsem pracovat i na alternativě se 4 linkem. Zrovna studuju podklady, abych ho alespoň v základních věcech udělal správně.
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Nissan Patrol GR Y60

Ty vole ty teda jedeš ultra skejl 8o I ten rám super a zavěšení teda tuníš parádně.

Ramena se v reálu upravují ne proto, že by to nějak nefungovalo a nekřížilo, ale protože když výrazně zvedneš auto, tak se zhorší záklon rejdového čepu a upgrade ramena udělají relokaci a vrátí ho do původního stavu. Že by se vpředu nějak masově měnilo na 4-link moc běžné není. Je tam tenhle zaxův systém ramen s panhardkou. Vzadu je 4-link s panhardkou standardně. Když bude uchycení k rámu přes kloubek, tak by mělo být křižení dostačující na scale jízdu bych řek.
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

Díky, no uvidíme no, už mám připravenej i 4 link s parchantem pro případ, že to nebude fungovat tak jak si představuju.
Dost mě limituje, že musím použít úchyty, který jsou na nápravě předpřipravený...
Pořád to je nějaký kompromis mezi maketou a funkčním modelem.
Nějak se mi vůbec nelíbí konzola pro přední pružiny a tlumiče. Nejspíš ji předělám, jen zatím netuším jak.
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

sWiNe píše:Ty vole ty teda jedeš ultra skejl 8o I ten rám super a zavěšení teda tuníš parádně.

Ramena se v reálu upravují ne proto, že by to nějak nefungovalo a nekřížilo, ale protože když výrazně zvedneš auto, tak se zhorší záklon rejdového čepu a upgrade ramena udělají relokaci a vrátí ho do původního stavu. Že by se vpředu nějak masově měnilo na 4-link moc běžné není. Je tam tenhle zaxův systém ramen s panhardkou. Vzadu je 4-link s panhardkou standardně. Když bude uchycení k rámu přes kloubek, tak by mělo být křižení dostačující na scale jízdu bych řek.



Kloub nebude jen k u rámu, ale i nápravy. Nejsem odborník, ale kdyby bylo rameno napevno k nápravě a kloub byl jen u rámu, nefungovalo by to ne? Tedy bylo by to pro mě výrazně jednodušší, ale nejsem si tím moc jistý.
Uživatelský avatar
mirovito
Uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 04.06.2012 0:00
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Nissan Patrol GR Y60

Ty bláho, čumím na to jako blázen a smekám před tebou ZAXi, zvlášť proto, že vím, jak je těžké něco nakreslit, aby to fungovalo. :tleskam: :tleskam:

Prosím tě, ty YOTA nápravy jsi někde stáhnul, nebo sis je taky zkreslil sám?
RC4WD TF2 BLAZER K5, MST CFX Holidajka, Traxxas TRX-4 Sport, WPL-B16, 3DSETS Rancher
http://mirovito.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: Nissan Patrol GR Y60

mirovito píše:Ty bláho, čumím na to jako blázen a smekám před tebou ZAXi, zvlášť proto, že vím, jak je těžké něco nakreslit, aby to fungovalo. :tleskam: :tleskam:

Prosím tě, ty YOTA nápravy jsi někde stáhnul, nebo sis je taky zkreslil sám?



Díky, jestli to bude fungovat se teprve uvidí.
Jinak nápravy jsem našel na netu viz odkaz:
https://grabcad.com/library/rc4wd-front ... -crawler-1

Zpět na „Scale projekty“