Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

IFS YOTA Hilux element enduro

ahojte, neviem kde sa to hodi viac, tak dam tu. Co sa bude diat? no mam doma enduro builders kit. cakam na IFS converznu sadu. takisto nejake disky. pneu mam otssix 106mm 1,9 , esc mam hW1080, servo 22kg wp LW, karoseriu nemam a dam vediet co to bude. Bude to toyota urcite. fotky vela nemam, ale pridam ak ich bude viac ako 1 :-D
Naposledy upravil(a) pera2008 dne 19.07.2020 22:48, celkem upraveno 1 x.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1750
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

Re: IFS YOTA enduro

No super, jsem na to zvědavej, o něčem podobném medituju už hodně dlouho.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: IFS YOTA enduro

Pecka, ramínka dopředu, skejlovka :HOPS: :hura:
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: IFS YOTA enduro

tak dnes sa rozhodlo, co to bude. Nebude to kopia 1:1. pouzita bude ale ako predloha.Na vysledok som sam zvedavy.
Obrázek
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: IFS YOTA Hilux element enduro

tak som sa do toho pustil, nieco ma milo prekvapilo a nieco som nepochopil, ako sa moze na tom setrit.
CIze zacnem takto:
IFS kit a ani BK nie je pre neanglicky hovoriacich ludi. Obrazky su pekne a detailne, ale nezobrazuju obojstranne montaze, len cez textovu poznamku.
Co je podla mna zatial zle na endure:
Ma to niektore plastove gulove capy
Obrázek
IFS veza diferencialu je v mieste spojenia s diferencilom podla mna tenka
Obrázek
a predna naprava ma strasne slaby plast v mieste, kde sa spaja C-hub, plus tie srubky drzia len silou vole a strasne blbo sa srubuju na miesto
Obrázek
a zatial 4 srubky vobec nedrzia v zavite:
Obrázek
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: IFS YOTA Hilux element enduro

inac postup zatial je taky:
Obrázek
a teraz pozitiva:
ten plast pouzity je na 99% velmi pevny a kvalitny,vsetko sedi ako ma, presne, manual je az na niektore veci detajlny. To IFS riadenie ma male vole od poskladania, ale nic strasne. Rejd to ma velmi slusny, je vela detailov uplne super urobenych,je vidno, ze nad tym niekto stravil cas a rozmyslal.

Co je take nahrane:
veze tlmicov sa mi nepozdavaju zatial, IFS a baterka budu asi hlavna vaha podvozku, vsetko vpredu, v strede je prevodovka a elekto, cize asi bude ist po nose dost, ked sa nedovazi.
Ozubenia diferencialov su helicke, obaly su dost priestranne, to znamena, ze do priestoru diferencialu sa da natrepat pomaly lizicka vazeliny. Takisto pastorok diferencialu nema ziadnu zavlacku a teda nie je nijak zabezpeceny voci pohybu - ma len 2 loziska na sebe.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: IFS YOTA Hilux element enduro

nemam este karoseriu hotovu a ine veci, cize zatial to ostane v takom stave na dlhsi cas:
Obrázek
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1

Zpět na „Scale projekty“