Uživatelský avatar
jerry-mouse
Častý přispěvatel
Příspěvky: 857
Registrován: 13.08.2009 0:00
Bydliště: Offroad City- East Slowakei.

Pedro píše:
Jen jestli by nestálo spíš za úvahu za těch 10k pořídit nějaký "hotový" auto a na tom zkoušet úprav.
Stejně tak ten rozpočet...nevím co chceš za motor, ale slušný motor se slušným reglem pořídíš do cca 2000. Servo dá se za 1000 ale dá se i za polovic....

Nechci tě odrazovat od tvoření, ale spíš bych pořídil stavebnici "hotovýho" auta a s tou pak můžeš čarovat dál. A ty prachy by ti na to mohly přibližně stačit
Presne tak ako pise Pedro by ti bolo najlepsie kupit nejaku stavebnicu napr. axika a ktomu radio a ostatnu elektroniku. Na toto by ti tych 10 litrov stacilo v pohode, a hlavne jazdis este toto leto. V horsom pripade minies zbytocne tych 10 litrikov a ktovie ci ti to vobec bude jazdit!
Dva kroky vzad jsou mnohdy tím nejlepšim krokem vpred ......... Full 2,4G... DCC 90.No-007, DCL 100-NoX01
Mob+421 911/905-833 957 Aktuálne ALFA Mobil 0948 833 957. Viber aktivny!
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Za názor kluků nade mnou se přimlouvám taky. Kup si SCXko stavebnici, k tomu rádio třeba Spektrum DX3E a ještě ti +/- zbyde na servo i baterky. Na stavebnici si všechno ošaháš, uvidíš jak to funguje a hlavně budeš moct rychle jezdit.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

na hotovy (stavebnici) modelu uz me premlouvalo vic lidi ja kdybych teda mozna kupoval tu stavebnici tak modelu s NEZÁVISLIM ZAVĚŠENÍM ZADNÍ I PŘEDNÍ NÁPRAVY
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

ted sem napisu co uz mam za veci: servo s tahem cca 4,5kg 2kanalovy ovladani, 2 baterky 7,2V jedna Nosram 3000 a druha co byla v tanku 1800, motor Speed 600 8,4V, regulátor DSYS na 30A 8ložisek do kol, funkcni a oloziskovany zadni diferencial 4 kola od Pro-Line co jsou na obrazkach a uz mam sehnanej hlinik na napravy, podvozek, parohy tlumicu.
Uživatelský avatar
Pajik_CZ
Častý přispěvatel
Příspěvky: 690
Registrován: 21.11.2009 0:00

V tom případě si kup himoto, Tamiyi TL-01B nebo něco tomu podobnýho, to má nezávislý zavěšení všech kol.

K tvýmu vybavení.....
- 2kanálová RC souprava - málo kanálů na to, co všechno chceš ovládat (řízení, regl, převodovka....)
- servo - málo síly, odvaříš ho.
- baterka - ty který už máš jsou tak na 2-3 hodinky jízdy s 55T motorem...
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

ovladani to bude novy jen premyslim jestli volantovy nebo packovy a kolika kanal jestli se mi to povede tak tam bude: zataceni regl prevodovka naviják a na strechu mozna este strilna na kulicky to jsou dalsi 3 kanali, + 2kanali na naky pripadny prives nebo tak neco servo taky a 2-3 hodiny na baterky ja sem rad kdyz neco smontuju a jezdi mi to ani ne pul hodky
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

a kupovat naky model kdyz pak stejne budu delat napravy podvozek atd z duralu nebo hliniku je zbytecny prevazne co postavim to je funkcni
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

strilna ?
na cem? na H1? auuuuu
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Majlo
Častý přispěvatel
Příspěvky: 619
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Haled nechci delat chytryho ale napravyz duralu nebo hliniku budes rucne delat hodne dlouho ani si nedokazu predstavit jak . :CHI:
Petr
Hilux, Mex šasí, 4link, HL nápravy,Futaba 2,4 GHz, NOVAK regl...
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Regl máš dobrý, tak bych vypustil to Combo za 5000,- co si někde řešil. Dokup akorát motor buď http://www.mz-racing.net/p3135-ax24007-motor-axial-55t/ nebo http://www.mz-racing.net/p2196-3555-crawler-55t/ a máš ušetřeno 4500,- a vydrží ti déle baterka.

Hliník na nápravy...já ti nevim, co máš za sebou postavenýho...možná jsi hrozně šikovnej a máte doma úžasný strojní vybavení, takže to zvládneš levou zadní. Ale je rozdíl něco postavit z Merkura(i když parádně) a něco vysochat z kusu plechu.
A ještě je rozdíl jezdit doma po koberci a vzít auto ven do terénu.

Nechci ti do toho kecat, ale máš-li omezený rozpočet a nemáš-li moc zkušeností, vzal bych nějakou hotovku a tu zkoušel tunit. Uvidíš kolik slepých uliček při tom objevíš :-), ale pořád budeš moct jezdit. Takhle se ti doma bude hromadit materiál a práce, budeš do toho sypat pořád víc a víc peněz a buhví kdy vyjedeš.

Je to jen můj názor, dělej jak uznáš za vhodný. Každopádně ti držím palce.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Tak si kup ta-01 vložil sem do něj i s koupí auta 7500,- a sem spokojenej.Teda s tim,že nějaký věci nejsou dostačující.(rychlej motor,regulátor na píp),ale pokud by jsi uvažoval o koupi kup stavebnici třeba rovnou i s kastlí humvee k ní třeba TUHLE vysílajdu.
A máš vystaráno se zavěšením a kanálama
Úpravy:
Nějaký lepší gumky(ne tfuj tamiya puky)ty jsou už na tobě.
Doporučuji motor s více než 55T mě se zdá až moc rychlej.
Dále servo nějaký třeba kolem 13 kil(jenom příklad)
A pokud se ti bude chtít můžeš vyměnit i regl.,ale to je už vážně jenom na tobě.
Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

Steaku nemsis hned kupovat Tuzexovy doplnky, pak by te to vyslo treba levneji :)
nevim, co tam mas, ale zda se mi to nejak moc

to radsi, jak bylo doporucovano, SCX

jestli ti nejde o jezdeni, ale o tu radost ze stavby a bavi te hlavne to vymyslet, zkouset a hledat dalsi mozne cesty (a mas neomezeny prisun penez a casu), pak stav
nezapomen reporotovat a davat fotky, protoze tvuj plan je zajimavy (mysleno dobre)

ale s tim co pises, nevyjedes driv nez za par let - predni napravu mozna k vanocum, k dalsim vanocum dalsi dily a jak budes zjistovat co ti chybi a co by chtelo vlastne udelat jinak a lepe, nez si to predtim myslel, tak to bude na roky

postavil jsem H1 1:7 ze dvou podvozku tl01, po lesnich cestach to jezdilo fakt hezky a kazdy se za tim otocil :)
v terenu se to upeklo
dnes uz vim, kde jsem udelal furu ruznych chyb, ale nehodlam do toho uz vrazit ani korunu
uz vim, ze to byla jen fury vyhozenych penez (ale bavilo mne to, tak to vem cert)
ale jezdeni je zabavnejsi a tak radsi udrzuju pojizdne ty expedicaky, co mam ted a jezdim
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
Papi
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 24.02.2009 0:00

K těm 2 baterkám - je to zbytečnost, jednu baterku si můžeš dát kam chceš - zrovna u hummera máš obrovskej středovej tunel, kam se ti vejde kardan, baterka a možná i servo řízení :-) Motor s převodovkou potom dáš pod kapotu nad nápravu a máš hotovo :-)
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

Pedro píše:Regl máš dobrý, tak bych vypustil to Combo za 5000,- co si někde řešil. Dokup akorát motor buď http://www.mz-racing.net/p3135-ax24007-motor-axial-55t/ nebo http://www.mz-racing.net/p2196-3555-crawler-55t/ a máš ušetřeno 4500,- a vydrží ti déle baterka.

Hliník na nápravy...já ti nevim, co máš za sebou postavenýho...možná jsi hrozně šikovnej a máte doma úžasný strojní vybavení, takže to zvládneš levou zadní. Ale je rozdíl něco postavit z Merkura(i když parádně) a něco vysochat z kusu plechu.
A ještě je rozdíl jezdit doma po koberci a vzít auto ven do terénu.

Nechci ti do toho kecat, ale máš-li omezený rozpočet a nemáš-li moc zkušeností, vzal bych nějakou hotovku a tu zkoušel tunit. Uvidíš kolik slepých uliček při tom objevíš :-), ale pořád budeš moct jezdit. Takhle se ti doma bude hromadit materiál a práce, budeš do toho sypat pořád víc a víc peněz a buhví kdy vyjedeš.

Je to jen můj názor, dělej jak uznáš za vhodný. Každopádně ti držím palce.
diky za odkazy na ty motory tan co mam Speed 600 tak ten byl nejak za 300kč, postavenyho toho mam tak akorat vzdycky se nudim nebo me neco napadne tak neco postavim k dispozici za stroje mam soustruh, stolni vrtacku, delicku atd... na soustruhu a delicce jsou delana i kola co jsou na obrazkach a vedsina modelu byla pojizdna i venku ale jelikoz jsem bud to nemel nebo pak mel diferencial a prez soucastky z merkura podvozek moc zvednout nesel a prez remenicku (O-krouzek) to moc netahne tak jsem mel podvozek cca 1cm nad zemi nejlip mi jezdil model u ktereho jsem pouzil zadni napravu z nakeho stareho auticka ale u toho bylo lepene kolo a to pak upadavalo
rcdriver123
Uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: 14.08.2010 0:00
Bydliště: kousek od Dobříše
Kontaktovat uživatele: WWW

komaar píše:strilna ?
na cem? na H1? auuuuu
chtel jsem delat strilnu na toho Humvee ale az za nakou dobu a az bych na ni mel finance to je cca 2000-3000 Kč ( 2serva mozna 3ti a 4ty na strileny delal bych ji dvouhlavnovou + material atd.. hlavne kdybych ji delal tak nakou bytelnou aby to odolalo pripadnemu prevraceni a jestli to pude tak jak ma tak po vanocich by to melo byt pojizdny a 4x4 jinak za nedlouho budu mit narozky atd tak bych mel dostat cca 2000-3000 Kč a k vanocum cca 1000 Kč
Naposledy upravil(a) rcdriver123 dne 17.08.2010 11:40, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „Scale projekty“