Uživatelský avatar
mocheek
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele: WWW

Na fotkách od Spidera je normální komerční motorola (těch jsem v Defendrech moc neviděl) a vysílačky pro Pegas, ty používá jen IZS a v AČR víceméně jen VP. Spíš se používají RFky od Dicomu(komplet sestavu vozidlovky RF1325 se zesilovačem v Defíku mám někde vyfocenou, kdybys chtěl), ale co mají v tomhle konkrétním kusu netuším.
Jinak chválím přestavbu řízení, šel jsi na to jinak než já-jednodušeji :)
LR Defender 110 Hard Top MP
HPI Baja 5B SS
Spektrum DX3S

http://www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Musel jsem jednodušeji, odlamovákem bych opravdu nezvlád rozřezat přístrojovku na několik kusů.
Že tam je RF1325 si myslím, ty mám i na fotkách z jinejch vozidel.
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Běda jak ti nebude fungovat :hura: :FINE: Tvoji nemoc nechám dát do seznamu celosvětově nebespečných. :FRIENDS:
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak dnes přišel nový rekrut. Mnozí z vás jistě znají jeho bratry, ale tenhle se rozhodl pro službu vlasti a vstoupil do armády. Teď ho čeká pořádný záhul ve Vyškově a už má jisté místečko na utvaru (ach jo, ta protekce).
Tradičně nastal problém s výstrojákem, kde prý jeho velikost nevedou a bude se muset nechat dělat na zakázku (typický bordel v armádě...)

Obrázek


Je to máslo, ani samopal neuzvedne. Pořádný drill ve Vyškově potřebuje jako sůl...
Obrázek
Uživatelský avatar
RedneCk
Uživatel
Příspěvky: 431
Registrován: 14.11.2009 0:00
Bydliště: Praha

V jeho případě je teda pravidlo "Don't ask, don't tell" dost namístě :lol:
Creeper bugg, Playa Blitzer, Micro Ford
SCX10 Chevy Truck/Ford F-100
Kulich
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 29.01.2011 0:00
Bydliště: Teplice

Tak tohle je peknej kousek :hura: a ta barva jak ve stinu tak na slunci je pekna :SUPER: tak at prace pokračuje a jde to od ruky ;-)
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Díky, momentálně je v přípravě novinka, ale zatím je jen na papíře :-) A co to bude se nechte překvapit :-) Jestli to vyjde, tak budu zase mnohem blíž originálu
Uživatelský avatar
strejda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 06.02.2009 0:00

Tomu říkám fešák.Ale nutit nás samopalem.Běda tomu gdo bude odmlouvat :-D
Uživatelský avatar
trolik111
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 06.03.2011 0:00
Bydliště: ........

4au jsem tu novej muzu se zeptat co je to s ceho to stavite s nejakych desek kde se to da koupim dekuju
:)
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

ahoj, jsem rád za tvůj zájem, ale nejenom, že se tvůj dotaz dá najít na spoustě míst na tomto fóru, ale navíc to opravdu nepatří do tohoto vlákna ;-)

prosím mody o smazání zbytečného dotazu a této reakce ;)
Uživatelský avatar
pajiki
Uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: šiškof

ahoj tvůj def je fakt pěkně postavenej a dobře se na něj kouká, ale co teď sjíždím fotky ze světniček....., nepřemýšlíš dát ty tyče řízení do černé ta oranžová je taková křiklavá

http://zaxcz.rajce.idnes.cz/Expedice_5. ... CF6081.jpg
Naposledy upravil(a) pajiki dne 07.03.2011 15:11, celkem upraveno 1 x.
sevntysiksforevr
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

jj, do černa půjde, už si na to stěžuje moc lidí :mrgreen: díky za chválu
Uživatelský avatar
pajiki
Uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: šiškof

hehe nahoře jen přidán odkaz, nebral bych to jako stížnost, ale jak je to postavený pěkně do army.... tak je to takový no... víš jak :wink:
sevntysiksforevr
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

jo, svítí to a tahle fotka to ještě zvýrazňuje. Ale celkově je v přípravě kompletní přestavba přední části, ale o co přesně půjde zatím psát nebudu, snad to vyjde a bude pěkné překvápko.
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak po dlouhé době opět malý pokrok. Už je to pěkná doba, co mi Neon3 dělal na defíka nárazník, bohužel jsem měl tolik práce, že k prachu z drábských se přidával prach z mého pokoje...

Obrázek
Obrázek

Nárazník byl sice parádní, ale problémem bylo, že byl dělán na dálku. Neon ho zpracoval dle mých plánů, bohužel až po tom, co mi přišel jsem zjistil dva nepříjemné problémy:
1) rameno serva na nápravě vadí při pružení - přední náprava tak nemohla klesnout víc jak o 5mm, což u uffroadu není moc dobrá věc... Rameno naráželo na nárazník...
Obrázek

Takže bylo třeba použít násilí a upravit tak nárazník, nyní defík pruží jak má.
Obrázek

2) a dalším problémem bylo, že jsem si neuvědomil, že je šasi nakloněno směrem dolů - rám nárazníku se tak mírně oddaluje od karoserie. Vypadá to pěkně offroadově a dává to defíkovi trochu "nabušený" vzhled, nicméně se to odchyluje od reálné předlohy. Takže vás žádám o radu, jak nahřát ve 2 bodech rám na 100°C, tak aby šel ohnout a nepoškodil se prášek...

No a k novému nárazníku patří SPZ a vlajka. SPZtka není moc hezky udělaná, měl jsem si to nejdříve odzkoušet, ta zadní se mi už povedla lépe... Každopádně se bojím, že se stejně rychle odře, takže není co řešit :-)

Obrázek
Obrázek
PS: Až mi zase budete nadávat za oranžové řízení - nové bude s novými nápravami.

Tak a nyní k plánům dál - chci tam dát interiér, ten tam kvůli axíkovský převodovce nejde, chci tedy novou převodovku. Terén mám rád, ale při jízdě po pěkném povrchu mě rozčiluje pomalá jízda - rád bych tedy dvoukvalt. O vláknech, kde se toto řeší vím a sleduji, ale nemáte přímo nějaký tip tady? :-)
A když bude nová převodovka, tak to chce i nové kardany a když už bude všechno venku, tak i nové nápravy. Teď jsem ve stadiu vybírání a sbírání informací o jednotlivých produktech. Snad brzo vyberu, našetřím, pořídím a zbavím se AXIALu (je to držák, naprostá spokojenost, ale chci kov a lepší vzhled)

Zpět na „Scale projekty“