Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem zkusil nasadit na šasi nápravy. Docela to pasuje, přední linky jsou potřeba zkrátit, ale jinak se mi to zdá v poho. Motor s převodovkou zkusím upevnit na šasi pomocí plechu ohnutého do U, na to ovšem nemám vybavení, takže to neudělám dříve, jak příští víkdend...

Na fotkách to asi není moc vidět, ale bohužel mi dva spreje zelené nestačily, takže mě čeká další výdaj za další plechovku, tou zakreju zbytek.

No a pak už jen černě fendery, stříknout skla a sehnat samolepky a může se jezdit... Jak jednoduché... :D

Poznámka: Kola na obrázku nejsou moje, jsou půjčená než mi dorazí disky na gumy moje (viz. obr 5)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Domee
Nově příchozí
Příspěvky: 97
Registrován: 18.01.2010 0:00
Bydliště: Křenovice u Slavkova

Co to sou za kola ktery tam chces?
3Pk 2,4Ghz
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

mám to výše - gumy DirtGrabber od RC4WD a disky klasický defovský hliníkáče (černý)
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

:twisted: MUHEHEHEH kolečka má půjčené ode mě... :YOP: a až mi je vrátí tak časem přijdou na Chevyho Blazer.

Jinak moc pěkný Čéžo.... snad to s tou axíkovskou převodovkou nějak vyřešíš - pokud ji nefikneš tak jsem ti už říkal že s axíkovskejma věcma pak od tebe počítám.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

farba je pekna :wink:
opytam sa na ten ram ,čo to je za rám :?:
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

geri: MEX-I ;) mám to na první straně nahoře :)
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

aha , hned my nebol povedomy , kvoli tomu držiaku na motor , a tel ploche na abterku , ale už ho spoznavam , 8)
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak je na čase oznámit další pokrok. Půl dne, z těch tří, co na práci mám jsem zabil jinou činností, navíc další problémy a komplikace :) Ale o to více se těším až bude hotovo. Vzhledem k práci, co s tím mám si nejsem jist, jestli to nebude "obývákový" model :D

Takže shrnutí, co se dnes povedlo:

- nařezány a vestavěny linky
- úprava náprav a všeho kolem, aby byly kola tam, kde mají být
- nástřik čelního skla
- další vrstva (původně finálová, ale jsem perfekcionista, a tak šla ještě pod smirek) barvy na karoserii
- řešení umístění motoru a převodovky, pokud se mi podaří zítra sehnat jednoho kamaráda a jeho dílnu, je naděje, že udělám ten držák...

Ještě musím vymyslet, kam umístím baterii, elektroniku a prostě všechny ty bazmeky kolem. Nějaké rady a připomínky? Jeto můj první model a nerad bych ho pak vzal do terénu a zjistil, že sem to všechno podělal...

Pár fotek (kvalitu - foceno před pár minutami a bordel na stole prosím omluvte)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na těhle kolech vypadá divně, ale brzo tam nebudou :)
Uživatelský avatar
IkaruShinji
Častý přispěvatel
Příspěvky: 694
Registrován: 03.07.2010 0:00
Bydliště: Úvaly - Horoušánky

:-) Jojo.... kolečka pro tebe leží u mě na stole... jen asi půl metru ode mě.... škoda že se nedaj poslat elektronicky.
SCX10 Toyota Hilux - 2,4GHz, Badgerův světelný modul
ГАЗ-66 - 2,4GHz
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

tak pánové blíží se pátek, což znamená, že začínám být velmi nervózní... Jestli pojedu na Ještěd zavisí na spoustě věcí a to se mi vůbec nezamlouvá...

Pekelně mě tlačí čas. Do soboty mi zbývá spousta práce. Kdy začnu pracovat závisí především na Českých drahách, kdy mě dopraví z Brna domů.
Doma zbývá zbrousit zmrvený nástřik fenderů, provést nástřik nový, sundat krycí pásky a modlit se, ať to moc nezateklo za ně. Nemám zelenou barvu a na skladě (jak v Brně, tak v Mladé Boleslavi) nebude dříve jak za 14 dní, takže případné chyby nepůjdou odstranit. Pak už jen stříknu vše bazbarvým lakem a osadím čelní sklo a samolepky, které jsem si dnes nechal udělat. Pak musím nějak dostat alespoň většinu barvy ze stříbrných doplňků a stříknout je do černé, doplňky uchytit na kastli.
Tím bude karoserie pro ještěd připravena (skla kromě čelního zatím osazovat nebudu, to se nestíhá).

Pak už "jen" připevnit k šasi elektroniku a udělat alespoň nějakou provizorní ochranu proti vodě a vlhkosti - brodit se určo nebudu, ale vodě se v terénu vyhejbá špatně...

Pokud tohle všechno stihnu, tak na parkovišti pod Ještědem ještě přilepím gumy na ráfky, které mi tam Shinji přiveze... a může se jet...

Pekelně mě tlačí čas, ale zároveň nesmím pospíchat, pospíchal sem minulou neděli a dopadlo to tak, že musím dělat fendery znovu...
Uživatelský avatar
jirkacbx
Uživatel
Příspěvky: 392
Registrován: 13.02.2009 0:00
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele: WWW

Auto jenom zpojízdni,mouchy vychytáš po Ještědu 8)
Neni důležité vyhrát,ale nasrat toho,kdo vás porazil.
AX10
Mammoth BC8 1/12
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

co se tyka elektroniky, nemam ji nijak chranenou, prijimac mam co nejvyse a zatim zadny vetsi problem. Takze bych pred jestedem venoval ten cas necemu dulezitejsimu ;)
Na jestedu se vode, ktera by nejak zasahla elektroniku vyhnes velmi lehce :)
Drzim palce at se ti zadari a tesim se az to uvidim "live" :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

jinak nejvíc se těším, až nalepím ty vyřezané nápisy o tlaku v pneu, co má armáda nad koly. Dnes mi to vyřezali a sami nevěřili, že tak malou věc zvládnou :D Ono vyřezávejte text o výšce 3mm :D
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

na to jsem taky zvedav :) takhle maly text je pro dost reklamek konecna :)
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
mceza
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 11.08.2010 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

taky že to brali jako výzvu a když se to povedlo, tak byli tak šťastní, že mi to nechali zadarmo :D Ale samozřejmě na tom neprodělaj, protože k tomu sem si vzal ještě vlajky na boky a dopředu a bohužel neuměj menší formát samolepek, jak A4, takže to budu mít za 230,- ... :-/

Zpět na „Scale projekty“