Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Ano mělo by to vypadat asi jako ten ze scale 4x4, ale nakonec jsem se rozhodl pro jinou barvu. Žlutých aut už je hodně :-)

Držáky linků jsou origo plechy ze stavebnice HL, ale vypadá to, že se ohýbat nebudou. Síly na tom místě nepůsobí moc do strany.

Přidávám pár nových fotek, celá galerie je tady: https://picasaweb.google.com/vigomat/AutaOffroad
Musím koupit jiné tlumiče, ty HL se nedají naladit. Buď jsou tvrdé jako beton a nebo zase jako bez pružin. Zkusil jsem různá péra, ale jak se dají měkká a jak to uvnitř dře stojí to za prd.

Zadek není naplno propružený, ale neměl jsem další závaží na domáčknutí těch betonových pružin:-D Jinak to jde až na konec blatníku jako vepředu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Bezmozek
Uživatel
Příspěvky: 207
Registrován: 06.12.2010 0:00
Bydliště: Praha

nevešla by se baterka dovnitř toho rámu a ne na něj?
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Nejspíš by tam nevlzly linky.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Jj baterka se krásně vleze do rámu, ale protože je to odst nízké, horní linky leze až dovnitř. Měl jsem dilema, ale tohle řešení je lepší, než aby to bylo vysoké jako koza. O co je baterka výš o to je celé auto níž. Těžiště by to tedy nemělo zásadně ovlivnit.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Tak jsem osadil nové tlumiče a měkké pružiny. Taky jsem dával výš servo řízení a nějaké další drobnosti. Podvozek začal konečně trochu fungovat. Pár fotek mobilem tu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
-Kage-
Častý přispěvatel
Příspěvky: 574
Registrován: 10.07.2009 0:00
Bydliště: Petřvald ( NJ )

Vypadá to reálně ..... tedy není to přehnané a to je to hlavní co se mi líbí :wink: a pickup je zaseo něco zajímavější než ostatní. Máš rozmyšlené jaké budeš dávat kola ? pneu ? :wink:
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Děkuji :wink: Ještě to s baterkou kapku sedne. Gumy asi zatím zůstanou tyto i když desingem už se mi moc nelíbí. Fungují ale dobře. Disky budou bílé plecháče, ale nikoli Landroveří. Něco jsem asi před 2 roky sehnal a chci zkusit jak budou vypadat.
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Tak jsem objednal řidiče a protože jsem to objednával v dobrém alkoholovém rozmaru, vzal jsem hned i spolujezdce :-D

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Aukro, že jo? :) Taky jsem je měl v hledáčku, minimálně Quentina. Žena se na tu ženskou zatvářila nehezky :lol:
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
JTulis
Nově příchozí
Příspěvky: 45
Registrován: 08.06.2011 0:00
Bydliště: Polička

Moc pěkné!! At se daří ve stavbě. Kde se dá koupit ta převodovka? Podle serva soudím že je rychlostní že? Kolik má rychlostí?
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

Nápravy, převodovka a kardany jsou z Tamiya HighLift. Je to tříkvalt řazený servem. Originál má motor nahoře, ale to je dost nešťastné. Proto je předělaný dolů dopředu.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Vypadá to zajímavě, vejde se tam interiér?
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
ferdovic
Uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Havířov,Dolní Suchá

Jj,pěkný projekt,aby měl dobré jízdní vlastnosti! :wink:
Jeep Nukizer 715
Jeep Willys
Oskosh 1926
Zis 134 8x8
Jeep Wrangler
Ford Mustang
Bergetiger
rajče ferdovic1
you tube ferdovic1
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Neměl by za koláčem sedět tenhle týpek? :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigo
Uživatel
Příspěvky: 341
Registrován: 05.12.2009 0:00

2Matezz: ebay, byli v akci a oba včetně dopravy vyšli na 540Kč. Marně jsem chodil na řidiče do levných knih a tihle nejsou tak častí "-)

2cores: Blbě se shání. Tarantino musí stačit :mrgreen:

Interiér by se vejít měl a počítám s ním. Rám uprostřed zabírá dost místa a kousek vyčnívá i převodovka, ale to ovlivní jen vzhled středového tunelu, který bude asi jako u Humvee. Na sedačky a palubku bude místa dost.

Jízdní vlastnosti se uvidí, ale zatím proti standardnímu podvozku z HL to vypadá velice slibně. Je to hlavně předním linkem, který je řešený myslím celkem standardně a jinými tlumiči. Až se auto zatíží baterkou a vybavením mělo by křížení fungovat ještě trochu lépe.

Jedu teď na dovču a tak bude pokračování až přes příští týden.

Zpět na „Scale projekty“