Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

dobre, tak jsem tedy vzal ten šedý, snad bude dobrej, a nebude se loupat, a s brousenim snad taky nebude problem,
jinak, mohu ho použít i na malé nerovnosti?

A zase 21€ prdeli:
Obrázek
Naposledy upravil(a) baracuda dne 01.01.2012 16:04, celkem upraveno 2 x.

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Bez peněz do modelařiny nelez!!! :lol:


Šedej je v ouklendu,se neboj.Dobrý je to přebrousit,naložit a za chvíli ještě přejet jednou.Je fakt,že vytvrdne za dlouho,ale stojí to za to.
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

cores píše:Bez peněz do modelařiny nelez!!! :lol:


:lol: presne, myslel jsem že to auto zboucham za par penez, no kdyš tak na to koukam, že kdybych mnel kupovat levné vyjeté veci které ani nejsou o moc levnejši od tech kvalitných tak radeji vemu to za vic penez, a tak se to navyšuje, na tomhle autu to udelá minimálne o 100-170€ navíc ale nevadi,... Necham si ho dlouho, doufam,

a k tomu tmelu, jak dlouho tvrdne? Den? Tmelit budu nerovnosti maximálne 1mm hluboké pokud vubec

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

tak jsem to trochu polepil, a mohu rict že se mi to líbí čím dál víc
tedka jdu delat ješte druhou stranu, zitra vyrežu dvere a celé to spojim, akorát mne poradne sere že ješte nemám chassi
Obrázek
Naposledy upravil(a) baracuda dne 01.01.2012 16:05, celkem upraveno 2 x.

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Já to nechávám u topení cca 2-5 hodin.Podle vrstvy.Když si to rozjedeš na více dílech,děláš bez přestávky :lol:
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

tak jsem dneska vyrezal dalši bočnice a dvere, a hezky se mi to pshčko začlo prohýbat a delat žlábek, tak jsem mnel radost, no nakonec to dopadlo dobre,
a už ted je každá bočnice hrubá 5mm, to jsem zvedav jak to bude až to bude hotové..

Nemáte nejakej dobrej nápad jak vymyslet zamky na dverich aby se me neotvareli pri jizde? Krome zalepeni paskou a nebo stahnuti provázkem :lol:
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) baracuda dne 01.01.2012 16:06, celkem upraveno 2 x.

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Buď zasouvací mechanismus,nejlépe jako Zax,nebo neodymovej (nevím jestli je to správně) magnet.
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Jo, neodymovej... Dá se vyrubat ze starýho pevnýho disku
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

no zni to zajimave, ale co čtu po internetu, tak se trochu bojim zda ty dvere pak ješte nekdy otevru :lol:
predtim jsem premejšlel nad magnetem na který se tiskne reklama a lepí na auta, ale to bude asi slabé,
tenhle neodým mohu pak schovat pod 1mm psh ve dverich a 1mm v kastli a porad to bude magnetovat? Kdyš to bude mít mezi sebou 2mm psh+barva+nejake tesneni aby to netriskalo a nevodrbala se ta barva? Nemáte to nekdo vyzkoušené?
Nebo alespoň možnost zkusit? Pred tim než to koupim, protože nemam možnost se dostat k nejakým součástkam z PC.. :sad:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Nesmíš tam dát z tý mechaniky celej, to pak už nikdy neotevřeš :lol:
Tak 5x5mm bude na tyhle účely až až

Zkus se občas ohlídnout po kontejnerech, unich občas nějaká stará bedna je...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

5x5???? Ja myslel že bude stačit tak 10x2 a hrubé 1mm :lol:
a tohle je jediná rozumná cesta jak udržet dvere zavreny že?
No tak toho budu muset nakoupit a zkoušet, nebo nekde sehnat tu součastku co tohle obsahuje
a kde v pc se nachazi? A jak to vlastne vypadá? V PC se nevyznám vubec

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

tak jsem byl dnes koupit nejaké veci jako dalši dve lepidla, mosaznou trubku a drátek, led diody, a sehnal jsem prevodovku :happy:
otvarani dveri bude nakonec rešeno tak, že budu vést trubičku od prednich dveri do kufru, kde z toho udelám madlo a kdyš zatahnu v kufru tak se to otevrou dvere, musim ted vymyslet otvirani kufru, chtel bych neco jako ma immortal ale ani netuším jak to vypadá vevnitr, tak asi to udelám tak jak na velice oblíbených kastlich lr discovery 3 (ty z aska) ve dverich budou dve kulatiny, a kdyš ty dvere potahnu nahoru tak se to bude dát otavrit
z mosazne trubky budou i panty, protože ty šmejdy mpjet jsou z jiného plastu na který nereaguje lepidlo na psh ani rozleptané psh...
Prevodovky mám dve, jedna je takové kovové hovedo, které váží prez pul kila a dost se mi to líbí, ale nevím princip razeni kvaltu, byla by vhodnejši do nejaké krávy jako tatra nebo podobne, pro moje učely je lepši klasicka z aku, je malá, lehká, kalené prevody, ...
Už jen do ni sehnat pastorek
krome veci které jsem donesl sem urizl 5mm z korby (která ji zvyšovala) a vytmelil a zabrousil horni čast jedne bočnice,


Obrázek

a tohle je ten pul kilovej zázrak
Obrázek
Naposledy upravil(a) baracuda dne 01.01.2012 16:08, celkem upraveno 2 x.

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Otviraci dvere prevodovka ..hmmm ty se poustis do velkych slozitostii.... drzim palce...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

diky, mne se moc líbí, kdyš je neco dobre promyšlené a funguje to, u toho dokážu sedet celej den a jen tak otvirat a zatvirat dvere,
prevodovka bude razena servem, tahlo jede celkem lahko pohubovat, tak zvažuji microservo, co na to rikate?
A ješte premyšlim nad tim, že udelám z toho drátku kryty svetel, nevím ale, zda to bude vypadat hezky na tom faceliftovém modelu, rozhodnul jsem se totiž pro ten model jako je PUCH na prvni stránce, jen bude černej (porad váham jestli mat nebo lesk) a bude to mercedes
a taky nevím, zda mám dat zvarit rám na plachtu ocel-mosaz nebo cin mosaz, myslím ale že ocel je ted zbytečná, udelal bych to asi z mosaze, bude to i jako prototyp podle kterého se bude moct lee držet pri zvareni, a asi to i dlouho vydrží i kdyš to je jen mosaz, na budku jsem to dal jen jednou, a i to byla jen moje blbost, (chtel jsem sjet kopec, o kterém jsem vedel že ho nesjedu)


jo a ješte jsem zapomnel, rám je na tom zle, človek který mi to mnel vyrobit, píše že jeho kámoš mu neodpovídá, takže hledám nekoho jiného, kdo mi vyreže laserem nebo vodou ocelové chassis ze 6mm oceli (jedine ocel) na dural bych tady mnel rovnou 3lidi
pokud by ste o nekom levnejšim vedeli tak mi prosim dejte vedet, v programech delat nevím, tak návrh jen jako oskenovanej nebo ofocenej tech. výkres,
zatim mohu delat jen bočnice, které jsou temer hotové (za cca 3 hodiny práce) a pak čekat a čekat... :sad:

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

tak konečne dobré zprávy, rám i čelo prevodovky je vyrobené, ješte se v pondelí dodelají držáky a jde to ke mne na SK,
akorát mne trochu sere, že to neni z obyčejné oceli, ale z nerezu takže mi to nebude rezavet jak jsem puvodne plánoval
ted z toho bude leštenka, rám ješte proleštím, at to je temer chromované a hotovo
v škole ješte musím provrtat díry protože nekteré se prí neprorazili, a ty které jo, tak maji 1mm
tak puju koupit zavitniky na M2, M3 mám takže hlavni veci osadim hned jak to dorazí
dneska pred začátkem školy, jsem byl pro pastorek do prevodovky, jen jsem byl prekvapenej, že hridel motoru nemá 3mm ale 5, tak jsem vzal dva motory s pastorkama, pokud alespon jeden pojede tak ho nechám v aute, ale je to z vrtačky to jsou tušim 12V tak čím bych to mnel napájet? 3S lipolka bude stačit?
Nevíte nekdo zda se do vrtaček 220V daveji motory které potrebuji 220? Nebo je to nejak udelané a jsou tam 12ky?
Kdyš motory nepojedou, tak kdyš sundám pastorek, udelám tam diru a červík jak na normalnim pastorku, dovnitr dam trubku tak by to taky mohlo jít ne? Kdyš bude mít 1mm hrubé steny ta trubka...? Nebo?
Obrázek
Naposledy upravil(a) baracuda dne 01.01.2012 16:08, celkem upraveno 1 x.

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku

Zpět na „Scale projekty“