Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

S tím CC-01 jsem psal pouze o vlastních zkušenostech. Je dobře, že jiní mají své zkušenosti lepší. :wink:

Nevím, kam bych měl článek dát, přišlo mi, že umístit jej na toto fórum bude nejvhodnější. Za jiné tipy děkuji.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Cmelak007 píše:Nevím, kam bych měl článek dát, přišlo mi, že umístit jej na toto fórum bude nejvhodnější. Za jiné tipy děkuji.

Petos tím myslel na hlavní stránku fóra (odkaz v Hlavním menu Domů. To je ta, kam málokdo z místních štamgastů chodí :mrgreen:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

NEni duvod tam chodit kdyz tam pul roku neni nic novyho :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Zkusím napsat admin. Salvatorovi, uvidíme, co na to řekne. Díky za podporu.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Skládám zrovna prakticky totéž co ty. Kloubky jsem vyměnil ihned za MP jet, předělal linky a dal pryč ty držáky linků z měkkého kovu, které se ohýbají už jen když na ně člověk pomyslí. Jinak spokojenost. A až se vysypou nápravy - tak tam půjde něco jiného. Za sebe musím říct že mám z RC4WD dobrý pocit. Už jsem měl v ruce o dost horší šrot. A tohle doopravdy po pár úpravách jezdí.
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Naprosto souhlasím. Nechápu averzi většiny lidí, proti RC4WD, také jsem s ním spokojený.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

To není averze, ale zkušenosti :-I

"A tohle doopravdy po pár úpravách jezdí." tohle je řekl bych právě ten problém, koupíš novou věc a hned se musíš pustit do úprav.
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

Pánové, myslím, že to trochu přeháníte. V porovnání s mým Tamiya CC-01 je Gelande téměř bezporuchový stroj. :mrgreen: Kloubky a kardany jsou sice na nic, souhlasím, avšak třeba také zmínit to, že jsou mnohem více namáhány, než u jiných modelů, protože váha a tím i síly na ně jsou fakt velké.

Nápravy T-Rex má spousta lidí, takže problém s hruškou řeší také. Kvalitnější a v celohliníku levnější bude zřejmě náprava Yota, avšak ta není tak hezká…

Nikdo tady nebere v potaz, že prakticky jedinou alternativou je Mex, který ovšem vyjde mnohem dráž. Věřím, že model Full Pro za 25.000 Kč bude za ty peníze nepochybně kvalitnější...
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Cmelak007 píše:Pánové, myslím, že to trochu přeháníte. V porovnání s mým Tamiya CC-01 je Gelande téměř bezporuchový stroj. :mrgreen


Teda... v porovnání s tvým gelande je MOJE ccčko naprosto svatý a bezporuchový... :mrgreen:
Když si vezmu v potaz úpravy, který jsou NUTNÝ u obou tak pořád ccčko vede...
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
zax
Píšu hodně
Příspěvky: 1752
Registrován: 27.04.2010 0:00
Bydliště: Praha, Kladno

S T-rexama jsou trable ať jsou na tomhle nebo jiným šásku, vo tom žádná.
Výměna hrušky za tvrzenou vcelku řeší jejich nej. neduh. Ohledně vzhledu, osobně to mám přesně naopak. T-rex jsem měl, protože se naskytla výhodná koupě.
Osobně to vnímám takhle. Je to komplet podvozek za relativně rozumnej peníz, jenže kolik jsi do toho nacpal aby jsi mohl jezdit (při výměně za poškozené díl)?
Podle tvých zkušeností je evidentní, že pokud hned z prvu nevyměníš problémové díly (kardany cca 1500, klouby 150, hrušky 600) tak sebou na expe. budeš muset vozit náhradní díly a jen trnout kdy se něco vysype.
Je to těžší podvozek, tak proč tam tedy dávaj aušusový klouby?
Fajn, sníží tím cenu, ale zároveň i užitnou hodnotu. Otázkou je, stojí to za to?

Full pro není jediná varianta, poměrně jednoduše se dá upravit axík, nebo si toho mexe poskládat sám.

Rozhodně je fajn, že jsi to napsal. Každý kdo bude chtít, si z toho vezme, co uzná za vhodné.
Na mě to působí tak, že to není ready to run podvozek, ale dobře poslouží jako základ, který ovšem vyžaduje péči.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Myslel jsem svůj příspěvek tak že i na svém CC jsem udělal spoustu úprav, aby jezdilo dle mých představ. Na příklad ihned výměna všech Tamiya kloubků za MPjet - jestli mi někdo chce tvrdit že fungl novéTamiye nemají vůli tak mají a jako prase. Hrušky v nápravách se sypou - na zadní nápravě je potřeba také vymezit vůle protože by převody šly taky do kopru. To jen pro srovnání Gelande a CC.
Apropo - jaké dával kloubky na Mexe Žíla - RC4WD. Na prvních Mexech byly Trex60.

Na druhou stranu má Axial fajn kloubky, na Defa se mi ale nelíbí nápravy - věc názoru.

Mě například baví auto vylepšovat a ladit - a jak na CC tak na Gelande mám pro to prostoru dost. Bez toho by mě to nebavilo. Podívejte se třeba na Mraka a jeho Liazky. Nějak mi u měj nesedí že by šel, koupil hotovku a bez jakýchkoliv úprav s ní jezdil.

Jen jsem chtěl potvrdit recenzi - narazil jsem na podobné mouchy, podobně je řešil. Je na každém aby posoudil na základě takovýchto zkušeností zda do toho půjde nebo ne. Je to totiž recenze o Gelande a ne o CC nebo Axialu.
Kamenovat prosím přes SZ - ať tu neplevelíme v tématu.
Uživatelský avatar
Cmelak007
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 01.02.2011 0:00
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele: WWW

To Zax:


S většinou věcí souhlasím. Co se týká vkusu, někomu si víc libí T-Rex, jinému třeba Yota apod., já psal pouze svůj názor. Za kardany se ale dá ušetřit, u Žíly pořídíš oba za 600 Kč, v zahraničí pak narazíš i na téměř poloviční cenu… Myslím, že pokud zmíněné díly člověk vymění hned na začátku, stejně se vejde do přijatelné ceny.

To GriffonCZ:

S tebou souhlasím ve všem. Myslím, že spousta lidí tu rc4wd haní a přitom nemá vlastní zkušenost. Nápravy z axiala budou asi dobré, ale také se mi nelíbí, nevím proč. Asi se shodneme na tom, že rozdíl mezi Gelande a CC-01 je neuvěřitelný, jak ve váze, kvalitě, tuhosti, ceně apod. Tím nehaním CC-01, pouze píši, že oba podvozky jsou zkrátka z jiného těsta.
Tamiya CC-01 Jeep Wrangler (Taymiya 35t, pneu rc4wd Mud Plugger 1.9)
Tamiya CR-01 Mercedes Unimog (2.4 GHz, Tamiya 35t, linky 3Racing, pneu rc4wd Rock Crusher 2.2)
Land Rover Defender (rc4wd Gelände 1/10, pneu RA1028)
Uživatelský avatar
tomina
Uživatel
Příspěvky: 225
Registrován: 12.05.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

cao
skvele zpracovanej report, to v prvni rade! a i "zimni" pneu s brutalnim vzorkem jsou vyborny! no a muzu potvrdit ze foto s balancem na prednim kolekloubku neni nastrojeny, ale opravdu realny scale!:-) hodne zdaru , cao
Uživatelský avatar
DavePr
Píšu hodně
Příspěvky: 1213
Registrován: 23.10.2010 0:00
Bydliště: Praha 6 - Dejvice
Kontaktovat uživatele: WWW

...

pouze píši, že oba podvozky jsou zkrátka z jiného těsta.


A to doslova :lol:

Je to na každém, jak se zařídí...
FORD FOCUS FAN
Nic nemám :) jen okouním :)
http://dave-rc.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: ...

DavePr píše:
pouze píši, že oba podvozky jsou zkrátka z jiného těsta.


A to doslova :lol:

Je to na každém, jak se zařídí...


JO jo,bud budeš furt předělávat,nebo jezdit :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score

Zpět na „Scale projekty“