Memphis
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 12.04.2010 0:00

velmi pekne a moc fandim stavbe vlastniho podvozku!!!
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Nevím jestli to Milhaus někde psal, ale tohle je jeho RCprvotina. Doposud se věnoval hlavně plastikovým modelům - stejně jako já. Letadla(RC) - ač se mu líbí, mu moc nesedly - jsou to rychlý mršky. Ale po té co jsem mu půjčil svoje pájo a TA01 tak prohlásil: "To se mi líbíííí." Samotnýho mě překvapil jak mu to prevítovi odsejpá - já na svoje auta mám nějak čím dal tím méně času.
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Tak opět po více než dvou měsících mírný pokrok. Jak se ukázalo světelný modul byl velký oříšek nejen pro mne ( ač jsem vyučený v elektro oboru ), ale i pro mé kolegy na zkušebně v práci, kteří denně opravují DVD přehrávače a televize kamarádům…
Kolega „Minotaur“ se pokusil o „teoretickou stránku“ zapojení zde:

http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=p ... 2011120002

Já přikládám něco málo z praxe na dalších fotkách. Do bočních blikačů jsem použil SMD diody „vykuchané“ ze signálních svítidel, které používáme v práci. Ostatní LED diody jsem zakoupil v GM electronic. Kolegové ze zkušebny také doporučili diody zapojit paralelně a před každou umístit rezistor 100R. Údajně se tak zabrání možnosti, že diody budou svítit s různou intenzitou, pokud nejsou ze stejné výrobní série. Chtěl jsem, aby okruhy byly rozpojitelné a interiér auta šel vyndat, což přineslo komplikace a nutnost použít další konektory. Kamarád Leoš, který LED zapojoval mi to už chtěl hodit na hlavu. :EVIL: Navíc jsem si vymyslel i zapojení 3. brzdového světla, parkovaček a osvětlení SPZ. :lol:

Pak už došlo na lámání chleba a rozpohybování celého zapojení. Modul je z výroby nastaven, takže největší problém nám vyvstal pouze s hledáním a nastavením tzv. „hraničních impulsů“ pro vypnutí a opětovné zapnutí jednotlivých okruhů. Na přední světla už jsem chtěl rezignovat a zapojit je „natvrdo“ ( a možná to ještě tak dopadne ) na baterii. Svítila by tedy po zapnutí vypínače regulátoru. Napsal jsem dokonce E-mail p. Budínskému z firmy BEL s prosbou o radu. Odpověděl mi obratem, ale v podstatě stejně jak je to v návodu. Někoho z kolegů v práci napadlo vyměnit programovací tlačítko za náhražku. Ukázalo se, že původní nefungovalo jak mělo, občas spínalo, občas ne. Tady byl „zakopaný pes“. :OK: Nakonec se podařilo po několika týdnech hledání problému světla nastavit za 10. minut tak, že se zapínají přes krajní polohu levé výchylky řízení, když model stojí. Přes úplnou pravou výchylku se zapnou všechny 4. blinkry. Jinak to snad ani nastavit nejde. Možná se tedy při provozu budou světla v krajní poloze rozsvěcet a zhasínat. No, uvidím až při samotném provozu. Zbývá seskládat vnitřek, nalepit okna a doladit podvozek….

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

a nešťastné tlačítko, které nám dalo tolik zabrat….

Obrázek
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Dnes konečně ostrý test v terénu! Počasí luxusní, tak jsme odpoledne s „Griffonem“, jeho CC Pajerem a projektem TA - Hummer, vyrazili na vyvážku, která vzniká při stavbě Dobrovského tunelů na Svitavské radiále. Před tím jsme naladili podvozek výměnou pružin ( vzadu kratší s vymezovacím kroužkem, vpředu delší bez kroužku ) naladění se na poprvé zdálo být víc než dobré. Auto se i ve velkých bočních náklonech chovalo velmi dobře, v průchodnosti místy i předčilo CCčko…

Pár fotek z dnešní akce:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A utržené šrámy. Přišel jsem o mechanismus otevírání zadních dveří i rezervu, prasklo jedno ze zadních oken ( překvapivě to ze stavebnice a ne to z obalu od CD ) a upadlo jedno ze zrcátek. :-( :nuda: Podvozek žádné zranění neutrpěl, takže konstrukce se zdá být velmi zdařilá…

Obrázek

Obrázek

Zábavu z nedělní vyjížďky to ale rozhodně nezkalilo. :tleskam: :SUPER: :HAPPY: Časem přidám nějaké fotky z toho, jak to svítí večer…
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

K těm LED diodám a nestejnému svitu - na to ti stačí jeden odpor a změřit si napětí na LEDkách a vybrat ty se stejným. On i rozdíl třeba desetiny voltu není až tak kritický.
K DSS1 - tedy, takovýhle problémy jsem neměl. Je pravda, že je hodně mačkací na nastavení, ale ono to pro zachování rozumné ceny asi jinak vyřešit nejde. To tlačítko není příliš spolehlivý, to jsem p. Budínskýmu taky psal. Ale zase je to asi otázka ceny.
Při jízdě by se ti světla neměly zapínat a vypínat, protože to funguje pouze v neutrálu.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Jen ještě jedna věc - trochu jsem měřil spotřebu našich aut dnes a velmi mne opřekvapily výsledky. V všech autech byly nové Lipoly Zipy 5000mAh. Jezdili jsme přes hodinu.

Dobito tohle:
Pajero (cc01)b 1600mAh
Defender (ta01) 1400mAh
Hummer (ta01) 1000mAh

Defender jezdil ze začátku ještě na jinou baterku, takže na tu co jsem měřil jel cca 50 min. Čekal jsem, že spotřeba bude u TAček horší, opak byl pravdou. Průchodivost se mi u Defa zdála lepší jak u cc01. Pajero i Def mají zavřené diferenciály, u Hummera jsem to ještě neudělal.
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Přidávám pár fotek jak to svítí s DSS1 :OK:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Pekny to mas.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

jak velky autí :lol:
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Pěkný "Áčka" na přední nápravě ... :?
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Ještě to budu muset pořešit. :-p Mám objednané nové ( štelovací ) tlumiče, a dopředu příjde naviják....
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

To ale tlumicema neni,spise bysi mel nastavit horni spojovacku co drzi Cčko aby si to narovnal do roviny :wink:
Expedicní auta:
Tatra 815-4 Vojenská na tatra nápravách od Oty..
Defender 100 na Deekey sashi..
Defender 6X6 Foley 150 Právě ve vývoji- cca 3 tydny do konce.
Defender 110 Double cab crew ve vývoji-mesic a pul do konce

Něco pro zábavu:
Buggy Reely
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Nahodou Driftender vypada suprove. :mrgreen:

Ale beze srandy, opravdu cim dal tim vic prichazim na chut takovejm jednoduchejm barevnejm kombinacim a nepreplacanejm modelum.
Moc pekny.
Obrázek
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

To rozčapnutí jsme dnes s Milhousem řešili. Horní spojovačky jsou originál. Předek auta je dost těžký - když se lehce nadzvedne tak se to srovná. Máme objednané nové tlumiče, budeme ladit pružiny. Pokud to nepomůže tak spácháme nové spojovačky. Nicméně to má úžasné jízdní vlastnosti - moje cc je proti tomu docela skákavá koza. Ač jsem ten podvozek koncipoval jako určitou znouzecnost - tak si myslím že se s ním dá hodně dokázat. Jediné mínus vidím v uložení motoru napříč. Kdyby se tam vešla redukční převodovka tak by to bylo dokonalé. Ale něco už mě napadlo jak by to šlo pořešit. Zkusím něco vykoumat. A otestuju to na svém Houmrovi. Pak se uvidí.
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

MikeP píše:Nahodou Driftender vypada suprove. :mrgreen:

Ale beze srandy, opravdu cim dal tim vic prichazim na chut takovejm jednoduchejm barevnejm kombinacim a nepreplacanejm modelum.
Moc pekny.


No Milhouse tam má teď už namontované nášlapy, sedí tomu dokonale. Já do něj hučím že přední pevnosťák by byl lepší v černé - jinak je to vyladěné. Jen si myslím že neměl použít čistě bílou ale spíše slonovou kost. Tak ta teď mám problém že jsem kritizoval jeho bělouše :lol:

Zpět na „Scale projekty“