Uživatelský avatar
komaar
Píšu hodně
Příspěvky: 1243
Registrován: 28.04.2009 0:00
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele: WWW

mam to v TA01 stejne
je to s tou 55T relativne rychlejsi, coz mi az tak nevadi
co nevyjede silou (obcas mu sila chybi, origo prevody jsou spis do rychla), tak zvladne s rozjezdem
(nebo vubec ne, je to jine jezdeni nez s SCX, musis vic myslet a vic hledat cestu)

mam tu na vyzkouseni koupeny 65T, ale jeste jsem se k tomu nedostal

ke klasicke 540 motoru se bez uprav bezna prevodovka asi nevejde (ale moc jsem po tom nepatral)
Petr KomareK
HPI Wheely King "Hello Kitty" Defender, Tamiya CR-01 Toyota Land Cruiser FJ40, MST CMX C-10 Hummer H2, Tamiya TA-01 Hummer (Humvee, H1, H2, H2o), Axial AX10 ARTR
http://rcexpedice.pkomarek.cz
http://www.rcvidrholec.cz
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

I bez převodovky jen s vícezáviťákem se toho dá hodně pojezdit, na TLku jsou ještě o něco rychlejší převody a taky jsem to jezdil. Jak se píše výše , jen je potřeba se trošku vyjezdit a pak už člověk umí vybrat správnou stopu.
Já mít TAčko a ne TLko , tak určitě jdu do vícekvaltu převodovky s pohonem na středovej kardan, nebo místo něj . Tenhle podvozek si o to vzhledem ke své koncepci přímo říká :wink:
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

V předvánočním shonu jak v zaměstnání, tak i doma, nebylo ani pomyšlení na nějakou další práci na „Defovi“, tak pokračuju až teď a spíše na úpravách karoserie.

Po vysypání sáčku se „zasklením“, jsem zjistil, že mi chybí jedno z velkých bočních oken. Kde mohli udělat soudruzi v Číně chybu? :-( :-p
Pomohl obal z CDčka. Zbylé okno jsem rozřízl a vyřezal nové části, abych dostal alespoň dva „trochu podobné“ celky. Na všech zbývajících oknech jsem odřezal a zaleštil upevňovací tyčky. Padlo taktéž rozhodnutí, zasklít boční okna spolujezdce a řidiče:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na celé karoserii jsem odřezal výstupky na uchycení oken a na předním upravil stěrače na „levostranné“:

Obrázek

Obrázek

Na zadních dveřích jsem neuměle na povrchu napodobil kliku zavírání. Na to jsem bohužel pozapomněl při konstrukci zavíracího mechanismu. Klika by správně měla být zapuštěná, a to už teď nejde udělat 8( Naštěstí přes náhradní kolo nebude klika skoro vůbec vidět. Zevnitř jsem celý mechanismus skryl pod kryt:

Obrázek

Obrázek

Podvozek s natahanou základní elektroinstalací:

Obrázek

Obrázek

Konečně po měsíci přišel Pavlovi balíček a v něm objednaná „rolna“ na naviják. S její pomocí jsem upevnil přední nárazník k šasi:

Obrázek

Obrázek

Na internetu jsem si našel obrázek přístrojů palubní desky. Ten jsem nazmenšoval, vytiskl a zalaminoval. Uvidím, jestli mne v průběhu stavby nenapadne nějaká jiná možnost jak to ještě věrněji napodobit…

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Máš to moc pěkný, jen, není náhodou ta přístrojovka pro pravostraný řízení.
bflmpsvz
aviaro

Není. :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Aha, tak som bol volaký zmatený :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Přístrojovka je pěkná, vypadá to dobře.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Zatímco předchozí stavba přinášela jen samá „pozitiva a sociální jistoty“, po použití sprejů MOTIP už tomu tak bohužel není… :? Začal jsem zatmavením zadních oken. Protože jsem byl línej sehnat v nějakém Tuning shopu odřezky fólie, která se používá na skutečná auta, našel jsem v garáži ( a to byla chyba ) sprej od Motipu, který jsem před tím úspěšně použil k lehkému zatmavení zadních světel na svém autě. Po nástřiku na okna Defendera se ukázalo, že tento plast se velmi důkladně rozleptal. Překvapivě odolnější se ukázal plast použitý z obalu na CDčko. Po uklidnění a dvou panácích 40% lihoviny jsem se dílo zkázy pokusil napravit „koupelí“ v inertním laku Sidolux. Dál už ani tak nešlo o to aby přes plast bylo vidět, ale aby alespoň jeho povrch zůstal lesklý.

Obrázek

Obrázek

Podobný problém s barvou se ukázal i na předním okně, kde jsem se pokusil nastříkat okolí skla bílým Motipem. I přes důkladné zamaskování Tamiya páskou, se mi poleptal spodní okraj okna:

Obrázek

Obrázek

Teď už zas k něčemu veselejšímu. Složený a nastříkaný interier:

Obrázek

Po zvážení všech pro a proti ( i diskuzi na tomto fóru ) jsem zakoupil světelný modul od BELLu a Led diody v GM Electronic.:

Obrázek

Slepení krabice, kde bude modul umístěn:

Obrázek

Počátek nástřiku fenderů na karoserii:

Obrázek
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Škoda těch skel, to věřím, že to chtělo panáka. Interiér vypadá dobře. DSS1 - jako na zavolanou :lol:
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Milhouse
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 15.11.2011 0:00
Bydliště: Brno; Kr. pole

Tak zas po delší době něco novinek. „Předstříkání“ černou barvou se neukázalo jako dobrý počin, i když v plastikové modelařině se tento postup vyplácí. :-( Barvy MOTIP na kovu vytvoří krásný povrch, ale mají jednu nepříjemnou vlastnost: předchozí vrstvu barvy naleptávají. Při jednobarevném nástřiku to tolik nevadí, ale kombinace bílé s černou, to bylo peklo. 8( Bílá dost špatně kryje i „bílém“ podkladu. Musel jsem několikrát přestříkávat hrany, ale pak zas barva zaplavovala „prohlubně“. Očistec jsem pak absolovoval při dostříkávání černých dolňků, kdy černá úspěšně „naleptávala“ bílý podklad. Zkrátka spreje – nikdy více. Nevím jakou s tím kdo máte zkušenost, já spíše špatnou. :SHIT: :SHIT: :SHIT:

Nastřík černých doplňků na zcela „zamaskovanou“ karoserii, i tak jsem se nevyhnul v některých místech „podtečení“ barvou a následnému opravování:

Obrázek

Obrázek

Karoserie po opravách a „odmaskování“:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zkušební sestavení zatím bez oken, s rámem, světly, maskou a zadními dveřmi:

Obrázek

Obrázek

Teď už příjde na řadu zapojení světelného modulu. Mám z letování a nastavení trochu obavy, tak mi s tím slíbil pomoct kolega z elektro zkušebny v práci… :HAPPY:
Uživatelský avatar
baracuda
Píšu hodně
Příspěvky: 1365
Registrován: 10.08.2009 0:00
Bydliště: Pezinok, SK

moc hezké, a líbí se mi to o to víc že to bastlíš z toho TAčka
mam ho tady taky, jen musim dát vyrobit plato a čelo prevodovky a neumím to dát do eloktronické podoby..
Si muj vzor, tak si to nepokaz! :-D

*****NA PREDAJ*****
Tamiya XV-01TC PRO - nove, nejazdene *5000kč
Tamiya TB-02R BMW X6 *5500kč
Yokomo Type C silver carbon - nejazdene, nove *3000kč

čire karoserie Lada 2101 1:10 - na objednavku
Uživatelský avatar
BAXAN
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 27.04.2011 0:00
Bydliště: Plzen

ahoj máš moc povedenýho defa já to chtěl taky dát na TAčko ale radši sem si koupil axíka
s tim motorem...potřebuješ tam převodovku 3:1 s leteckým střídákem
aby se ti to vešlo k kolu... 8) měl sem to tak já
ale začínal sem se 60t a vodkouřil sem ho na prvím výjezdu a to bych řekl že moje disco bylo o dost lehčí...a se střídákem s převodovkou sem tahal 63kg na tatře na písek...ale chce to dát normální ložiska ne plastáky to hned dou převody do řit... :lol: ale máš to moc moc hezký
Mex by RC MODELEX/ LAND ROVER DEFENDER 110 (renovace)
TAMIYA TA-01 (škoda fabia,subaru wrx sti, a ještě něco :D)
TAMIYA FF-01 RWD??? :)
my LIVE is RC RALLY... !!! :3
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Tak já si odpočívam od přemejšlení nad podvozkem a panáček si příjde s tímhle.Co mám jako dělat sklidit ze stolu rozdělaný diorama a vrátit se k tomuhle? :-D
Asi jo :-D
Uživatelský avatar
GriffonCZ
Nově příchozí
Příspěvky: 73
Registrován: 29.05.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Milan odfrčel na dovolenou, takže si dovolím odpovědět za něj. Stříďák s převodovkou už nás napadl taky. Zatím to prubnem takhle. S TAčkovým podvozkem se musí jezdit trochu jinak než s axikem, to je nám jasné. Uvidíme jak to dopadne. Váhu si každopádně v rámci možností hlídáme.

Ad šasi - Milanova stavba je takový prototyp - testujeme si tam různá řešení. V tuto chvíli už je hotová finální verze pro klasické TA01, dle domluvy se bude dát udělat i na jiné rozvory.
Téma na to šasi jsem dal sem:
http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6377

Ať to tady Milanovi nezaplácáváme - prosím dotazy do tématu uvedeném výše a ne sem. Dík.
Uživatelský avatar
Petrdnx
Nově příchozí
Příspěvky: 21
Registrován: 14.11.2010 0:00
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Moc hezká práce :tleskam:

Zpět na „Scale projekty“